Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

kedilere karşı önlem

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    esas şu hırsızlara çözüm bulmak gerek kedi işi kolay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    bu konu benimde buyuk sorunumdu ama artik digil.
    2 liraya sirke aliyosunuz koltuga lastiklere azda olsa dokun bırandayada dokun biraz iki hafta kedi gelmiyo iki haftada bir dokun yanindan bile gecmiyolar artik bnim motorun.
    pistolpitt bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ulennn.. Te şimdi kovdum şerefsizleri.. Beleş ısınmaya geliyolar..

[IMG][/IMG]
    tata bunu beğendi.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Bazı yorumlar kendimi sadist gibi hissetmeme yol açıyor. Bir-iki minik sevimli kedi yavrusundan bahsetmiyorum. Ben sadece:

- bahçemi tuvalet olarak kullanan (ki eğer ishalse temizlemek çok zor oluyor),
    - giriş kapıma işaret atıp bütün evimin idrar kokmasına yol açan,
    - arabamın motor alt korumasını sökerek motor boşluğunda ısınmaya çalışan,
    - bu arada kaput altı keçeyi tüy içinde bırakan,
    - serçe, saksağan yavrusu, bilumum minik ötücü kuş, minik yılanları antreman niyetine avlayıp bölgemizde neslini tüketen,
    - brandamın içine kusarak gece bir vakit branda yıkamama neden olan,
    - penceredeki sineklikleri içeri girebilmek için parçalayan,
    - evimin giriş paspasını yatak belleyip tüy içinde bırakan,
    - yeni yıkanmış arabamın üstüne çamurlu ayaklarıyla çıkıp hem kirleten, hem de tırnaklarıyla cızzzzt diye boya cilasını çizen,
    - ellerinden doğaları alındığı için değil, menfaatleri icabı insana yakın yaşamayı tercih eden

sevimli ama bencil onlarca mahalle kedisinin gıcır gıcır yeni motorumdan uzak durmalarını istiyorum, sadece bu... Diğerlerine alıştık, katlanıyoruz artık, birlikte yaşamın bedeli.

Otomatik sprey aldım dün akşam, narenciye karışımı, 2 tüple beraber 16,95 TL. Gece herhangi bir taciz yok motorumda. İlerleyen günlerde rapor veririm.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı

Kedi tahribatına dayanıklı branda öneriniz var mı?

Kedilerin yırtamayacağı branda lazım bana... Önerisi olan?

diimh bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Valla ben hiç takmiyom istedikleri gibi yatsinlar cizsinler iz biraksnlar, hatta 1 kere hava yağmurlu üniversite icin ciktim evden motora yürüyorm baktim ki kedicik yatmış uyuyor.
    Dersler kolay dersdi dedim salla okulu ssen evine git yat bi güzel kedide uyumaya devam etsin.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR
    o değilde, konuyu görünce yola çıkan kedilerden bahsediyorsunuz sandım. Bir kurye olarak nefret eder oldum kedilerden, sanki bilerek yaparmış gibi bir anda fırlıyorlar önüme karşıya geçiyorlar, bir an dikkatsiz olsam direksiyonu kırıp kaza yapma riskim çok yüksek. Hele bazıları var ki durup öyle bana bakıyorlar yolun ortasında dalga geçer gibi :D yazdıklarım abartısız ciddiyim
    GB79 bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    İlginç bir konu yanlış anlamayın bende eski efsane kasa 98 xei corolla var.Geçenlerde fırın boyadan geldi.Benimde beslediğim kediler var sokağımda neyse akşam işten eve geldim beni bekliyorlar bir tanesi geldi kapımın yanına cama ön ayaklarını koydu bir baktım tırnaklarıyla kapıyı çiziyor ve miyavlıyor.Bunu bir insan yapsa kızarım ama kedileri çok sevdiğim için kızmadım.(insanları da seviyorum yanlış anlaşılmasın)Ben yenibosnada oturan maddi olarak zengin olmayan biriyim.Muhtemelen ALLAHIN izni ile alacağım motoroda kediler gelip belki oturacak belki oturmayacak ama bu yüzden kedilere kızacağımı zannetmiyorum.Kızan arkadaşlarında hayvan sevgisi taşımayan insanlar olduğunu düşünmüyorum.Sadece bu olay sabır ve tahammül meselesi
    Arda_Karaca bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Bırakın ısınsın hayvanlar hatta ben otoparka kedi maması ve su da bırakıyorum 3-4 kiloluk hayvan ne kadar zarar verebilir. Ufacık tırnakları var sanki biz kullanırken hiç mi çizik olmuyor aracımız motorumuz
    A.Volkan bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hışırdayan poşet uygulaması iyidir arkadaşlar.

Bir poşetin içine balon koyup , kedinin durmamasını istediğiniz bölgeye bağlıyorsunuz.Kedi gelsede , Her esintide , poşet hışırdayıp , ürkütüyor. kedinin sağına soluna çarpıp uyutmuyor. Kedide gelmekten vazgeçiyor.

Aynı yöntemi balkon ve kuşlar içinde yapabilirsiniz.
    tata bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Branda kullanmayı bıraktım ben bu kediler yüzünden, birkaç kere selede uyumuşlar hemen belli oluyor. Şimdi sadece mivitex sele örtüsü kullanıyorum kedi spreyi de beraberinde geldi ondan da sıkıyorum kedi medi yok.
    tata bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence zehirle yada havali tufekle kafalarindan vur, kesin cozum. Belediyeyi arasan bile ilgilenmiyorlar kedi oldugu icin. Hem sadece rahatsizlik degil, kedi pisliklerini temizlicem diyede mikrop kapabilirsin.

buraklee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-25
    top naftalinlerden kullanıyorum ben motorun motor kısmına ve sele ile sağına soluna 4-6 tane kadar saçıyorum ve motosikletin üzerine sıkıştırıyorum sabit duracak yerlerine.

. 20 li top naftalın 1.5 tl zaten. birde gogıldan başka çözümlerde var ama bende bu işe yaradı. birde seleye gazete koyup üzerine kaldırım taşıyla sabitlıyorum .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)