Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cub Motor Yağ Değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Slm arkadaşlar herkese hayırlı hafta sonları dilerim benim Mondial 100mfh 2000kmye geldi servise götürmek yerine kendim bakımlarını yapacam servis 500km bakımında 20w50 scoot marka yağ koydu (50 lira geçirdiydi) (internette bile bulamadım kattıgı yağı ) Şimdi ben shell advance ax5 marka yağ alıp kullanıcam fakat havalar soğudu ben genede 20w50 mi katmam gerekir yoksa 15w-50 10w-40 mersinde yaşıyorum burda havalar soğuk olur kar yağmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    bunların hepsinde 10-40 kullanılıyor diye biliyorum.
    her iklim ve her yerleşim
    motorsiklet şanzımanları. vites dişlileri vs.
    küçük parcalar olduğu için yağlama en ücra noktalarına kadar ulaşmalı.
    bu sebeble yağında ince olması lazım
    20-50 kalın gelir.
    hele kışın daha koyulaşır ve ilk calıştırmada motorun her yerini yağlama yapamayabilir ve donma dereceside eksiden sıfıra daha yakındır.
    10-40 daha ince ve daha gec donar.
    kullanım kitapcıklarında teferruatlı yazar tabi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    kitapçığında başka bişe yamıyorsa her motora 10-40...

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar herkese hayırlı hafta sonları dilerim benim Mondial 100mfh 2000kmye geldi servise götürmek yerine kendim bakımlarını yapacam servis 500km bakımında 20w50 scoot marka yağ koydu (50 lira geçirdiydi) (internette bile bulamadım kattıgı yağı ) Şimdi ben shell advance ax5 marka yağ alıp kullanıcam fakat havalar soğudu ben genede 20w50 mi katmam gerekir yoksa 15w-50 10w-40 mersinde yaşıyorum burda havalar soğuk olur kar yağmaz
    bende yeni değiştim 10-40 koydum bence castrol 10-40 yağ koy daha iyi olur
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    1-Kış aylarında 10-40 iyidir
    2-50tlye ipone bile satılmıyor
    3-Scoot toplama yağdır,yanlış biliyor olabilirim ama Kocaeli civarlarında dolduruluyordu sanırım
    4-En kötü ihtimalle Castrol işinizi görür
    5-Sadece yağ değişimiyse ilş basit.Yağ tıpasının altına bir kap,tıpayı açın,ardından dolum tıpasını açın,yağ iyice süzülsün sonra motosikleti hafif sağa sola yatırıp kalanları akıtının.Kontak kapalıyken kick start ile inceden hareket ettirin kalanıda aksın.Ardından alt tıpayı aşırı derecede güç uygulamadan sıkın.Sonra üstten 1lt yağı bocalayın.Aynı şekilde üst tıpayıda sıkın.

Sadece motosiklet soğuk iken yapın bunu...Hafif tatlı ısı yağın akışkan olmasını sağlar.Buz gibi yaparsanız çok hoş olmaz...

Artık yağı sağa sola dökmeyin.Doldurun şişeye bir tamirciye verin.Geri dönüşüme satıyorlar.Doğa kirlenmez hiç olmazsa...
    rambomert bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Kitapçığında sae 20/50w -SF yazıyor motorumu sabah çalıştırdıgımda bazen marşa bastıgımda cuv diye ses geliyor motor çalışmıyor 1-2 denememde çalıştı çalışmadı sonra kopçakla çalıştırıyorum yağlamı alakalı akü ilemi anlamadım onuda.... shellide castrol gibi bayağı önerenler var bide bugün pazar oldugu için shellden kolaylıkla temin edebilirim...

