Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çanakkaleden usta + tvs apache -ilk motor olarak-

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar, İzmirliyim ama çanakkalede okuyorum. Ehliyetimi ay sonu motoruda hemen akabinde almayı düşünüyorum. Sorularım şöyle,

1- Çanakkalede güvenilir motor ustası var mı? Çanakkalede olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, daha doğrusu çanakkaleli arkadaşlar ile de tanışmak isterim.
    2- Tvs apache düşünüyorum ilk motor olarak. cbr 125'e ne yazık ki param yetmiyor. ybr de hoşuma gitmiyor. cbf için de 5 bin vermek saçma geliyor. Bu arada total bütçe 5 bin tl.
    3- Tvs apachesi olup çanakkaleden artçı olarak beni ufak bi sürüşe çıkartıcak varmı? Genelde kız arkadaşım, veya arkadaşlarım büyük ihtimal artçım olacağı için artçı konforuna da önem veriyorum. titreşim olayını ayak peglerinde selede falan yoğunmuş. Titreşimi nasıl engelleriz vs?

Başka tavsiyesi olanlar olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    elantronikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Tvs titriyor emin ol. Honda CBF'te artçının hissettiği titreşimi, TVS de sürücü hissediyor. Bu da demek oluyor ki TVS deki artçıyı sen düşün. İkisini de kullandım TVS şehir içi gideri var, ama 1 saatten fazla sürersen indiğinde ayakların titrer, artçıyı zaten hiç söylemiyorum bile. Ama ilk olacağından hevesini de kırmak istemem tabi. Ben drift kullanıcısı olarak önerebilirim mesela. Orada illaki drfit kullanan bir kalabalık vardır Onları bulmaya çalış bence.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pegde titreme koltuğa oranla daha fazla ama önlenebilir/önlüyorum.. Şu şekilde titreşimi en aza indiriyorum; yüksek devir çevirmiyorum,vitesi seri şekilde yükseltiyorum.. Birde ön dişli 14 arka 43 bende. vites araları uzun yani.
    Birde tvs oldukça torklu bir motor,kalkar kalkmaz vitesi 2 3 yapıyorum ben.

Mondial driftler burda da var tabiki fakat çinli motor olmasından dolayı titreşim vardır diye bulaşmadım hiç açıkcası. Şehir içi kullanıcağım zaten fakat ara ara izmir-çanakkale uzun yol yapabilirim 300 km. Ybr 125 kullanma ve artçı olarak binme şansım oldu yüksek devirlerde çokta rahatsz etmiyordu. Aynı şekilde cbr 125r devamlı artçı olarak bindiğim ve sürdüğüm motor. Ondada biraz titreşim var fakat tvs ninki baya yoğun gibi geldi. Cbr rahatsız etmiyordu hatta çok hissedilmiyordu bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pegde titreme koltuğa oranla daha fazla ama önlenebilir/önlüyorum.. Şu şekilde titreşimi en aza indiriyorum; yüksek devir çevirmiyorum,vitesi seri şekilde yükseltiyorum.. Birde ön dişli 14 arka 43 bende. vites araları uzun yani.
    Birde tvs oldukça torklu bir motor,kalkar kalkmaz vitesi 2 3 yapıyorum ben.

Bu arada normal dişlileri ön ve arka nedir ki ön 14 arka 43 yapmışsınız? Bende 2012 model bakınıyorum bu arada.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, İzmirliyim ama çanakkalede okuyorum. Ehliyetimi ay sonu motoruda hemen akabinde almayı düşünüyorum. Sorularım şöyle,

1- Çanakkalede güvenilir motor ustası var mı? Çanakkalede olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, daha doğrusu çanakkaleli arkadaşlar ile de tanışmak isterim.
    2- Tvs apache düşünüyorum ilk motor olarak. cbr 125'e ne yazık ki param yetmiyor. ybr de hoşuma gitmiyor. cbf için de 5 bin vermek saçma geliyor. Bu arada total bütçe 5 bin tl.
    3- Tvs apachesi olup çanakkaleden artçı olarak beni ufak bi sürüşe çıkartıcak varmı? Genelde kız arkadaşım, veya arkadaşlarım büyük ihtimal artçım olacağı için artçı konforuna da önem veriyorum. titreşim olayını ayak peglerinde selede falan yoğunmuş. Titreşimi nasıl engelleriz vs?

Başka tavsiyesi olanlar olursa sevinirim.
    Apache yakit guc sekil ve saglamlik bakimindan rakiplerinden cok ustun bie motor titresim olayina takilma derim motorum 15000 km de ve cogunlukla artcili kullaniyorum bu motorlu devirli kullanmazsan titresimi hissetmezsin malum motorun tek silindir olmasi ve 13.5 beygir olmasi devirli kullanirsan titrer ornek cbr 125 r bu motoruda devirli kullan onda titresim vardir ama markasi honda oldugu icin o motor titresede titremez
    sbr, tr_select ve idmanyurdu bunu beğendiler.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Titreme kaç defa konusuldu herkes yorumunu söyledi her seferinde motoru sürdüm titriyodu diyenler oluyor ve bu motoru kullananlar yorum yapıyor titreşim rahatsız etmiyor deniliyor ve uzayıp gidiyor .(kime inanıcaksın o motorala yarım saat 40 dk geçirene mi motora sahip olanamı ?)...

