Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 teker sürücülerinin bizi görebilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Merhaba arkadaşlar
    öncelikle yanlış anlaşılmak istemiyorum sizden yanayım. motosikletim yok otomobilim var ve acemiyim annemle geç saatlerde aşağıdakı boş yollarda kullanarak kendimi geliştirmeye calısıyorum . Bu anlatacağım şey sadece Kayseriye mi özgü bişey çözemedim ama yine de paylaşmak iştedim .Normal yolumda gidiyorum kemer ayna far herşey tamam 3. viteste 35-40 la gidiyorum yol sağa doğru dönüyo tam dönüşte bi kavşak var o kavşaktada bi yav neyse bi dengesiz motorcu arkadas var ( ybr )ama benim motorcu tanımıma uyan cinsten değil kask kolda ayna yok egzost patlak ''far ve aydınlatma'' adına hiçbişe yok hız desen olmazsa olmazımız zaten Kenan Sofuğlu gibi bi girdi viraja agzım açık kaldı birleşti yol ne bi yavaşlama ne bi dikkat toplama bodoslama girdi dibime zaten tırsıyorum bi yere girecem diye sol önümdeki arabayla aramdaki kıl kadar mesafeden gecti frene asılmasaydım o kıl kadar yerde kalacaktı neyse kurtuldum ondan benzinliğe girdim aldım yakıtımı tam benzinlik çıkışında bekliyorum sağa sinyal verdim burnumu biraz cıkardım ilerden bi tek far görünüyo ama sol seritte bende zaten sag seritten biraz gidip tekrar sağa dönecem baktım motor en sol seritte biraz daha burnumu cıkardım sağ seride gectim ilerledim tam bi daha sağa dönecem frene bastım direksiyonu dönderiyodum o tek far birden önümden vızz diye sağa döndü burnumun ucundan döndü baktım dominos pızzanın motoruydu sinyalde vermemişti.Dedim acaba ben mi cok hatalı sürüyorum hayır hiç bi asırılık yapmadım sonucta yanımda annem var hiç bi hatada yapmadım hadi ikinci dominos pızzacı neysede ( onun farı çok güçlüydü belli ediyodu kendini ) ilk motorcuyu çözemedim kara şovalye mi hiç bi farkedilecek yanı yok bence her motosikletci reflektör takmalı sunlardan :
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6

Böyle birşey yok

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O tarz insanlar ölmüyor full ekipmanlı arkadaşlarımız ölüyor.
    abeciMotoru bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    aynen bende 2 sene önce aldım mtden bu yeleklerden çok faydasını gördüm.hem görünürlük hemde güzel bir tasarımı var.gidip karayollarındaki gibi yelek alacağıma bunlardan aldım.akşamları arkadaki reflektörler güzel iş görüyor.
    gündüzde farklı renk olduğundan azda olsa görünür oluyoruz hele bide dinlenmek için yol kenarına çekip durduğunda arabalar çevirme var diye yavaşlıyorlar en çok ona gülüyorum

bu arada gidonu tek elle tutuyorum lütfen beni uyarmayın
    Panter38 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle birşey yok

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...0bEH88KD7LYOBg
    Normalde 2 tekerden yanayim her ne kadar 4 teker kullansamda aslinda onlarin gozunden sizi anlattim tabi herkes boyle değil boyle olmayin istedim

MotoiSLoVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var işte bişey :)
    Tabiki ybrli arkadaş apaçiymiş ve hatalı o konuda bişey diyemem ancak pizzacılar bende çalışmıştım orda ordan biliyorum yarım saat süreleri var yetiştiremezse pizzayı bedava verip geri dönmek zorunda ve bu işten çıkarılmasına sebep olabilir. Trafikte pizzacı görüyorum mesela çok hızlı bazen trafikte makas ata ata gidiyorlar. Hiç kızmıyorum aslında ekmek parasına türkiye şartlarında bunu yapmaya mecburlar. Bu işten ailesine ekmek götürenide var harçlık çıkaranıda... Yani aman diyim dikkatli olun onlara karşı herzaman yol verin 5saniye geç kalsanız bişey olmaz onlar zaten hep tehlike üzerindeler bide başkaları kızıp yol vermeyip üstüne sürüyorlar. Konunun dışına çıktım ama pizzacılar ve diğer tüm kuryeci arkadaşlara daha çok sabırlı olalım her zaman yol verelim yol vermeyipte onlarıda zor durumda bırakmayalım yol versenizde sizi geçip giderler yol vermesenizde...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Hem motosikleti hem de otomobili sık kullanan birisi olarak söyleyeceğim şey:
    *Motosiklet kullanırken, yolun durumuna göre ve öndeki aracın aynasından görülecek şekilde, tek şeritli yolda otomobilin sağ tekerlek izinden iki şeritli yolda hızımızın durumuna göre sağ şeritte iken öndeki aracın sol teker izinde, sol şeritte ise sağ tekerlek izinde gitmeliyiz.
    * otomobil kullanırken de ani manevra ve sinyalsiz dönüşlerden kaçınmamız lazım.
    Ama öncelikle motosikleti eziklemeye çalışan, yolda sebepsiz sıkıştıran otomobil sürücülerini ve apaçi kardeşliği yaşasın diye kendi canını hiçe sayan motosiklet sürücülerini ...memiz lazım. (lütfen boşluk doldurma kurallarına uyalım ;) )

Alıntı MotoiSLoVe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki ybrli arkadaş apaçiymiş ve hatalı o konuda bişey diyemem ancak pizzacılar bende çalışmıştım orda ordan biliyorum yarım saat süreleri var yetiştiremezse pizzayı bedava verip geri dönmek zorunda ve bu işten çıkarılmasına sebep olabilir. Trafikte pizzacı görüyorum mesela çok hızlı bazen trafikte makas ata ata gidiyorlar. Hiç kızmıyorum aslında ekmek parasına türkiye şartlarında bunu yapmaya mecburlar. Bu işten ailesine ekmek götürenide var harçlık çıkaranıda... Yani aman diyim dikkatli olun onlara karşı herzaman yol verin 5saniye geç kalsanız bişey olmaz onlar zaten hep tehlike üzerindeler bide başkaları kızıp yol vermeyip üstüne sürüyorlar. Konunun dışına çıktım ama pizzacılar ve diğer tüm kuryeci arkadaşlara daha çok sabırlı olalım her zaman yol verelim yol vermeyipte onlarıda zor durumda bırakmayalım yol versenizde sizi geçip giderler yol vermesenizde...
    Sırf trafiği tehlikeye atmaları nedeniyle yarım saat meselesini kaldırtıyor trafik diye biliyorum. Artık o yarım saat sözü 40 dakikaya çekilecekmiş. Ne kadar faydası olur bilemiyorum.

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, gerçekten motosiklet üzerindeyken görünürlük çok önemli özellikle de akşam karanlığında muhakkak reflektörlü kıyafet olması daha iyi oluyor.Bütün motosiklet sürücülerinin resimdeki görünen yelekten veya reflektörlü montlardan kullanması ümidiyle kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Al 4 silindir makina sen onları görme.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bu olay talaşın içinde mi oldu yoksa kayseri merkez demi oldu ? Talasın içinde trafik kuralı geçmez de onun için soruyorum. Sen acemisin aman aracı dikkatli kullan sevgili kardeşim sonra bir motorcuya vurusun allah korusun..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görünür olmak için bir motorsikletlinin alabileceği önlemler bellidir.
    1. gece gündüz demeden yanan far.
    2.diğer sürücülerin gözüne girecek kadar ışıltılı yelek veya mont..
    3. sesli uyarı sisteminin çalışır durumda olması.
    4. Tüm bu dediklerim mevcut olsada motosikletinin diğer araçların onu görmeyeceği yada görse dahi sallamayacağı bilincine sahip olması ..

Tüm uzun yol ve şehirdışı sürüşlerimde yeleğimi kullanıyorum .. Müthiş işe yarıyor .. genelde polis zannediyor diğer araçlar.. gündüz bile renginden dolayı çok uzaktan dikkat çekiyor zaten gece görünürlüğü tartışılmaz ..
    tekeriniz düz bassın ..
    puser ve Panter38 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay talaşın içinde mi oldu yoksa kayseri merkez demi oldu ? Talasın içinde trafik kuralı geçmez de onun için soruyorum. Sen acemisin aman aracı dikkatli kullan sevgili kardeşim sonra bir motorcuya vurusun allah korusun..
    evet Talasta oldu hatta halef hoca mezarlıgının yanındaki benzinlikte oldu bide atm marketin asagısındaki kavsakta oldu
    kuralsızlık o kadar fazla değilde acemi olduğum için asırı dikkat ediyorum hele bi yerden motor cıkacakta vuracam diye ödüm patlıyo sonucta 5 sene sonra bende işimi elime alınca 2 teker alıcam iyi dileklerin için ayrıca teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)