Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

bizi çok ama çok yanlış anlıyorlar yazık yazık..

Motovento
    REKLAM ALANI
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    Alıntı Vitus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bira içmek ve zina yapmakla motosiklet sürmenin alakasını pek anlayamadım. Birisinin kullandığı araçtan bu şekilde bir yaşam tarzı tahlili yapan benim çevremde kimse yok (açıkçası hiçbir zaman da olmamasını diliyorum zaten). Bu tarz insanlardan çevresinde bulunan var ise de çevresini gözden geçirmesini tavsiye ediyorum, çünkü böyle bir çıkarım yapan insanın sağlıklı bir hayat görüşü olmadığını, iyi bir karaktere sahip olmadığını tahmin ediyorum.

Garibime giden diğer bir konu da şu, mesajından şöyle bir anlam çıkıyor sanki; "bira içen zina yapan insan" kavramının zıttının "eşi çocuğu annesi babası" olan "Türk, halk, vatandaş, abi, kardeş, baba" olan insan olması. Bunu da belirteyim istedim. Tekrar kusuruma bakma ama, bu da pek iyi bir bakış açısı değil.
    vitus bir babaya .ezeveng deseler hoş olurmu türkiyede diyorlar işte belkide adam motor hastası yada 2,000 tlye araba alacana dökük saglam bir motor almıştır analamışın beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esrar icen, hap atan falan de bari arkadas, sende de esik ne dusukmus hepimizi disladin bildigin agzimizla icioz biramizi cok sukur, baska bi yeriyle icenler utansin..

yok be abicim ben bira içmeyenleride suçluyorlar ona bozuluyom erkeklerin bile o. var arkdaş
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı güvenyahya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailesi olan motorcuya bak bak neler yapıyorlar diyorlar biri sana bunu dese nasıl anlarsın ben kız yigenimi bindirdim adım çıktı bak bak motora karı kız atmış diye anlamamışsın mami beni...

böyle sinir bozucu insanlar var evet. ve bu zihniyetteki insanlar köşe başındaki tinerciden şarapçıdan daha tehlikeli benim gözümde. çok takılmamak lazım yoksa durduk yere üzer insan kendini.

Motosikleti
    bitek sen anladın beni saol kardeşim beni yok geri kalanı beni suçluyorlar benim bize bir kastım yok aha bu halka var bize yazık degilmi

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    bir race motor alın siz kız aramayın onlar sizi arasın. lifan, bisan, modial filanla olmuyor bu işler. acı ama gerçek maalesef bu.

Motosikleti
    henüz yok
    bitek sen anladın beni saol kardeşim beni yok geri kalanı beni suçluyorlar benim bize bir kastım yok aha bu halka var bize yazık degilmi
    Hea dayı ben anlamadım yani...

seni anlıyorum abi sen genel zihniyeti söyledin lakin forumdaki abilerim bunların birtek motor kullanıcıları için söylendiyini anlamışlar...

bira içip ne yaptığı belli olmayan gamyoncular da var

halkın bilinçlenmesi lazım sanırım burada hemfikiriz
    --------Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir 1985-2000 2013-20..--------
    JeT KaMiL'in OĞLU

Motosikleti
    Ohhh beee anlayanlar geldi icim ferahladı

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yazını okudum ve yanlış anlayanlara hak verdim.
    tozluklu bunu beğendi.

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    s.a öncelikle merhaba forumda bir kaç yıldır takılıyorum ve çogunuzuda kısmen yazdınız cevaplardan tanıyorum. Bugün dikkatimi şu çekti TÜRKİYE de motor anlayışı yok yok yok .... vallahi yazık herkes sanıyorki motorcular bira içen zina yapan insanlar hayır çoğu motorcunun çocugu eşi annesi babası var herkes bizi yanlış yorumluyor bize küfür ediyorlar biz haklıyken haksız sın diyorlar bu saçma araba kazalarında kavga çıkıyor saçma niye kavga ediyoruz. neden çok merak ediyorum bi kastımı var sana vuranın niye dövüyorsun he bide motorcu ise tamam hadi sende bişey varmı demez. arabamı kim yaptıracak saçma saçma şeyler biz TÜRKÜZ biz HALKIZ VATANDAŞIZ ESNAFIZ ABİYİZ KARDEŞİZ BABAYIZ çoğumuzun bin bir türlü derdi var arabaya binmeyi sevmiyoruz belki ama o kaskın altında da bir insan evladı insan var. bişeyler yapmayı çok istiyorum ama tek olmuyor yeter artık bizde insanız bizimde hayatımız var.
    okuyupta begenen herkeze teşekkürler...
    ailesi olan motorcuya bak bak neler yapıyorlar diyorlar biri sana bunu dese nasıl anlarsın ben kız yigenimi bindirdim adım çıktı bak bak motora karı kız atmış diye anlamamışsın mami beni...
    vitus bir babaya .ezeveng deseler hoş olurmu türkiyede diyorlar işte belkide adam motor hastası yada 2,000 tlye araba alacana dökük saglam bir motor almıştır analamışın beni

Senin vermek istediğin mesajın ana fikrini anladım, haklısın da. Buradaki sıkıntı kavramlarda.

