Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

OffRoad/CrossMotor Yeni başlayacağım bir kaç sorum var bakarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba abilerim ablalarım yaşım 16.5 yakında 17 'ye gireceğim neyse offroad cross bakıyorum ve Yamahanın TTR 90 modeli dikkatimi çekti fakat Türkiyede yok veya göreninz varsa bana bir yardımcı olusunuz resim atayım

Honda Crf 70 F Oldukça benziyor fakat Bu 90 Lık bu acaba küçükmü gelir ama yabancı ülkede 20-70 arası herkez biniyor mesela bir video;

Çocuk oldukca büyük ve rahatlıkla sürüyor acaba alsam sürebilirmiyim birde aklımda şu cross var

Buda 125 cc markası Loncin Youtubede bulabilirsiniz çok videosunu

Bunlar birde video atayım

Çocuğun kullandığı siyah cross alacagım cross nasıl bir fikir verin aklım çok karışık

İyi Forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Wr125,Crf250 tavsiye ederim ancak öncesinde ehliyet ve koruma ekipmanlarını tamamlamalısınız.

Smudge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG-250
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr125,Crf250 tavsiye ederim ancak öncesinde ehliyet ve koruma ekipmanlarını tamamlamalısınız.
    Kesinlikle, aman önce ehliyet, sonra düşündüğün renge yönelik ekipman sonra motor için önerileri almalısın..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    adımlarını doğru at, uzun yıllar bu işi yap..

nerde kullanacaksın motoru? hani arazide harika gider bunlar fakat trafiğe çıkma izini yoktur bunların.. far yok, sinyal yok, plakalık yok, asfalta uygun lastik yok, gösterge yok.. trafiğe çıkamyı düşünüyorsan bunların olması gerekir. eğer çıkmayacaksan sorun yok tabi..

Motosikleti
    SATILDI.
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adımlarını doğru at, uzun yıllar bu işi yap..

nerde kullanacaksın motoru? hani arazide harika gider bunlar fakat trafiğe çıkma izini yoktur bunların.. far yok, sinyal yok, plakalık yok, asfalta uygun lastik yok, gösterge yok.. trafiğe çıkamyı düşünüyorsan bunların olması gerekir. eğer çıkmayacaksan sorun yok tabi..

Recep abi uzun yıllar götürecem fakat çok arada asfalt çünkü kasalı aracım yok araziye gitmek için çok az asfalt kullanıcam koruma ekipmanlarım hazır bir cross eksik onuda tamamlıyacağım zaten buraya kar felan yağmıyor bütün kış sadece soğuk arada yağmur var öbür türlü rahat yani ne diyorsun aliyimi 1 tane 125 lik ?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her cross motorla alakali baslikta yaziyirum.
    Cross icin yas siniri yoktur, dolayisiyla ehliyete de gerek yoktur. Adam daga, ormana gidecek.Ehliyeti orman muhafaza memuru mu soracak?
    Al tum korumalarini, motorunu da al, yaninda bu isi bilen biriyle cik dag tepelere.
    Yanliz trafige cikarim uslu durmam diyorsan hic alma.
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    SATILDI.
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her cross motorla alakali baslikta yaziyirum.
    Cross icin yas siniri yoktur, dolayisiyla ehliyete de gerek yoktur. Adam daga, ormana gidecek.Ehliyeti orman muhafaza memuru mu soracak?
    Al tum korumalarini, motorunu da al, yaninda bu isi bilen biriyle cik dag tepelere.
    Yanliz trafige cikarim uslu durmam diyorsan hic alma.

Yorumun için çok teşekür ederim Erdem abi ben full dağda gezecem fakat pikap aracım olmadığı için 1 km kadar asfalltan gitmem gerekiyor trafik felan görürse nasıl kurtulurum veya ne kadar ceza yerim ?

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    trafige cikma izinin olmaz fotodaki araclarla - fakat trafik demek sirf yollar demek degildir, umuma acik olan her alanin - yani özel degil, örnegin senin tarlan - kullanimi yasaktir.
    ehliyetsiz arac kullanma, ruhsatsiz arac kullanma, vs. gibi cezalar olabilir.

ha bunun denetimi var midir? olmayabilir fakat hakem penaltiyi verse kimse yok diyemez hesabi..
    cenkito bunu beğendi.

ktm nin ufaklarına bi bak derim kardeşim benimde ilk kendi paramla aldığım motor crosstu 15 yaşında :D ama ufak almamıştım ramzey 200 lük almıştım :D

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    çin düşünmüyorum illa japon olsun; wr125'e de verecek kadar param yok diyorsan xt125'i öneririm. başlangıç olarak ideal olur.
    http://www.sahibinden.com/motosiklet...ting=price_asc

Motosikleti
    SATILDI.
    Yorumlarınız için teşekürler ben farklı bir cross önermenizi istemiyorum yorumlarımı ciddiye almıyorsunuz sanırım.
    Demek istediğim bu fotoğraflarda gördüğünüz 125 cc lik siyah cross'u alacağım ben diyorum araziye gitmek için biraz asfalt yapacağım trafik yakalarsa ne diyeceğim full koruma olcağım için birşey dermi veya fatura göstersem ceza yermiyim yersem kaç para ? bunların cevaplarını nerden bulabilirim veya bilgilendirirseniz sevinirim

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o resimlerdeki motorlar çocuk motoru. sana ufak gelir. resme aldanma çok ufak motor onlar.
    trafik görürse araziye kaçacan ne yapacan başka.
    durursan motoru bağlar cezayı yersin sonra faturanla gider alırsın motoru.
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekürler ben farklı bir cross önermenizi istemiyorum yorumlarımı ciddiye almıyorsunuz sanırım.
    Demek istediğim bu fotoğraflarda gördüğünüz 125 cc lik siyah cross'u alacağım ben diyorum araziye gitmek için biraz asfalt yapacağım trafik yakalarsa ne diyeceğim full koruma olcağım için birşey dermi veya fatura göstersem ceza yermiyim yersem kaç para ? bunların cevaplarını nerden bulabilirim veya bilgilendirirseniz sevinirim
    sanirim sen yorumlari ciddiye almiyorsun.. bkz: Yukarki mesajim
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 1407 TL ayrıca araç sahibinede ceza kesiliyor plaka ruhsatta yok başın ciddi belaya girer bunu kesinlikle göze alma !!!!!!!!!!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)