Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Derbi gp125r 2.el ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    S.a herkese MT sakinleri.başlıkta belirttiğim gibi daha önce tecrübem yok fakat sizler sayesinde pekçok şey öğreniyorum.ehliyet dediniz onu almak için başvurumu yaptım sıra makinede makine dedimse de abartı değil başlangıç olduğunun farkındayım yok600ar namus demeye gerek yok abiler 22yaşındaym allaha şükür kafa sağlam şimdilik sizden yardım istemem sizce bu motosiklet uygun mudur? Derbi gerçekten hoşuma gidiyor 2zamanlı felan ayrı bi özen istiyormuş valla ilk olacağı için göz bebeği gibi olacaktır kesin bu makineninde fiyatı uygun geldi sizlerin bilgileri ışığında fikirler edinip yola çıkmak güzel olur şimdiden sağolun.

http://www.sahibinden.com/144851468

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    plakası alınıp sorgulatmak gerek , 2 zamanlı makine uzun yolda eh diye bilirim.
    Bildiğin başlangıç için seni zümeyecek ve fazla hırpalanmamamış motora bakın.
    Ucuz diye iyi olmayabilir.
    Bunlar biraz apaçi işi motorlardandır. ve ya canı çıkasıca motorlardan.
    Başlangıç için Yamaha YBR , Honda CBR 125 gibi motor düşünürseniz daha iyi olur. biraz temizini bulsanız sizi ikide bir yolda koymaz. bunda koyma potansiyeli var.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bende 1 seneye yakın süredir oynuyorum Derbi ile Çok eğlenceli aşırı güçlü ve seri motosiklet.Sesi adamı çılgına çevirir.Pire gibidir Fakat çok emek ister.Çok ilgi ister...Grenaj parçaları pahalıdır...Motor aksamının parçaları çok kolay bulunuyor.

Bunun yanında bu motosiklet alınmaz.2 zamanlılarda en önemli parçalardan biri egzozdur ve üzerinde ki ne gianelli nede orjinal egzozu.Exup açmada sorun yaşarsınız ardından fazla sıkıştırma sebebiyle üst kapak contası yanar ve motosiklet şişer,piston kilitler.

Benim ki Nude modeli.Yani daha rahat daha cadde versiyonu.Bu tip pist replicası değil.Ben de satılığa çıkardım fakat kesinlikle yeni başlayacaklara satmıyorum.En az 10 kişiyi geri çevirdim.Başlangıç için bayağı tehlikeli makine...
    zakirhasan bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1 seneye yakın süredir oynuyorum Derbi ile Çok eğlenceli aşırı güçlü ve seri motosiklet.Sesi adamı çılgına çevirir.Pire gibidir Fakat çok emek ister.Çok ilgi ister...Grenaj parçaları pahalıdır...Motor aksamının parçaları çok kolay bulunuyor.

Bunun yanında bu motosiklet alınmaz.2 zamanlılarda en önemli parçalardan biri egzozdur ve üzerinde ki ne gianelli nede orjinal egzozu.Exup açmada sorun yaşarsınız ardından fazla sıkıştırma sebebiyle üst kapak contası yanar ve motosiklet şişer,piston kilitler.

Benim ki Nude modeli.Yani daha rahat daha cadde versiyonu.Bu tip pist replicası değil.Ben de satılığa çıkardım fakat kesinlikle yeni başlayacaklara satmıyorum.En az 10 kişiyi geri çevirdim.Başlangıç için bayağı tehlikeli makine...
    Bilgi için teşekkürler. Derbiyi düşündüm çünkü gerçekten replika olmasına rağmen hakkını veriyor bence (bunu izlediğim videolarda bile gördüm) ince olması gerçekten hoş onu geçtim isminin sonundaki "r" ibaresini hakletmiş. bugün satıcı attığım mesaja da aynı cevaba benzer bi dönüş yaptı sanırım ben de sadece bakıp bakıp iç geçirenlerden oldum bu elimdeki 3500 de erimez inşallah Bu arada okuduklarıma dayanarak diyorum 250cc den 125e inenler var derbi için şaştım kaldım

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F

Güç valfi açmazsa (yani sizin dediğiniz exup---(exup 4 zamanlı 4 silindir motosikletlerde çıkış portunda değil manifoldun bitiminde olur) )motora herhangi bir zarar vermez sadece motor üst devire çıkmaz o kadar, conta yakması hararet yaptırma arızalı parça aksam ve soğutma sistemi ile ilgilidir.

