Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklete ilk adımım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 4 gündür foto atcan daa 5dakikanı ayırırsan memnun olurum, şimdiden teşekkürler.
    Fotoğrafları çektim.Bi türlü buraya atamadım.Nasıl yapcam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Hocam 4 gündür foto atcan daa 5dakikanı ayırırsan memnun olurum, şimdiden teşekkürler.
    Fotoğrafları çektim.Ama bi türlü yükleyemedim buraya.Nasıl yüklücem??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    valla en başta şöyle anlatıyım mondial drift 125mh kullanıcısıyım ilk aldığım 2. gün kazamı yaptım ne yazıkkı kask harici korumam yoktu dizim yarıldı 1 ay süremedim o 1 ay o kadar zor geçiyorki... en iyisini yapmışsın bu arada bende kask manyaklığı var :D agv hastasiyim özellikle rossi modellerine bilmiyorum k kaç falan gördükçe duygulanıyorum falan ls2 kask kullanıyorum aynalı falan en iyisini yaparsin korumasız binmemekle bakkala giderken bile takılmalı çünkü nerde ne zaman olucağı belli olmuyor kısa sürede sahip olursun inşallah istediklerine.. çok güzel kask hayırlı olsun güle güle kullan fotografları bekliyoruz mutlaka

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla en başta şöyle anlatıyım mondial drift 125mh kullanıcısıyım ilk aldığım 2. gün kazamı yaptım ne yazıkkı kask harici korumam yoktu dizim yarıldı 1 ay süremedim o 1 ay o kadar zor geçiyorki... en iyisini yapmışsın bu arada bende kask manyaklığı var :D agv hastasiyim özellikle rossi modellerine bilmiyorum k kaç falan gördükçe duygulanıyorum falan ls2 kask kullanıyorum aynalı falan en iyisini yaparsin korumasız binmemekle bakkala giderken bile takılmalı çünkü nerde ne zaman olucağı belli olmuyor kısa sürede sahip olursun inşallah istediklerine.. çok güzel kask hayırlı olsun güle güle kullan fotografları bekliyoruz mutlaka
    Fotoğraflarını çektim.Ama sadece içini merak eden bi arkadaş vardı onun için sadece içini çektim.Fakat buraya yükleyedim.Nasıl yüklücem?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Hocam sen linkleri koy, tiklar da bakariz sikinti deil eline koluna saglik simdiden tesekkurler..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Hocam sen linkleri koy, tiklar da bakariz sikinti deil eline koluna saglik simdiden tesekkurler..
    Link? Fotoğraflar masaüstümde dosyanın içinde buraya nasıl koycam tarif etsen başarabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/ediuss/Desktop/kask/20181125_230936.jpg[/IMG]

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    http://www.hizliresim.com/ bu siteye upload et kardesim sonrada o direk linki bize paylaş

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Ahanda içi...

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    agv markası iyi bi marka iyi seçim yapmışsın ve doğru yoldasın. ben 5bin liralık motor aldım 2 bin liralık ekipman aldım.ekipmanı bi kere al en iyisini al sana tavsiyem. çünkü bi süre sonra daha iyisini daha korumalısını görüp keşke onu alsaydım diyebiliyosun.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv markası iyi bi marka iyi seçim yapmışsın ve doğru yoldasın. ben 5bin liralık motor aldım 2 bin liralık ekipman aldım.ekipmanı bi kere al en iyisini al sana tavsiyem. çünkü bi süre sonra daha iyisini daha korumalısını görüp keşke onu alsaydım diyebiliyosun.
    Mümkün olsa ; kask, eldiven, mont, pantolon, koruma vs bunların en pahalılarını en son teknolojilerini almak istiyor gönlüm ama...ama işte

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Çok geçmiş olsun. Kasklarda darbe için koruma 1 kere diye duymuştum. İçindeki ekipman kafayı korumak için darbeyi emmek amaçlı darbe anında parçalanıyor diye anlatmıştı bir dostum. Yere düşen kask bile ömrünü bitirmiş olabilir yani. Darbe sonrası kaskı değiştirmekte fayda olabilir, eğer doğru ise.
    Bir bilen işin hikayesi yerine gerçeği ile bizleri aydınlatırsa ne mutlu bize...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Kasklarda darbe için koruma 1 kere diye duymuştum. İçindeki ekipman kafayı korumak için darbeyi emmek amaçlı darbe anında parçalanıyor diye anlatmıştı bir dostum. Yere düşen kask bile ömrünü bitirmiş olabilir yani. Darbe sonrası kaskı değiştirmekte fayda olabilir, eğer doğru ise.
    Bir bilen işin hikayesi yerine gerçeği ile bizleri aydınlatırsa ne mutlu bize...
    Sen Batuhank'nın şu mesajına istinaden bunu yazdın heralde

"Teşekkür ederim. Detaya girmeden özet geçersem 60 65 gibi bir hızla arabadan sekip sola düştüm.Asfalttan ilk darbeyi omuz, ardından başım aldı. Yerde kayarken kaldırıma da vurdum başımı, kendi etrafımda bi tur atıp durdum ondan sonra. Kaskta önemli olan ''bana göre'' markadan önce başa tam oturup oturmaması."

