Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Altın Elbiseli Adam Megelli 250r testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    zongshen gibi firma var mı 250cc rx3 çok güzel ... acaba biz millet olarak hareket eden bir şey ne zaman üreteceğiz
    http://www.livingincebuforums.com/ipb/topic/26144-green-trail-riding-in-cebu-on-dual-sport-motorbike/page-51

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Duvar süsü için ideal bir motosiklet.
    CEM. bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle viraj alan motor mu olur arkadaş yapamamışlar işte zorlamanın alemi yok
    http://u1312.hizliresim.com/1j/d/vg97l.png

Malzeme ve mühendislikte iş yoksa isterse ingilterede toplasın ister amerikada.
    Mühendisler "ingilizim ulan ben, rakamları uydursam bile güzel motor çıkartırım" tarzında düşündüyse demek ki
    Aga bu nedir :D adamlar kontra tekniğine bi daha kontra uygulamış

SelimCeran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Nedir bu megelli düşmanlığı anlamadım gitti. tek silindir titrer tabi.. sanki türkiyenin yolları çok güzelya titreşimi rahatsız eldim edecek.. daha şimdi geldim eve tam 3 saat boyunca motorumla gezdim.. 4000kmye geldi sayılır toplamda. allaha şükür bakım dışında motorcuya gitmedim.. sesi görüntüsü gidişi herşeyi 10numara bana göre.. aynaları sıkıntı kolumu gösteriyor motorda eksiklik var evet ama bukadarda kötülemeye gerek yok.. heleki bi arkadaş sanki megellinin sahibi ile ilişkiye girmiş gibi konuşuyor afedersiniz.. milletin ağzıyla yorum yapıyorlar.. ya zaten almasın kimse megelli heryerde cbr gibi zibil gibi olmasın etraf.. arkadaşın biride demiş, cbr 125 5basar toz yutturur filan )) sadece gülüyorum.. cbr 250ye laf yok ama 125 nedir yahu mobilet ya.. scooteri koysan cbr125i geçer )) honda tabi kalite kendını kanıtlamış marka.. kawasakide öyle.. bunlarla kıyaslaacak motor değil megelli ama okadarda kötüde değil.. ön yargıyı kırın.. (bende ilk zamanlar cbr125 alacaktım iyiki almamışım.. caddede cbr125 alan arkadaşların maduriyetini görünce iyiki almadım dedim..) bide neymiş servisten çıktığı yok filan diyenler var.. ben niye görmedim böyle bişey yada duymadım.. kardeşim sıfır motor bozulurmu hemen bozuyorlarsa kendi öküzlükleri yani.. e-5te 167km hıza çıktım maximum, dahada çıkmadım yani motoru boğmaya gerek yok bı 1000lik değil.. haddini bileceksinki. elinde patlamasın.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pegaso 650 titremiyor. Hem tek silindir hem de 650 cc. Titreşim varsa vardır. Tek üç beş silindire bağlamak abesle iştigaldir.

3-5 bin km içindeki makinenin servise bakım dışında ZATEN uğramaması gerekir. Uğrarsa çüş artık diyoruz. Videoda motosikletin YÜRÜMEDİĞİ açıkça belli. Basmadığını zannetmiyorum vatandaşın. 167 yapabileceğine ise hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. GPS ölçümü görelim.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pegaso 650 titremiyor. Hem tek silindir hem de 650 cc. Titreşim varsa vardır. Tek üç beş silindire bağlamak abesle iştigaldir.

3-5 bin km içindeki makinenin servise bakım dışında ZATEN uğramaması gerekir. Uğrarsa çüş artık diyoruz. Videoda motosikletin YÜRÜMEDİĞİ açıkça belli. Basmadığını zannetmiyorum vatandaşın. 167 yapabileceğine ise hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. GPS ölçümü görelim.
    herkes haklı. sana katılıyorum
    megelli alsam bende kobay olup. motora güven ve piyasa durumunda alet cok güzel titremiyor 180 yapıyor sanayi yolu bilmem lafı yaparım.
    (yarın sattıgında yarı fiyata gitmesin diye calibre gibi)
    ama megelli başlıgına takılıyordum bi ara
    benzin pompası sıkıntısı gösterge sıkıntısı servisin motoru bırak sonra gel muhabetleri neler okudum
    birde şu var
    motosikleti getirmeden önce 3d max programında öyle bir cizip resim attılarki aha dedim R1 in 250 liliği geliyor :D
    bayiden görünce cbr 250 ebatını dünyam yıkıldı.
    hele plastiklerin bir parca kalitesi var akıllara sakat :D
    # motosikletle.blogspot

