Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Dl 650 Vstrom & Kawasaki Versys

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hastasıyız ailecek arkadaşın,
    o kadar hassas ki kendileri bu enduro hususunda,
    TA AT harici hiçbir motor enduro değil nazarında....
    buda farklı bir bakış açısı tabiki biz kendilerine saygı duyuyoruz lakin kendisinden aynı reaksiyonu alamıyoruz halbüse aynı oksijeni yakıyoruz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Varadero. Ne v-strom u ne versys i ne varadero yu hiç kullanmadım. Ancak duruş itibari ile en hoşuma giden varaderodur. Savunma sanayi fuarında bir trafik jandarma ile epey bir sohbetim olmuştu motosiklet konusunda. Kendisi varadero, v-strom, transalp, f800 gs i binlerce km kullanmış. En iyisini, en keyif verenini sorduğumda varadero demişti hiç unutmam.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Silinmiş: okumuştum, Yunanistan'da TDM 850-900 ve vstrom için piç motosiklet diyorlarmış..
    Bu Yunan piclerinin bir bildiği var herhalde, saygı duymak gerekir her türlü fikre
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Aslında pek yanlış konuşmuyor Hellas bey All Rounder avrupada sıkca kullanılan bir terim.Misal gs1200.Anlamıda her yerde azıcık ondan azıcık bundan kullan.Dedikleri doğru.İyi endurocular V-Stormu arazide çılgın gibi zorlamaz...Bende yanlış biliyordum bunu.Siteden bir abim ile konuştuktan sonra kafama takıldı,bindim sürüş öğretmenliği yapan 44 yaşındaki endurocu başka bir abimin tepesine

Bu aynı bizim Supersportların alayına racing dememiz gibi.Hepsi racing değil.Racing=Replica...Racing artık olmayan farklı bir kategori...Birbirine girdi çünkü.Misal zx6r ve zx636 gibi...

Barkın abimizde üstüne basa basa diyor ya.200 kg arazi motoru enduro olmaz diye...Lakin biz V-Strom'ada enduro diyoruz muadili Kle-650'yede...

Haklıdır.Döküm jant ile araziye girilmez.Youtube'da ki crash videoları gibi olur.Lasikler asfalt lastiği olmaz ufacık çamurda cortlar.O ağırlık ön frensiz durmaz...Camurluk yapısı sebebiyle diskler tıkanır falan filan...

Lakin üslup önemlidir saldırmamak gerekir böyle şeyleri sakince tartışırken

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Bu arada burda o kadar ilginç motosikletler varki.Crf250L gibi...

http://www.mbike.com/motorcycles/category/allrounder/
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı jack_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar enduroyu cross motor zannediyor. vstrom touringse eğer goldwing nedir pan europan nedir. vstrom bir endurodur ama cross değildir. her motor araziye girer ama her şöför arazide gidemez videoda görüldüğü gibi. enduroyla crossun farkını öğrenin önce. bunca insan burada konuyu açana yardımcı olmak için paylaşımda bulunuyor adam çıkmış ordan herkese hakaret ediyor.
    benim sorduğum soruya cevap vermeyip başka sorularla kafa karıştırmayın. her motor araziye girer kadar saçma, motor felsefesinden uzak bir söyleme sahip bir insanla tartışmayacağım. param olsa kendisine f458 verip e her araba araziye girer hadi oyna bakalım diyeceğim ama yok işte, saçma. bi de enduro/cross farkı diyo ya offff. enduro/cross farkını bence siz bilmiyorsunuz

verdiğim örnekteki ktm 450 exc endurodur. transalp, tenere vs ide endurodur (enduro touring, all rounder, dual sport da denir) ama 450exc yüzde 10 asfalt ise tenere yüzde 70 transalp yüzde 50 ya da daha az endurodur vs denilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel jantsız enduro olmazmış. R1200gs ne oluyor o zaman?

http://i6.minus.com/iLhKZPCBoVo22.jpg
    döküm jantlı versiyon touring versiyonudur, araziye girmez. okursan r1200gs ve r1200gs adventure olarak iki farklı model olduğunu görebilirsin. neredeyse büyük enduro/touringlerin hepsinde bu seçenek vardır.