Motosikleti
    Kitapçığında sae 20/50w -SF yazıyor motorumu sabah çalıştırdıgımda bazen marşa bastıgımda cuv diye ses geliyor motor çalışmıyor 1-2 denememde çalıştı çalışmadı sonra kopçakla çalıştırıyorum yağlamı alakalı akü ilemi anlamadım onuda.... shellide castrol gibi bayağı önerenler var bide bugün pazar oldugu için shellden kolaylıkla temin edebilirim...
    shell de iş görür ama o ses yağdan değil bence bağzen bende de öyle oluyor çat yapıyor ben rubleden olduğunu düşünüyorum ama tam emin değilim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Aküden bencede kullanım ve bakım kitapçıgında sae 20/50w -SF yazıyor 10-40 umarım sorun olmaz arkadaşların dediği gibi ince olması motorun her tarafına yağın yayılmasını sağlıyor bide havalar soğudu... Bende motoru bayağı bi zorluyorum 100-110 ancak 100lük bi motora göre hiçde güvenli değil aşırı derecede savrulma-titreşim- özellikle yakıt aşırı zorlandıgındanmı olsa gerek bu hızda 2-3dk gittinizde hız göstergesi devre dışı kalıyor yakıt göstergesi devreye giriyor ..... Normalde belki sizi 1 gün idare edecek yakıt 5dklık heves yüzünden uçup gidiyor ondan dolayı yağ olayı benim için bayağı önemli.... (Not:Bu motorlarda 70den sonrasını kesinlikle önermiyorum)

Motosikleti
    Aküden bencede kullanım ve bakım kitapçıgında sae 20/50w -SF yazıyor 10-40 umarım sorun olmaz arkadaşların dediği gibi ince olması motorun her tarafına yağın yayılmasını sağlıyor bide havalar soğudu... Bende motoru bayağı bi zorluyorum 100-110 ancak 100lük bi motora göre hiçde güvenli değil aşırı derecede savrulma-titreşim- özellikle yakıt aşırı zorlandıgındanmı olsa gerek bu hızda 2-3dk gittinizde hız göstergesi devre dışı kalıyor yakıt göstergesi devreye giriyor ..... Normalde belki sizi 1 gün idare edecek yakıt 5dklık heves yüzünden uçup gidiyor ondan dolayı yağ olayı benim için bayağı önemli.... (Not:Bu motorlarda 70den sonrasını kesinlikle önermiyorum)
    aküdende olabilir emin değilim ama sen motoru okadar zorlama bence iyi bak motoruna

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküdende olabilir emin değilim ama sen motoru okadar zorlama bence iyi bak motoruna
    Dostum arkadaşlarda 200cg var 160 yapıyorlar bende onlara takıla takıla kafayı yedim inan motorumu severken onlar yüzünden nefret etmeye bile başladım ondan sonuna kadar limitleri zorluyorum otobandan dönerken otoyolda arkadaşla ayrıldık arkamda ibresi yanlış 2 tane 100lük biri kanuni tigrina diğeri cg tipi100 lük kaç yapıyorsunuz dedim 100-120 dediler lan dedim ben zar zor 110 yapıyorum bunlar ne diyor otoyolda bastım onlarda çöktü ben otoyoldan ayrılırken bunlar yanıma geldi bu motor nasıl böyle gidiyor diyorlar sende kaç gösterdi dedim gençler 110-120 bende mevzuyu çaktırmadan bende ibreyi sonlamışım bilmiyorum dedim (Bende 90 fln gösteriyordu ibre adamlar bayağı şaşırdı (real hızı bilmiyorlar kendi ibrelerine göre 130-140 gitmişim Neyse konu dağılmasın Kitapçıkta sae 20/50w -SF yazıyor fakat havalar soğudu 10-40 yada 15-40 sorun olurmu ??? öneriniz nedir arkadaşlar
    rambomert bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan Tay 100
    10 40 kattır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Motora shelin ax5 15-50 kattım şuan bi sıkıntı yok katarken arkadaş hava filtresini sökelim dedi tamm iyi güzel motordan hoş bi ses çıktı fakat hem motorun gidişi düştü 80 anca bide geceleyin çok rahatsız ediyor + gaz açınca bi süre gazı yemiyor sonra birden yiyor kısa zamanda hava filtresinide geri takacam sakın hava filtresi şu yakamadıgı benzini geri karbüratöre yolluyor o kısımları kurcalamayın ben kurcaladım hemen yarın geri düzeltmmeye başlıyacam...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10w40 koy kitapçığın internette mevcut
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/647f...fh/motorsiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w40 koy kitapçığın internette mevcut
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/647f...fh/motorsiklet
    Dostum benim kullanım klavuzumda 20w50 yazıyordu gittim shellden ax5 15-50 yağ koydum şuan bi sıkıntı yok tek sıkıntı hava filtresi kirlidir diye söktüm tertem,z iş yoğunlugundan geri takamıyorum karbüratör öyle açık bide o şekil bi 50km kullandım aşırı derecede gürültü yapıyor rüzgarlıklarımın alt vidası yıldız olanda sıkışmış hiç bi şekilde açamıyorum ne yapacam bilmiyorum bu hafta sonu onu takmaya çalışacam

