Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Motor için acil yardım : BMW S1000 RR mı ? GSXR 1000 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsxr1000
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S1000rr çekiş kontrol sayesinde cok guvenli cokta keyifli ama agresif kullanip canini cikaracaksaniz suzuki daha saglamdir. S1000rr oyun bozanlik yapar kol cikarir mazallah
    Tam tersi suzukinin mekanigi daha naziktir. Tercübe sahibi olmadan fikir sahibi olma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Thunderwolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersi suzukinin mekanigi daha naziktir. Tercübe sahibi olmadan fikir sahibi olma.
    Sen benim tecrube sahibi olmadigimi nerden biliyosun? Motosikleti bolumunde cb125 yazmasindan mi? Senin gibi cok kisiyle bu tur polemiklere girdim. Karsindakinin kim oldugunu bilmeden boş beleş konuşma. Evet suzuki gsxr1000 bmw s1000rr dan daha saglamdir. Bunu musterilerin talepleri,yasadigi sikintilar ve piyasadaki diger ustalarin bilgeri ile soyluyorum. Ben yillardir Turkiyenin sayili ustalarindan birinin yaninda her bos animda yardim eder ve beraber yurt disindan parca getirir satariz. Daha gecenlerde bir arkadasim yurt disindan plakasiz yaris icin s1000rr getirdi.

Bu arada suan ki motosikletimin cb125 olmasi seni boyle ukala yapiyorsa bundan once 2008 zx6 im da vardi kawasaki VN1500 umde vardi.

Sen sanirim cok saglam suzuki ve bmw toplayan bir ustasin? Lakin ben seni neden tanimiyorum merak ettim? Fatih kilicli bile beni arayip yedek parca soruyor,seninle nasil oldu da tanisamadik? Sayin profesor?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FAZLA DOKME IHSAL OLURSUN ...GINE HERZMANKI GIBI SACMALAMISIN .....

ZEVK ya ADAM 1000 CC DIYORYA
    Mevlana yı bilirmisin ? Sana cuk oturan bir sözü vardır;

"Suskunluğum asaletimdendir, lakin her lafa verecek cevabım vardır ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adamı mı diye"
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsxr1000
    Sen benim tecrube sahibi olmadigimi nerden biliyosun? Motosikleti bolumunde cb125 yazmasindan mi? Senin gibi cok kisiyle bu tur polemiklere girdim. Karsindakinin kim oldugunu bilmeden boş beleş konuşma. Evet suzuki gsxr1000 bmw s1000rr dan daha saglamdir. Bunu musterilerin talepleri,yasadigi sikintilar ve piyasadaki diger ustalarin bilgeri ile soyluyorum. Ben yillardir Turkiyenin sayili ustalarindan birinin yaninda her bos animda yardim eder ve beraber yurt disindan parca getirir satariz. Daha gecenlerde bir arkadasim yurt disindan plakasiz yaris icin s1000rr getirdi.
    Bu arada suan ki motosikletimin cb125 olmasi seni boyle ukala yapiyorsa bundan once 2008 zx6 im da vardi kawasaki VN1500 umde vardi.

Sen sanirim cok saglam suzuki ve bmw toplayan bir ustasin? Lakin ben seni neden tanimiyorum merak ettim? Fatih kilicli bile beni arayip yedek parca soruyor,seninle nasil oldu da tanisamadik? Sayin profesor?
    Hiç bahsi gecen motorlara sahip oldunmu ? Hangisine binip 299 redline gittin ? Suzukinin veya bmwnin muhendisleriylemi çaliştin ? Galiba kocaelinde oturuyosun ustalarınız harbi kasap oldugunu biliyormusun? Arkadaşım heves edip kocaelinden k7 almış motora yaptıgınız işlemler cok amatörce bisiklet tamircisi yapmaz yaptıklarınızı. Ben suzuki bmw toplayan usta degilim ama ustam topluyor kendisi s1000rr ile draglarda yarışıyor. Yılların ustasıda suzukilerin mekanık olarak hassas oldugunu soyluyor. Suzukiyi tercih etmemin tek sebebi japon yen i ile calışmaları parca fiyatları yüzünden. Zx10un yataklar 500 lira iken gsxrin 240lira!
    Bmwde çalışan cok sevdigim otomobil ve motor sporlarında yıllarca yarışmış bmwde 5 yıl genel müdürlük yapmış olan Şuanda s1000rr a binen abim kesinlikle bmw diyor ve bu adamın sahip olamadıgı motosiklet yok.
    Madem parça konusunda iddalisin niye fatıh kılıçlı yerine seni aramıyoruz paşam?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bir model hakkinda bilgi sahibi olmak icin binip redline 299 ile gitmek gerekiyor he? Cok komiksin kocaelide hangi usta mahvetti motorunuzu cok merak ettim? Benim ustam Murat Ulusu.. bugune kadar 1 tek kisi cikip isçiligine bok atmadi atamaz da . Hee var bi usta daha sozde kawasaki servisi olan ama hyosung gt 250r i senteye dahi alamayan.. onlarda piyasadaki dunyadan haberi olmauanlari avlayarak para kazaniyorlar yani senin arkadasin gibileri sömürerek. Madem cok anliyosunda neden arkadasina o motoru aldirdin?

