Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ankara kışı için mont önerileriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Malum Ankara'nın kışını bilirsiniz.Genelde 0 derece ve altında bi sıcaklık vardır.Ucuza bir mont aldım sandığımdan daha tırt çıktı. Üstümdemi değilmi belli değil.

Gerçekten soğuktan, rüzgardan koruyan, sağdan soldan hava almayan, yağmur geçirmeyen, termal içliği olan, iç katmanları gerektiğinde çıkabilen mont tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lütfen internette şurda burda bu model var.Ona bak bi demeyin.Sonuçta dükkana gidip ver abi şunu üstüme giyiyimde 2 tur atıyım diyemiyorsun.Yada monitörden bakarken, rüzgara, soğuk havaya direncini tahmin edemiyorsun.

Özellikle kışında motora binenlerin önerileri önemli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Limit ne ki şimdi 2000 tl yede bulunur 300 tl yede

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benden sana tavsiye ilk önce bir deri motor ceketi al , onun altına termal yelek al en soğuk havalarda ikisini birlikte giyersin kesinlikle soğuk geçmiyor zırh gibi oluyor birde yağmurluk al onuda bunların üstüne yağmurlu havalarda giyersin havalar ısındıkça alttaki termal yeleği çıkarır tek ceketle gezersin, daha da sıcakta deri ceketin elyaflı içliğini çıkarırsın, ben öyle yapıyorum çok kullanışlı oluyor fakat yazın mutlaka yazlık ceket almalısın yoksa deri ceket pişirir adamı bir de 4 mevsimlik ceket martavalına inanma pişman olursun ... tecrube konuştu

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Ankaradayım,
    3 senedir falan kullandığım mont;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-mont-prohel-zeta-siyah-prohell-195-tl-70645522/detay
    Budur istediğin özellikleri karşılayacağına eminim,
    2 tane içliği var ve uzun olması aşşağıdan böbreklerine soğuk gelmesini de engelliyor,
    eskirse yine aynından alırım heralde,
    Daha ucuza bulabiliyorsan alabilirsin biraz araştırma yap derim..
    Hatta üşenmez isen gel beni bul vereyim 1 gün kullan bak..

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Hocam 1.000 TL bütçen varsa REVIT SAND tavsiye edilir. Çıkarılabilir katmanlar, kol ve göğüs bölgesinde havalandırma bölmeleriyle her mevsim kullanabilirsin. Ben geçen sene Ankarada şubat ayında bu montla üşümeden motor kullanabildim
    Sinan Aksu bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Bende bu var.
    http://www.motomaxonlineshop.com/dane-nigra-gore-tex-ceket-pmu2160

Çok memnunum. iç astarı çıkıyor ve yıkanıyor. korumaları kaliteli. sırtında ve göğsünde fermuarları ile havalandırma yapılabiliyor. Goretex olduğu için yağmur ile arası iyi. Bel ayarları çok iyi istediğin gibi vucuduna oturtabiliyorsun. Arkasında fermuarları var paraya kıyarda pantolan da alırsan uydurup birlikte kullanabilirsin. Ben hiç üşümedim istanbul'da bunla. Gerçi çok üşüyen bir adam değilim.
    Benim aradığım özelliklere sahip. bu kadar para verip alınca açıkcası motor üstünde değil iken de giymek istiyorsun. Kışlık ayrı bir mont almadım. Bu beni her yerde idare ediyor. Çok jan janlı motor montu diye bağırmıyor.
    dezavantajı ağır biraz. Eğer sokakta gezeyim dersen bir yerden sonra ağır geliyor. Hele hava biraz ısınırda sen içlik üstünde kaldı isen terliyorsun açıkcası.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Usta gidiyosun decathlona giriyosun kayak bölümüne sonra mükemmel sonucu alıyosun istersen bir beden büyük alıp korumalı ceket üstüne bile giyebilirsin. Ben prohell ceketimi giymeyi bıraktım.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    F/P oranı en yüksek montlar bence Venom'da. Tourex serisi olanları öneririm.
    otopsici ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limit ne ki şimdi 2000 tl yede bulunur 300 tl yede
    Ben senin kullandığın kışlık montu soruyorum.Bana kullanmadığın montu tavsiye etme diye konuya yukardaki gibi girizgah yaptım... Bende biliyorum bi sürü mont var piyasada...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden sana tavsiye ilk önce bir deri motor ceketi al , onun altına termal yelek al en soğuk havalarda ikisini birlikte giyersin kesinlikle soğuk geçmiyor zırh gibi oluyor birde yağmurluk al onuda bunların üstüne yağmurlu havalarda giyersin havalar ısındıkça alttaki termal yeleği çıkarır tek ceketle gezersin, daha da sıcakta deri ceketin elyaflı içliğini çıkarırsın, ben öyle yapıyorum çok kullanışlı oluyor fakat yazın mutlaka yazlık ceket almalısın yoksa deri ceket pişirir adamı bir de 4 mevsimlik ceket martavalına inanma pişman olursun ... tecrube konuştu
    Bu dört mevsimlikler hakkında biçok kişi senle aynı şeyi söylüyor.Deri+termal içlik mantıklı gibi.Allah göstermesin düşersek falan sürtünmeye daha dayanıklı olur hem....Çok teşekkürler...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaradayım,
    3 senedir falan kullandığım mont;

