Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte iki aracın içinden geçmek yasak değil mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Merhabalar.
    Bu soru hep kafamı kurcalar. Motosiklet hakkında hep trafik sorunu yok o istanbul trafiği çekilmez motosiklet kullanın vs. söyleniyor. Trafikte kendimizi bir araba gibi düşünürsek 2 aracın arasından geçmememiz gerekir bence. Yoksa bizi trafikte sıkıştıranlar haklı duruma düşer. O şeritte bir araba var gibi davranmalarını istiyoruz yani sıkıştırmamalarını. Biz de şerit ihlali yapmamalıyız bence.
    Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
    enzo1903 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanunen yasak. Herkes şeridini bilecek. Fakat dünyanın neredeyse heryerinde motosikletler şerit aralarına girer.
    Bu akan trafik için değil duran trafik için geçerli.
    Tabi bu herzamanki gibi kültürle gelişecek bir olgu.
    Şerit arasına giriyorsan usulca ve dikkatlice ilerleyeceksin.
    Malesef bizde millet şerit aralarından kaptırıp gittiğinden hem kendini hem trafiği tehlikeye atıyor.
    Soykan67, enzo1903, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Trafik akıyorsa, otomobil gibi şerit ihlali yapmadan gitmek zorundasın.Bu hem senin hem trafiğin güvenliği içindir.Fakat duran bir trafikte aralardan gitmekte bir sakınca yoktur.Sakince ve dikkatlice gidilebilir.

Doğrusu bence budur.
    Arda_Karaca bunu beğendi.
    ANGARAJ

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üç kaza yaptım ikisi, iki aracın arasından geçerken oldu. Biri de bir motorlu soluna bakmadan dönüş yaptı ve tepeme çıktı. Yani hepsi de şerit ihlali yüzünden. Bir keresinde de yaya olarak karşıya geçerken, duran trafikte araçları geçen bir motorlu bana çarpmasın diye kaza yapmıştı. Tecrübeyle sabittir. Araçların arasından geçmek hatta park etmiş araçların yanından bile geçmek çok tehlikelidir.
    erreeen bunu beğendi.

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik akıyorsa, otomobil gibi şerit ihlali yapmadan gitmek zorundasın.Bu hem senin hem trafiğin güvenliği içindir.Fakat duran bir trafikte aralardan gitmekte bir sakınca yoktur.Sakince ve dikkatlice gidilebilir.

Doğrusu bence budur.
    Doğrusu kanunda yazan olması lazım.
    Duran bir trafikte her an her araç ilerleyebilir. İki arabanın arasından geçen motoru görmek her zaman mümkün olmayabilir görüş açısı bakımından.
    Motor geçerken aramalardan biri hareket eder, şerit değiştirmeye kalkarsa tehlike büyük.

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    arkadaşları sakınca yok diyosunuz ama trafikteki arabalar kendi şeridi içinde sürekli olarak gezer yani biraz sola biraz sağa neyse işte... ben toptancılık yapıyorum ve işim gereği koca ducatonun tepesinde ortalama 15 saat arac kullanıyorum gunluk olarak... ve bu serit içindeki salınımlarda aynaya bakmıyorum tabiki her sn... ve bi kaç kere motorcu kardeşlerimi arabanın altına alıyodum az kalsın... benim şahsi fikrim olarak duran trafik hariç lütfen iki aracın arasına girmeyin sizin için gercekten çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir... kendinizi dusunmuyosanız bile ailenizi düşünüp gideceğiniz yere bir kaç dakika geç kalmak pahasınada olsa seyir halindeki iki aracın arasına girmeyin... 3-5 dk canınızdan kıymetli değil ve kimseyi üzmeye hakkınız yok...
    enzo1903 bunu beğendi.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki aracın arasından geçmek, sollama yapanı sollamak ve sağdan sollama yapmak trafik kurallarına aykırıdır ki ben de yapıyorum genelde, yapmamak lazım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kesinlikle yasaktır
    otomobil söförüyle motorlunun kavgasında bundan ileri gelmektedir

biz motorlu olarak hep otomobil sürücülerine veryansın ederiz ama onlardan cok biz onları sinir ederiz
    yanından arasından sağından birden geçeriz ,onların sağından geçincede bizi görmediklerinden ani bir dönüşünde ne sıkıştırıyon deriz kavga ederiz

trafik kuralları araçlara göre uygulanmıyor malesef bir tırda sollama yaparken aynı kurala tabi motosiklette

araç sahiplerininde sucu yok mu var tabii ancak iki tarafında birbirine saygısı yokki bu kavga bitsin
    Kerem Akın bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    kesınlıkle yasak ve cok tehlıkelı ama dıcem ıstanbulun trafıgı motorumuzun gucu hızı bızı gaza getırıyor ıkı cocugum var gazlamayım dıyeyım dıyorum ama seytan ıste gırıyor kanıma bass basss offf sese bak ınsanların bıze bakısı ıste sana trafık canavarı Allah bızı korusun
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...işim gereği koca ducatonun tepesinde ortalama 15 saat arac kullanıyorum gunluk olarak... ve bu serit içindeki salınımlarda aynaya bakmıyorum tabiki her sn... ve bi kaç kere motorcu kardeşlerimi arabanın altına alıyodum az kalsın...
    Tebrik ediyorum çok şahane yapıyorsun.Bence ayna gereksiz bir aksesuar zaten.Boşuna ağırlık yapıyor söküp at diyorum.Ayrıca duran yada çok yavaş ilerleyen trafikte sürekli şerit değiştirerek 2 metre ilerleme şansını hakikaten kaçırmamak lazım.Ben orada durup bekleyenlere çok gülüyorum, ahaha geri zekalılar ya.Aniden boşalan şeride fırlayıp 3 metre öne geçmek varken adam orada mal gibi bekliyor.Sen en iyisini yapıyorsun kardeşim.Çok zeki bir adamsın. Özelden adresini ver lütfen, elini sıkmak tebrik etmek bir hediye getirmek istiyorum.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Doğrusu kanunda yazan olması lazım.
    Duran bir trafikte her an her araç ilerleyebilir. İki arabanın arasından geçen motoru görmek her zaman mümkün olmayabilir görüş açısı bakımından.
    Motor geçerken aramalardan biri hareket eder, şerit değiştirmeye kalkarsa tehlike büyük.
    Kanunlar bazen yararlı olmayabilir.Tıpkı motosikletlere getirilen hız sınırı gibi.Duran bir trafikte 50-60 km ile değil 10-20 km ile gidilebilir.Bu hız çoğu tehlikeye karşı tepki verebilmeye olanaklıdır.10-20 km hız durmaktan iyidir düşüncesi ile ben böyle giderim.Çünkü birileri kapı açabilir ya da diğer şeride geçmeye çalışabilir.Yavaş gidersen tüm bu tehlikelerden kurtulabilirsin.

Tebrik ediyorum çok şahane yapıyorsun.Bence ayna gereksiz bir aksesuar zaten.Boşuna ağırlık yapıyor söküp at diyorum.Ayrıca duran yada çok yavaş ilerleyen trafikte sürekli şerit değiştirerek 2 metre ilerleme şansını hakikaten kaçırmamak lazım.Ben orada durup bekleyenlere çok gülüyorum, ahaha geri zekalılar ya.Aniden boşalan şeride fırlayıp 3 metre öne geçmek varken adam orada mal gibi bekliyor.Sen en iyisini yapıyorsun kardeşim.Çok zeki bir adamsın. Özelden adresini ver lütfen, elini sıkmak tebrik etmek bir hediye getirmek istiyorum.
    Eğer siz otomobil kullanırken en küçük hareketinizde aynalara bakıyorsanız bu arkada tepki göstermekte haklısınız.Fakat otomobil kullanmıyorsanız böyle bir tepki vermeye hakkınız yok.Ben otomobil kullanırken devamlı aynayı kontrol ederim fakat her saniye kontrol edecek olsam önümü nasıl göreyim.Burada iş motosikletçiye düşüyor.Motosikletçi olacak her şeyi hesaba alıp ona göre hareket etmelidir.

Türkiye'nin yolları malumunuz berbat.Arabanın yürüyen aksamını parçalayacak çukurlar oluyor bazen ve bu çukurlar aniden meydana çıkıyor.Aynaya bakacak zaman kalmadığından şerit içinde hafif manevralar yapmak zorunda kalıyorsun.Bunun gibi birkaç neden daha var.Motosikleti akan bir trafikte otomobil gibi kullanmalısınız.Küçük bir araç diye her istediğini yapamazsınız.

Ben şahsen böyle yapıyorum ve şu ana kadar Allah'a şükür çok büyük tehlikelerle karşılaşmadım.Otomobil şoförlerine suç bulmadan önce biz gerekli önlemleri alalım.Alınan önlemlere rağmen bizi tehlikeye sokan otomobil sürücülerine tepki verelim.