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

Size bir hatırlatma yapayım açıklamasında ilanda 120 km sürat diyor bunda yanlışlık var ya motor ölü yada güç valfi çalışmıyor güç valfiylemi motoru kullanmışlar onuda sormak lazım güç valfi arızalıda olabilir...Güç valfiylemi kullanmışlar demek rodaj sırasında bunun sigortası vardır, bunu çıkartmazsınız valf açılmaz rodaj bitince çıkarırsınız valf açılır ve yüksek devirle yüksek sürate çıkar...

Motorunu kim toplamış nasıl toplamış ne marka piston takılmış bunlarıda sormanızı tavsiye ederim...

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004
    bunu alacağına aprilla al derim tokatlar ayrıca daha güzel göz bebeğim gibi bakıcam diyorsun ozaman senin için idealdir ama aprilla buna göre birazz fazla yakar ve yolda hakkınıda verir

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Böyle motor bakıyorsanız daha temizini bulabilirsiniz...

Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    galiba beklemek en iyisi ve bi hataylı olarak kırşehirde uni. okumak çok zor pizzacı donerci haricinde motosiklet binen yok eğitim veren yer yok isim çok zor burda sanırım önümüzdeki yaza kadar beklemede kalıp sermaye artışını sağlarm fakat şimdi de kış girişi olmasından motosikletler daha uygun valla bu iş çok zorlaştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

yine derbi yine ben :/4000e tamam diyor sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43090842/detay

Motosikleti
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güç valfi açmazsa (yani sizin dediğiniz exup---(exup 4 zamanlı 4 silindir motosikletlerde çıkış portunda değil manifoldun bitiminde olur) )motora herhangi bir zarar vermez sadece motor üst devire çıkmaz o kadar, conta yakması hararet yaptırma arızalı parça aksam ve soğutma sistemi ile ilgilidir.

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

Size bir hatırlatma yapayım açıklamasında ilanda 120 km sürat diyor bunda yanlışlık var ya motor ölü yada güç valfi çalışmıyor güç valfiylemi motoru kullanmışlar onuda sormak lazım güç valfi arızalıda olabilir...Güç valfiylemi kullanmışlar demek rodaj sırasında bunun sigortası vardır, bunu çıkartmazsınız valf açılmaz rodaj bitince çıkarırsınız valf açılır ve yüksek devirle yüksek sürate çıkar...

Motorunu kim toplamış nasıl toplamış ne marka piston takılmış bunlarıda sormanızı tavsiye ederim...

Bahsettiğiniz sigorta rodaj aşamasında belli bir devire ulaşmayı engelliyor.O sebeple exup zaten açılmıyor.Fakat exup bozuk ise motosiklet zaten 10000rpmlere ulaşıyor.Valve'in çalışmaması içeride yani üst kapaktaki exup sisteminin egzoz gazı kanallarında fazladan sıkıştırma ve ısıya sebep veriyor.Sürekli sıkıştırmada çok güzel motoru şişirir.

İzmir-Motopit,Manisa Turgutlu-Hakan usta'da 3 adet exup motoru arızası ile külliyen cortlamış Derbi yatıyor.Arızalı Exup ile Acemi Acemi gazlayan vatandaşların eseri.Exup kolay arıza vermez.Fakat arızasıda can yakar...

Haricinde o egzoz orjinal değil.O motosiklet adam gibi sıkıştırma olmadan gitmez zaten.Bizim 2 zamanlıların 3 önemli parçası var.Egzoz-Karbüratör ve Exup.Herhangi birinde arıza olursa motosiklet poposunu kaldırmaz.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Valf açılmıyorda olabilir yani arızalı olabilir.Veya sigortadan bi haber olabilirler kullanananlar, 120 km sürat var diyorsa dediğim gibi va valf açılmıyor arızalı, ya sigorta halen takılı veya motor ölü anlamına gelir...

