Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

F650 cs

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar bu motor hakkında goruslerınızı almak ısterım. Malum pıyasada cok olmayan bır motor. Ayrıca ıkıncı elının de zayıf oldugunu bılıyorum lakın her malında alıcısı oluyor. Asfalt kullanıcı ıcın sızce uygunmudur.sonucta bmw.kayıs aktarmalı oldugu ıcın vıbrasyonunda daha az olacagı forumlarda konusuluyor. Ancak bu motoru kullanan bınen ne dusunur. ıkıncı elı benı cok ılgılendırmıyor bmw her zaman alıcısını bulur.
    Burada sızlere sormak ıstedıgım dıger soru ıse yedek parca durumu ve surus rahatlıgı performansı gıbı konular. Kısacası bu motorla bıldıgınız herseyı paylasırsanız cok sevınırım.
    Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    kayış fiyatı zincir fiyatından çok yukarılarda olabilir ki başka kayış aktarmalı motosikletler için böyle olduğunu duymuştum. değişim aralığı ve maaliyetini araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Yut dısı forumları okudum, kayıs omrunun 50000km oldugu dogrulanıyor.

tamam, zevkler ve renkler meselesi denilecek ama ben bu motora aşığım kardeşim. ve beğenmeyenleri -üstelik enduro tarzını beğenirken- anlamıyorum. inşallah yakında...

ben 2 sene kadar kullandım.
    öncelikle motor enduro değil. zaten bmw de sınıfını söylerken funduro diyor.

650GS ile yükseklik, tekerler arası açıklık vs gibi konularda aynı

kayışlı olmasının titreşim açısından bir avantajı yok ama ses açısından var

kayışın bir avantajı da bakım, yağlama derdi olmaması. 90000 km ömür biçiliyor ama tabi kontrol ettirip gerekirse değiştirmek lazım

inanılmaz derecede sorunsuz bir motor, mevsimlik yağ değişimi, hava filtresi gibi konular hariç ustaya hiç götürmedim. benzini koyup gidiyorsun. yaz-kış bir kere olsun ilk marşta çalışmamazlık etmedi.

ikinci eli zayıf ama sebebi tüm dünyada çok tutulmamış olması. diğer taraftan da sen de 2. el alacağın için aslında farketmiyor sadece satarken fiyat indirmezsen uzun sürüyor

sonuçta bu fiyatlara abs'li, elcik ısıtmalı, çok az yakan, sorunsuz bir motor almış oluyorsun. tipini de seviyorsan sorun yok

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Ben de bu motora bayılıyorum. Bana küçük gelmese, bir te tek silindir olmasa, gözü kapalı alacağım. Tasarım bakımına motora tapıyorum. Benzin deposunun yeri ve tek salma olayı dahiyane.. Kullanımı çok rahat, sadece vibrasyon problem.
    http://www.motorla.co

pıyasada satılık cs de cok fazla yok. ama gorunene gore olanlarda temız. fıyatlarda aynı model gs lere gore yuksek. sanırım ıkıncı elının agır olmasının bır sebebıde bu. yedek parcaları bulunuyormu onu bılmıyourm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı anaximandros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pıyasada satılık cs de cok fazla yok. ama gorunene gore olanlarda temız. fıyatlarda aynı model gs lere gore yuksek. sanırım ıkıncı elının agır olmasının bır sebebıde bu. yedek parcaları bulunuyormu onu bılmıyourm
    CS in fiyatları yıllardır Gs den daha düşük idi.Şimdilerde satıcılar birbirlerinden görerek fiyatı yükseltince yılların teamülü yıkılmış.Gs e göre daha az tutulan,kullanımı daha kısıtlı olan,Grenajları daha az bulunan Cs in fiyatının Gs den yüksek olması anlamsızdır.
    Grenaj vb CS e özgü parçalar dışındakiler Gs ile aynı,CS e özgü parçalarda Borusan dışında yurt içinden temini oldukça problemli olacaktır.

