Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ankara kışı için mont önerileriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kanyonltd.com/?unitID=2&p...=51&detID=1056
    vb. rüzgar geçirmez polarlı ara katman outdor giysiyi alıyorsun,istediğin montu giy hiç üşümezsin.
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...stil-mont.aspx
    arkadaşın dediği gibi bu mont orjinalse güzel bir monta benziyor.
    çok araştırma yapmıştım kışlık mont için,bu mont çok hoşuma gitmişti,ama dainese uygun bulup aldım.
    Teşekkürler önerin için.Neopran içlik üstü deri bir montun iş göreceğine kanaat getirdim.Benim gönlüm alpinestars ürünlerine kayıyor sanki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler önerin için.Neopran içlik üstü deri bir montun iş göreceğine kanaat getirdim.Benim gönlüm alpinestars ürünlerine kayıyor sanki...
    Son anda kafa karıştırmayayım ama neopren yerine rüzgar geçirmez yelekleri tavsiye ederim. Terleme konusunda çok daha iyi. Ve önemli bir konu bu.

mesela : http://www.decathlon.com.tr/Forclaz-700-Kolsuz-Softhsell-Erkek-Doga-Yuruyus-Yelegi,PR-9684.html
    #sürenadam

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son anda kafa karıştırmayayım ama neopren yerine rüzgar geçirmez yelekleri tavsiye ederim. Terleme konusunda çok daha iyi. Ve önemli bir konu bu.

mesela : http://www.decathlon.com.tr/Forclaz-700-Kolsuz-Softhsell-Erkek-Doga-Yuruyus-Yelegi,PR-9684.html
    Doğruyu ararken kafa karışıcak elbet. Neopran nefes almayan bi madde anladığım kadarıyla. Decathlon mağazasına uğramak vacip oldu...

Motosikleti
    CRF 250 L
    ben eoparan içlik kullanıyorumdum tavsiye etmiyorum terleme yapıyor terlersen ve teri atamazsan ne giyersen giy üşürsün bence enduro tarzı denen montlardan al uzun olanlarından belini korumak çok zor özellikle böbrekleri mazallah adamın çocuğu olmaz altına termal içlik bide sağlam kazak, swit yada polar giyersen üümezsin püf nokta teri emicek bişey ama neoparan olmaz denedim başarısız dediğim gibi teri önlemelisin bide rüzgarı kesersen iş tamamdır, ben şahsen termal içlik üstüne polar swit onunda üstüne prohelin kılık montunu giyiyorum sabah soğuğunda köprü geçiyorum istanbulda soğuk rutubetlidir adamın iç organlarına işler ve ben üşümüyorum.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben eoparan içlik kullanıyorumdum tavsiye etmiyorum terleme yapıyor terlersen ve teri atamazsan ne giyersen giy üşürsün bence enduro tarzı denen montlardan al uzun olanlarından belini korumak çok zor özellikle böbrekleri mazallah adamın çocuğu olmaz altına termal içlik bide sağlam kazak, swit yada polar giyersen üümezsin püf nokta teri emicek bişey ama neoparan olmaz denedim başarısız dediğim gibi teri önlemelisin bide rüzgarı kesersen iş tamamdır, ben şahsen termal içlik üstüne polar swit onunda üstüne prohelin kılık montunu giyiyorum sabah soğuğunda köprü geçiyorum istanbulda soğuk rutubetlidir adamın iç organlarına işler ve ben üşümüyorum.
    Kirli çamaşırları dökecez ortaya yapcak bişi yok
    En alt kata kaliteli kumaştan bir içlik(atlet), üstüne neopren yelek, üstüne montumuzu giysek olmazmı?
    Mont üç kat zaten, onun içinde polar, onun içinde termal içlik.Yani bunlarlada terlenir.Hal böyleyken, rüzgar direnci daha iyi olan neopren,termal içliğe tercih edilmezmi? Bana sanki neopren termal içlikten daha daha iyi koruyacakmış gibi geliyor.Termal içliğe göre daha fazla terleteceğide doğru.Ama ter olayını halletmek için yazın bile atlet giyen bi milletiz biz....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Neporenin soğuğa karşı nekadar etkili olduğunu hayal edemezsin, adeta iletişimi kesiyor. Kışın maç dönüşü, Ankaranın kışında, şortun altına sadece neopren dizlikleri giyiyordum, yetiyordu.

Ama yine de uzak dur derim. Hasan'ın da dediği gibi terletiyor, hatta olduğu yerde bile terletir adamı. O yüzden ben hiç düşünmedim.

Kış için sana tavsiyem, dechatlondan aldığım ~16TL gibi bir fiyata termal içlik vardı, üst. Onu sweat-tshirt gibi de giyiyorum ofiste. Onun üzerine rüzgar geçirmez yelek giy.

Bunların üzerine de artık kalın deri mi giyersin yoksa uzun textil enduro mu bilemem. Deriler genelde kısa kesim oluyor, Enduro tip tavsiye ederim kış için. Ama bütçe kısıtlı, hem kışa hem yaza ayrı ayrı alamam, deri ile idare edeyim diyebilirsin de.

Venom'um enduro ceketi vardı kışlık. 250~300 arası bir fiyattı sanırım. memnundu kullananlar

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neporenin soğuğa karşı nekadar etkili olduğunu hayal edemezsin, adeta iletişimi kesiyor. Kışın maç dönüşü, Ankaranın kışında, şortun altına sadece neopren dizlikleri giyiyordum, yetiyordu.

Ama yine de uzak dur derim. Hasan'ın da dediği gibi terletiyor, hatta olduğu yerde bile terletir adamı. O yüzden ben hiç düşünmedim.

Kış için sana tavsiyem, dechatlondan aldığım ~16TL gibi bir fiyata termal içlik vardı, üst. Onu sweat-tshirt gibi de giyiyorum ofiste. Onun üzerine rüzgar geçirmez yelek giy.

Bunların üzerine de artık kalın deri mi giyersin yoksa uzun textil enduro mu bilemem. Deriler genelde kısa kesim oluyor, Enduro tip tavsiye ederim kış için. Ama bütçe kısıtlı, hem kışa hem yaza ayrı ayrı alamam, deri ile idare edeyim diyebilirsin de.

Venom'um enduro ceketi vardı kışlık. 250~300 arası bir fiyattı sanırım. memnundu kullananlar
    Neopreni giydim,rüzgardan korundum,üşümedim, hatta nefes almadığı için terledimde.Hiç problem değil.Çünkü motosikleti boş vakitlerimde kullanıyorum.İşim bittikten sonra gittiğim yer evim.Ulaşım için kullansamda gitsem ofise akşama kadar terli terli dursam söylediğinde haklısın...

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    http://www.anesmotor.com/?urun-2261-ROSS-Winner-Enduro-Uzun-Ceket.html

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ross'un hörgüçlü kışlığı kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirmiyor.Haliyle acayip sıcak tutuyor...Kullanıyorum memnunum.

Yalnız dikkat edilecek nokta Held gibi Ross'unda o kadar çok çakması var ki piyasada...Orjinali Italyandır.Dikkat edin üretim yerine.Ufacık bir yazıyla xxxxx by Ross yazmasın...

Ünlü sitelerde dahi ........ by Ross şeklinde satış yapılıyor...Onun harici orjinal Held bulabilirseniz iyidir.Black winter olabilir serisi.Tam hatırlamıyorum adını ne yazık ki...

Ross goretex olmadığı için durgun havalarda iç astarı çıkartmak ister.Yoksa erirsiniz içinde...Tek kötü yanı budur.Bu 250 400 lira arasında ki bütçe için uygun olanı.

Ha derseniz maddi durumum iyi Dainesse-tekstil goretex,Difi-Tekstil Aerotex(pantalon ve montunu kullanıyorum acayip memnundum fakat montunun içine giremiyorum artık malum kilo aldık ) ve Alpinstar'ın tek yağmur geçirmez tekstil-deri goretex-(derinin ne olduğunu bilmiyorum) alabilirsiniz.Yalnız fiyatları 900den başlıyordu motomax'in çılgın indirim zamanlarında.Bunlarda kullanıp memnun kaldığım modellerdir.
    Futura modelini almayı düşünüyorum ama Ross markasını İtalyan sitelerinde bulamadım. İtalyan markası olduğuna dair bir bağlantı paylaşırsanız sevinirim.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neoplan içlik al, ne demek istediğimi anlarsın..

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    bende 2 haftadır netteki motosiklet sitelerini alt üst ettim,bir kaç çeşit buldun kimisini deneme fırsatım oldu.!
    https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-safari-ceket-mavi/248/4134
    bu ceketi denedim,çok hoşuma gitti,tek çekingem açık renkleri aslında böle bişi aroyrdum,yani hep siyah ceket,siyah kask fln bana göre değil.!
    deri ceketlerin bakımı çok iyi olması gerekior diye söyleniyor.bu ceketin fiyaıta her geçen gün euro ya göre artıyor,şubattaki fuarı bekliyecem bakalım oradaki çeşitliliğe göre alacambir şeyler.çünkü ne yazlık ne kışlık bi montum yok sadece yağmurlukla yol alıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)