Senin mantigina gore megelli 250r mukemmel bir model? Cunku muhendisler ve bazi kullanicilari ensaglam en kaliteli en teklonojik 250cc oldugunu idda ediyor ama benim bire bir konustugum kullanicilari arizalarini saya saya bitiremiyorlar,.sifir km aldiklari motorlari daha 1.000 km.ye gelmeden defalarca yolda kalip cekici cagirmislar. Simdi ben diyorum ki megelli 250r cok kronik sorunlu, o paralara deymeyen bir model..

Haydi bakalim cevap ver yalan mi? Suna da cevap ver; ben megelliye sahip olup redline mi gezdim? Yoksa muhendisleri ile beraber mi calistim?

Bu arada gecenlerde komple R1 krank kol ve yataklarini 1.000 tl ye verdim sifir gibiydi, 2000 model zx6 orjinal komple farini kafa demiri ve tesisati ile 500 tl ye verdim. Carbon cift tup titanyum ara borusu ile devil R1 egzozunu 300 tl ye verdim çizik dahi yoktu.. hadi simdi buna da cevap ver bakalim kiliçli bu fiyata bu parcalari veriyor mu?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bu arkadaşın gerçekten hayabusası var. günahını almayalım. gerçekten yardım istiyor kullanıcılarından benim görüşüm.

buda hayabusayı yeni aldıgında açtıgı konu ozamanlar ilgimi çekmişti bakmıştım fakat fazla olmadı bu ne hız celikat..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ni-esyasi.html

Motosikleti
    Gsxr1000
    Bir model hakkinda bilgi sahibi olmak icin binip redline 299 ile gitmek gerekiyor he? Cok komiksin kocaelide hangi usta mahvetti motorunuzu cok merak ettim? Benim ustam Murat Ulusu.. bugune kadar 1 tek kisi cikip isçiligine bok atmadi atamaz da . Hee var bi usta daha sozde kawasaki servisi olan ama hyosung gt 250r i senteye dahi alamayan.. onlarda piyasadaki dunyadan haberi olmauanlari avlayarak para kazaniyorlar yani senin arkadasin gibileri sömürerek. Madem cok anliyosunda neden arkadasina o motoru aldirdin?
    Senin mantigina gore megelli 250r mukemmel bir model? Cunku muhendisler ve bazi kullanicilari ensaglam en kaliteli en teklonojik 250cc oldugunu idda ediyor ama benim bire bir konustugum kullanicilari arizalarini saya saya bitiremiyorlar,.sifir km aldiklari motorlari daha 1.000 km.ye gelmeden defalarca yolda kalip cekici cagirmislar. Simdi ben diyorum ki megelli 250r cok kronik sorunlu, o paralara deymeyen bir model..

Haydi bakalim cevap ver yalan mi? Suna da cevap ver; ben megelliye sahip olup redline mi gezdim? Yoksa muhendisleri ile beraber mi calistim?

