Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahte NGK Bujiler için bilgilendirme!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhaba motosiklet severler. sizlerle birşey paylaşmak istiyorum.
    Bir suudi videosu var, sahte ve orjinal NGK bujileri birbirinden ayırmak için kullandığı yöntemleri anlatıyor. izlemeyenler için:

konumuza geri dönelim. Bu videoya bakarsak, TR de orjinal NGK buji bulmak oldukça zor.
    Başımdan geçen olay ise şöyle...
    Geçenlerde NGKBUJİMARKET ten 4 adet CR9EK buji aldım, 3ünün üzerinde TSE damgası vardı, kutu baskısı çok iyiydi ve metal işçiliği çok çok iyiydi.
    Bir tanesinin ise kutusunun baskısı oldukça vasattı, gerekli semboller üzerinde yoktu ve bujinin metali gayet iyi işlenmişti. Ancak diğer bujilerle kıyaslayınca çok küçük farklarla sanki bir alt kaliteymiş hissi veriyordu.

Multimetre ile yapıtğım ölçümlerde de direnç değeri farklı çıktı, gözle de metalinin rengi değişikti. Belki de gerçekten alt kaliteydi bilemiyorum...

NGKBUJİMARKET'e uzunca bir mail attım ve telefon ile aradım, bujinin orjinal olduğunu, bujinin ucundaki bileziğin (metal conta) kendi kendine düşmüyorsa orjinallik göstergesi olduğunu söylediler.
    Aradan 15 dakika geçmedi ve Yakup bey (firma sahibi) beni aradı. Kendisini tanıttı ve geçmişinden bahsetti. Önceden bir defa buna benzer birşeyle karşılaştıklarını ancak olumsuz bir durum varsa gereğini yapacağını sadece bujileri onlara göndermemi istedi. Ben de 4 bujiyi kargoladım ve bujinin eski üretim olduğunu, kesinlikle orjinal olduğunu ve NGK'nın yeni seri bujilerinde sahtelerle ayrımın daha kolay yapılması için kutuda ve metal kaplamasında bir dizi önlem aldığını belirtti.
    Umuyorum ki 3 gün içinde bujiler tekrar elime geçecek...
    bujilerin yüksek çözünürlüklü fotoğrafı: Tıkla

Sonuç olarak sadece kutuya bakarak NGK bujileri sahte diye yaftalayamayız... İnternette tek bir video haricinde detaylı bir bilgilendirme, inceleme ya da bujilerin seri numarasına göre sorgulama imkanı olmadığı için inandım söylediklerine ve size olayı olduğu gibi aktarmaya çalıştım. umarım sizler de benim yaşadığım stresi ve kandırılmışlık hissini yaşayıp uykusuz kalmaz ve huzursuz olmazsınız. Keyifli sürüşler!
    sajad ır, cenkito, İmportant ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hali hazırda, daha önce açılmış 1-2-3-4 konu var.

Yinede bilgilendirme için teşekkürler
    cenkito bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geçen sene tanesi 2,5 tl olan çakma ngk aldım... 10.000 km den fazla kullandım...
    3 hafta önce ayıp olmasın diye değiştirdim bujileri... gene 2 liralık başka bir buji aldım...
    kafamda orjinalmiydi çakmamıydı diye soru işaretleri de olmadı...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ilk defa gördüm böyle birşeyi,keşke önceki konular göz önünde bulunsaydı,güzel tespit

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hali hazırda, daha önce açılmış 1-2-3-4 konu var.

Yinede bilgilendirme için teşekkürler
    o konular, yeni tip kutusu olmayan ngk lar sahte diyor. tabi ki o konuları okudum...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler