Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan Yanık Kokusu Gelmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Merhaba arkadaşlar.
    Motorumda arada sırada nedense bir yanık kokusu geliyor.Bu koku geldiğinde hemen durup kenara çekiyorum motorun her yerin kokluyorum ama yanık kokusunu alamıyorum.Neden bilmiyorum ama 4 kere farklı yerlerde ilerlerken motorumdan yanık kokusu geldi.Hepside motoru 1 saatten uzun süre kullandığımda geldi.Yeni olduğum için bilgim yok.Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Birde motorumu çalıştırdığımda defalarca istop ediyor.Çalışmıyor.Aküde bir problem var gibi.Motoru çalıştırınca ışıklar hafif azalıyor ve normale geliyor.Motordan çok değişik ses çıkıyor.Ve sürekli ısınana kadar istop ediyor.Bu sorum hakkında da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Motorum ;

Tvs Apache RTR 150
    2012 Model
    2013 12 Temmuz Trafiğe Çıkışlı.
    Kilometre : 2.000 - 2.250 Arasında.
    1.000 Bakımı yapıldı , yarın 2.500 Bakımına gideceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    %90 emin olduğum bilgi ile söylüyorum

motorun yeni olduğu için çok ısındığında eksozdaki boya kokuyor. bu uzun süre çalışmada ortaya çıkar. bende motorumu yeni aldığımda ankaraya giderken 3-4 kere durmuştum koku var diye..sonradan öğrendim ki çok ısındığı için boyası kokuyor ve birkaç kere daha koku aldım o koku ilerleyen zamanlarda kesilecektir.
    TurkishPower bunu beğendi.
    birGarip..

Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Motorumda arada sırada nedense bir yanık kokusu geliyor.Bu koku geldiğinde hemen durup kenara çekiyorum motorun her yerin kokluyorum ama yanık kokusunu alamıyorum.Neden bilmiyorum ama 4 kere farklı yerlerde ilerlerken motorumdan yanık kokusu geldi.Hepside motoru 1 saatten uzun süre kullandığımda geldi.Yeni olduğum için bilgim yok.Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Birde motorumu çalıştırdığımda defalarca istop ediyor.Çalışmıyor.Aküde bir problem var gibi.Motoru çalıştırınca ışıklar hafif azalıyor ve normale geliyor.Motordan çok değişik ses çıkıyor.Ve sürekli ısınana kadar istop ediyor.Bu sorum hakkında da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Motorum ;

Tvs Apache RTR 150
    2012 Model
    2013 12 Temmuz Trafiğe Çıkışlı.
    Kilometre : 2.000 - 2.250 Arasında.
    1.000 Bakımı yapıldı , yarın 2.500 Bakımına gideceğim.
    Apache'de jikle var mı bilmiyorum. Çalıştırmadan önce jikle açıp 1-2 dakika kadar o şekilde çalıştırıp sonra jikleyi indirmelisin özellikle soğuk havalarda. Eğer buna rağmen stop ediyorsa rolanti ayarın düşük olabilir. Rolanti vidasından hafif artırırsan sorunun çözülecektir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Garip1701 : Teşekkür ederim bende bir an için korkmuştum

ybalci : Evet jikle var.Teşekkür ederim söylediğiniz gibi çalıştıracağım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Veya silindirin üstünde plastikler varsa onlarda kokuyor olabilir.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    motorun stop etmesi tamamen rolanti ayarı veya soğukken jiklesiz çalıştırmaya bağlı gibi görünüyor. birde kafanda kask ile hareket halinde yanık kokusunu nasıl alıyorsun ben orayı anlamadım.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun stop etmesi tamamen rolanti ayarı veya soğukken jiklesiz çalıştırmaya bağlı gibi görünüyor. birde kafanda kask ile hareket halinde yanık kokusunu nasıl alıyorsun ben orayı anlamadım.

öyle bir kokuyor kiii

ben 110-120 ile giderken alıyorum kokuyu
    birGarip..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir kokuyor kiii

ben 110-120 ile giderken alıyorum kokuyu
    120 ile giderken rüzgarın açısı ile sizin kokuyu almanın biraz imkansız bence psikolojik olabilir. haa genede alıyorsan harbiden koku duyuların 10 numara.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    rölantisi düşük olduğu için stop etmesi normaldir. çalıştırırken jikle varsa o şekilde çalıştır ısındıktan sonra stop etmez. o yanık kokusu ara sıra bendende geliyor ama sanırım normal birşey.

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %90 emin olduğum bilgi ile söylüyorum

motorun yeni olduğu için çok ısındığında eksozdaki boya kokuyor. bu uzun süre çalışmada ortaya çıkar. bende motorumu yeni aldığımda ankaraya giderken 3-4 kere durmuştum koku var diye..sonradan öğrendim ki çok ısındığı için boyası kokuyor ve birkaç kere daha koku aldım o koku ilerleyen zamanlarda kesilecektir.
    benimki yeni olmadığı halde bazen bendende geliyor ama her tarafına baktım sorun yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    o yanık kokusu banada geliyor? acaba motor sogukken cok yüklenildigi zaman çiğ duman attıgı zaman mı oluyo ki diye düşünüyorum ????

Motosikleti
    tvs apache
    uzun süre kullanımda aynı kokuyu bende alıyordum ki bu açıklama çok iyi olmuş boyadan geldiğini anlamış olduk
    stop etme olayı ise tvs apache sıcak hava motorudur o yüzden stop ediyor sol kumandada jikle görceksiniz çekili bir şekilde 2 3 dk ısıtın
    hatta öyleki soğuk tvs apachenin gerek serilik gerek son sürati düşük iken sıcak apache yardıra yardıra gidiyor

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Geçen gün bana da geldi o koku...

Sonra düşündüm, benim motorum yok ki bana noluyo derken.

evde olduğum aklıma geldi, meğer hanım düdüklüdeki yemeği yakmış...
    TATLIHIZ, metin_006 ve fatih.met bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)