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı SelimCeran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu megelli düşmanlığı anlamadım gitti. tek silindir titrer tabi.. sanki türkiyenin yolları çok güzelya titreşimi rahatsız eldim edecek.. daha şimdi geldim eve tam 3 saat boyunca motorumla gezdim.. 4000kmye geldi sayılır toplamda. allaha şükür bakım dışında motorcuya gitmedim.. sesi görüntüsü gidişi herşeyi 10numara bana göre.. aynaları sıkıntı kolumu gösteriyor motorda eksiklik var evet ama bukadarda kötülemeye gerek yok.. heleki bi arkadaş sanki megellinin sahibi ile ilişkiye girmiş gibi konuşuyor afedersiniz.. milletin ağzıyla yorum yapıyorlar.. ya zaten almasın kimse megelli heryerde cbr gibi zibil gibi olmasın etraf.. arkadaşın biride demiş, cbr 125 5basar toz yutturur filan )) sadece gülüyorum.. cbr 250ye laf yok ama 125 nedir yahu mobilet ya.. scooteri koysan cbr125i geçer )) honda tabi kalite kendını kanıtlamış marka.. kawasakide öyle.. bunlarla kıyaslaacak motor değil megelli ama okadarda kötüde değil.. ön yargıyı kırın.. (bende ilk zamanlar cbr125 alacaktım iyiki almamışım.. caddede cbr125 alan arkadaşların maduriyetini görünce iyiki almadım dedim..) bide neymiş servisten çıktığı yok filan diyenler var.. ben niye görmedim böyle bişey yada duymadım.. kardeşim sıfır motor bozulurmu hemen bozuyorlarsa kendi öküzlükleri yani.. e-5te 167km hıza çıktım maximum, dahada çıkmadım yani motoru boğmaya gerek yok bı 1000lik değil.. haddini bileceksinki. elinde patlamasın.
    Yogurtcu yogurdum ekşi demez.. Deli para verdigin 5 para etmez aleti nası itelicen sonra ikinci elde, di mi..
    Ahmet Abi ve ero__ bunu beğendiler.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu titreşimin tek silindirle falan alakası yok. Eğer dengelersen tek silindiri de yağ gibi çalıştırabilirsin. Sadece motorun doğası gereği titreşimi yok etmek için çok silindire göre biraz daha fazla çalışma gerektirir. Çok silindirlilerde bazı dengesizlikleri, pistonlar birbirlerini dengeleyerek kendiliğinden zaten sıfırlıyorlar.

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes haklı. sana katılıyorum
    megelli alsam bende kobay olup. motora güven ve piyasa durumunda alet cok güzel titremiyor 180 yapıyor sanayi yolu bilmem lafı yaparım.
    (yarın sattıgında yarı fiyata gitmesin diye calibre gibi)
    ama megelli başlıgına takılıyordum bi ara
    benzin pompası sıkıntısı gösterge sıkıntısı servisin motoru bırak sonra gel muhabetleri neler okudum
    birde şu var
    motosikleti getirmeden önce 3d max programında öyle bir cizip resim attılarki aha dedim R1 in 250 liliği geliyor :D
    bayiden görünce cbr 250 ebatını dünyam yıkıldı.
    hele plastiklerin bir parca kalitesi var akıllara sakat :D
    İşte ben sana geçen gün Daelim'i savunurken biraz da Megelli kalitesini aklıma getirdikten sonra savundum. Megelli'de gerçekten malzeme kalitesi ve görsel kalite düşük. Uzaktan iyi duruyor, yakınına gidip inceleyince pek öyle değil. Ama bunlar sonraki modellerde düzeltilebilir. Sıfır km sorunları haricinde (km saati, benzin pompası vs.) çıkacak problemleri ben de genelde kullanıcılara bağlarım. Bizim distribütöründe bu işte büyük suçu var tabi... Sen ne diye km saati bozuk motor getirtiyorsun ki ? Sana zorla mı sattılar bu motorları ? Ne acelen vardı, iki ay sonra getirtseydin, sorunsuz olsaydı şimdi burada çok farklı şeyler konuşuluyordu.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ktm in tek silindirleri de titiriyor diyollaaa, yahu hic tek silindire denk gelmemisim ona yanarim. Ayakkabi kutusundaki parayi savunur gibi savunmayin su motoru artik. Gerci ne yazarsaniz yazin bir kulagimdan girip oburunden cikiyor ama bilmeyen adam aldanmasin maksat..

Yoksa tarihte benzer onekler var mesela? Uçan adam sabri var, ne diyordu? "Been kayseri otobusunde uçtumm şahitlerim varr" yada bi amca vardi youtube linki atabilecek var ise mesih oldugunu idda ediyordu ve ekliyordu "ben dunyanin 162 ulkesinde gorevliyim bi tek Turkiyede degilim" hehe.. izler okur.guleriz..

Mesih amca da 167 ulkede gorevliymis daha da istese 5-10 ulkede daha gorevli*olabilirmis ama basmamiş bogmak istememiş kendini ))

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm in tek silindirleri de titiriyor diyollaaa, yahu hic tek silindire denk gelmemisim ona yanarim. Ayakkabi kutusundaki parayi savunur gibi savunmayin su motoru artik. Gerci ne yazarsaniz yazin bir kulagimdan girip oburunden cikiyor ama bilmeyen adam aldanmasin maksat..

Yoksa tarihte benzer onekler var mesela? Uçan adam sabri var, ne diyordu? "Been kayseri otobusunde uçtumm şahitlerim varr" yada bi amca vardi youtube linki atabilecek var ise mesih oldugunu idda ediyordu ve ekliyordu "ben dunyanin 162 ulkesinde gorevliyim bi tek Turkiyede degilim" hehe.. izler okur.guleriz..

Mesih amca da 167 ulkede gorevliymis daha da istese 5-10 ulkede daha gorevli*olabilirmis ama basmamiş bogmak istememiş kendini ))
    Mesih amca cok iyiydi ya disleri falan firliyordu ahahaha

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu titreşimin tek silindirle falan alakası yok. Eğer dengelersen tek silindiri de yağ gibi çalıştırabilirsin. Sadece motorun doğası gereği titreşimi yok etmek için çok silindire göre biraz daha fazla çalışma gerektirir. Çok silindirlilerde bazı dengesizlikleri, pistonlar birbirlerini dengeleyerek kendiliğinden zaten sıfırlıyorlar.

---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

İşte ben sana geçen gün Daelim'i savunurken biraz da Megelli kalitesini aklıma getirdikten sonra savundum. Megelli'de gerçekten malzeme kalitesi ve görsel kalite düşük. Uzaktan iyi duruyor, yakınına gidip inceleyince pek öyle değil. Ama bunlar sonraki modellerde düzeltilebilir. Sıfır km sorunları haricinde (km saati, benzin pompası vs.) çıkacak problemleri ben de genelde kullanıcılara bağlarım. Bizim distribütöründe bu işte büyük suçu var tabi... Sen ne diye km saati bozuk motor getirtiyorsun ki ? Sana zorla mı sattılar bu motorları ? Ne acelen vardı, iki ay sonra getirtseydin, sorunsuz olsaydı şimdi burada çok farklı şeyler konuşuluyordu.
    ya serkan ben seni anlıyorum da sen beni anlamıyosun =)
    ben diyorum ki 250 cc tanınmamış bir markayı neden alayım ? neden kobay olayım?
    bi artı göster alayım?
    daha mı hızlı ? hayır?
    daha mı seri ? hayır?
    daha mı kolay satılıyor ? kesinlikle hayır
    parcası daha mı kalite? hayır berbat,
    daha mı yakışıklı? belki fakat ebat ufak. hyo kadar cüsse yok
    daha mı ucuz? ucuzda o paraya temiz ikinci el 3 büyük markanınkini alırım
    en azından satarken aynı paraya alıcısı cıkıyor. hemende elden cıkar hyo cbr ninja.
    biz ne istiyoruz aslında biliyor musun?
    ucuz olacak hyo 10 binse bu 6 bin civarında olacak. servisi düzgün olacak. kronik sıkıntısı olmayacak
    he artık megelli de kalmadı firma battı sanırım çin firması satın almış.
    benim mantıgım bunu der. yarın ben megelli almak istersemde (hiç istemem evlerden uzak olsn :D )
    ikinci el alırım kesinlikle de büyük paralar vermem. yarı yarıya fiyat cekerim herkesin yaptıgı gibi

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Dün ilk defa yakından megelli 250r gördüm,işçilik ve malzeme kalitesi gerçekten yerlerde.Beğendiğim tek yönü sesi oldu,Ducati'leri andırıyor biraz.

SENARİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki-Ninja 250 R
    Arkadaşım bundan 2 ay önce Megelli 250r aldı. Fiyat olarak uygun , Görüntü desen şekil ,Kaçıyormu dersen iyide kaçıyor. tabi ninja nın yerini tutmaz kıyaslarsak.. Ancak adam motoru alalı 2 ay olmasına rağmen granajlardan sagdan soldan ses gelmeye basladı. Burada az sayıda Megelli var ama
    hepside ilanlarda satılık suan yeni olmasına rağmen buda düşündürücü tabi...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)