Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'da Motosiklet Rezilliği - Hıncal Uluç

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Sevsek de sevmesek de, kızsak da kızmasak da haklı olduğunu biliyoruz.

http://http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2013/11/06/istanbulda-motosiklet-rezilligi
    abeciMotoru, erro ve J3ASKAN bunu beğendiler.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaya geçidinden geçen, kaldırımda yayanın üzerine çıkan o arkadaş aynı yayanın 5 dakika sonra araba direksiyonuna geçip direksiyon sallayabileceğini düşünmüyor hiç.Adam uyuz oluyor tabi motorculara?
    Sonra motosikletlere saygı diye yırt kendini.
    APALA bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    dediği gibi, kurye motorların ve pizzacıların ne ışığı taktığı var ne trafiği.
    yazının sonunu çok iyi yere bağlamış.. "Vali olsa.." diye başlayan ifadenin devamı..
    İstanbul'da Vali yok.. Taksim'e insan sokmamayı, valilik sanan biri var!..
    M.balibey ve kemboo bunu beğendiler.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    adam haklı.. diyecek söz yok.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Çok araba sürücüsü motosikletlere uyuz oluyor, biz de araba sürücülerine, ben kendi adıma mecbur olmadıkça şehir içine girmiyorum..

GİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Kuryelerin %70 de ne kask ne mont hiçbir koruma yok! 20 kmh ile biyere çarpsa ölüp gidicek ondan sonra motorsiklet ölüm getirdi olucak. ve yine kuryelerin %90 Trafik kurallarına uymuyor ışıkda geçiyor kaldırıma çıkıyor şehir içinde caddede sokakda Adeta UÇUYORLAR ! çok şahit oldum yayaya çarpanına kediye köpegi ezenine !! anladık aceleniz var ama başkalarının canına malına zarar vermeye hakkınız YOK !

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Son cümle lafı gediğine koymuş. Daha bişey demeye gerek yok.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ne yalan diyeyim motora bindiğimden beri kırmızıda beklediğimi hiç hatırlamıyorum.
    motosikletlere özgü kurallar olduğundan motorla 2 nokta arasına çok daha hızlı gidebiliyor insan. bu yüzden motorla iş yapıyoruz. ve trafikte hiç olarak yaşama riskine giriyoruz.
    trafikte hiç olmanın avantajları bunlar.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Zoruna mı gitti Hıncal abim...Senin o dediğini millet hergün yaşıyor,bir tek senin başına gelmiyor,bir tek senin canın kıymetli değil.Sadece motosiklete bağlamışsınız olayı,bari siz yapmayın.Türkiye de sadece motosikletler mi uymuyor kurallara???Bu yaşa gelmişsiniz hala büyük araç küçük aracı iplemez kuralını öğrenemediniz mi.Öğrenemediyseniz şansa yaşamışsınız bugüne kadar.Bence valiye topu atacağınıza ehliyet sistemine,sistemin nasıl eğitimsiz işlediğine deyinebilirdiniz.Kuryelerin altından motoru aldırarak mı çözeceksiniz bu işi?Taksiler serseri mayın gibi,ehliyetine el koyun aracını bağlayın,dolmuşlar zaten ayrı bir kafa onada aynısını yapın,oh be çözdük işi.Bisiklet yayaya,motor bisiklete,araba motora,minibüs arabaya,otobüs minibüse,kamyon hiçbirine yol vermez.Bunu unutmazsanız sorun yaşamazsınız.Türkiye de sadece motosikletler kurallara uymamazlık yapmıyor,Saygısız insanlar kuralları hiçe sayıyor.Bunu kullanılan taşıtla sınırlandıramazsınız.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zoruna mı gitti Hıncal abim...Senin o dediğini millet hergün yaşıyor,bir tek senin başına gelmiyor,bir tek senin canın kıymetli değil.Sadece motosiklete bağlamışsınız olayı,bari siz yapmayın.Türkiye de sadece motosikletler mi uymuyor kurallara???Bu yaşa gelmişsiniz hala büyük araç küçük aracı iplemez kuralını öğrenemediniz mi.Öğrenemediyseniz şansa yaşamışsınız bugüne kadar.Bence valiye topu atacağınıza ehliyet sistemine,sistemin nasıl eğitimsiz işlediğine deyinebilirdiniz.Kuryelerin altından motoru aldırarak mı çözeceksiniz bu işi?Taksiler serseri mayın gibi,ehliyetine el koyun aracını bağlayın,dolmuşlar zaten ayrı bir kafa onada aynısını yapın,oh be çözdük işi.Bisiklet yayaya,motor bisiklete,araba motora,minibüs arabaya,otobüs minibüse,kamyon hiçbirine yol vermez.Bunu unutmazsanız sorun yaşamazsınız.Türkiye de sadece motosikletler kurallara uymamazlık yapmıyor,Saygısız insanlar kuralları hiçe sayıyor.Bunu kullanılan taşıtla sınırlandıramazsınız.
    Eğitim sistemimi?Ters yönden gidenin, ışıklarda yaya geçidini işgal edenin sadece motorcular için değil tüm taşıt kullananlar için söylüyorum eğitime mi ihtiyacı var? Sen kırmızı ışıkta geçenden al 500 TL , dönülmezden dönenden al 750 TL.3 kere yapınca al ehliyetini 3-6 ay?Yaya geçidinde yayaya çarpandan, ters yönde yaralamalı kaza yapandan al 50.000 TL tazminat,onlar eğitilir zaten merak etme. Bir daha yapmaz.
    RODWIN250R bunu beğendi.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ben bir motorcu olarak bile kuryelerden şikayetçiyim , 2 motorun geçemeyceği yerde bile herif gelip benim motorla araç arasına kafasını sokmaya çalışıyor, polis 1-2 hafta dikkat edip bir sirkelese hepsi adama döner iştede, ilgili memur bulmak lazım.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Cezalar zaten arttırıldı,hapis cezası da var,ama hala alkollü çıkanlar var,arttırılan kontrollere kızanlar var.Ceza da eğitimde işe yaramıyorsa herkes kendini koruyacak o zaman ne diyelim.Eğitimi de geçtim saygı saygı.
    retox70 bunu beğendi.

Kısa vade de çok sert ceza uzun vadede eğitim.
    bana ters yöne giren birisi çarptı 3 ay yattım, işimden oldum.
    3 sene sonra tazminat aldım. Onunda büyük bölümünü adamın Kaskosu ödedi. Çektiğim acının kaybettiğim yılların yanında sözü bile edilmez.
    Fransa da ayağımı yaya geçidine atıyorum adam fren yapıp duruyor, hee birde Hindistan örneği var oraya hiç girmeyelim bizim Türkiye cennet kalır

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Son söz herşeyi açıklamış zaten.

İstanbul'da Vali yok.. Taksim'e insan sokmamayı, valilik sanan biri var!..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hıncal uluçtan sonrasını okumadım. okuyamadım.

okuyabilecek ruh ahline gelince cevap yazarım.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bu konuyu getirip te valiye bağlamak bence yanlış. Sonra hıncal ulucun oturduğu yerde sabahları trafik polisleri çok fazla bulunuyor. Motorlu Kuryeci mesleğini, firmalar acil evrak gönderileri için, trafikte takılmadan hızlı yerine ulaşsın diye çıkardıkları bir sistem. Sistemin ulaşım aracı motosiklet. İstanbul da malumunuz yollar yetersiz. Sorun yaşanan bölgeler belli. Neden floryada, beylikdüzün de, bostancı sahilinde, Ethem efendi de, Yeşilyurt ta, Adnan kahvecide, Ataşehir de sorun yaşanmıyor? Çünkü yollar son sistem yeni ve tüm araçlar için geçmeye yer var, Peki Taksim, Mecidiyeköy, Eminönü, Üsküdar, Kadıköy, Fatih, Ümraniye neden buralarda sorunlar bitmiyor? Çünkü buralarda araçlar bile bazen kaldırıma yarım çıkarak sürdükleri oluyor. Hıncal beyin canı tatlıymış, ufaktan 10 dakika halkın içine karışmış bak korkudan tüm gazeteye yazdı, sayfayı meşgul etti, gereksiz yere de motorlu kuryecileri kuralsızlıkla suçladı... O zaman gazetesine bir daha kurye çağırıp da al şu evrakları 1 saat içinde falanca kişiye teslim et demesin. Malum İstanbul trafiğini hepimiz biliyoruz. Bu şehirde şimdilik yollar böyle. Kuryeci bazı avantajları kullanmaz ise evraklarımız zamanında yerine ulaşmaz. Ben geçenlerde Beylikdüzün den Maltepe ye bir evrak gidecekti kendim motorla götürmeye korktum yetişmezse diye, kuryeci bir arkadaş çağırdım benden 150tL istedi kabul ettim ve evrak önemli evraktı acil dedim seni bekliyorlar, gönderdim 45 dakika sonra evrak geldi aldık diye beni aradılar. Benimde çok büyük bir sorun yaşamamın önüne geçilmiş oldu. Allah razı olsun kuryecilerden. Ben 45 dakikada götüremezdim kendi evraklarımız.
    retox70 bunu beğendi.

