Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pazartesi İş Başıııııııııııııııııııı :))))

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoiSLoVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var işte bişey :)
    Sonunda istediğim işi buldum ve başvurum kabul edildi ) Dilek ecza deposunda motorlu kurye olarak işe başlıyorum arkadaşlar Tüm ekipmanı vericekler ve yamaha ybr yada honda cbf model motosiklet tahsis edicekler sabah 8 akşam 7 çalışcam eskişehir genelinde tüm eczanelere hizmet edicem ve asgari ücret bi fabrikadan belki 3 saat fazla çalışcam ama aynı maaşı alıcam belki ama başımda biri yok sadece verilen görevi yapıcam topluluk içinde seri üretim şeklinde bantı takip etmicem yetişemedim ürünler gitti demicem Hem sevdiğim bi işi yapıcam hem para kazanıcam hemde yeni motosiklet için para biriktircem Benim için hayırlı uğurlu olsun şartları normal biri için belki ağır belki zor bi meslek ama benim sevdiğim bişey olduğu için en azından ilk bikaç ay her sabah heycanla gideceğimden eminim Allah kaza bela vermesin hayırlısıyla bu işin üstesinden gelicem

Bu işi yapan arkadaşlar çalışma sistemini biraz anlatabilirmi acaba tam bi bilgim yok bana bütün siparişleri sabahtan vericeklermi yoksa her siparişi verdikten sonra depoya gelip gelip yeni siparişimi alıcam nasıl bi sistem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Teşekkürler Çalışma sistemi hakkında bilgi vericek varmı acaba her siparişten sonra depoya gidiyomuyuz yoksa sabahtan herşeyi yükleyip bi listeye göre hareketmi ediyoruz

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.Asgari ücret o iş için düşük ama sevdiğin bir işi yapmakta paha biçilemez.Dikkat et kendine Allaha emanet ol

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Hayirliolsun kazasız belasız

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hayırlı olsun yeni işin kazasız belasız çalış hevesini kırmak gibi olmasında en büyük zorluğu kış şartlarında kötü hava koşullarında çalışmak olan bir iş vede kışa adım adım yaklaşıyoruz dikkatli ol

Kendim bizzat çalışmadım ama sipariş usulu dağıtım yapılıyor sanırsam

Motosikleti
    Eyvallah arkadaşlar amin allah hiç bi motosikletci dostumuza kaza bela vermesin hakkımızda hayırlısı...

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Hayırlı olsun. İş tanımın şöyle kısaca, eczaneler depoya telefon açıyor "A" ilacı istiyorum diye. Sen depodan ürünü alıyorsun, sonra eczaneye gidip veriyorsun. Faturayı kaşelettikten sonra, tekrar depoya. İş bu şekilde, günde defalarca bu şeyi yapacaksın yani.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Bence full siparişler olur . sabahtan senın depoyu iyice bi yüklerler çantayı hadi dağıt gel bunları sen onları 2-3 saat artık ne kadar sürerse deponu 0 layıp. Yeniden yüklenmeye sonra gene dağıtıma gene yüklenmeye . Hayırlı olsun umarım kış şartları seni zorlamaz . Zorlarsa biran bile düşünme bırak o işi. sabah 8 aksam 7 asgari çok düşük.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    hayırlı olsun. işinizi severek yaparsanız mutlu olursunuz ay başı ne zaman geldi bilmezsiniz...
    amaaaaa... işinizden soğuduğunuz an iptalsiniz. yol büyür , trafik zorlaşır veeee dalgın olursunuz...

Allah kolaylık versin. İnşallah hayırlısı olur.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. İnşAllah hep severek yaparsınız.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Çalışma saatlerine göre aldığın para çok az Eskişehir i bilmem trafik yönünden nasıldır ama iklim olarak soğuk olduğunu biliyorum kendini kolla gerekirse 10 dk geç git koruyucu ekipmanları kullanmakta üşengeçlik yapma..Hızlı olayım kendimi ispat edeyim diye boşuna zorlama olduğu kadar yap zaten tehlikeli işin birde acele etme ..İnşallah hafta sonları motora binmekten tiksinmezsin

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    işin hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim ama diğer arkadaşlarında dediği gibi ücret biraz düşük sanırım.

not: kurye değilim.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Hayırlı olsun. Günde en az 500km yol yapacaksınız ve ayda 360 saat motor süreceksiniz. 4-5 ay sonra bir daha motor görmek istemeyeceksiniz. Tecrübeyle sabittir. Kolay gelsin.

lonqston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Hayırlı olsun. İşinizi severek yapacaksınız ama dikket ediniz. Selametle.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun. Muhakkak kask tak. Ve sehirinin mevsimini bilmiyorum ama yun iclik takimi al. Bunlar ihtiyaclarin.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    kardesim oncelikle yeni isin hayirli ugurlu olsun.Bende muhasebecilik yapiyorum pazartesi yeni bir ise baslicam cok istemesemde para durumlari malum mali musavirlik yolunda cok para harciyorum ama calisma hayatinda pek ekmek bulamiyorum memurluk denemeyecegim artik. Turkiye capinda Buyuk sayilabilecek bir kurye firmasinin personel isleri ilede ugrastim bi ara ucret konusunda cok farkliliklar var asgari ucret alanda var kasa tazminati carti curtu ile 1500 tl den fazla alanida var yaptiklari iste ayni.Valla kardesim bu memlekette isci olmak cok zor asgari ucret verirler bide ustune derini yuzerler neyse icinizi kararttim. iyi geceler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hayırlı olsun.

Günde 11 saat çalışacaksın. Günde 8 saatten sonrası fazla mesaiye girer. Bunu yasal hale getirmek için işverenler personele '' 2014 yılı içerisinde fazla mesaiye kalmayı kabul ediyorum '' gibisinden bir kağıt imzalatacaklar. Yalnız bu imzayla birlikte senin rızanı almış olsalar bile, fazla çalıştığın mesaileri ödemek zorundalar.
    Günde maksimum çalışma 11 saat. Zaten sen bu sınırda çalışacaksın.
    Yılda ise 270 saatten fazla mesai yaptıramazlar. Ama sen her gün 11 saat çalışacağından bu süreyi 1 senede hayli hayli geçersin.
    Kısaca demek istediğim asgari ücret + mesai olarak maaş almalısın.
    Şimdi işinden memnunsun ama ileride olabilecek hadiselere karşı haklarını bilmen iyidir.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    İskoop diye bilinen istanbul eczacılar kooperatifinde çalışıyorum birimim motokurye değil ancak çok sayıda motokuryesi olan bir şirket. Siparişler genelde doblo tarzı araçlarla iletilir bizde. Bu araçların belli saatleri vardır. Örneğin sabah 9 da bir çıkarlar gelirler 11de bir daha çıkarlar gelirler 3 te bir daha çıkar gelirler gibi ve her gün bu saatler bellidir değişmez. Ve aracın gideceği bölgedeki tüm eczanelerin verdiği siparişler bunlarla gönderilir. Yani bir araca hem istanbulun bir ucundaki silivri ile diğer ucundaki tuzla daki eczanelerin siparişleri verilmez. Bir araç filosu vardır ve hangi aracın hangi bölgede çalıştığı bellidir. Yani silivri bölgesindeki araca bu arada geçen sürede o bölge eczanelerinden gelen siparişler yüklenir. Bu kısım sevkiyatın 4 teker ayağı. Motokuryeler ise ACİL İLAÇ taşırlar. Tabi genelde. Yani bir çok hastalık için ilaçların aciliyeti vardır. Böbrek yetmezliği yaşayan bir hasta ilacına zamanında ulaşamazsa ölümcül sonuçlar doğurabilir. Ve bu hasta eczaneye geldiğinde ilacı eğer o anda yoksa hemen yanında depoya sipariş edilir telefonla. Acil olmasını belirtmesine gerek yoktur çünkü o ilacın acil ilaçlar sınıfında olduğunu depodaki görevlilerde bilir ve o ilaç motokurye ile hemen sevkiyata çıkar ve eczacı sipariş verdiği telefonu kapattıktan maksimum 20-30 dk sonra ilaç eline ulaşır. Benim çalıştığım depoda sistem bu şekilde işliyor. Tabi acil ilaç statüsünde bulunmasada eczacı eğer ilacın çabuk gönderilmesini rica ederse yine motokurye ile çıkmasını sağlayabilir.

Ancak sizin çalışacağınız depoda bir bölgeden o zaman dilimde bir motosikletin taşıyabileceği kadar sipariş geldiyse koskoca aracı kaldırmak yerine motosikletinizle sizi de yollayabilirler. Birde ne kadar siparişle çıktığın ve bu siparişleri ne kadar sürede teslim edebileceğin ortalama olarak bilinir ve yolda çok fazla zaman kaybetmemen gerekir çünkü takip edilir bu süreler.

Hee bu arada hevesini kırmak gibi olmasın ama muhabbetimin olduğu meslektaşlarının kış aylarındaki çektikleri sıkıntılardan çoğu zaman işi bırakma noktasına geldiklerini bilirim. Hele ki sen kışlarını istanbul gibi kısa yaşayan bir şehirde de değilsin. Allah yardımcın olsun. Gerçi burada kışlar kısa ama acısını trafik çıkartıyor o bi o kadar uzun ve motokuryelerin yapmaları gereken trafik cambazlığı zorunluluğu da sende olmayacak bu da avantajın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)