Evet, otomobil sürücüleri çoğu zaman sorumsuz ve dikkatsiz.Peki biz bu duruma karşı ne gib, önlemler alıyoruz?
    beyaz atlı ve enzo1903 bunu beğendiler.
    ANGARAJ

..sonra aldım bacakları omuza, virdim ayarı vird...bi dakka lan, biz ne diyorduk. Haaa... iki aracın içinden geçiyorduk, tamam.Arasından da değil...içinden.

Ben şöyle yapıyorum: mesela dev fatih kullanırken baktım önümde bir çukur var, kırıyorum sola.Yandan bir çatırtı kopuyor.Aynadan da pek gözükmüyor zaten, aşağıda kalıyor.A.q. yolları malum hepiniz takdir edersiniz.Normal şeyler bunlar, anlaşılır yani.Biraz uzaklaşınca tekrar bakıyorum aynaya, arkada trafik durmuş.Oh diyorum ne şanslıyım.Neyse ki ben geçtikten sonra durmuş, beklesin artık .ezevenkler hahahahaa, diyorum.Böyle işte.Günler geçip gidiyor.Dün akşam barbunya yedim, çok güzeldi.Yanında bir de kaymaklı yoğurt olursa daha güzel oluyor.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Yan çantalardan dolayı istesem de yapamıyorum artık... Yalnız bi procem var. Yan çantalara içten düğmeye bağlı lazer takmayı düşünüyorum. Böylece motor araya sığar mi ikilemim olmayacak....
    enzo1903 ve aksoyy bunu beğendiler.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Türkiyede yapılması intihara teşebbüstür,nitekim ısrarla şerit ortasında seyreden,kontrolsüz geçişler yapan yığınla otomobil sürücüsü adamlar,kadınlar görüyorum gün aşırı.
    Seyir halini geçtim lambada beklerken dahi şöyle bir bakın nasıl dizilmişler sağlı sollu çaprazlı,bir tanesi abartmıyorum enine duruyordu artık ne yapacaksa yapamadı öyle mok gibi kaldı yolda
    Kurye,paket servisçi arkadaşlara cesaretinden dolayı tebrik ediyorum onlar önümden aralara girerken ben korkuyorum patlayacaklar diye,akıl işi değil,deli,cahil cesareti.
    Bende aralara girerim ama ufak ufak,usulca,bodozlama değil.Bunu dolmuşçusu var panelvani var şirket aracı var kiralık aracı var taksicisi var,var oğlu var..
    enzo1903 bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Baktın trafik lambalar kırmızı ışık faci gayet doğal aralardan geçeceksin motosikleti olupta aralardan geçmeyen motorcu ayıp eder
    Ki motosikleti olanların yüzde 99.9 u aralardan geçer
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Yasak mı bilemiyorum ama motoru ilk aldığım zamanlarda aralardan geçmiyorum diye trafik polisi bana sen yenisin galiba dediğini biliyorum
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    motorun en güzel yanlarından biri bu en arkadan en öne şak diye geçiyom 1 2 aragaz verip fırlıyom varmı dahası

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasak mı bilemiyorum ama motoru ilk aldığım zamanlarda aralardan geçmiyorum diye trafik polisi bana sen yenisin galiba dediğini biliyorum
    Ben de acemiyken geçemiyordum, şimdi kralını tanımam
    ANGARAJ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kanunen yasak ama,bazen bende trafikte aradan geçmeyeyim şeritte bekleyeyim diyorum,sıkıştırmayan kalmıyor. Belki skuter kullandığımdandır,bilemiyorum.
    Hem bana saygı duymayana,beni öldürmek için önüme kırana ben saygı duymam arkadaş.
    Daha cuma günü tek şeride düşmüş,hız sınırı 50 km olan yolda adam beni öldürecekti,sıkıştırarak.Önüme geçince de,sırıttılar iyi birşey yapmış gibi.
    Birde aradan geçerken otobüs ve minibüslere dikkat edin,adamların çoğunda durak bilinci yok,birini indirmek isterler sizde çarparsınız,o yüzden dikkat etmekte fayda var.
    Keşke herkes motosiklet kullananların insan olduğunu unutmayarak saygı duysa,bende saatlerce beklesem o trafikte...

Duran trafikte aracın biri kapıyı açtığını düşünsene:O :-(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)