Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Hakkımda şikayet varmış. Sizinde varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malesef siz anlaşmaya çalıştıkça tepenize binerler, bu böyledir.
    Gönül isterdi ki herşey konuşularak halledilebilsin.
    Hele bir de tek kalmışsanız, derdinizi anlatmanız çok zor.

Bu yüzden eğer şikayet eden komşuların arasında avukat,hakim vs mesleği bu konularla ilgili bir kişi yok ise, onlar sizi mahkemeye vermeden siz hamlenizi yapın.
    Gidin desibel ölçümü yaptırın, motorun orjinal kanuna uygun olduğunu belgeleyin. (ileride işe yarar)
    Kapalı garajlarla ilgili sözleşme veya kanun her ne ise kullanım hakkını araştırın. Kim ne kadar araç, hangi tür araç sokabilir öğrenin.
    Bundan sonra tanıdığınız bir avukat yardımıyla bir savunma yazdırın, kopyalayıp şikayetçi dairelere tek tek gönderin.
    Tabi agresif olmamakta yarar var. Insanlar hakkınızı arayan bir insan olduğunuzu görsünler.
    MotorKafa, canYOLDAS, phradrel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlamışım, orası eğer garaj ise bıdırdanmaya hakları yok.
    otopsici bunu beğendi.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Su anki sinirli psikolojimle yaninda olsaydim komsu birakmazdim hepsine takardim pıçaaaa
    Osırıs ve yasdal bunu beğendiler.
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    Abicim sana yapabilecekleri hiçbir şey yok fakat sonuçta komşu.
    Bana bu zamana kadar hiçbir şikayet gelmemesine rağmen bu zamana kadar apartmanımızın garajından bir kere bile motorumu çalıştırarak çıkartmadım.(seninki kadar olmasa da 115 -120kg ve garajımın çıkışı tümsek zorlansamda çıkarıyorum)
    Sizin böyle bir durumunuz yoksa çıkaramıyorsanız komşularınızı karşınıza alıp konuşmanızı derdinizi anlamalarını öneririm şayet durum değişmiyorsa yapacak birşey yok. Suç sizin değil binayı yapan denyonun suçudur.
    yasdal bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ah be nasıl komsunuz var sizin biz aynı evde 14 yıldır oturuyoruz,Alltaki komsu gıkını cıkartmadı ellerinde bugudum onların bile,Sadece mahallede yer kavgası yapıyoruz Arabayı 2 kişilik yere bırakıyorumda
    kemboo bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip olaylar olabilir, hoşgörü ile karşılamak lazım.
    Aynı olayı 600rr ile yaşıyordum.. Yapacak hiç bir şey yok, yola kadar elle ittirip , sonra çalıştırıyordum.
    Bazı arkadaşlar 250 cc motordan ne ses çıkacak falan demiş ama, rahatsızlık boyutu bence tartışılacak bir konu değil.
    Ör. ben sakız çiğneyen bi adamdan hoşlanmam ,ses çıkmasa bile ağızında gevelemesi bile beni rahatsız eder.
    Çözüm olarak ise, motorun selameti ve kafanızın rahat olması için sevgili komşularınızla bir araya gelip motorun başında bir çözüme ulaşmanız.
    Sevecen bir şekilde yaklaşırsanız hiçbir sıkıntı çıkmaz. Bu konu üzerinde dik bir rampa olduğunu ve motoru dışarıda çalıştırmanızın imkansız olduğunu söylerseniz anlayışla karşılarlar.
    Eğer aksi bir durum olursa, kem küm edip erkeklik yaparlarsa o anki ruh halinize göre davranırsınız
    arkadaş sakız çiğneyen adamla konunun alakasını ne
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ornek vermis ve ben verdigi ornegi anladim 1 kisi bile anladiysa sorun yoktur

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ornek vermis ve ben verdigi ornegi anladim 1 kisi bile anladiysa sorun yoktur
    Benim 250cc de kapalı garajda 500cc gibi ses veriyor . Sakız çiğneyen adam pek rahatsızlık vermese benim 250cc apartmanı rahatsız etmiş durumda ( not: sadece giriş katlarındaki 4 daire şikayetçi) üst katlara ses gitmiyormuş bugün sordum komşulara

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc motorun sesi nasıl rahatsız etti milleti anlamadım vallahi.

4 silindir makina olsa belki derimde 250cc motor, normal bir dizel araba kadar ses çıkarmadığı kesin yani.

O zaman dizel aracı olanlarda ittirerek çıkarsın garajdan

mahkemeye verseler de sorun yok. problem olmaz. ancak içlerinde gıcık olan birisi motora zarar verebilir ters düşersen. çizer vs. elinden geldiğince durumu anlatmaya çalış. rampadan çıkmanın imkansız olduğunu, motoru dışarı bırakmanın da olmayacağını söylersin. varsa kendi çözümleri söylesinler, yoksa sussunlar bence.

arabalar da ses yapar kapalı garaj bu sonuçta. o garajda bir doğan, şahin vs olsaydı motordan daha çok ses yapardı eminim. çok gereksiz yere şikayetçi olmuşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bu garaja araba giriyorsa sorun olmaması lazım. ama bir tek size ait motor kullanıyorsa biraz daha sessizlik için ne yapabiliyorsanız onu yapacaksınız sonuçta konu komşu ile kimse mahkemelik olmak istemez. hukuken bir şeylere çabalamak insanı çok yıpratır ve huzursuzluk yaratır. Bilen bir avukata bile danışsanız, danışmanlık bedava değil, tanıdık bile olsa kendinizi borçlu hissedersiniz. Ilımlı davranmayla çözülebilecek birkonu, en kötü garaja koymazsınız olur biter.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Binanın yalıtımı kötüyse ve bir rahatsızlık durumu varsa aslında buna riayet edilebilir...yüksek cc motosikletler (250 cc değil tabi) site gibi sınırları olan konutlar da hep rahatsızlk verir ve doğrudur...evinizde dikkat etmediğiniz seslere site ortamında adeta odaklanırsınız...

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sabah kulaklar sese daha bi hassas olur. hatta parfümü sabah kalktığınızda değil bir kaç saat sonra sıkın derler. duyular hep böyledir.

şimdi gelelim senin olaya. reşat arbaş motosiklet teorisi kitabında der ki motosiklet bir mücadeledir. yolla, trafikle vs mücadele ettiğiniz kadar ailenizle, çevrenizle de mücadele edeceksiniz der. sakın geri adım atma, alttan almaya çalışma. ikinci dünya savaşı bile bu sebeple çıkmıştır. daldan dala atlıyorum kusura bakma ama dediğim gibi konuşmayı, ikna etmeyi dene hatta alttan alta stok motorun olduğunu ve hukuken hiç bir şey yapamayacaklarını ne var ki sizin de onları düşündüğünü anlat. çözüm yolu belirttiğin şartlarda zor. en fazla motoru kısa süreli ısıtıp düşük devirde dışarı çıkartıp orada üst baş giyme, motoru ısıtma işini yapabilirsin.

motoru bırakmayı sakın aklının ucuna bile getirme. motoru sana sattırabilirlerse trafikte de bizleri yok saymaya devam edeceklerdir. unutma iyi bir şey yaparsan kendine kötü bir şey yaparsan tüm motosiklet camiasına mal ederler. bu da reşat arbaştan
    RODWIN250R bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sabahları bina dışında bile 50m ileriye elde götürüp sonra çalıştırıyorum. Sabah uykusunda olanlar vardır diye. Çevreye karşı duyarlı olmak ikitekercilere daha çok yakışıyor. Benim tavsiyem elinden gelen bütün çabayı göstermendir. Elinden gelmeyeni ise şikayetçi olanlara izah etmendir. İstanbul'da artık kalmadı ama apartman yaşamında karşılıklı anlayış esastır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su anki sinirli psikolojimle yaninda olsaydim komsu birakmazdim hepsine takardim pıçaaaa
    http://www.karikaturcu.tk/wp-content...i-bahattin.jpg
    Ne yazık ki büyük şehirler bu yapıda insanlarla doldu taştı.

250r orjinal egzoz ve rahatsızlık.
    Ama garajdan çıkarırken yankı yapıyor olabilir.
    650 cc çift silindir motor dışarıda sesi duyulmuyor ama kapalı alana soktuğunda yeri titretecek kadar yankı yapıyor.
    Senin elinden gelecek birşey yok sonuçta arabalarda aynı sesi yapmıyor mu?Yapabileceğin tek şey bağırtmadan çıkarmak olabilir.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende bi çiğne karşımda da gör nası redline na giriyorum..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah kulaklar sese daha bi hassas olur. hatta parfümü sabah kalktığınızda değil bir kaç saat sonra sıkın derler. duyular hep böyledir.

şimdi gelelim senin olaya. reşat arbaş motosiklet teorisi kitabında der ki motosiklet bir mücadeledir. yolla, trafikle vs mücadele ettiğiniz kadar ailenizle, çevrenizle de mücadele edeceksiniz der. sakın geri adım atma, alttan almaya çalışma. ikinci dünya savaşı bile bu sebeple çıkmıştır. daldan dala atlıyorum kusura bakma ama dediğim gibi konuşmayı, ikna etmeyi dene hatta alttan alta stok motorun olduğunu ve hukuken hiç bir şey yapamayacaklarını ne var ki sizin de onları düşündüğünü anlat. çözüm yolu belirttiğin şartlarda zor. en fazla motoru kısa süreli ısıtıp düşük devirde dışarı çıkartıp orada üst baş giyme, motoru ısıtma işini yapabilirsin.

motoru bırakmayı sakın aklının ucuna bile getirme. motoru sana sattırabilirlerse trafikte de bizleri yok saymaya devam edeceklerdir. unutma iyi bir şey yaparsan kendine kötü bir şey yaparsan tüm motosiklet camiasına mal ederler. bu da reşat arbaştan
    Motoru bırakmayı düşünmem bile ben de mücadeleci birisiyim ama bu konuyu onlara sakız gibi uzattırmıcam. Motoru değil komşular babam gelse sattıramaz. Mart ayındaki fuarda 600cc alacağım. Ozaman kadar benim motor problemim çözülmüş olur bir karara bağlarız . Komşular ne bilsin Mart ayında 250cc gidecek 600cc gelecek anlamazlar bile cc den

hiç bir şey yapma.şikayeti olan güvenlik yerine sana ulaşsın.
    motorun standart yapabileceğin bir şey yok.
    tek çözüm dairelere ses izalasyonu.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben 120 kg çinliye itelerken zorlanıyorum kaldıki 160 kg motosiklet çalıştırılmadan rampa çıksın

Şikayetçi olanları aşşağıya çağır çalıştırmadan o rampayı bi çıkartsın bakıyım nasıl çıkartıyormuş

Dışarıya bi yere kitle derlerse çalınırsa parasını verecenmi dersin

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 120 kg çinliye itelerken zorlanıyorum kaldıki 160 kg motosiklet çalıştırılmadan rampa çıksın

Şikayetçi olanları aşşağıya çağır çalıştırmadan o rampayı bi çıkartsın bakıyım nasıl çıkartıyormuş

Dışarıya bi yere kitle derlerse çalınırsa parasını verecenmi dersin
    valla benim motorda 160 kg benzinle çantalatla birlikte 180 falan oluyor bizim garajın 30 derece eğimli 2 metre uzunluğunda rampası var ben motoru temizlerken dışarı çıkarmam gerekti hadi çalıştırmayayım şimdi ortalık ayağa kalkmasın diye tuttum gidondan çıkardım ama ne çıkarmak 3 kere mola verdim frende tuttum motoru zar zor çıkardım ter içinde kaldım; kaldıki arkadaşın anlattığı rampadan mümkünatı yok hiç bir motor elle çıkamaz öyle birşey sözkonusu bile değil

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)