Titreşim konusunda benim düşüncem tek silindirli her alet titrer ve tvs de makul seviyede 110-120 arası stabil olarak 2 saat kesintisiz kullandım indiğimde bi okadar yol olsa da gitsem geçiyordu içimden, o 1 saat sonra ayakların uyuşur inince yürüyemezsin uyuşukluktan diyenlere aldanma parasının karşılıgını en iyi verebilen motor ...
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

Mondial driftler burda da var tabiki fakat çinli motor olmasından dolayı titreşim vardır diye bulaşmadım hiç açıkcası. Şehir içi kullanıcağım zaten fakat ara ara izmir-çanakkale uzun yol yapabilirim 300 km. Ybr 125 kullanma ve artçı olarak binme şansım oldu yüksek devirlerde çokta rahatsz etmiyordu. Aynı şekilde cbr 125r devamlı artçı olarak bindiğim ve sürdüğüm motor. Ondada biraz titreşim var fakat tvs ninki baya yoğun gibi geldi. Cbr rahatsız etmiyordu hatta çok hissedilmiyordu bile.

Bu arada normal dişlileri ön ve arka nedir ki ön 14 arka 43 yapmışsınız? Bende 2012 model bakınıyorum bu arada.

Ben 2. el aldım geldiğinde böyleydi. ama 14 44 olması gerek orjinalinin.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Rks titanic 150 ye bak bende yaza dusunuyorum.

Tvs ler evet ben sahibinden duydum açıkcası arka ayaklıklarda titreşim falan diyodu. çalıştırdım motoru tvs yide cbr 125i de biliyorum rölantisini falan ama tvs nin arka selede falan daha bariz bir titreşim hissettim sanki. cbr , ybr falan o kadar titremiyodu sanırım. ama almak istediğim motor tvs cidden.

Tvs ler evet ben sahibinden duydum açıkcası arka ayaklıklarda titreşim falan diyodu. çalıştırdım motoru tvs yide cbr 125i de biliyorum rölantisini falan ama tvs nin arka selede falan daha bariz bir titreşim hissettim sanki. cbr , ybr falan o kadar titremiyodu sanırım. ama almak istediğim motor tvs cidden.
    Kilo sorunun varsa tvs eritir onu ama rahatsız etmiyor artık beni,aksine titrediği zaman hoşuma bile gitmeye başladı nedense

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Adalı Motor var bildiğim. gidince uğrarım
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Hocam merhaba. Çanakkaleliyim ancak kıbrısda okuyorum . 2013 yeni kasa tvs apache sahibiyim. Şu anda Kıbrısda öğrenciyim 1 ay gibi bir süre sonra çanakkaleye geleceğim
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilo sorunun varsa tvs eritir onu ama rahatsız etmiyor artık beni,aksine titrediği zaman hoşuma bile gitmeye başladı nedense
    İlginç :D bedavadan masaj yani :D

Engin1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache yakit guc sekil ve saglamlik bakimindan rakiplerinden cok ustun bie motor titresim olayina takilma derim motorum 15000 km de ve cogunlukla artcili kullaniyorum bu motorlu devirli kullanmazsan titresimi hissetmezsin malum motorun tek silindir olmasi ve 13.5 beygir olmasi devirli kullanirsan titrer ornek cbr 125 r bu motoruda devirli kullan onda titresim vardir ama markasi honda oldugu icin o motor titresede titremez
    Serhatim honda titremez nokta :D
    designserhat bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben bir yıldır kullanıyorum şimdiye kadar titreşimden hiç rahatsız olmadım hatta arada eşimi bindiriyorum onada sordum bir tarafın uyuştumu diye, öyle bir sorunu olmadı hiç bir zaman. TVS Apache 125-150cc sınıfındaki yamaha ve honda ile beraber en kaliteli motorlardandır.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Engin1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhatim honda titremez nokta :D
    Evet cunku honda o

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Çanakkaleliyim ancak kıbrısda okuyorum . 2013 yeni kasa tvs apache sahibiyim. Şu anda Kıbrısda öğrenciyim 1 ay gibi bir süre sonra çanakkaleye geleceğim
    Merhaba, motoru çanakkaleden mi aldınız acaba? Veya kullanan arkadaşlarınız varmı? 1 ay sonra ocak tatilinde gelcekseniz belki izmirde olabilirim o sebepten soruyorum. Bu arada servis olayı falan nasıl, ben motor ustası pek göremedim? + yorumlarınız nedir tşk.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Motoru Çanakkaleden bu yaz aldım şuanda motoru kullanan kimse yok garajda yatıyo. Ben bütün Şubat Çanakkalede olucağım ayarlıyabilirsek biyerde buluşalım sorularınızı elimden geldiğince cevaplarım .Bu ara ben motorumdan inanılmaz memnunum şu ana kadar beni yarıyolda hiç bir zaman bırakmadı ayrıca genelde artçılı kullanmıyorum bende dediğiniz gibi herhangibi titreşim şikayeti almadım

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titreşim konusuna açıklık getireyim herşeyiyle orijinal tvs ile kontak kapamadan 400 küsür km gittim

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Kendi motorumda 1 kere artçı oldum oda ilk aldığımda ustanın arkasına binmiştim.Heyecandan hiç titreşim falan hissetmedim.Artçı olarak binenler ''süper abi yeaaa'' diyorlar.Birine sormuştum ayak peglerinde hafif titreşim varmış.

Bende cbr 125le tvs arasında kalmıştım cıbırın sıfırına param yetmiyordu iyi ki de yetmemiş.Geçende yeni kasa cbr 125le ışıklarda yan yana durdum.Motordan anlamayan adam benim motoru beğenir.Ben bile iyi ki Tvs almışım diyorum...

Gülü seven dikenine katlanır aga.Motorun her şeyi ortada hafif titreşim var onuda kabullenmek lazım.Abi konfora önem veririm ben dersen kimse kusura bakmasın alırsın Cbf 150 emekli öğretmen gibi gezersin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)