Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dandik lastiği sinirle bir güzel kestim

Motovento
    REKLAM ALANI

Klasik bir lastik var motorumda şu düz çizgi halinde olanlardan yol tutuşu 0 zaten 2 liralık motorun üstüne lastik koymalarına şükür kaliteli motorlarda bile orjinal lastikler dandik oluyor.

işlem yaptığım lastik ön lastik

neyse zaten arka lastiğe birşey demiyorum zaten onu kendi haline bıraktım namussuz lastik o kadar sert ki sanırsın akülü araba lastiği arkadaş lastik dediğin kaymaz kayarsada olayın ciddiyeti için yerde siyah koyu bir iz bırakır bu lastik ne yapıyor 10 km hızda bile kilitliyor ve lastik izi bırakmıyor evet gerçekten lastik kazıklayınca iz çıkartmıyor yere o kadar sert hele yokuş aşağı arka fren zaten evlere şenlik yokuş başında kilitlesem yokuş sonuna kadar kayarım

Ön lastik asıl sorundu çünkü motor durmuyor bu aralar lastik alacak paramda yok zaten en kısa zamanda irc almayı düşünüyorum ve lastik deseni boktan hamur sert ve 2.50 .

neyse sabah motorla bir güzel kaydım bok gibi lastik yolu tutamadı ön teker kilitlendi hızım 40 km falan zaten birkaç saniyede hızım düştü teker kilitlemesi sorun olmadı kedi yavrusu ayrı bir salak öyle bakıyor yazık korkmuş herhalde.

bende ön lastiğe saydıra saydıra küfür ede ede eve geldim artık lastiği gözden çıkarttım aklıma geleni uygulamaya koydum.

aldım elime maket bıçağını

Lastik bu başladım lastik üstüne kesik atmaya ama planlı kesik attım şöyle lastiğin her bir segmentine 4 kesik attım segment dediğim şu dandik desenin düz çizgilerinin kesildiği yer kesiklerin derinliği 2 mm kadar fazla değil ama lastik yolu artık eskisine göre çok daha iyi tutuyor o sertliği kesikler yüzünden azaldı şimdi frene insan gibi basıldığı sürece kilitlemiyor.

Akla şu gelebilir kesikler yüzünden sert frende lastik parçalanmıyormu aslında benimde aklıma geldi ama hamur o kadar sert ki parçalanmıyor ama fren esnasında acayip yol tutma sesi geliyor.
    İHTİYAR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    ya konuya çok uzman değilim de, çok sağlıklı gözükmedi bana ya. zamanla ortadan ikiye ayrılır gibi geliyor bana lastik. sonuçta doğasında olmayan birşey yapılmış hem de bıçakla yani. frene bastığında her seferinde o aralıklar zorlanıp yırtılacak gibi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Paraya kıyıp lastik alsan diyorum ?
    ozgurakman bunu beğendi.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "çizikle atarak hamur yumuşatma" & "yol tutma sesi"

Motosikleti
    Cbf150
    Çok merak eder bir halin var

Ama iyi yapmışsın, vakumlu kar tipi lastiklere dönmüş kısmen

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alsaydın pirelli bu kadar uğraşmazdın

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Elektrikli tabanca lehim havyasına uygun ağız yaparak diş açma makinası yapabilirsiniz.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İrc kaymıyormuymuş?

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya konuya çok uzman değilim de, çok sağlıklı gözükmedi bana ya. zamanla ortadan ikiye ayrılır gibi geliyor bana lastik. sonuçta doğasında olmayan birşey yapılmış hem de bıçakla yani. frene bastığında her seferinde o aralıklar zorlanıp yırtılacak gibi.
    Defalarca denedim aralıkların arası açılmıyor lastik aşırı sert yere iz çıkartmıyor. ay sonuna kadar götürsün yeter.

---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paraya kıyıp lastik alsan diyorum ?
    Kıyılacak para olsa kıyayım olmayan parayı kıyamıyorum malesef harç kitap vs dünyanın parasını verdim okula

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 17:58 ----------

Alıntı Evrim Ergin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "çizikle atarak hamur yumuşatma" & "yol tutma sesi"

hamur yumuşamıyor ama lastik parça halinde olduğundan diş gibi davranıp yapışıyor.

Yol tutma sesini çok duymak istiyorsanız kontağı kapatın normalde vuvvvvuu tarzında tek düze ses duyarsınız ön freni sıkın gıcırdama gibi kayma sesi duyacaksınız işte bu ses eskiden yoktu direk caarrt diye kazıklardı.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Cbr125'imdeki irc lastikler de çok kayıyordu.

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak eder bir halin var

Ama iyi yapmışsın, vakumlu kar tipi lastiklere dönmüş kısmen
    Bencede iyi oldu kesiklerin sorun olacağını sanmıyorum çünkü lastik üstünde çok daha derin cam ve taş kesikleri vardı normalde belli olmuyor dikkatle bakıp lastiği parmakla sıyırtmak gerekiyor.

Bu arada ıslak zeminde daha iyi tutmaya başladı bir süre idare eder bu beni

kışa doğru kar zinciri projem var

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alsaydın pirelli bu kadar uğraşmazdın
    Hediye edersen neden olmasın kargo ve takması benden.

