Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklette yediğiniz en saçma ceza neydi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    motorda değilde arabada yedim.4 yılönce Antalya kumlucada kırmızı ışıkta durmuş
    arkadaşla sohbete dalmışım.yeşil yanmış hala duruyorum,farkedince hemen yürüdüm
    ama karşıda polis bekliyormuş,trafiği engellemekten,haşırt....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Taksim galatada her zaman bıraktığım yere bıraktık arkadaşla. Gittik oturduk çay içiyoruz.
    Bir arkadaş aradı. -Hemen motorların başına gelin diye. Dedim eyvah bi zarar verdiler kesin.
    Geldiğimizde iki motorun ön camınada ceza makbuzu bırakmış zabıta kardeş. 70 küsür. :(

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksim galatada her zaman bıraktığım yere bıraktık arkadaşla. Gittik oturduk çay içiyoruz.
    Bir arkadaş aradı. -Hemen motorların başına gelin diye. Dedim eyvah bi zarar verdiler kesin.
    Geldiğimizde iki motorun ön camınada ceza makbuzu bırakmış zabıta kardeş. 70 küsür. :(
    böyle cezamı olurya sacmalık

alper abi agsozdan ceza neye göre kesiliyor ses ölçümü filanmı yapıyor bu kalın kafalılar
    "Yasamayan cesaretiyle bir kösede öyle ölür esaretiyle..."

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Hgs cezası. Resmen tuzak dikkat edin. İstanbulpark tan dönerken gişe her zamanki gibi öttü. Çünkü genelde okumaz ama hesaptan otomatik düşer. O yüzden bende hiç aldırmadan devam ettim. Meğerse hgs de bakiye yetersizmiş ve ceza yazmış. Normalde internetten kaçak geçiş sorgulayabiliyorsun ve 7 gün içinde gişe tutarı kadar yükleme yaparsan ceza işleme koyulmuyor. Şimdi gelelim tuzağa; Sorgulama, geçişi yaptığın gün sisteme düşmüyor. Altta ufacık yazmışlar "geçişler sisteme 2-3 gün gecikmeli düşebilir" diye. Ama 8.-9. gün sisteme düşürüyorlar! Böylece sen 7 günü geçtiğin için ceza yemiş oluyorsun. Aynı gün gidiş-geliş 300 TL ceza yedim.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    herkesin mayoyla terlikle motor kullandıgı marmariste kask cezası yedim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    60'la radara girdim arkadaş 60 !
    Hız sınırı 50'ymiş.
    Pehh !
    ferhatkars bunu beğendi.

radyasyonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    motosiklet ile değil ama gecen ay aracıma 77 tl park cezası geldi ceza yeri hayatımda hiç gitmediğim erzurum dan geldi.. tekirdağ lıyım fahri trafik mufettişi yazmış artık neresiyle yazdıysa cezayı. sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi verdim bakalım sonuç ne olcak..
    UgurCanSoylu bunu beğendi.
    Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60'la radara girdim arkadaş 60 !
    Hız sınırı 50'ymiş.
    Pehh !
    sen benden de şanssızmışsın hacı...
    ben 63 ile ankara bilkent üniversitesi içinde radara girmiştim...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    82 km/h ile (sınır 77 iken) radar cezası yemiştim.

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Kasksız olarak durduruldum, minibüsde emniyet kemeri takmamak ve mucur yolda işaretlere uymamaktan ceza yedim 156tl... İstanbul sirkecide oluyo bu olay... Gittim mahkemeye itiraz ettim, itirazim reddedildi. Canım memleketim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

felix_bjk1903 ve Wazaa.35 bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım ceza hakkında hiçbir fikrim yok. Neden oldu nerede oldu bilmiyorum. Bana yapılmış bir tebligatta yok. Buna rağmen motorumu satarkende ortaya çıkmamış. Üzerinden 5 yıl geçmiş. Birkaç ay önce SMS ile gib.gov.tr den gelen mesajla haberim oldu. 280 TL ceza yemişim ödememişim 3 katına çıkmış 840 TL olmuş. Bundan sonra ne olacak onu da bilmiyorum.
    bununla ilgili gorumda konuşulmuştu. bir de geçenlerde haber okumuştum tebligat sana ulaşmadıysa itiraz et, faizini en azından ödemiyorsun diye biliyorum.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Adliyenin önune park eden araçların yanina park ettigim için kesilen, motorla yediğim tek cezam 77 TL,sicil kaydi alip ciktim motorun basinda 8 polis:-) hayirdir dedim,kardeşim ne birakiyon bursa diye de firca atiyo,5 kere mobese sen çeviri gelmiş,her biseyimi kontrol edip bi halt bulamayınca hatali parktan yazdi,isin güzeli ben daha ayrılmadan arkasında bir Hatunla plaksiz motorlu bi tip geldi,tam hareket etmişken durdum,elemanlar kiyak geçiyor hatun olunca,Birak gitsin gibisinden,ben durup kaski cikarinca başlarındaki yasli tip,alin alin yok ole diye bagirmaya başladı,o kadar moralin bozulmuştu neden içime bi serinlik geldi o anda anlamadim.:-)

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Şehir içersinde benim ufak scooterla evden markete çamaşır deterjanı almak için giderken plakaya ceza yazmışlar ağustos ayında Ekim ayında tebliğ edildi deniliyor bana bişey edilmedi haberim yok 2 gün önce scooter ın vergisini yatırıken öğrendim ceza 255 lira olmuş.Üzerimde t-shirt altımda eşofmanla giderken yediğim kasksızlık cezası..... vay arkadaş şehir içi don paça markete giden adam 20km/s hızı geçemez........

Barones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Crypton ~ YUKİ
    Beyaz yanaklardan yedim 77 tl Hayati tehlikeye etki ettiği için hız sebebi ile kazaya sebebiyet verdiği için

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 sene evvel bebek kuruçeşme Arenada tarkan konseri vardı. Konsere giremeyen dışardan dinlemek için yollara taşmışlar.
    150 metrelik yolu 15 dakikada gidebiliyorsunuz. Bu yolda kontağım kapalıyken ve motorumun üstünde yolu açılmasını beklerken " tehlikeli araç kullanmaktan " ceza yedim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Yakıta yapilan düzenli zamlar bana verilen en büyük cezadir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Köpeğimi motora kasksız bindirdigim icin 67 tl ceza yemistim. Yan sepette oturuyodu hayvancik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler