Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache rotaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Tvs apache aldım ama rodaj denilen bir dönem varmış kimisi gaza bascan diyor kimisi 5000 deviri geçmiycen diyor bu rodaj nasıl yapılmalıdır siz tecrübeli motorculardan öğrenmek en iyisi şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Bununla ilgili 10000 tane konu acildi arastir bak. Yada kullanim kilavuzuna bak.
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bununla ilgili 10000 tane konu acildi arastir bak. Yada kullanim kilavuzuna bak.
    bununla ilgili konu çok evet ama konuların hiç birinde doğru dürüst bi bilgi yok
    tvs apache rodaj diye açtım saten direk tvs apache kullanıcılarından bilgi almak için

Ayrıca bu forumda herşey hakkında bir konu vardır o zaman hiç kimse konu açmasın , forumun amacı saten bilgi paylaşımı değilmidir burada kimsede cevap yazsın diye zorlanmıyor

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Rodaj metalin metale alismasidir.kisaca yavas hizlan aciliyet yoksa hizli bir sekilde durma diyebiliriz.500kmde yagi degistir.sifir alip kullandigim icin soyluyorum.yagi sen degisceksen ilk degisimde yag tapasi miknatisli oldugundan metal talasi birikir korkmana gerek yok temizler yagini koyarsin .keyfe keder 800de bir daha degisebilirsin yag degismek cok kolaydir altta tapa var sok temizle tak cok sikma ama.yagini koy tamamdir castrol actevo idealdir.ben rodaji hep uzun yolda yapiyorum ama herkesin firsati olmayabilir ben 70hizla bi kac kere 100 km yapiyorum.ha bide yag pompasi sagda oldugu icin motor sogukken yan sehpada yagin cogu sola akar.motoru saga yatir yag saga gelsin kontak kapali iken iki uc kere ayak marsina bas.sonra kontak ac marsa bas orta sehpaya al.1 dakika isinsin sonra sur boylece optimum yaglama be koruma saglarsin gule gule kullan guzel motordur.
    ramazan06 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kitapçığında yazar iyice incele görürsün

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj metalin metale alismasidir.kisaca yavas hizlan aciliyet yoksa hizli bir sekilde durma diyebiliriz.500kmde yagi degistir.sifir alip kullandigim icin soyluyorum.yagi sen degisceksen ilk degisimde yag tapasi miknatisli oldugundan metal talasi birikir korkmana gerek yok temizler yagini koyarsin .keyfe keder 800de bir daha degisebilirsin yag degismek cok kolaydir altta tapa var sok temizle tak cok sikma ama.yagini koy tamamdir castrol actevo idealdir.ben rodaji hep uzun yolda yapiyorum ama herkesin firsati olmayabilir ben 70hizla bi kac kere 100 km yapiyorum.ha bide yag pompasi sagda oldugu icin motor sogukken yan sehpada yagin cogu sola akar.motoru saga yatir yag saga gelsin kontak kapali iken iki uc kere ayak marsina bas.sonra kontak ac marsa bas orta sehpaya al.1 dakika isinsin sonra sur boylece optimum yaglama be koruma saglarsin gule gule kullan guzel motordur.
    bilgilendirdiğiniz için saolun .

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçığında yazar iyice incele görürsün
    ingilizce kitapçığa tercüman olcaksan sana sayfaları faxlayabilirim kardeş

yazıcağı şudur 0-150 km 1/4
    150-500 km 1/4-1/8
    gibi bir şey yazar google translateden bak daha ne istiyorsun

Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıcağı şudur 0-150 km 1/4
    150-500 km 1/4-1/8
    gibi bir şey yazar google translateden bak daha ne istiyorsun
    ne istiyorum biliyormusun ?

kullanıcılarından daha detaylı anlayabileceğim bir dilden bilgi bilmem anlatabildim mi bu yanlışsa şikayet edersin yöneticiye olur biter
    Bu forumda anlamadığım bir şey var tavisye isteyenlere genel olarak cevap bu bilmem kaçıncı konu diye mesaj atıyorlar , Adam tatmin olmamışki konu açma gereği duymuş , bu tip yorumlar yazanlara giren çıkan ney ben onu anlamadım istersen yazarsın istemessen yazmazsın illa yazcan diye bi kural mı var ..
    yanlış birşey ise yönetici gereğini yapar saten.

running-in diye bölüm olur o kısmı buraya yazarsan çeviririz ya da buraya yazıcağına google translate den bak

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Rodajı 1000 km yapacaksın ve 5000 devirin üstüne çıkmamaya özen göster bu kadar ve devamlı uzun yolda sabit hızda giderek yapılmaz şehir içinde değişik hız ve viteslerde yapacaksın .

Motosikleti
    hyosung gv 250
    neden cevap vermek bu kadar zor
    madem açılmış biriniz hayır için linkini paylaşsanız, ters yapıyor her iki kullanıcıdan biri. ben bilmiyorum kardeşim rodaj nasıl yapılıyor. link aramak zor geldi inşallah biri bulur paylaşır ya da ayrıntıları ile anlatır.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    tsubasa ile sbr nickli kullanıcılara mesaj atmanı öneririm,iyi açmışlar motorlarını.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ramazan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bununla ilgili konu çok evet ama konuların hiç birinde doğru dürüst bi bilgi yok
    tvs apache rodaj diye açtım saten direk tvs apache kullanıcılarından bilgi almak için

Ayrıca bu forumda herşey hakkında bir konu vardır o zaman hiç kimse konu açmasın , forumun amacı saten bilgi paylaşımı değilmidir burada kimsede cevap yazsın diye zorlanmıyor
    konuların hiç birinde doğru dürüst bilgi yoksa burda olacağını nerden biliyosun...bunun bi kullanıvı kılavuzu denilen bi kitabı vardır..internetten de bulabilirsin rahatlıkla...en güvenilir bilgi ordadır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)