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu getirip te valiye bağlamak bence yanlış. Sonra hıncal ulucun oturduğu yerde sabahları trafik polisleri çok fazla bulunuyor. Motorlu Kuryeci mesleğini, firmalar acil evrak gönderileri için, trafikte takılmadan hızlı yerine ulaşsın diye çıkardıkları bir sistem. Sistemin ulaşım aracı motosiklet. İstanbul da malumunuz yollar yetersiz. Sorun yaşanan bölgeler belli. Neden floryada, beylikdüzün de, bostancı sahilinde, Ethem efendi de, Yeşilyurt ta, Adnan kahvecide, Ataşehir de sorun yaşanmıyor? Çünkü yollar son sistem yeni ve tüm araçlar için geçmeye yer var, Peki Taksim, Mecidiyeköy, Eminönü, Üsküdar, Kadıköy, Fatih, Ümraniye neden buralarda sorunlar bitmiyor? Çünkü buralarda araçlar bile bazen kaldırıma yarım çıkarak sürdükleri oluyor. Hıncal beyin canı tatlıymış, ufaktan 10 dakika halkın içine karışmış bak korkudan tüm gazeteye yazdı, sayfayı meşgul etti, gereksiz yere de motorlu kuryecileri kuralsızlıkla suçladı... O zaman gazetesine bir daha kurye çağırıp da al şu evrakları 1 saat içinde falanca kişiye teslim et demesin. Malum İstanbul trafiğini hepimiz biliyoruz. Bu şehirde şimdilik yollar böyle. Kuryeci bazı avantajları kullanmaz ise evraklarımız zamanında yerine ulaşmaz. Ben geçenlerde Beylikdüzün den Maltepe ye bir evrak gidecekti kendim motorla götürmeye korktum yetişmezse diye, kuryeci bir arkadaş çağırdım benden 150tL istedi kabul ettim ve evrak önemli evraktı acil dedim seni bekliyorlar, gönderdim 45 dakika sonra evrak geldi aldık diye beni aradılar. Benimde çok büyük bir sorun yaşamamın önüne geçilmiş oldu. Allah razı olsun kuryecilerden. Ben 45 dakikada götüremezdim kendi evraklarımız.
    Konuya bu şekilde duyarsız, gözü kapalı , gerçeklerden bi haber , beni sokmayan yılan bin yaşasıncı, ben işimi gördüm gerisi tefferruat tır şeklinde yaklaştığınız için sizi tebrik ediyorum.Bu sistem size fazla bile !

Motosikleti
    YZF R25
    adam haklı kesinlikle...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ne yazik ki son yillarda motosikletin ucuz ulasim araci olmasindan kaynakli 500 tl ye plakasiz motosiklet alan cahil,bilgisiz,ahlaksiz bazi kro ve denyolar yuzunden araba kullanan tum arkadaslarim motosikletlerden nefret ediyor.

Daha gecen gun abim bir motorluyu tokatladi.. olayi anlatsam gelie bir tokatta siz atarsiniz.

Ne yazik ki bu gerizekali embesiller yuzunden cok kisi bizden nefret ediyor.hadi kuryeler ekmek parasi icin bunlari yapiyor, peki bu ehliyetsiz plakasiz atlet don rider lar ne ayak?

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Başlığı açarken, kuryeci veya genelde restoranların getir-götür işlerini yapan motosikletçi arkadaşların yanlış anlaşılmayacağını umarak açtım ama görüyorum ki bazı arkadaşlar okuduğunu anlamıyorlar. Adam 50 kere falan bu motorcu arkadaşların suçu yok, suç bu insanları bu şartlarda çalışmaya zorlayan patronlar demiş. Ne yapılacaksa, ne ceza verilecekse bu patronlara, işverenlere yapılmalı demiş. Hala bazıları, yok kuryeleri suçladı yok bir trafiğe çıktı bak nasıl korktu falan filan diyor. Ne güzel işte adam korkmuş yazmış. Sen, annen, baban, karın, kocan, çocuğun, torunun, teyzen, amcan, halan ve diğer bilimum akraban, arkadaşın korktuğun halde yazabilecek, bunu tüm insanlara ve yetkililere duyurabilecek misiniz ? Hayır. E adamın köşesi var, korkmuş, yazmış, daha ne istiyoruz. Üstelik motorcuya birşey demiyor, onu böyle spartaküs gibi çalıştıran işverene laf atıyor.

Yemin ediyorum başbakan "ne lan bu İstanbul'daki motokurye olayı. Çözün şunu" dese İstanbul valisi de Adana valisi gibi üstüne vazife alır ve ortada ne pizacı kalır ne de kurye. Ümüğüne çökerler hepsinin valla

Viva pıraym minıstır !!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)