Budur istediğin özellikleri karşılayacağına eminim,
    2 tane içliği var ve uzun olması aşşağıdan böbreklerine soğuk gelmesini de engelliyor,
    eskirse yine aynından alırım heralde,
    Daha ucuza bulabiliyorsan alabilirsin biraz araştırma yap derim..
    Hatta üşenmez isen gel beni bul vereyim 1 gün kullan bak..
    Hemşerim ankaranın ayazında geçer not aldıysa bi bakmak lazım bu monta samimiyetin ve önerin için çok teşekkür ederim...Sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 1.000 TL bütçen varsa REVIT SAND tavsiye edilir. Çıkarılabilir katmanlar, kol ve göğüs bölgesinde havalandırma bölmeleriyle her mevsim kullanabilirsin. Ben geçen sene Ankarada şubat ayında bu montla üşümeden motor kullanabildim
    Senin motorlar yüksek cc.Çok iyi performanslı bi mont belliki...Aklımda bu mont ( Ama o renkler nedir öyle yavvvv)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu var.
    http://www.motomaxonlineshop.com/dane-nigra-gore-tex-ceket-pmu2160

Çok memnunum. iç astarı çıkıyor ve yıkanıyor. korumaları kaliteli. sırtında ve göğsünde fermuarları ile havalandırma yapılabiliyor. Goretex olduğu için yağmur ile arası iyi. Bel ayarları çok iyi istediğin gibi vucuduna oturtabiliyorsun. Arkasında fermuarları var paraya kıyarda pantolan da alırsan uydurup birlikte kullanabilirsin. Ben hiç üşümedim istanbul'da bunla. Gerçi çok üşüyen bir adam değilim.
    Benim aradığım özelliklere sahip. bu kadar para verip alınca açıkcası motor üstünde değil iken de giymek istiyorsun. Kışlık ayrı bir mont almadım. Bu beni her yerde idare ediyor. Çok jan janlı motor montu diye bağırmıyor.
    dezavantajı ağır biraz. Eğer sokakta gezeyim dersen bir yerden sonra ağır geliyor. Hele hava biraz ısınırda sen içlik üstünde kaldı isen terliyorsun açıkcası.
    Önerin için teşekkür ederim.İnternette biraz araştırdım.Bi kaç dükkanı aradım yok ellerinde...Ankaradan nerde buluruzki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta gidiyosun decathlona giriyosun kayak bölümüne sonra mükemmel sonucu alıyosun istersen bir beden büyük alıp korumalı ceket üstüne bile giyebilirsin. Ben prohell ceketimi giymeyi bıraktım.
    Hahahaha süper.Bide janjanlı olur onlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F/P oranı en yüksek montlar bence Venom'da. Tourex serisi olanları öneririm.
    Bende diyorum bu fp ne menem bir değer olaki Bilmediğim bişeyi öğrencem diye yazdım hemen h.z. google ye... Bu tourex serisi görünüş olarak da güzel montlar.Aklımda bi kaç bişey oluştu sen ve diğer forumdaşlar sayesinde.Bu montuda yazdım listeye...

