Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Emniyet Şeridi Kullanimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    yaa ben aralardan gıtmeyı pek tercıh etmem egerkı içinde bulundugum durum aceleyi gerektırmesse normal bır arac gıbı serıtten gıderım ama bu seferde sagımdakı solumdakı araclar bana uzaylı muamelesı yapıyoo senın motorun var nıye beklıyosun gibi...ama sole bısey var solun solundan gıderım tabi sıkısıksa
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Emniyet şeridi motorlar için en güvenli yer diye bir mazeret olamaz. Oyomobil kullanmayan her mahlukat nasıl motorcular için tehlikeye sebep oluyorsa emniyet şeridinden giden her motor da bir gün başka bir tehlikeye sebep olabilir. Özrünüz kabahatinizden büyük anlayacağınız.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Canlandirayim dedim bu basligi...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok iyi ettin Reşat abi.......
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben trafik durma noktasına gelinceye kadar emniyet şeridini kullanmam.gerçekten de istanbul trafiğinde dur kalklarda bedenen yoruluyorsunuz ve DD'nin dediği gibi neredeyse bayılma noktasına geliyorsunuz.Benim karşı çıktığım tek şey bazı arkadaşların emniyet şeridini kullanırken yaptığı yanlışlık.Adam ben emniyet şeridinde 30-40'la giderken yanımdan 90-100'le geçiyor.İşte emniyet şeridini suistimal edenler bence bunlar.
    sardokar bunu beğendi.

Burchuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650 (2007)
    Valla ne yalan söyliyeyim, ben de eğer yol müsait değilse emniyet şeridini kullanıyorum, çünkü diğer türlü alttan motor nazik yerlerimi haşlamaya başlıyor.

Ama bu durumda bile yolun akış hızından 10-15 km daha hızlı gitmeye özen gösteriyorum, çünkü bu durumda bile yeterince tehlikeye maruz kaldım şu ana dek.
    [B]“Gerçekçi insanlar sınırlarını bilirler ve dünyaya uyum sağlarlar, oysa hayalperestler sınırlarını bilmezler, onlar dünyayı kendilerine uydururlar ."[/B] (Bernard Shaw)::sefereee

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Geçen hafta sonu sanırım vefat eden Doktor arkadaşımızda Emniet şeridinden gidiyordu , Allah Rahmet eylesin . Kötü ve can yakıcı bir örnek oldu ama akılda başka türlü kalmıyor.

Başıma gelen bir olay
    Arabadan sesler geldiği için Köprü yolunda arabayı sağa çekip kaputu açtım arkayada reflektoru 20 mt ye koydum . Polis geldi , arıza var dedim tamam dedi çekici falan lazımsa çağıralım derken , arkadan bir korna kıyamet fren bir minibus ( öğrenci servisi ) ancak benim tampona 5 mt kala durabildi. Tabi Polis adama kitledi cezayı hemen. ama aklım alındı artık korkar oldum emniyet şeridinden .

Düşünün bu adam bir motorla takribi 80 -90 la bana vursaydı ölürdü .
    Takdir sze kalmış , motor ufak diye şerit ihlali mazur görülecek birşey değil.
    Orda arıza yapmış arabasına bakan birine de 30-40 km ile çarpsa o adamıda öldürür.

Neyse Emniyet şeridini kullananlara hr yanımdan geçerken kendimi rahatlatacak kadar saydırıyorum, sizede denk gelebilir . Sonra kavga çıktı demeyin. Banada arabadaki trafik teröristi diyerek buraya düşmeyin
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında butun motorlar emıyet serıdınden gıtse kaza olmaz araba suruculerıde bılır orda motor olabılecegını ona gore davranırlar ole degılmı

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Yoldan giden sürücüler çok mu dikkat ediyorlarda emniyet şeridine dikkat edecekler.
    Motorlar yok sayılıyor , görülmüyor , görünemiyor .
    Motor sürücüleri kendilerini göstere göstere gitmeli bence
    aralardan sıvışalım derken arada kalıyorlar . Ama olması gereken bir otomobil gibi şeridi kaplayıp durmak tam ortada . Hem görülür hemde verilen vergiyi boşa harcamamış olur böyle

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    1997 senesinde istanbulda çevre yolunda trafikteki diğer araçların beni emniyet şeridine atmaya çalışması sonucu sağdan gitmeyi beceremeyip sol şeritte Allah ne verdiyse köküne kadar basınca 40 yaşındaki motosikletimin motorunu elime almam yarım saat sürmüştü. Motoru elime aldım ama emniyet şeridinden gitmeye çalışmadım. Çünkü o zamanlar bile bağlı olduğum askeri birlikten ambulansla hasta götürürken bu şeridi yer yer kapalı olduğu için kullanamıyorduk. Emniyet şeridinden yolculuk ederken vefat edenler var bu ülkede. Lütfen bunları düşünelim ve buradan gitmeyi mazur göstermeye çalışmayalım. Bu yazıları okuyanlarada oh ne güzel herkes yapıyo bende yapayım demesin.

necobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio hexagon 150
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1997 senesinde istanbulda çevre yolunda trafikteki diğer araçların beni emniyet şeridine atmaya çalışması sonucu sağdan gitmeyi beceremeyip sol şeritte Allah ne verdiyse köküne kadar basınca 40 yaşındaki motosikletimin motorunu elime almam yarım saat sürmüştü. Motoru elime aldım ama emniyet şeridinden gitmeye çalışmadım. Çünkü o zamanlar bile bağlı olduğum askeri birlikten ambulansla hasta götürürken bu şeridi yer yer kapalı olduğu için kullanamıyorduk. Emniyet şeridinden yolculuk ederken vefat edenler var bu ülkede. Lütfen bunları düşünelim ve buradan gitmeyi mazur göstermeye çalışmayalım. Bu yazıları okuyanlarada oh ne güzel herkes yapıyo bende yapayım demesin.
    çoook haklısınız teşekkürler

