Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir dışı alım satım (dikkat soru içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Selamlar,

Motoru satan kişi, noterde buluşmadan önce vergi dairesinden borcu olmadığına dair belge alacak. Bunun dışında tamamlaması gerek evrak var mı? (muayne tam, trafik cezası yok)

Motoru alan kişi, noter satışından sonra trafik sigortası yaptıracak. (Bu esnada plaka üzerindeki eski sigorta otomatik düşer mi? Satıcı kendi sigorta şirketini haberdar mı etmeli önce?)

Trafik şube'ye eski ruhsat, yeni ve eski sigorta poliçesi, kimlik teslim edilecek. Başka istedikleri birşey var mı? (para dışında )

Yeni ruhsat ibraz edeceğim adrese postalanacak ya da memurun insiyatifine bağlı olarak bir kaç saate çıkacak. Doğru mudur?
    (plaka değişikliği olamaycaksa)

Ruhsatın postalanacak olması durumunda, motor ile kendi şehirime dönebilmek için geçici bir belge veriyorlar mı?

Kusura bakmayın, zamanında bir satış almıştım ama unuttum prosedürleri.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Motoru satan kişi, noterde buluşmadan önce vergi dairesinden borcu olmadığına dair belge alacak. Bunun dışında tamamlaması gerek evrak var mı? (muayne tam, trafik cezası yok)

Motoru alan kişi, noter satışından sonra trafik sigortası yaptıracak. (Bu esnada plaka üzerindeki eski sigorta otomatik düşer mi? Satıcı kendi sigorta şirketini haberdar mı etmeli önce?)

Trafik şube'ye eski ruhsat, yeni ve eski sigorta poliçesi, kimlik teslim edilecek. Başka istedikleri birşey var mı? (para dışında )

Yeni ruhsat ibraz edeceğim adrese postalanacak ya da memurun insiyatifine bağlı olarak bir kaç saate çıkacak. Doğru mudur?
    (plaka değişikliği olamaycaksa)

Ruhsatın postalanacak olması durumunda, motor ile kendi şehirime dönebilmek için geçici bir belge veriyorlar mı?

Kusura bakmayın, zamanında bir satış almıştım ama unuttum prosedürleri.
    Teşekkürler.
    baska bir belge yok. nufus mudurlugunde ikamet ettigi yerin kayitli olmasi gerekli alan ve satan kisilerin.

satici kendi sigorta sirketini satisi gerceklestirdikten sonra haberdar edebilir, sigorta otomatik duser. ruhsat fotokopisini almasi isine yarar sigortaciya giderken.

tam hatirlamiyorum ama sigorta policelerinin gerekli oldugunu dusunmuyorum.

plaka degisikligi olmayacaksa dogrudur. trafik subeden alman bi kac gunu de bulabilir. posta en az 15 gun surer.

noter gecici belge verir 15 gun veya 1 ay gecerliligi var diye uzerinde yazi bulunur. aldigin tarih de yazar kagitta.
    zerzura bunu beğendi.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Oben Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700 Integra
    Ne satıcı ne alıcı herhangi bir evraka gerek yok. Sadece ruhsat ile alıcı ve satıcının TC kimlik nolu kimlikleri ile gitmesi yeterli. Alım satımdan sonra alıcı kendi trafik sigortasını yaptırabilir noter geçici ruhsat gibi bir belge veriyor zaten.
    zerzura bunu beğendi.

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Notere giderken kimlik,ruhsat dışında hiç bir harici belgeye gerek yok.
    Satış sonrası mevcut sigorta iptal ettirilse dahi , 10 gün süre ile geçerli.
    Noter satış belgesi ile 1 ay trafiğe çıkılabilir.
    Yeni hazırlanan ruhsat(araç tescil belgesi) satış işleminden hemen sonra basılır ve noterin bağlı olduğu trafik şubesinde 15 gün teslim alınmak üzere bekletilir , alınmadığı taktirde adrese postalanır.
    zerzura bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Teşekkürler herkese cevap için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)