Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstanbul'da Motosiklet Rezilliği - Hıncal Uluç

Motovento
    REKLAM ALANI
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    çok tek taraflı yazmış kural ihlali yaparak dönen arabalar mı ararsın trafikte yaya geçidi dışında heryerden geçen yayalar mı ararsın onlarda benim canımı tehlikeye atıyor. Ben kurye değilim ama bende kaldırıma çıkıyorum ama yayaların yürüyüşünü bozmadan haraket etmeye çalışıyorum. Sanki istanbulda trafik sorununu kuryeler oluşturuyormuş gibi konuşmuş ama emin olabilirsiniz o trafikteki en masum araçlar kurye kardeşlerimiz bence adamın bütün zararı kendine
    Ben bi tek son cümleyi beğendim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bu kadar doğru bir yazıya karşı bile ama... ile başlayıp kuralsızlığı savunanlar var ya. ne desem boş.

ama arabalar da hata yapıyor mantığı ise ayrı komedi. o zaman araba kullanırken de şunu diyelim ama tren makinistleri de bazen kaza yapıyor. hatta pilotlar uçakları düşürüyor. o zaman hiçbir yerden başlamayalım olayı düzeltmeye.

dostum pizzacı kebapçı kuryesinin daha kask takanını görmedim. 33 yıldır istanbul'da yaşıyorum. onu geç aralık ayında adamlar bildiğin yün hırkayla motor sürüyor. gidin maltepe süreyyapaşa göğüs hastanesine onlarca ciğerini üşütmüş motorcu yatıyor. kazayı geçtim.

diğer taraftan belge taşıyan kuryeler e-5 in en solundaki banket olan kısımda 80 - 90 la gidiyor. toplam 45 - 50 cm lik bir alan. arkadaş sürücü tarafından gidiyorsun bir kişi açık kalan kapısını kapatmak için açsa öleceksin. ve sen o sürücüye normalde asla motor geçmemesi gereken bir yerden ben 90 la geliyordum neden beni görmedin diyemezsin. görmek zorunda değil. yine aynı daracık yerde 60 la giden motorcuyu sıkıştırıp korna çalıyor adam.

bakın işsizlik vardır açlık vardır doğru ama sen sakat kalıp 6 ay hastanede yatsan ailen daha çok açlık yaşar. hele yemek dağıtıcılarının ekserisi 15 yaş civarı. ve inan çoğu para için değil sadece apaçi gibi o motora binebilmek için bu işi yapıyor.

bir de benim evrakım zamanında ulaşsın da ne olursa olsun diyen zihniyet var. ona tek sözüm şu, birgün senin kardeşinin, eşinin, oğlunun ölüm evrakı da sana 45 dakika da ulaşabilir.

6 yaşında tecavüz edilerek öldürülen insan ne kadar değerli ise trafikte ölen insan da o kadar değerli.

biz trafikte o kadar örnek ve doğru olacağız ki halkın çoğu hee motorcular mı onlar kalitedir, trafiğin en düzgün sürücüleri onlardır diyecek.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tek taraflı yazmış kural ihlali yaparak dönen arabalar mı ararsın trafikte yaya geçidi dışında heryerden geçen yayalar mı ararsın onlarda benim canımı tehlikeye atıyor. Ben kurye değilim ama bende kaldırıma çıkıyorum ama yayaların yürüyüşünü bozmadan haraket etmeye çalışıyorum. Sanki istanbulda trafik sorununu kuryeler oluşturuyormuş gibi konuşmuş ama emin olabilirsiniz o trafikteki en masum araçlar kurye kardeşlerimiz bence adamın bütün zararı kendine
    Ben bi tek son cümleyi beğendim
    kaldırımlara çıkmayın, ters yoldan gitmeyin, sizi örnek alan bir sürü deneyimsiz motorcu var, siz dikkatli olsanız da onlar başkalarına zarar verebiliyor, hiç bir gelişmiş ülkede böyle saçmalıklar yaşanmıyor ... arabalar yapıyor diye motorlar da mı yapsın? daha öncekiler çaldı diye akp de çalsın diyenlerle aynı mantık ne yazık ki
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırımlara çıkmayın, ters yoldan gitmeyin, sizi örnek alan bir sürü deneyimsiz motorcu var, siz dikkatli olsanız da onlar başkalarına zarar verebiliyor, hiç bir gelişmiş ülkede böyle saçmalıklar yaşanmıyor ... arabalar yapıyor diye motorlar da mı yapsın? daha öncekiler çaldı diye akp de çalsın diyenlerle aynı mantık ne yazık ki
    ben ters yön için kaldırımı kullanmıyorum yada yaya geçitlerinden dönüş yapmıyorum ben ihtiyacım olunca kaldırıma çıkıyorum yada park ediyorum bunu yayaları rahatsız etmeden yapmak için uğraşıyorum çünkü ben yaya olsam beni dikkate almadan gezen bir motorcudan rahatsız olurdum. tamam kuryelere yapılan haksızlıklar konusunda haklı onlar daha iyi şartlarda çalışsın bende isterim eyvallah ama benim demek istediğim trafiğin tehlikesini onlar oluşturmuyor. sorarım size hangisiniz bir kavşaktan stres yaşamadan u dönüşü yaptınız hangi araba sizi dikkate aldı adamın tek derdi para bahşiş değil adam yaya geçidini kendi canı için de kullanıyor (ben kullansın demiyorum) ben iş giriş ve çıkışı izmir manisa kavşağını kullanıyorum her sabah ve her akşam her gün istisnasız her gün ordan dönerken bir araba üstüme çıkmaya çalışıyor çünkü mutlaka ama mutlaka bi salak en soldan sağa yada en sağdan sola geçmeye çalışıyor bende yaya geçidini kullansam inanın çok daha güvenli bir geçiş yaparım ama biz kurallara uyalım diye ordan dönüyoruz. Tamam güzel bir noktaya parmak basmış ama herşeyi bahşiş için yapmıyor bu adamlar demek istediğim o

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Peki kaldırım yerine,araç yolunu kullanan insanlara ne demeli ? yada şu hani trafiğe kapalı dediği atiye sokağın girişinde bulunan ve belli saatlerde açılan babalara ? Hatta atiye sokağın abdi ipekçi tarafında sola dönülmez tabelası var oda yayalar için mi yapılmış ? Birde kendisi sipariş verdiğinde soğuk gittiyse sipariş,biz buna para veriyoruz neden soğuk geliyor derler..Trafikte ne acelen var derler.İnsanlar böyle işte.Bende öyleyim,sende öylesin,o da öyle.Hepimiz nankörüz,belkide sadece büyükşehirde yaşayanlarımız böyleyiz..

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Vali olsa.." diye başlayan ifadenin devamı..
    İstanbul'da Vali yok.. Taksim'e insan sokmamayı, valilik sanan biri var!..
    özetle bu cümlelerle açıklanabilecek bir olay ama detaya inmek gerekirse para kazanmak için öncelikle kendi hayatlarını ve yolları üzerindeki (trafiğe kapalı alan, kaldırım, yaya geçidi vs.) diğerlerinin hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinmeyen ve bu yaptıklarını marifetmiş gibi tavsiye olarak veren motosiklet kullanıcıları ve bu şahısların yaptıklarına göz yuman yada fark etmeyen/etmek istemeyen emniyet kuvvetleri ve bu durumları takip etmeyen ilgili yöneticiler ...

durum ortada, ülkemizde bir sistem yürüdüğü müddetçe değiştirilmez ve yerine daha iyisi yada mantıklısı getirilmez ...

olan kime olur, trafikte her şeye dikkat eden ve önce kendi güvenliğini (ekipmanlar vs.) sonra da trafikteki diğer yaya ve araçları düşünen motorcu arkadaşlarımın da bu insanlarla aynı kefeye konması ..

.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim sistemimi?Ters yönden gidenin, ışıklarda yaya geçidini işgal edenin sadece motorcular için değil tüm taşıt kullananlar için söylüyorum eğitime mi ihtiyacı var? Sen kırmızı ışıkta geçenden al 500 TL , dönülmezden dönenden al 750 TL.3 kere yapınca al ehliyetini 3-6 ay?Yaya geçidinde yayaya çarpandan, ters yönde yaralamalı kaza yapandan al 50.000 TL tazminat,onlar eğitilir zaten merak etme. Bir daha yapmaz.
    bi kere arabayla radara girdim sandım. 700 tl... aklım çıktı daha dikkat ediyorum

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=5325775

Sadece Hıncal ULUÇ ve İstanbullular rahtısz değil..Ülkenin her yeri aynı dertte...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)