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Son 1 yıla bakarsam beni neden hiç bir otomobil sürücüsü sıkıştırmadı.E-5 çıksamda genelde orta ve soldan giderim , yol akıcı ise 120km kadar sol şeritten giderim aynadan arkamada bakarım daha süratli araç varsa orta şerite geçer yol veririm , trafik biraz sıkışırsa aralardan geçerim bunuda kibarca yaparım oto sürücüsü beni görür , yol verir geçerim vs vs.Hatayı ilk önce kendimizde arasak çok büyük sorunlar çıkacanı zannetmem motorculara.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    bugün bu işi yaptım işe gelirken Beyoğlu-topkapı önce karşıya gectim sırf şu işi çözmek için köprüde beşiktaş katılımı ile otobandan gelin yolun birleştiği yerdeki polis AMCAYLA dialogum,,,
    MOTOSİKLET.NET AİLESİNE HAYIRLI OLSUN

motorcu genç; Memur bey hayırlı günler
    polis; sizede, buyrun sorun nedir
    m.g; biz motorcuların emniyet şeridini kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunz
    polis: trafik kanununa göre şuan sana ceza kesmem gerekiyor
    m.g: aman efendim bu sıcakta beynime güneş gecer o sıkışıkta beklesem
    polis: bu yüzden çok süratli olmayanlar dışındakileri durdurmuyoruz
    m.g: Allah razı olsun bu haberi bekleyen onlarca insan vardı
    polis: nasıl yani?
    m.g: tamam abiiii hayırlı nöbetler
    polis: sen gelmişken ver bakim ehliyeti ruhsatı
    m.g: abi buyur ruhsat
    polis: ehliyet????
    m.g: sınaava yeni girdim abiiii gecmişim karakola ehliyeti almaya gidiom
    polis: yalan konuşma LEN
    m.g: yapma abi ehliyet icin para lazım, okulun harcını vercem kredi kullanmayı düşünüyorum, bide ceza giderse EMEKLİ babam beni öldürürrrrr
    polis: yalan konuşma LEN altındaki motoru sat öde
    m.g: yapma abi ekmek parası arada kuryecilik yapıorum (ortamı yumuşatmaya çalışıom)
    polis: (gülerek) kaybol LEN
    m.g: sağol abii ruhsatı alayım
    polis: yok ceza kescem dönüşte vereyim (gülüyor)
    m.g: senden değerlimi abi kalsın ve kapıp

vınlama olayı

herkese hayırlı olsun, biri size ceza kesmek isterse köprüdeki polis amca yasak deil dimişti diyin:D

ülkemizde daha doğru dürüst araba kültürü yerleşmedi...adamlar arabalara yol vermio motorlara mı yer verecekler...çok uzun yıllar beklememiz gerekecek güvenle trafiğe çıkabilmek için...

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Ben özellikle EDS olan yerlerde çok dikkatli oluyorum ve çizgiden gidiyorum tabi çizgiden giderken motorla çiftetelli oynuyoruz Eğer emniyet şeridinde bir motorcu görmüşsem rahat rahat giden ve orada da EDS yok ise artık ben de gidiyorum tek başıma gitme konusunda bazen korkuyorum sap gibi görünmemeyim diye....

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Teşekkürler,
    Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum,kesinlikle yorum gerektirmez
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok sıradışı durumlar haricinde emniyet şeridini asla kullanmıyorum. Bütün pislik, çivi, cam parçaları vs. orda toplanıyo. Buna ek olarak trafikten sıkılmış olan sürücüler bi anda emniyet şeridine aynaya bakmadan atlayabiliyor. Bu yüzden hep en sol şeritle orta şeridin arasında gitmeyi tercih ediyorum. Sağolsun bir çok sürücü de yol bile veriyor. Taksici ve direksiyona yapışık konumda giden bazı bayan sürücüler hariç.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    CBR 125R
    arkadaşlar merhaba, bugün sabah ataşehir sapağında herzamanki gibi trafik vardı ve aynı noktada polis bekliyordu, herzaman geçiyorum o noktan, bugün yine emniyet şeridinden geçerken öndeki araç duruyodu bende arkasında durdum ama adam arabaya binmiş gidecekti. polis beni çağırdı al evraklarını gel dedi, paşa paşa gittim adam kesti 77 tlyi ve dedi yılda bir kez hazır olun bu cezaya, dediğine görede amirleri emniyet şeridinden hiç motor geçmiyor diyormuş bunlarda kafalarına göre durdurup güzelce 77 tl kesip gönderiyorlar, aman dikkat edin çok durmayın polis noktalarında
    blackarca bunu beğendi.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Konuyu hortlatacam ama yeni konu açmamak için yazıyorum.

Sürekli görüyorum, motorcular emniyet şeridini kullanıyor, polislerin önünden geçiyor ve ceza yemiyorlar.
    Bununla ilgili resmi bir açıklama nereden bulabilirim? böylesi birşeyin keyfe keder olamayacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Forza 250
    Ne yazık ki keyfekeder. Aracında bir ariza yoksa emniyet seridine giremezsin kanunen. Polis amcalar uğraşmak istemiyorlar bizimle. Bir de motorcu empatisi diyelim. Ama plakayi arkadan okuyan eds affetmez kitler cezayi. Bilginize

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler