Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GDR kask kalitesi nasıldır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Herkese selamlar. Kapalı kask alıcam max 250tl bütçem var. Özellikle dahili güneş vizörlü istiyorum. Bu aralıkta gdr önerdi bi kaç yer. Ama kalitesinden bihaberim. Tavsiye eder misiniz. Ya da bu fiyat aralığında daha kaliteli ve dahili güneş vizörlü kask bulabilir miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bende var tavsiye etmiyorum rüzgâr sesini falan geçtim. artık içine rüzgâr alıyor. cam felan kapalı olmasına rağmen rüzgâr geliyor yüzüme sesten bahsetmeme gerek yok sanırım. marushin kask var 350 lira civari nette ceneden acilir güneş vizorlu almayı dusunuyorum

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    LS2 den pek farklı değil . FF370 alabilirsin daha iyi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Çene açılırlar bi zaman sonra ses yapmaya başlıyor diye duymuştum o yüzden kapalı kask arıyorum. Ama yorumunuzu dikkate alıp gdr den vazgeçtim

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Kaskımın vizörü bozulunca, GDR'nin açık modelini idareten almıştım. Rüzgarı tamamen içeri alıyor, püfür püfür geziyorsun...

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Yorum için teşekkürler almaktan vazgeçtim ama şöyle kaliteli kullanışlı mümkünse güneş vizörlü kapalı bi kask önerebilir misiniz ?

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bende çeneden açılır olanı var çoğu yerini hava almasın diye siyah bantla bantladım,rüzgar sesini geçtim de rüzgar alıyor,kaskın içinde gözlerim sulanıyor o derece yani.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    140-150 civarı derseniz, Nitro açık kask kullanmıştım, GDR'den daha iyiydi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    300e kadar çıkabilirim. Açık kaskım var güzel bi kapalı kask arıyorum.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çene açılır ls2 var bende de uzun yolda yaptım ama ses rüzgar falan almadı.. boyunluk şart ama kasklarda. ben sürekli boyunluk maske kullanırım

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cene acilir almayin. Ben aldim. Kappa nin modelini ruzgar sesinden altinizdaki motorun sesini duyamiyorsunuz...

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    dediğim gibi çene açılırlar bi zaman sonra sorun çıkarıyor diye duydum kullanıcılarından.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    İzmirde adını unuttuğum bir mağaza(Icon,Alpinstar,Ross ve bir kaç alt sınıf marka satan) gelene gidene inatla Sharp'ta 5 yıldız almış dandiklikte sınır tanımayan MT kask satmaya çalışıyor.2 kere girdim ikisinde de itelemeye çalıştı.Hep savunması profesyonel kasklarda vizör olmaz.Sharp'ta 5 yıldızı var.Sharp sadece dayanıklılık testine sokuyor.Ne kadar güvenilir onu bilmiyoruz tabi ama global firma güvenilirdir herhalde...

Bir arkadaşım yemiş o kazığı.220 lira 5yıldız kask diye.Hava kanallarının kapakları 110km hızda uçtu İçine aldığı rüzgardan korna sesi dahi duymuyor.Vizör değiştirmek tam mana ile ölüm gibi...Rsi kaskların vizörleri bile daha kolay değişiyordur...

Sadece 5 yıldız alması çok önemli değil.Rüzgar sesi,buğu vb. etkenlerde çok önemli.Naked motosiklete geçince ergonominin ne kadar önemli olduğunu tam idrak ettim..Emektar Shoei'mi 900lira verdiğim Marushin'i kullanamıyorum.Beynim cılk yumurta gibi oluyor belli hızlardan sonra.Yapısı Naked için uygun değil...

Şehir içi kısa sürüşlere,stunt için feda etmeye kullanayım diye Ls2 FF396 aldım.O bile daha rahat üst hızlarda.Şu an Nolan N86 siparişi verdim.Bekliyorum geldiği an alacağım
    gursus bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    nitro psi düşünülebilir.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...az_7680.html#0

Bunu alayım diyorum ne dersiniz ?

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bende de gdr var içeri rüzgar alıyor ama normaldir heralde, üstelik bide tam sol gözümün üstüne geliyor, buğuda yapıyor hocam üstelik, salla ya valla aynı paraya eşime ls2 aldım taş gibi benim gdr biraz tırt,

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    gdr yerine venom kask tavsıye ederım,kadıköyde motoplus da satılıyor bi bak derim ortalama 200 ile 300 arası fiyatları

rockhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    Bende GDR FF803 modeli var, içeri rüzgar almıyor, hâttâ rüzgar alsın diye vizörü açtığım zamanlar oluyor nedenini aşağıda yazacağım. Vizör kısmı, kışın dışarısı soğuk, içerisi sıcak olduğu için burundan çıkan nefeste buğu oluyor, içeri hava girmesi için yapılmış 3 tane hava kanalı var, sürekli hareket halinde ilerlerken, hava kanallarının geçiş yolu nedeniyle camdaki buğu daha oluşmadan kayboluyor, bunları yazın sıcakta açınca ise serinlik oluyor, kışın kırmızı ışıkta filan durduğunuz zaman rüzgar gelmediği için tekrar buğu oluyor, mecburen sol elle, duruşlarda hemen vizörü açıyorum, buğu önleyici spreyler filan da var, henüz denemedim ama forumda kullanıp yararını görenler var, Scooter kullandığım için ve çok yüksek hızlara çıkamadığım için kask içine yüksek ses filan da almıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)