Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15-40 Shell Yag Koydum Ama Fiyatı Çok Düşük

Motovento
    REKLAM ALANI

Tamirci sağolsun biraz sürdü motoru cg tipi motorlar yüksek devirde güç verdiği için 10-40 ince gelir vitesler kemikli geçer boşu bulamazsın bu motorlar piyanolu eski tip şıkırdama yapar dedi dedi harbidende öyle ve 15-40 yağ koydu üzerinde shell atx5 mi ne yazıyordu sarı paket ben 30 lira çıkarttım adam benden 20 lirayı aldı 5 lira para üstü verdi şaşırdım kaldım 1 litre yağı 15 liraya koydu çok güvendiğim biri ama normalde eski tamircim 15 liraya varilden açık yağ koyardı 30 liraya 10-40 power1 koyuyordu anlamadım bu yağ neden bu kadar ucuz ?

Şimdi vitesler pamuk gibi cıt cıt geçiyor boşa çok rahat geçiyor ses değişti gereksiz şıkırdamalar gitti sadece pata pata motor sesi kaldı durduğum yerde 1. vitese atınca motor sıcak bile olsa öne hamle yapardı şimdi hiç tık yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

valla ben de bilmiyorum fiyatı 15 20 tl falan sanırım bu yağın alsak mı shell aslında kalitesiz olacağını da pek düşünmüyorum ama ..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    petrol ofisinde de 15 40 ın fiyatı öyle .yag inceldikçe ve sıcaklığa direncinin arttıkca fiyatı artıyor

açık yağda motoru koruyacak mineraller bulunmuyor sadece kaydırıcı özelliği var onun için sana iyi gelmiştir ancak soğuk havalarda motoru çalıştırırken 10 40 daha etkili olur .
    sonuç olarak kitapcıkta ne yazıyorsa odur diyerek klişeleşmiş o sözü söylücem

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrol ofisinde de 15 40 ın fiyatı öyle .yag inceldikçe ve sıcaklığa direncinin arttıkca fiyatı artıyor

açık yağda motoru koruyacak mineraller bulunmuyor sadece kaydırıcı özelliği var onun için sana iyi gelmiştir ancak soğuk havalarda motoru çalıştırırken 10 40 daha etkili olur .
    Peki Castrol - Shell arasında ne kadar fark var? shell alsak diyrum zaten erken değişim yapıyorum

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben hiç açık yağ koydurmadım ama 3 liralık açık 2 liralıkta gres aldım evin kapısından penceresine motorun debriyaj teline sağına soluna sıkıyorum kromajlı yerleri gresliyorum iyi oldu

Benim motor 100 lük üstünde 5 vites klasik cg motoru var şimdi bu motora 30 liralık power1 koymak gerekli mi gereksiz mi kitapçıkta 2.000km de bir değiştirin diyor ben 1000km de bir değiştiriyorum yağ numarası yazmıyor servis ne koyarsa o diyor mondial

sonuçta shell dandik bir firma değil ama castrolün yarı fiyatında shell 25 diğer 30 olsa tamam zaten sık değişim yapıyorum etrafımdakiler ucuz diye 20-50 araba yağı dolduruyorlar

zaten usta dedi ki bu yağ bir tık daha kalın sabah çalıştırırken 2 kere ayak marşına yavaşça bas ondan sonra marşa bas aküyüde korumak istersen direk ayakla çalıştır dedi mutlaka motoru ısıt hemen zorlama biraz yağlansın plakaların arasına yağ dolsun ondan sonra yola çık dedi

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    shell advance 4 t motosiklet yağlarından memnun kaldım ben. ama 15-40 değil de 15-50 kullanıyordum. fiyatı da gayet uygundu. bence basit kaba aksamı olan motorlara 30- tllik yağ koyup 2binde bir değişmek aşırı masraf. bu 20 binde 300tl eder zaten motoru komple yaptırsan o kadar etmez. paraya kıyıp motoruma motul 10-40 sentetik yağ aldım. ama çok aman aman bir fark göremedim.

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shell advance 4 t motosiklet yağlarından memnun kaldım ben. ama 15-40 değil de 15-50 kullanıyordum. fiyatı da gayet uygundu. bence basit kaba aksamı olan motorlara 30- tllik yağ koyup 2binde bir değişmek aşırı masraf. bu 20 binde 300tl eder zaten motoru komple yaptırsan o kadar etmez. paraya kıyıp motoruma motul 10-40 sentetik yağ aldım. ama çok aman aman bir fark göremedim.
    Ben rodaj diye 500 de değiştirdim power1 şimdi 1500 oldu 15-50 koydum birde 2.500 de değiştiririm artık 4.500 de değişir bir daha.

Dediğiniz gibi bu motorlarda teknolojik aksam vs yok motorum çok silindirli araba parasına alınan yeni nesil birşey olsa canı sağolsun en kalite yağı koyayım.

sende ybr var ben uzun vadeli hesap yapmıyorum benim çinlinin silindiri komple piston sekman conta ıvır zıvır dahil 60 lira ben 2 kere power1 koysamda aynı parayı vereceğim.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    işini görüyorsa sıkıntı yok.
    rodajda 1000km boyunca mineral ve ucuz yağlar tavsiye ediliyor aslında.aşınma ve alışma süreci çabuk olsun diye. ama çok bir fark yoktur. kendi performansını veriyorsa arızasız gidiyorsa zaten beklentiyi karşılıyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hepsi aynıdır. Fark psikolojik. Yani size öyle geliyor.
    motorcu48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)