Çok şükür ben hiç düşmedim.Kaskıda düşürmedim.

Evet kaza anında kaskın içideki malzemede ezilme,çatlama,incelme meydana geliyor.Kazanın şiddetine görede bu deformasyon artıyor.Bir kez kaza geçirmiş kask bi daha kullanılmaz.Yere düşen kask içinde aynı durum geçerli...

Koruma candır.canın dan daha önemli birşey yok.
    birşey anlatayım.
    yolda gidiyorum kavşağa yaklaştım yağmur 2 dakika kadar yağdı durdu.yollar jilet gibi tabi.25 30 km hız arası gidiyorum.önümde elektrikli bisiklet li çocuk var.neyse bu çok hafif viraj var kavşağa yaklaşırken bunun bisikletin arka lastik kaydı panik yaptı düştü.hızı benimle neredeyse aynı.benden önde gidiyordu en fazla 40.zaten elektirikliler en fazla 40 yapıyor.en son çıkanları demiyorum onlar 70 80 görüyor diye duydum.neyse bu düştü ben hemen durdum.bunun ayak bileği yarılmış içinde ki kemik gözüküyordu.hemen elektrikliyi orada ki dükkanların birine emanet edip hastaneye yetiştirdim.sonra ailesini falan aradım geldiler.teşekür ettiler derken ben ayrıldım hastaneden.
    demem o ki 40 km hızla bile düştü o olay oldu.çok fenaydı görüntü.özellikle motora biniyorsan kesinlikle baştan aşağı koruman olucak.ben ilk motoru aldım sonra yavaş yavaş korumaları aldım.toplam 734 tl param gitti.ama canımdan önemli değil tabiki...

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    çok teşekkürler gerçekten. lacivert iç neymiş siyah sarı kaska ya. neyse seve seve alıcaz yine de hep dışını görüoruz hocam, ondan içini istedim ben senden çok teşekkür ederim, tekrardan
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı YavaşGit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma candır.canın dan daha önemli birşey yok.
    birşey anlatayım.
    yolda gidiyorum kavşağa yaklaştım yağmur 2 dakika kadar yağdı durdu.yollar jilet gibi tabi.25 30 km hız arası gidiyorum.önümde elektrikli bisiklet li çocuk var.neyse bu çok hafif viraj var kavşağa yaklaşırken bunun bisikletin arka lastik kaydı panik yaptı düştü.hızı benimle neredeyse aynı.benden önde gidiyordu en fazla 40.zaten elektirikliler en fazla 40 yapıyor.en son çıkanları demiyorum onlar 70 80 görüyor diye duydum.neyse bu düştü ben hemen durdum.bunun ayak bileği yarılmış içinde ki kemik gözüküyordu.hemen elektrikliyi orada ki dükkanların birine emanet edip hastaneye yetiştirdim.sonra ailesini falan aradım geldiler.teşekür ettiler derken ben ayrıldım hastaneden.
    demem o ki 40 km hızla bile düştü o olay oldu.çok fenaydı görüntü.özellikle motora biniyorsan kesinlikle baştan aşağı koruman olucak.ben ilk motoru aldım sonra yavaş yavaş korumaları aldım.toplam 734 tl param gitti.ama canımdan önemli değil tabiki...
    Tabi 40 km hız yavaş bi hız değil.Koşarken düşen insanın başına neler gelebiliyor sonuçta.
    Yanlış anlaşılmasın korumalarım var.Kaskım eldivenim,montum,dizliğim.Bunları almadan binmedim üstüne.
    Ben şunu söylemek istedim aldığım malzemeler vasat kalitede.Keşke korumaların en pahalısını en teknolojiğini alsam anlamında söledim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

çok teşekkürler gerçekten. lacivert iç neymiş siyah sarı kaska ya. neyse seve seve alıcaz yine de hep dışını görüoruz hocam, ondan içini istedim ben senden çok teşekkür ederim, tekrardan
    İçini kimse görmücek bişey olmaz varsın mavi olsun.Bi kaç gündür kullanıyorum.Ankara malum bu mevsimde soğuk ve rüzgarlı.Ne soğuğu nede rüzgarı hissetmedim.Hatta kaskı çıkardığımda terlemiş olduğumu farkettim.Çenedeki ve alın kısmındaki hava kanalları gerçekten iyi izole edilmiş.Kapattığın zaman ne rüzgar ne ses rahatsız etmiyor.Tavsiye ederim...
    YavaşGit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler