Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj neden kavramaz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rks 150
    bugün dikkatimi çekti de debriyajı sıksam bile motor stop halindeyken dişlide sıyırma oluyo 12bin de debriyaj balatası hiç degişmedi tamirci diyoki bişe olmaz ama ben sistemi ilerde başımı agrıtacagını biliyorum çünkü şanzıman ın dişliyi sıyırıyo trafikteykende kırmızı işıkta yada normal durdugumda 2 viteste mesela motor ileri gidip geliyo hissdiorum bunu bazen yapıyo ama tedirgin olmamak elde degil siz ne dersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    debriyaj telini az daha ger.

balata eskidikce incelir teli germen gerekir
    alikan ve Buzzard bunu beğendiler.

Motosikleti
    rks 150
    denedim abi az bi düzelme oldu sadece

Motosikleti
    henüz yok
    katılıyorum teli biraz germelisin...

motorsiklete ayda bir (duruma göre süre kısalabilir/uzayabilir) somunlarını sıkmak zincir yağlamak jant silmek fren disklerini temizlemek gibi basit ve zevkli faliyetler yapılmalı :D

Motosikleti
    rks 150
    alikan kardeşim motoru haftada bir temizlerim ben burdaki konu ap ayrı bişe ama teli gerdim sonuç aynı

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yağ miktarı önemli seviyede azaldıysa veya bozulmaya başladığsa, bu durumu yapa bilir. yağını kontrol ettin mi.
    teli gerirken manetin dibinden ( ayar cıvatası varsa ) ve motorun ustunden ayrı ayrı germen de fayda var.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı sinadra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alikan kardeşim motoru haftada bir temizlerim ben burdaki konu ap ayrı bişe ama teli gerdim sonuç aynı
    Yetersiz kalmış ve bloğa yakın kısımdan da ayarlanması gerekiyordur belki

İçindeki yağı MA2 standardında ve kılavuzda bellirtilen diğer kriterlere birebir uygun bi yağ ile değiştir (ne kalın, ne ince, ne de daha kaliteli olsun, birebir belirtilen olsun),
    Halen içine sinmeyen bi durum olursa buradan sonrası usta işi gibi, çok erken görünüyor ama baskı yaylarında bi mevzu dönüyor olabilir veya balata değiştirmek kalıyor sanırım
    Düzeltme : Yukarıda "yamyamaha "arkadaşımız benzer uyarıları yazmış zaten
    sinadra bunu beğendi.

Motosikleti
    x treme max
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj telini az daha ger.

balata eskidikce incelir teli germen gerekir
    Dinle bu adami boş konusmaz..
    cenkito ve İmportant bunu beğendiler.

Motosikleti
    rks 150
    castrol power 1 kullanıyorum 15 40 yarın bide şanzıman üstünden sıkayım bakim manetten sıktım yag oranı tam ayarındaydı motor yag da yakmıyo bitmiş olabilirmi acaba ya 12binde ama trafik malum sürekli vites al vites ver bakalım yarın büyük bi sorun çıkmasından süpheleniyorum

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Arkadaslar yag ile ne alakasi var adamin debriyaj balatasi iyi ayrilmiyor bu da viteslerin kemikli gecmesine nden oluyor.manetten yada debriyaj kapagindan teli ger .iyi gerildigini manetin biraz bosluklu olmasindan anlarsin gerildigi zaman kacirma yapiyorsa balatanbitik demektir

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    debriyaj balatası bitmiştir neden olacak

CONSTANTİNE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    sorun tel degilse balataların bitmiştir birbirini tutmuyodur yada yağın özellini kaybeymiştir. çok zor değil açip bakicaksın. yağıda bi parça al elinle bak su gibi olmuş tutunma yoksa yağı değiştir o da düzgünse ve teli sıkmana rağmen düzelmediyse balatan bitiktir. debriyaj balatana ve debriyaj saclarına bakıcan güzel kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

eğer yağ özellini kaybederse ki o yağın içinde tutucu maddeler var bu belli bi kmden sonra bitio o bittiği zaman güzel kardeşim debriyaj balataları birine tutunurken kayma yapıo yani anlican tel ayırsa bile debriyaj balatarı tutunmadığı için kayma yapıo. yani aslında yağin cok önemi güzel kardeşim sadece bilgilendirmek amaçlı yazdım yanlış anlama saygılar
    GAZZZZZZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)