evet mekanık aksamın dısındakı parcalarda sıkıntı yasanacagının bende farkındayım. aslına bakarsanız tek sılındırlı motor dogru tercıhmıdır, tartısmamız gereken konu bu. bazı forumlarda cıft sılındırın bıle yeterlı olmadıgı 4 sılındır motor kullanmadan arada kı farkın anlasılamıyacagı konusulmakta.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslına bakarsanız tek sılındırlı motor dogru tercıhmıdır, tartısmamız gereken konu bu. bazı forumlarda cıft sılındırın bıle yeterlı olmadıgı 4 sılındır motor kullanmadan arada kı farkın anlasılamıyacagı konusulmakta.
    düşük yakıt tüketimi daha alt devirlerde daha çok tork .basit yapı.. tek silindirlilerin yeterli olmadığı bilgisi yanlıştır. Dünyanın en iyi arazi motorlarına bakın 600 ccleri hep tek silindirlidir .. KTM, BMW, YAMAHA .... 1000 cc de ise 2 silindir kullanırlar. Gayet başarılı sürüş keyfi yüksek aletlerdir ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cok enterasan,
    bu motor ıle ılgılı nedense hc bır forumda genıs caplı bılgı paylasımı yapılamıyor. sanıyorum az kullanılan bır motor olmasından. bırebır kullanan tecrube eden ınsan sayısı bır elın parmagını gecmıyor demek.

Motosikleti
    ybr125
    bencede çok iyi bir motor param olsa alırım arkadaş.motosikletlerde abs olayı bence dünyanın en yaralı buluşu e buda cs de mevcut ne duruyosun ozaman :D

sanıyorum ben alacagım bu motoru, lakın bursa da bulamıyorum

guncel konu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sanıyorum ben alacagım bu motoru, lakın bursa da bulamıyorum
    Sizin mahallede yoksa alma

Ben temiz motor için 1000 km bile yol yaparım.

Arkadaslar tekrar merhaba,
    2002 model f650 cs 30000 km 7000 Tl ye buldum. Sahıbı durust bır adama benzıyor, arka fren balatası degısmesı lazım 70TL dedı. Bırde arka fren dıskının taslanması gerekıyormus, bunun dısında hıc bır sorunu yok cok saglam motordur dedı. Yatması kalkması da yokmus tbı yınede baktırmak lazım ama sızler ne dusunuyosunuz, ıyı mıdır sızce? cevaplarınızı beklıyorum.
    Saygılarımla

Arkadaslar tekrar merhaba,
    2002 model f650 cs 30000 km 7000 Tl ye buldum. Sahıbı durust bır adama benzıyor, arka fren balatası degısmesı lazım 70TL dedı. Bırde arka fren dıskının taslanması gerekıyormus, bunun dısında hıc bır sorunu yok cok saglam motordur dedı. Yatması kalkması da yokmus tbı yınede baktırmak lazım ama sızler ne dusunuyosunuz, ıyı mıdır sızce? cevaplarınızı beklıyorum.
    Saygılarımla
    bence motor dediği gibiyse iyi fiyat, ben 2-3 ay önce 9000 km'dekini 8000e sattım. bmw'den anlayan bir ustaya mutlaka göster almadan önce ama..
    ne renkmiş?

bal rengi hocam ushuaıa arkadasım. Senın satma nedenın ne hocam, kullanıgına gore ıyı bıldıgın motordur, bılg verebılırsen motor hakkında cok memnun olurum. Yanlıs bır karar almak ıstemıyorum.

bal rengi hocam ushuaıa arkadasım. Senın satma nedenın ne hocam, kullanıgına gore ıyı bıldıgın motordur, bılg verebılırsen motor hakkında cok memnun olurum. Yanlıs bır karar almak ıstemıyorum.
    ben en başından beri safkan enduro bir motor istiyordum ama çok yüksek oldukları için kendime güvenemedim (sele yüksekliği bmw:78cm, ktm:93cm). aslında satmaya niyetim yoktu ama uygun bir KTM 640 Adv bulunca dayanamadım.
    biraz kurtlandım yani anlayacağın

az yakar, çok dengelidir, öndeki boşluk kullanışlıdır (kask koyarsın, çanta koyarsın), farklıdır, bakan bir daha bakar
    konforludur (abs, elcik ısıtma), selesi rahattır
    dediğim gibi, ben hiç sorunsuz kullandım

sormak istediğin özel bişey olursa cevaplamaya çalışırım gene

kardesım cok tesekkur edıyorum, ozel olmaz ıse ben maıl adresımı yazayım, eklersen daha rahat gorusuruz, eklemez ısende yıede cok saol.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:44 ----------

ADRESI YZMAYI UNUTTUM.
    osogut@hotmail.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)