Bu arada gecenlerde komple R1 krank kol ve yataklarini 1.000 tl ye verdim sifir gibiydi, 2000 model zx6 orjinal komple farini kafa demiri ve tesisati ile 500 tl ye verdim. Carbon cift tup titanyum ara borusu ile devil R1 egzozunu 300 tl ye verdim çizik dahi yoktu.. hadi simdi buna da cevap ver bakalim kiliçli bu fiyata bu parcalari veriyor mu?
    Şimdi gene aynı noktaya geldik tecrube sahibi olmadan bilgi sahibi olmana bir motosiklet hakkında sagdan soldan duydugun internetten okudugun kadar bilebilirsin bir motosiklete 10bin km yapmadan yorumlayamazsin. Arkadaşım heves etmiş kimseye sormadan internnet görmüş laf oyunuyla cocuga satmışlar. Ustanin ben işciligine bok atmadım o ustayada iş yaptırmadan işlicigine laf attıgımda yok.
    Madem parça tedarik ediyorsun banada çift tüp veya ara borulu two brothers getir fatih kılıçlıdan alacagıma senden alayım

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    s1000rr bayırda çekmez. Gsxr1000 alın.
    bikerboi ve ayhan.s bunu beğendiler.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    O degilde s1000rr mi daha saglam yoksa gsxr mi diye tarisiliyor da, su ana kadar s1000rri bozmus veya kirmis adam var mi? Neye gore yapiliyor bu yorumlar merak ediyorum!? Zaten bahsi gecen motor kac kiside var kac kisi canli olarak gormus ki? Kurdan dolayi yenisinin su an fiyati 79.000tl civarinda

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    cevap verip fikrini beyan eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, yalan söylediğimi düşünen arkadaşlarla ilgili herhangi bir yorumum yok vakitlerini başka topiclerde geçirsinler, bizimde mesaimizi çalmasınlar. benim topiğimdede rica edicem polemik yaşamayın sonra fatura bana kesiliyor, varsa tecrübeniz ve fikriniz söyleyin yoksa sizide başka topiğe rica edicem.

bir kaç motora bakma şansım oldu bu arada fakat hepsi folofoş olmuş anlıyorum ki bizim memlekette motorada binmeyi bilmiyorlar, resmen ırzına geçilmiş motorların, ne doğru düzgün bakım geçmişi var nede km leri orijinal. falan usta filan usta martavalı kimse okumasın mallar meydanda ...

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    ah be eski mesajlarmış bende sevabına bir 600f ısmarlıyın dicektim

Motosikleti
    Hayabusa
    aha benim topik hortlamış. hiç bir şey almadım ikinci motor olarak. vazgeçtim. param ile yatırım yaptım. bakalım belki seneye bahar ktm 1290 adventure alırım.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    İlla birini alıcam diyosan S1000RR bence
    Only Ride..

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla birini alıcam diyosan S1000RR bence
    yok almam, kur yüzünden çok saçma fiyatlara geldi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ,

malum kış geldi, motor almanın da zamanı geldi, hali hazırda 2010 hayabusa var yanına şehir içinde oynamak için 2. makina almayı düşünüyorum. İncelediğim ilanlar arasında aşağıdaki 2 si için seçim yapacağım sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45127810/detay

yada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44305046/detay

sizde görüşlerinizi bildirirseniz, seçimime yön vermiş olursunuz ....

ikiside ilanda değiller bu arada galiba satıldılar şehir içi bence bunlar büyük. ben senin yerinde olsam daha ufak cc alırım hemde boyutları daha ufalır. sanırsam bütçende 25-30 arası . onun yerine ktm rc 390 lara bak derim hatta yok beni o kesmez derse ktm rc 690 lara bak derim ama sıfır bunlar cunku daha yenı geldıler memleketimize )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha benim topik hortlamış. hiç bir şey almadım ikinci motor olarak. vazgeçtim. param ile yatırım yaptım. bakalım belki seneye bahar ktm 1290 adventure alırım.

ahanda doğru yol :D :D :D :D ktm 1290 adventure :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam madem paranız ve hayabusanız var neden ikinci aletide super sport alıyorsunuz ki gene güçlü bir şey olsun ama tarzı farklı olsun derim ben naked olabilir supermoto olabilir...
    İlla fantezi yapılacaksa böyle yapılmalı ...
    kesinliklike katılıyorum
    bende bi Ducati Hypermotard olabilir mesela
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinliklike katılıyorum
    bende bi Ducati Hypermotard olabilir mesela
    ya vazgeçtim zaten. almadım bişey. bir ihtimal ktm 1290 adventure alabilirim. baktım kur sapıttı, motorun fiyayı coştu o zaman onu da almam.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    sabahtan beri sölüyorum aklın yolu bir ktm 1290 adventure ))))

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bende okudum okudum son sayfada yeni motorun resimleri çıkacak diye bekledim... boşuna hortlatmışlar eski konuyu...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şehir içinde oynamak için nakedbike veya supermoto öneririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)