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli tabanca lehim havyasına uygun ağız yaparak diş açma makinası yapabilirsiniz.

valla abi denedim ama olması birde alet edevat var elektronikçiyim sıcak havası aparatı havyası ama yemedi salmıyor kendini lastik alet hem kesiyor hem ısıtıyor herhalde.

lastik inanılmaz dandik markası manlung ne olduğu belli değil ön freni sıkıyorum ön fren yolda arka teker kumlu yolda asılıyorum gaza patinaj çeksin diye ama yok dümdüz gidiyor motor 2.75 irc takacağım veya uyarsa 3.00 takarım uyar mı acaba 2.50 janta 3.00

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrc kaymıyormuymuş?
    Neye göre kaymıyor ona bakmak lazım benim lastiklerin markası manlung herhalde 20 liralık lastik bile değildir zaten motor 100 cc sınırları koruyunca irc işimi görür gibi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    lastigin üstündeki kesikler bildigimiz üzere yolu iyi tutsun diye degil yagmurlu hava için su kanallarıdır.

kesik açmanız aslında yolu daha kötü tutacagına işaret. size psıkolojık olarak öyle geliyor fakat o kesiklerde her açtıgınız boşluk lastigin asvalta tutunmasında boşluk yaratıyor.

lastikteki çizgiler ve boşluklar onlar su kanallarıdır.

yagmurlu havada lastigin üstündeki desenler yagmur koşullarında yolu tutmasını saglar.

kesik atarak durumu daha tehlikeye sokup sadece psıkolojık olarak bi iyileştirme yaptınız.

viraj lastiklerine yada piste çıkılan lastiklere baktıgınızda tamamen düz olur yolu tutması için. yani desensiz dümdüz.

çünkü yolu tutup tutmaması desenlere degil lastigin hamuruna baglıdır.

yumuşak sert orta yumuşak karışık gibi..

en yakın zamanda lastikleri degiştirmeye bakın..
    Arda_Karaca, cemolos, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    cem'e ek olarak google amcaya slick tyre ( lastik ) diye bi arat kardesım.oradaki lastıklerın kanallarını bı ıncele.olmayan kanalları ;)
    bu lastıkler kanalsız ve hamuru tamamen yola yapısmak ıcın dızayn edılmıstır.
    1xxx lerce beygır arabalar hep bu lastıklerı kullanır.
    şekil 1a

zaten kötü kalitede lastigi bir de amacsızca keserek ıntıhar etmıssın.her an ters bir kuvvette (tumsek taş viraj vs) kotu sonuc dogurabılır.
    CEM. bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı merak ederim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hediye edersen neden olmasın kargo ve takması benden.
    valla bende para yok pirelli alıcak olsam kendi motoruma takıcam

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastigin üstündeki kesikler bildigimiz üzere yolu iyi tutsun diye degil yagmurlu hava için su kanallarıdır.

kesik açmanız aslında yolu daha kötü tutacagına işaret. size psıkolojık olarak öyle geliyor fakat o kesiklerde her açtıgınız boşluk lastigin asvalta tutunmasında boşluk yaratıyor.

lastikteki çizgiler ve boşluklar onlar su kanallarıdır.

yagmurlu havada lastigin üstündeki desenler yagmur koşullarında yolu tutmasını saglar.

kesik atarak durumu daha tehlikeye sokup sadece psıkolojık olarak bi iyileştirme yaptınız.

viraj lastiklerine yada piste çıkılan lastiklere baktıgınızda tamamen düz olur yolu tutması için. yani desensiz dümdüz.

çünkü yolu tutup tutmaması desenlere degil lastigin hamuruna baglıdır.

yumuşak sert orta yumuşak karışık gibi..

en yakın zamanda lastikleri degiştirmeye bakın..
    En kısa zamanda zaten lastikleri değiştireceğim ama olay psikolojik değil kesinlikle her gün geçtiği yolda çok deneme yaptım 40 km hızla frene asılınca direk kayardı hiç tavizi yoktu ve yere 3 çizgi basardı bu çizgilerin toplamı anca 1 parmak eder şimdi ise aynı yolda aynı hızda freni sonuna kadar sıkıyorum motorun arkası 1-1.5 cm havalanıyor ama kesinlikle kendini bırakmıyor ve yere fren anında 5 çizgi basıyor

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem'e ek olarak google amcaya slick tyre ( lastik ) diye bi arat kardesım.oradaki lastıklerın kanallarını bı ıncele.olmayan kanalları ;)
    bu lastıkler kanalsız ve hamuru tamamen yola yapısmak ıcın dızayn edılmıstır.
    1xxx lerce beygır arabalar hep bu lastıklerı kullanır.
    şekil 1a
    http://www.lsxtv.com/wp-content/blog...1/mtsmall3.jpg

zaten kötü kalitede lastigi bir de amacsızca keserek ıntıhar etmıssın.her an ters bir kuvvette (tumsek taş viraj vs) kotu sonuc dogurabılır.
    yoldaki asfaltı gördün mü ?

büyük ihtimal o yol lastik le kaplanmıştır ve pürüzsüz benim sürdüğüm yer normal türkiye yolları bok gibi asfaltı var böyle olacağını bilsem alır elime dişleri zımparalarım ama kabak lastik fena kayar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı merak_ederim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyılacak para olsa kıyayım olmayan parayı kıyamıyorum malesef harç kitap vs dünyanın parasını verdim okula
    Yanlış yerden tasarruf ediyorsun. Lastik sebebi ile kaza yaparsan vereceğin hastane ve ilaç parası lastik parasını kat kat geçer, bir de işinden gücünden olursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)