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Dün akşam motomax istanbul söğütlüçeşmedeki dükkanda gördüm. 499 a almıştım 1 ay evvel. 1 kuruş inmedi herifler. ama şöyle bir avantajı var. 1000 tl'ye tamamlarsan GİS'te eğitimi bedava veriyorlar (300 Tl lik) battıkça batarsın yani. Tamamlıyacam diye haybeden bir de yazlık takım aldım dün gece de. :( Gerçi ankaradasın. İstanbulda tüm gün eğitim işi uyar mı sana bilmem. 300 kurtarıcağım diye bir ton para harcamak ta cabası. Eve gelince ayılıyor adam da, dükkanda bir acaip oldum işte.
    Ararsan dükkandakiler yardımcı olurlar herhalde. 0216-3308910. (aradım şimdi evet 52 beden bir tane varmış.)

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motomax istanbul söğütlüçeşmedeki dükkanda gördüm. 499 a almıştım 1 ay evvel. 1 kuruş inmedi herifler. ama şöyle bir avantajı var. 1000 tl'ye tamamlarsan GİS'te eğitimi bedava veriyorlar (300 Tl lik) battıkça batarsın yani. Tamamlıyacam diye haybeden bir de yazlık takım aldım dün gece de. :( Gerçi ankaradasın. İstanbulda tüm gün eğitim işi uyar mı sana bilmem. 300 kurtarıcağım diye bir ton para harcamak ta cabası. Eve gelince ayılıyor adam da, dükkanda bir acaip oldum işte.
    Ararsan dükkandakiler yardımcı olurlar herhalde. 0216-3308910. (aradım şimdi evet 52 beden bir tane varmış.)
    Hatun delleniyor zaten.Bide motosiklet aksesuarları için istanbula gitçem falan dersem iice kafayı yer.(Benden daha hevesli olduğunun farkında değil.Geçen ilk sürüşünü yaptı bi daha ne zaman sürcem diye sorup duruyor)
    Eğitim almaya başladım.Eğer almamış olsaydım kampanyaları çok mantıklıymış.İstanbullu motorculara duyurmakta fayda var.Gis eğitimini baya övüyorlar...Teşekkürler.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Ankarada var motomax eğer beden yoksa ellerinde İstanbuldaki mağazadan getirtiyorlar
    Bende de prohell var ama çok kurye gibi oluyor insan ''Ben motosiklet montuyum diye bağırmayan'' bir şey bul bence.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin kullandığın kışlık montu soruyorum.Bana kullanmadığın montu tavsiye etme diye konuya yukardaki gibi girizgah yaptım... Bende biliyorum bi sürü mont var piyasada.....
    Kardeş ben bunu kullanıyorum. Memnunum, fiyat önemli değil demişsin. Suya dayanıklıdır, kışın hava alır terletmez. Ayrıca çok şık. Şimdiden hayırlı olsun.

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=85

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben bunu kullanıyorum. Memnunum, fiyat önemli değil demişsin. Suya dayanıklıdır, kışın hava alır terletmez. Ayrıca çok şık. Şimdiden hayırlı olsun.

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=85
    Sahiden çok şık bir mont. Fiyat önemsiz değil demedim.Önemli olan sizin ne kullandığınız yani bana tecrübelerinize göre bişey önerin dedim.Görünen o ki.Herkes kendi kullandığıyla mutlu.300 tl lik mont giyen bu iyi diyor.799 euro luk mont giyen bu iyidir diyor.
    Ama sahiden şimdiye kadar gelenlerin arasında en güzel ve en fazla hava şartlarına dirençli olanı senin önerdiğin.Ben zırh gibiyim diyor.Teşekkürler...

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Öyle bi mont icat edildi mi
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum Ankara'nın kışını bilirsiniz.Genelde 0 derece ve altında bi sıcaklık vardır.Ucuza bir mont aldım sandığımdan daha tırt çıktı. Üstümdemi değilmi belli değil.

Gerçekten soğuktan, rüzgardan koruyan, sağdan soldan hava almayan, yağmur geçirmeyen, termal içliği olan, iç katmanları gerektiğinde çıkabilen mont tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lütfen internette şurda burda bu model var.Ona bak bi demeyin.Sonuçta dükkana gidip ver abi şunu üstüme giyiyimde 2 tur atıyım diyemiyorsun.Yada monitörden bakarken, rüzgara, soğuk havaya direncini tahmin edemiyorsun.