havanda su dövmenin manası yok, v-stromunu çamura sokan iki üç kişi gördüm bugüne kadar onlar da gezi dönüşü otobanda sizi nasıl geçtim, çok rahattı falan diyenler...
    HELLAS bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Nihayet birileri cesaret edip söyledi, ağzınıza sağlık
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW K1200R
    15000 km vstrom kullandım. Sıfır almıştım. Aldığım gün arka fren berbattı, serviste 1-2 güne düzelir kullanın biraz dediler, 15000 km geçti, bişey düzelmedi motor berbat frenleri olan sorunsuz bir yol motoru bence. F650 gibi motorlarla(2008 öncesi) kıyaslanamaz arazi performansı.
    ceyceypad bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom dl 650 2006
    Bu fren meselesi kafamı karıstırdı iyice şeytan diyor bekle mart taki istanbul fuarını belki honda cb500x gelir 2. El vstrom yerine üzerine birazdaha koyup sıfır al bi tane ...
    HELLAS ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Bu sohbetin degerli uyeleri tekrar gelselerde mihabbeti koyulasak.

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    2015 model Vstrom u hangi açıdan 2015 versys e tercih etmeli, versys in titreşiminden çok şikayet ediliyor ama vstrom ile ilgili çok fazla bilgi bulamadım.

Ben de bir haftalık yeni kasa v-strom 650 xt sahibiyim. 6 000 devirlerde müthiş bir titreşim başlıyor. Çin malı motorlarda dahi bu titreşim yok. Acaba benim ki arızalı falan mı? Ya da rodajdan mı kaynaklı. Daha 600 km oldu. Kullandıkça titreşim azalır mı artar mı? Bu titreşim çok canımı sıkıyor açıkçası. Acaba versys mi almalıydım diye düşünmeye başladım. Hem ide 5000 lira daha ucuzdu.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir haftalık yeni kasa v-strom 650 xt sahibiyim. 6 000 devirlerde müthiş bir titreşim başlıyor. Çin malı motorlarda dahi bu titreşim yok. Acaba benim ki arızalı falan mı? Ya da rodajdan mı kaynaklı. Daha 600 km oldu. Kullandıkça titreşim azalır mı artar mı? Bu titreşim çok canımı sıkıyor açıkçası. Acaba versys mi almalıydım diye düşünmeye başladım. Hem ide 5000 lira daha ucuzdu.
    Ben eski kasa Vstrom sahibiyim, bende öyle aman aman bir titreşim yok açıkçası.

Yeni kasadada sizin bahsettiğiniz gibi bir titreşim hiç duymamıştım.

Motorunuz daha rodajda, rodaj yağı değişince titreşimi bir miktar düşecektir diye düşünüyorum. Bence rodaj bakımını bekleyin, devam ederse hala ozaman servise gösterin derim.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    2 gün önce arkadaşım aldı v strom u hemen bana verdi bir tur attım vallahide aklımda kaldı,
    tadı damağında kalırya sevdiğin yemek o hesap. ilk kez sürdüm mükemmeldi. yaş ilerledikçe daha sakin ve endurocu olacağım herhalde.
    [IMG][/IMG]
    mehmetenis bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun..

bende 35bin km dir 2013 yeni kasa vstrom kullanıyorum..

xt ile jant ve öndeki gaga haricinde mekanik hiçbir fark yok ve titreşimde yok..

2004 eski kasayı da 70bin sürdüm ondada titreşim yoktu..

motor koruma demirlerinde gevşeklik olabilir kontrol etmekde fayda var..

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    V STROM TR İCIN guzel mantikli makinadir
    EKONOMIK...gidis..piskopatlik..RAHATLIK DESEN 10 NUMARA

Yani versy ile karsilastirmak..fare ve kedi olur
    vesy birde çok cirkin sonradan yapilma gibi..

V STROM.. allah herkese bir v strom versin

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu arada başlığa biraz göz attım da

''Hellas'' nikli arkadaş insan bu kadar saydırdıkdan sonra gidip vstrom almaya utanır yahu
    soccer bunu beğendi.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Ben sonradan anladim..V STROM DA huzur....

Motosikleti
    4. motor Honda
    Merhaba 2. motor olarak versys alasım var
    acaba versys ile v-strom sürmüş birileri kıyaslama yapabilir mi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)