Motosikleti
    Dostum benim kullanım klavuzumda 20w50 yazıyordu gittim shellden ax5 15-50 yağ koydum şuan bi sıkıntı yok tek sıkıntı hava filtresi kirlidir diye söktüm tertem,z iş yoğunlugundan geri takamıyorum karbüratör öyle açık bide o şekil bi 50km kullandım aşırı derecede gürültü yapıyor rüzgarlıklarımın alt vidası yıldız olanda sıkışmış hiç bi şekilde açamıyorum ne yapacam bilmiyorum bu hafta sonu onu takmaya çalışacam
    performans hava filtresi tak onu yapamazsan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans hava filtresi tak onu yapamazsan
    Randıman verecegini sanmıyorum şuan hava filtresiz geziyorum gazı açtıgımda sanki altımda çok güçlü motor varmış gibi ses çıkarıyor ama gaza tepkisi çok çok azaldı gaz yemiyor motor ondan dolayı orjinal filtreyi takmaya çalışacam hafta sonunu bekliyorum nerden söktüm **
    Bu arada kattıgım yağ 14 lira idi 16 olmuş öneririm sizede Cub motor kullananlara Cub motora en uygun yağ bu üstünde resmide var aynı marka shelin kırmızı kutusu var o 4 lira fiyatına aldanıp almayın mobiletler için Bu 15-40 ben 15-50sini buldum onu kattım

Motosikleti
    Randıman verecegini sanmıyorum şuan hava filtresiz geziyorum gazı açtıgımda sanki altımda çok güçlü motor varmış gibi ses çıkarıyor ama gaza tepkisi çok çok azaldı gaz yemiyor motor ondan dolayı orjinal filtreyi takmaya çalışacam hafta sonunu bekliyorum nerden söktüm **
    Bu arada kattıgım yağ 14 lira idi 16 olmuş öneririm sizede Cub motor kullananlara Cub motora en uygun yağ bu üstünde resmide var aynı marka shelin kırmızı kutusu var o 4 lira fiyatına aldanıp almayın mobiletler için Bu 15-40 ben 15-50sini buldum onu kattım

http://u1312.hizliresim.com/1j/4/v5mxd.jpg
    biran önce tak filitreyi sen benden söylemesi karbüratör öyle açık kalmasın içine toz,kir vs girer hem karbüratör kirlenir hemde pistona zarar gelebilir

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Castrol Power1 10-50 tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Bugün Gene Motosikletimin yağını değiştirdim arkadaşlar Gene Shell Advance Ax5 15-50 kattım genel olarak yağdan memnunum lakin shellden hiç memnun değilim yağ ilk zamanlarda 12 liraydı sonra 14 yaptılar bugünde 17 liraya aldım 1 hafta önce zam yaptık dediler biz alıncamı kıymete biniyor anlamadım... yağ değişiminden sonra bi 5-10 dk yerinde çalıştırdım sonra otoyolda bir 2 deneme yaptım motosiklet rahatladı ;)
    cenkito ve crxforever bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Bugün Gene Motosikletimin yağını değiştirdim arkadaşlar Gene Shell Advance Ax5 15-50 kattım genel olarak yağdan memnunum lakin shellden hiç memnun değilim yağ ilk zamanlarda 12 liraydı sonra 14 yaptılar bugünde 17 liraya aldım 1 hafta önce zam yaptık dediler biz alıncamı kıymete biniyor anlamadım... yağ değişiminden sonra bi 5-10 dk yerinde çalıştırdım sonra otoyolda bir 2 deneme yaptım motosiklet rahatladı ;)
    shellin fiyat politikasını ben de hiç sevmiyorum. 17 tl iyi ben 20 tl ye aldım burada.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)