Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ATV almak istiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    */ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Öncelikle selamun aleyküm,
    Motoru satıp atv almayı düşünüyorum iyice heves ettim. Bütçem fazla yok, verebileceğim miktar 4000 tl civarı.
    Buna bakarak siteleri gezdim ve en uygun olanını buldum;
    http://kanuni.com.tr/atv/66/atv-110-off-road

Sizce sıkıntı yaşarmıyım, neticede 2 yıl garantisi var.
    He bi de off road degilde on road alacak olsam, vergisi aynı otomobil gibi yıllık 517 tl diyolar dogruluk payı nedir.
    Bir de yakıt tüketimi nasıldır bunlarda. Bir başka marka 110 cc atv'ye 2.17 litre yazmış (yaklaşık km'de 10 krş) . Sizce bu rakamın doğruluk payı nedir.
    Bilgisi olanların görüşlerini bekliyorum, saygılar...
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    7 bg 130 kg.. Pek offroad yapabileceğini sanmıyorum..

Vergiyi araştırdım motosiklet olarak kayıt ettirmen gerekiyormuş bazı bayilerde satılırken arazi taşıtı diye yazmışlar ki 517 tl gibi uçuk rakamlar çıkıyor aman dikkat et..

2.17 pek mümkün gözükmedi.. Tamam motor ufak ancak 1-4 teker yere temas ediyor ki sürtünme artıyor..2-bg düşük olduğundan sürekli gaz vermen gerekecek.. 3-3.5 arası derim ben..

2.ellere bakın bence.. 11.5 bg lik cross bana yetmiyor 7 bg i düşünemiyorum bile.. Geçen dağda atv ile karşılaştım sanırsam bu modellerden.. Sordum nasıl çıkabiliyormusun diye ama çıkamıyormuş orta halli eğimleri.. Arabanın giremediği yere girer biraz gidersin o kadar.. Yolda kullanmayı düşünme bence..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    fiyatı ucuz olduğu için 110-150 cc lik atvler rağbet görüyor ancak işin doğrusunu söylemek gerekirse köyde bi yakınımda var 150cc atv birlikte aldık bütçesi ona yetiyordu onu aldık en son hızı 54 diyodu az meilli yerde zorladım 64 zar zor tek kişi gördü bu hızlarda istanbul gibi yerde trafikte çok ciddi sıkıntılar yaşarsın ve 40-45 e kadar belki 3 litre civarı yakıyordur ama 60 filan çıktınmı 4 ün altına düşmez galiba net bi ölçüm yok sadece tahmin çünkü 150 cc motor bile 2,5 yakıyor ki bu otomatik bi alet 3 ün altında değer beklememek lazım

bende atv alağım inşallah yazlığa araştırıyoruz sürekli amatüm kullananlar 250cc üstü ve bulabilirsen manuel al diyorlar ki haklılar en azından hem trafikte kullanıma daha meilli ve 2 kişi rahat rahat dağ tepe gezebilirsin 2. ellere yönel bence bizim tanıdığa aldığımız modelde kanuniydi 150u galiba modeli önde arkada demir gibi eşya koyma yeri var

kanuni yetkili servisleri zaten hiçbirşeyi kolay kolay kabul etmiyor garantiye ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-kuba-sifirdan-farksiz-250-kuba-atv-kargo-ile-vade-farksiz-12-taksitle-143746958/detay
    bu modeli araştır derim

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    vergileri düzenlendi artık motorsiklet vergisi
    50-50 100 gibi yılllık
    senin bütcene kuba linhai 200 var şaftlı arazide iş görür ama yolda hantal kalır
    şehir içinde pek iyi olmaz
    ayrıca bütün atvler şehir içleri gibi yogun trafikte pekte kullanılacak aletler değildir
    bence motoru satmadan atv almalısın.

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    İstanbulda değil Kayseride yaşıyorum artık. Arazi bol miktarda mevcut burda Yorumlar için teşekkürler. Ben biraz daha araştırayım. Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yine yorumlarını bekliyorum teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)