Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Montun boğazından giren soğuk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,
    Montumdan gayet memnunum fakat,boğaz kısmından içeriye sürekli soğuk giriyor,sanki göğsüme soğuk su dökülüyormuş gibi hissettiriyor,ne yapsam olmadı 80 liraya balaklava aldım,gene olmadı,bir türlü oradan giren soğuğu engelleyemiyorum, işin enteresan tarafı scooter kullanırken oradan soğuk girmiyordu fakat ninja 250 kullanmaya başlayınca sürekli boğazımdan soğuk giriyor,acaba daha yüksek bir cam alsam faydalı olur mu ki ? benim aklıma sadece cam geldi sizin fikirlerinizi bekliyorum ona göre hareket edeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Buff denediniz mi ? Ben balaklavadan çok haz almıyorum.Buff ve bandana ile görüyorum işimi...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Double bubble denilen camlar rüzgarı biraz daha yukarı itecektir. Hatta sonunda yukarı doğru kıvrım olan bir cam daha fazla işinizi görebilir. Göğüse kadar inen ağız maskesi/balaklava ürünleride iş görebilir.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    çokta garip değil aslında sukutır oturuş pozisyonu dik.rüzgar direk göğüse çarpıyor.Ninjada ise biraz daha eğik oturuluyor rüzgara maruz kalan kısım kafa ve göğüs bölgen.Oturmanın verdiği eğiklik ile birazda montta bolluk var ise rüzgar göbek deliğine kadar iner,montun boğaz kısmını sağlam kapatın mont vücudunuza tam oturmalı.
    VOLkann bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    http://www.anesmotor.com/?urun-2013-...Balaklava.html

ben bu linkte ki balaklavayı kullanıyorum. boyun kısmı uzun olduğu için rüzgar girmiyor.

Motosikleti
    Cbf150
    Benim montun boyun kısmı kaska dayanıyor, ve beya önlüyor rüzgarı, ama balaklava veya maske düşünüyorum bende

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Benim montta da aynı sorun var. Ben uzun bir atkıyı boynuma sarıyorum sonrada uç kısımlarını montun içine alıyorum hem rüzgar girmiyor hem de monta çarpan rüzgarı göğsüm hissetmiyor. Pratik bir çözüm bence :-)

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motomaxonlineshop.com/difi-tactel-boyun-ve-gogus-isiticisi-pmu322

Aynı dertten muzdariptim öksürükten kurtulamıyordum tek ve kesin çözümü bu yüreklikte buldum ) ŞİDDETLE tavsiye ediyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bandana al boynuna bağla olsun bitsin

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    kardes ruzgar bence boyundan degil fermuardan giriyor. gogusune zaman gazetesini ortadan katlanmis sekild koyup ustune fermuari cekip bir surus yapmani ve bu sekilde usume testi sonucuna gore gerekirse termal bir iclik ile sorunu cozmeni tavsiye ederim.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bende MZN marka kırmızı siyah mont var daha bügün 120-130 hızlarda gezinti yaptı hiç mi hiç rüzgar ve soğuk girmiyor. Boğaz kısmı çember şeklinde ve çıtçıtlı ayrıca mont soğuk ve yağmuru da geçirmiyor. Montu bol almadım tam oturuyor üstüme . Çok üşürseni içinizden boğazlı kazakta giymek fayda eder.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    aga gidiyorsun herhangi bir askeri malzeme satan yere 3 tl ye polar boyunluk satıyorlar alıyorsun %90 çözümdür
    bende %100 iş görüyor sende nasıl olur bilemem
    elantronikçi bunu beğendi.

mudix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250 l
    ben bere ören bi atölye buldum .. berenin tepe kısmının olmadıgını düsün .. öyle bisey satıyordu aldım... . gayet güzelde koruyor..bere ören bi isyeri bulablirsen onlara yaptırabilirsin...eger bulamazsan br bereyi feda ederek tepesini keserek kullanabilirsin ..:

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Buff ve atkı çok iş yapıyo dene ...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Begere boyunluk sizin ilacınız. Dua edersiniz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düzgün bir kışlık tekstil ceket iş görür

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    revit balaklavam var...3 dereceda bile tık demedi...ensesi biraz daha uzun olabilirdi yalnız...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    https://www.motoavm.com/ProductDetails/-prohel-maske-uzun-genis/302/2235

Ben bunu kullanıyorum.Kargo da beleş.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montum alpinestar 600 lira para saydım,100 liralık mont hiç soğuk geçirmiyor diyince bunalımlar yaşıyorum evde,benim montda boğazından giren soğuk harici başka hiçbiryerden soğuk girmiyor,balaklava var ona da 85 lira para verdim o da çenemi falan sıcak tutuyor hatta bizzat şu ürünü kullanıyorum http://www.hondamototal.com/?urun-1931-Tucano-Urbano-Wind-Breaker-ipek-Balaclava.html, ama o nalet olsıca boğazımdan biyerden giriyor soğuk,insan sinirleniyor yani enazından ben deliriyorum,

herkesin dediğini sıradan deneyelim bakalım illaki birtanesi tutar herhalde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)