Özellikle kışında motora binenlerin önerileri önemli...
    Ross'un hörgüçlü kışlığı kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirmiyor.Haliyle acayip sıcak tutuyor...Kullanıyorum memnunum.

Yalnız dikkat edilecek nokta Held gibi Ross'unda o kadar çok çakması var ki piyasada...Orjinali Italyandır.Dikkat edin üretim yerine.Ufacık bir yazıyla xxxxx by Ross yazmasın...

Ünlü sitelerde dahi ........ by Ross şeklinde satış yapılıyor...Onun harici orjinal Held bulabilirseniz iyidir.Black winter olabilir serisi.Tam hatırlamıyorum adını ne yazık ki...

Ross goretex olmadığı için durgun havalarda iç astarı çıkartmak ister.Yoksa erirsiniz içinde...Tek kötü yanı budur.Bu 250 400 lira arasında ki bütçe için uygun olanı.

Ha derseniz maddi durumum iyi Dainesse-tekstil goretex,Difi-Tekstil Aerotex(pantalon ve montunu kullanıyorum acayip memnundum fakat montunun içine giremiyorum artık malum kilo aldık ) ve Alpinstar'ın tek yağmur geçirmez tekstil-deri goretex-(derinin ne olduğunu bilmiyorum) alabilirsiniz.Yalnız fiyatları 900den başlıyordu motomax'in çılgın indirim zamanlarında.Bunlarda kullanıp memnun kaldığım modellerdir.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bi mont icat edildi mi
    Bu kışlık montları üretenler Aralık ayında Ankara ayazında 5 dakika motor kullansalar manyak şeyler ortaya çıkacaktır
    Vardır mutlaka,onun arayışındayız...

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    deri mont içine neopren içlik giyiyorum kesinlikle sıkıntı yok

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ross'un hörgüçlü kışlığı kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirmiyor.Haliyle acayip sıcak tutuyor...Kullanıyorum memnunum.

Yalnız dikkat edilecek nokta Held gibi Ross'unda o kadar çok çakması var ki piyasada...Orjinali Italyandır.Dikkat edin üretim yerine.Ufacık bir yazıyla xxxxx by Ross yazmasın...

Ünlü sitelerde dahi ........ by Ross şeklinde satış yapılıyor...Onun harici orjinal Held bulabilirseniz iyidir.Black winter olabilir serisi.Tam hatırlamıyorum adını ne yazık ki...

Ross goretex olmadığı için durgun havalarda iç astarı çıkartmak ister.Yoksa erirsiniz içinde...Tek kötü yanı budur.Bu 250 400 lira arasında ki bütçe için uygun olanı.

Ha derseniz maddi durumum iyi Dainesse-tekstil goretex,Difi-Tekstil Aerotex(pantalon ve montunu kullanıyorum acayip memnundum fakat montunun içine giremiyorum artık malum kilo aldık ) ve Alpinstar'ın tek yağmur geçirmez tekstil-deri goretex-(derinin ne olduğunu bilmiyorum) alabilirsiniz.Yalnız fiyatları 900den başlıyordu motomax'in çılgın indirim zamanlarında.Bunlarda kullanıp memnun kaldığım modellerdir.
    Önerilerin için teşekkür ederim.Ross'un montu çok şekil bişeymiş.sağol...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı ortohnt82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deri mont içine neopren içlik giyiyorum kesinlikle sıkıntı yok
    600 cc üstü motosiklet kullanıcıları genellikle böyle yapıyor.Ankara'da olman benim için önemli.Sağol önerin için.Sanırım senin gibi yapacağım...

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    http://www.kanyonltd.com/?unitID=2&p...=51&detID=1056
    vb. rüzgar geçirmez polarlı ara katman outdor giysiyi alıyorsun,istediğin montu giy hiç üşümezsin.
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...stil-mont.aspx
    arkadaşın dediği gibi bu mont orjinalse güzel bir monta benziyor.
    çok araştırma yapmıştım kışlık mont için,bu mont çok hoşuma gitmişti,ama dainese uygun bulup aldım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)