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

170-180 km'yi geçtim çok rahat 150 yapabilecek bir makine varır üzerinde tek kişi kullanımda.

Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valf açılmıyorda olabilir yani arızalı olabilir.Veya sigortadan bi haber olabilirler kullanananlar, 120 km sürat var diyorsa dediğim gibi va valf açılmıyor arızalı, ya sigorta halen takılı veya motor ölü anlamına gelir...

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

170-180 km'yi geçtim çok rahat 150 yapabilecek bir makine varır üzerinde tek kişi kullanımda.
    haklısın abi zaten ondan vazgeçtim fakat 2006 model var malum sitede 5500 gibi bi fiyat var ben bu gpr a hasta oldum videolarda falan izledim cbr hakikatten emsali değil 2013bile olsa

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın abi zaten ondan vazgeçtim fakat 2006 model var malum sitede 5500 gibi bi fiyat var ben bu gpr a hasta oldum videolarda falan izledim cbr hakikatten emsali değil 2013bile olsa
    Emsal değilki zaten bu iki motor. Sen ilk önce 2 zamanlı ve dört zamanlı bilincini kavra... Sonra gpr bak derim. Yok acı acı çıkar. Tecrübe ile sabittir
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Ben 170i geçemedim hiç.Ki Oğuz kardeşim ne kadar bakımlı ve dolu olduğunu iyi bilir Bunun haricinde göstergenin doğruluğundan da şüpheliydim.Gps ölçümü 165e ulaşmışsın diyor.Tek kişi düz yolda...Fakat stabil olarak 160 diyorum ben.Belki hafif bayır aşağı sallansam daha fazla gidebilir...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ben 170i geçemedim hiç.Ki Oğuz kardeşim ne kadar bakımlı ve dolu olduğunu iyi bilir Bunun haricinde göstergenin doğruluğundan da şüpheliydim.Gps ölçümü 165e ulaşmışsın diyor.Tek kişi düz yolda...Fakat stabil olarak 160 diyorum ben.Belki hafif bayır aşağı sallansam daha fazla gidebilir...
    Alperciğimin motor gerçektende çok temiz fakat bana satmıyor, vermiyor, bindirmiyor Azıcık ucundan he kardeşim

Bu arada R modeli için 170 küsürler normaldir fakat naked için -10km diyebiliriz hava sirkilasyonu vs gibi etmenler yüzünden . .

Motosikleti
    Ufacık makine zaten.Rüzgardan saklanacak yer yok ki :D Gianelli çok klas...

4.500 kardeşim :p

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ufacık makine zaten.Rüzgardan saklanacak yer yok ki :D Gianelli çok klas...

4.500 kardeşim :p
    2.500 ver elini anlaşalım hadi. Egzoz-bot mot onlarıda istemiyorum bak

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.500 ver elini anlaşalım hadi. Egzoz-bot mot onlarıda istemiyorum bak
    Görüyorum, arttırıyorum. 3bin, ona satma bana sat, hem izmirdeyim
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüyorum, arttırıyorum. 3bin, ona satma bana sat, hem izmirdeyim
    Sen sus lan köylü

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Orginal eksozu yoksa ve üzerindeki modele özel üretilmemiş uydur ma bir eksoz sa yanına bile yanaşılmaz bunun.
    Motorun canının yarısı eksoz oda yok. Kİ kaldıki bu motora uydurmasyon eksoz takmış adamdan kesinlikle motor alınmaz.
    flame bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taa motora ilk başlayacağım zamanlar bakıyordum ben de. Bir kaç tanesiyle görüşmüştüm hatta. Yıllar geçti ama Derbi'ler değişmedi, sürekli el değiştirip duruyorlar. O zamanlar ağzına edilmiş olanları şimdi ne haldedir siz düşünün...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)