Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biri kask aldım görüşlerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Herkese Merhaba.

Full Face Ls2 kask kullanıyordum.Fakat biraz bol geldiğinden rahatsız olmaya başladım.Ehliyetide aldıktan sonra sürekli yol yapıyorum ve arkama arada sırada bir arkadaşımı alıyorum ceza yememek için kaskta aldım.
    Aldığım kask markası : GDR / Fiyati : 140 ( Çene Açık Kask )

Çene kapalı kask benim çenemi ve alt tarafını çok rahatsız ediyordu.Birde kafamdan çıkacak gibi sallanıyordu.Arkadaşım kapalı kaskını denedim gayet sıkı oturdu fakat onla da 2 dakika bile süremedim.İnsanların neden kask takmadığını anlamıştım.
    Bende açık kask aldım denedim çok ama çok rahattı.Hafif olduğu içinde kafamda kask yok gibi hissettim.
    İstediğim zaman yolda yakıp sigaramıda içiyorum.Şekli simsiyah , vizörüde siyah.Aldığım kaskın vizörünü de siyah yapacaktım.
    Yani her yönden benim istediğim gibi fakat çenesiz olduğu için bir kazada çeneme büyük hasar alacağım.Şuana kadar hiç kaza yapmadığımdan kaskın nasıl ve ne şekilde koruyacağını hiç bilmiyorum.Herkes daha iyi birşey alsaydın diyor çevremde.Bunu diyen adamların babası 400-500 Euroluk kasklar alıyor.Benim 400-500 TL param yok kaldı ki euro.Anlayacağınız bu fiyatı bile zar zor vermiş durumdayım.Daha iyi bir kask almam yaz ayını bulacak o zamana kadar duruma göre çenesiz kaskımı , duruma göre kapalı kaskımı kullanacağım.Görüşlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Kask takmadan motor sürdüğünüz bir dönem oldu mu?
    Şunun için soruyorum; motor üstünde ilk günümden itibaren hep full face kask taktım. Hep taktım.
    Kasksız çıkınca, çenesiz scooter kaskı takınca yadırgıyorum mesela.

Alışkanlık meselesi. Bazıları boğulacakmış gibi olur. Ben güvende hissediyorum.

Kaska bir kere ihtiyacınız olur. Zaten ne zaman nasıl ihtiyacımız olacağını önceden bilsek, herkesin bir Shoei'si olur.
    Şuan bunu alabilmiş olabilirsiniz. Ama bütçeniz elverdiğinde, daha kaliteli birşey alın.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...ilir-kask.aspx

Bu model dışındaki her çene açılır kask hatadır. Alınabilecek en düşük kask da ls2dir. Keşke uygun bedende ls2 alsaydınız. Nispeten ucuz ve iyi bir kask olarak da origine tavsiye ederim. Sağlamlığı bariyerlere sağlam kafa atmak suretiyle gözümün önünde denenmiş, başarıyla testi geçmiştir. Dahili bluetoothlu modelleri de uygun fiyatlı. 400 500 tl civarı bütçe olursa da scorpion ve nolan tavsiye ederim. Kompozit fiber modeller oldukça sağlam. Agv'ye para vermeyin çoğu modeli plastik

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kafandan çıkacak gibi oluyorsa sana büyüktür o kask.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Evet kasksız kullandım Kasksız kullandığımda kaskın yokluğunu hissediyordum.Çünkü çok alışmıştım.Ama o kaskı aldığımda motorum yoktu bilmiyorum nasıl birşey alınır bol mu sıkı mı gelir bilmiyordum.Motorcu abide oldu oldu dedi bende almıştım.Yeniden kapalı kask almak istedim fakat kafamı öyle bir sıkıyor ki beni çok rahatsız ediyordu.Eğer kendi bedenimde bir full face kask alsam 2-3 dakikadan uzun süre takamazdım çok denedim çünkü olmuyor yapamıyorum.Diğer bol geliyor.Bende açık kask aldım cidden çok rahat ediyorum.Ama kaza yaptığımda korumamasından korkuyorum.Şu aralar maddi durumum çok kötü.640 TL borcum var ve çalışmıyorum.10 Kasım tarihleri arasında bir işe başlayacağım ve kazandığım paralarla borcumu kapatacağım.Benzin ve sigaraya fazla param gidiyor.Birde arkadaş çevresi felaket para harcanıyor neredeyse maaşın % 90'ını harcıyorum.Birde borç olunca zor oluyor.Böyle böyle yaza kadar 500-600 TL biriktirebilirsem kendi kafama en rahat ve en güvenli olan kaliteli bir kask alacağım.Tabi yaza kadar hayatta kalırsam.
    Herkese teşekkürler.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kasksız kullandım Kasksız kullandığımda kaskın yokluğunu hissediyordum.Çünkü çok alışmıştım.Ama o kaskı aldığımda motorum yoktu bilmiyorum nasıl birşey alınır bol mu sıkı mı gelir bilmiyordum.Motorcu abide oldu oldu dedi bende almıştım.Yeniden kapalı kask almak istedim fakat kafamı öyle bir sıkıyor ki beni çok rahatsız ediyordu.Eğer kendi bedenimde bir full face kask alsam 2-3 dakikadan uzun süre takamazdım çok denedim çünkü olmuyor yapamıyorum.Diğer bol geliyor.Bende açık kask aldım cidden çok rahat ediyorum.Ama kaza yaptığımda korumamasından korkuyorum.Şu aralar maddi durumum çok kötü.640 TL borcum var ve çalışmıyorum.10 Kasım tarihleri arasında bir işe başlayacağım ve kazandığım paralarla borcumu kapatacağım.Benzin ve sigaraya fazla param gidiyor.Birde arkadaş çevresi felaket para harcanıyor neredeyse maaşın % 90'ını harcıyorum.Birde borç olunca zor oluyor.Böyle böyle yaza kadar 500-600 TL biriktirebilirsem kendi kafama en rahat ve en güvenli olan kaliteli bir kask alacağım.Tabi yaza kadar hayatta kalırsam.
    Herkese teşekkürler.
    Çene açılır kaskın düştüğünde dağılması muhtemel, aynı şekilde büyük kask da kafandan çıkıp gider. Kaskın biraz sıkması lazım, yani kaskı taktığın zaman rahat konuşamaman lazım. Allah kaza bela vermesin dikkatli kullan, elindeki yağurt kovası dahi olsa tak, hiç olmamasından kat kat iyidir. 20 liralık kask bile olsa ufak bir düşmede yüzünün eriyip gitmesinden iyidir

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Katılıyorum en azından kendimi öyle rahatlıyorum teşekkürler

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ara sıra sigara içiyorsunuz, hemde motorun üstünde, seyir halindeyken.

Size söyleyecek lafım yok. Siz bence kask bile takmayın.

Kask takmayınca nasıl rahat olur insan.Bir kere 20 km hızı geçince ağlamaya başlıyor insan.
    Güvenliğe zaten değinmiyorum.

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sıra sigara içiyorsunuz, hemde motorun üstünde, seyir halindeyken.

Size söyleyecek lafım yok. Siz bence kask bile takmayın.
    Bende ara sıra içiyorum,sigara alışkanlığı olupda bunu yapmayan insan azdır bence.
    TurkishPower bunu beğendi.
    Çanakkale Aşığı..

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Kask ztn belli bi,sureden sonra kafana uyum sagliyor ben xl aldim ls2 cok sıktı hatta kulaklarim acidi ama 3 veya 4 ay sonra alıştı benden sana tavsiye sıkı al kaski yoksa kafandan ucar gider icine hava girer en guvenli kask full kapali bence .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Sigarayida birak dostum bence motorsiklette tehlikeli hem ben 3 yıl motorsiklet ustunde ictim,ama pişman olup biraktim,1 yildir icmiyom sende başarabilirsin .

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Alıntı inci1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ara sıra içiyorum,sigara alışkanlığı olupda bunu yapmayan insan azdır bence.

aynen bende yapıyorum o işi tiryakilik başka bişey vesselam
    TurkishPower bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Tiryakilikle alakası yok. Eğer içeceksen, çekeceksin kenara motoru, içeceksin sigaranı. Motorun üstünde içmeyeceksin , çok mu zor ?

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Kasksız rahat demedim hatta kask olmayınca kaskın yokluğunu hissediyorum dedim.
    Dediğim gibi yazın hemen hemen mayıs - haziran gibi bir terslik olmaz ise anca 500-600 TL para biriktirebileceğim ve bu para birikir birikmez güvenli bir kask alacağım.
    Motosiklet üzerinde sigara içmek tehlikeli biliyorum.Fakat motosiklet kullanmak bile tehlikeli iken hele ki istanbul gibi bir şehirde ve siz bana gelip akıl veriyorsunuz.Sanki motosiklet üzerinde tek sigara içen benmişim gibi.Her insan herşeyin fakındadır.Motosikletin tehlikesini.Kask takmamanın güvensizliğini.Ucuz kaskın güvensizliğini.Motosiklet üzerinde sigara içilmesinin tehlikesini vs. vs.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    gdr kasklar fena değildir ama 3-5 aydan sonra özellikle iç pedleri deforme olup dağılmaya başlar,rüzgar sesi fazla olur..venom-gdr-ls2 bunlar aynı yolun yolcuları kalite anlamında birbirlerinden farkı yok, illa çene açılır ortalama kalite bir kask almak istersen fuarı bekle sana tavsiyem kappa kv-1 al...normal satış fiyatı 440 TL fuarda 370 TL e almıştım gayet iyi bir kask halen kullanmaktayım.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Motorda sigara içerseniz sigaraya para çok gider doğal olarak 3 fırtta bitiyormuş herhalde, içmeyin boşverin

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Evet hatırlattığınız iyi oldu aklımdan çıkmış.Bir abimiz fuar'dan bana bilet ayarlayacak.Fuarda tüm ekipmanlar daha ucuza satılıyormuş.Bütçem kısıtlı olduğu için fuar'a gitmemi istedi.Bende öyle yapacağım fakat fuara kadar ne kadar para biriktirebilirim bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)