Benim söylediklerim senin mesajında motosiklet sürücülerini savunma tarzına yönelikti. Demek istediğim, yazdıklarında 'biz bira içen zina yapan insanlar değiliz, bizim de eşimiz çocuğumuz annemiz babamız var, biz de Türk'üz, halkız, vatandaşız...' tarzı bir yaklaşım var. Böyle bir yakıştırmaya karşı bu şekilde bir savunmayı ne senin ne de bir başkasının yapmasına gerek yok. Çünkü bu ülke sınırları dahilinde yaşayan hiç kimse başka birisi 'bira içtiği ve zina yaptığı' için onun 'ailesi annesi babası' olup olmadığını, Türklüğünü, halklığını, vatandaşlığını sorgulayabilecek bir pozisyonda değil.

Bu tarz insanlara ve düşündüklerine çok takılmamanı tavsiye ediyorum. Söz konusu insanların sen veya bir başkasına motor sürdüğü için bu yukarıda yazdığın gibi yakıştırmaları yapması kimsenin kendini savunmasını gerektirecek bir durum yaratmaz, aksine bu o yakıştırmaları yapan kişinin düşüncelerinin yanlış ve çarpık olduğunu, kendi düşünce tarzını, hayata bakışını düzeltmesi gerektiğini gösterir.

Ha, dersen ki trafikte motosikletlere gösterilen (gösterilmeyen) saygı; o tüm motor sürücülerini ilgilendiren, tamamen ayrı bir konu. Ama yanlış insanların yanlış yaklaşımlarının üstüne konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kuyuya taşı hep ben atardımkine ama dimi

işden eve evden işe gidiyom birde kask var kafada tabi denileni duymuyor insan yav

ha şuna katılırım abartılı egsoz sesli motorculara (bu çapır olur ss olur ..egsozu olmayan veya delik olan ya da deldirmiş apaçi olur) ..

bir de sscilere kıskanclıktan hasedden belkide çevreye verdikleri üst devir rahatsızlıklarından sövülüyordur...onlar hava atıyom diye ego basarken milletde küfrü basıyor...

cenkito bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    İşte bunlar hep seks

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Türkiye'de sadece motor anlayışı mı yok? birçok anlayış yok malesef, çok eğitimsiziz çoookk..
    İmportant ve güvenyahya bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Dağıtılan kömür için oy veren zihniyetten ne beklersin.
    soycan, güvenyahya ve tozluklu bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Bence bu laf cıkaranlar bunları yapamadıkları ıcın dıyolardır )
    güvenyahya bunu beğendi.

ya motorsular hakkındaki ön yargıların önemli bir kısmı ss cilerden kaynaklı...chopper saygı ss egsozu küfür etme isteği uyandırıyor insanlarda...tecrübe ve gözlemle sabit..ss ciler de sanıyor ki millet hasta oluyor onlara

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir motorcu olarak pek çok motorcu tipine görüntü itibariyle ben de gıcık oluyorum. Tabi tanıyınca aslında çoğunluğu iyi insanlar. Mesela cruiser veya chopper kullananların kafalarında bandanalarıyla, püskülleriyle, deri montlarıyla görüntüsünden ben de hoşlanmıyorum. Motorlarını gereksiz gazla bağırtmalarına gıcık oluyorum. Geçen sene Çeşme'de tam Alaçatı girişinin olduğu yerde bir grup 50'li yaşlarda Harley'ci abiler 10 dakika durdukları yerde hep birlikte gazlayıp tozu dumana katmışlardı. Bu yaşta bir insan bunu neden yapar anlamak mümkün değil.
    güvenyahya bunu beğendi.

Motosikleti
    en güzeli şöyle anlatayım motorcuda bir insan o kaskın altındada insan yatıyor ve bunun yaptıgı bizi ilgilendirmez ama türkiyede millet arkasından afedersin sülale kuruyor saygı insanlara karşı sıfır bira içmek ve s.x bir güç degil dir asıl güç saygı içten sevgidir her motorcu insandır hayvan değil beni anlayanlara teşşekürler anlamayanlarda lütfen birazcık düşünsün saygılarımla
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    bu konunun ana fıkrı nedır ? neye gore acılmıstır ? cozemedım anlayamadım . . .

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    seks mi diyemiyorsunuz? sorun orada mı acaba?

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    crxforever "mutlaka ailede bir iki motorcu vardir, dolayisi ile motorculara sayginlik artti" yazmisti. aklima söyle birsey geldi..

sticker mi yaptirsak?
    "Dikkat! Kaskin altinda tanidigin olabilir!"

crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)