Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Lifan KP150 2014'te geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    [QUOTE=ero__;3208294]2008 yılında alınan çinli 2013 yılında 7 yaşında nasıl oluyor? Halen yazdığınızı anlamakta güçlük çekerken bence daha fazla sıvamayınız. Allah 1000-2000 daha fazla para nasip etsin hepinize de çinli belasından kurtulun. Ben 19 yaşındaki makineyle aynı yerden zıpladığında / atladığında kırılmayacak çinli sandalye dahi üretsinler onu alayım.

Neyse inşallah birgün doğru yolu görürsünüz. Yaşasın sanayi dostu çinlileeeerr![/QUOT

Anlamıyormusunuz anlamakmı istemiyorsunuz cümleyi okuyun

zaten forumda konusu var kullanıclarının hepsi memnnun bu arada dikkatinizi çekerim 7 yaşında çinli motordan bahsediyorum

Ben burda kendimdenmi bahsediyorum lifan kullanıcılarındamı bunu anlayamıyorsanız ben ne yapabilirim

Evet ben motorumu 2008 de aldım 3 yıl sonrada sattım ben yaşadığım olayı yazdım niye inanmak istemiyorsunuz forumda sayfası var gider sorarsınız kötüleyen çıkacakmı görürsünüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli genç arkadaşlarım...

1- Hayatta asla kesin hüküm ve peşin karar vermeyin, zira karşınıza ne çıkacağı belli olmaz.....Sonra kendinizi de zor durum da bırakırsınız....
    2- Sahip olduğunuz bir malı; kurallarına ve şartlarına uygun kullandıktan ve bakımlarını zamanın da yaptıktan sonra, ve limitinin üzerinde bir performans için zorlamazsanız, fazla problem çıkarmadığını görürsünüz...
    3- Aldığınız mal neticede bütçeniz ile orantılıdır, Renault alıp BMW performansı beklemek aptallık olur...Ancak aynı değerde ki iki mal arasında tabii ki seçme şansınız vardır...
    4- Hayatta herkese 2. bir şans verilmelidir ki; geçmişte ki yanlışlarını düzeltme fırsatı olsun...

Saygılarımla...
    Seko ve tezer bunu beğendiler.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Piyasaya tanıtım fiyatı olarak düşük girerse tutulabilir.Kanuni,mondial,asya markalarınında getirdiği yeni modeller var rekabet artacak.Fiyat bu alıyorsan al mantığı şeklinde olursa yazık..Yoksa su soğutmalı vs diye fiyat 5-6 bin gibi çakılı bir şekilde girerse pek kimsenin alacağını sanmıyorum.Sonuçta China..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Lifan'ın tüm modelleri genel olarak uygun fiyatlı oluyor. EM150L 3000 TL civarına satılıyorken insanlar nedense hala düşünüyorlar. Lifan şu motorları piyasaya tanıtamadı gitti. KP150 su soğutmalı olduğu için 4000'e yakın olacağını sanıyorum ama buna karşılık muhtemelen piyasadaki en performanslı 150'lik motor olacaktır. Çok emin olmamkla beraber Apache RTR kadar performanslı bile olabilir. 1:00'a alıp şunun devirlenmesine bir bakın :

http://www.youtube.com/watch?v=VkN8_cKBAGo

Ayrıca bir yerde görmüştüm bunun motorunda da rulmanlı sübap iticiler, silindir ekseninden kaçık yerleştirilmiş krank merkezi gibi bir sürü ayrıntı mevcut. Merkez kaçıklığı zaten başlı başına bir mühendislik çalışması gerektiriyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu arada motor 158 cc, torku da o yüzden yüksek sanırım.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Motor çok güzel 4 sübaplı 11.1 sıkıştırma oranı 13 hp 13 nm tork su soğutmalı 2 litre yakıyormuş motora laf yokda fiyatı ne olacak en önemli konu bu bi scooter getirmişlerdi oda böyle teknolojik bir aletti 125 cc 13 hp su soğutmalı 6500 tl fiyatı vardı ellerinde kaldı kimse almadı
    Bence bu motorun akıbetinide fiyatı belirleyecek dediğin gibi 4000 civarı olursa tutulur ama yüksek bir fiyattan gelirse piyasada alternatif çok olacak bu sene

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan'ın tüm modelleri genel olarak uygun fiyatlı oluyor. EM150L 3000 TL civarına satılıyorken insanlar nedense hala düşünüyorlar. Lifan şu motorları piyasaya tanıtamadı gitti. KP150 su soğutmalı olduğu için 4000'e yakın olacağını sanıyorum ama buna karşılık muhtemelen piyasadaki en performanslı 150'lik motor olacaktır. Çok emin olmamkla beraber Apache RTR kadar performanslı bile olabilir. 1:00'a alıp şunun devirlenmesine bir bakın :

http://www.youtube.com/watch?v=VkN8_cKBAGo

Ayrıca bir yerde görmüştüm bunun motorunda da rulmanlı sübap iticiler, silindir ekseninden kaçık yerleştirilmiş krank merkezi gibi bir sürü ayrıntı mevcut. Merkez kaçıklığı zaten başlı başına bir mühendislik çalışması gerektiriyor.
    Kopyalamak ne zamandan beri mühendislik çalışması sayılıyor?

kopyalasan bile bilgi birikimin yoksa bi halt edemezsin...kopyalamasıda yetenek ister...

Devrim arabaları?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    burada hızlanması var ilk 100 fena değil ama 100 den sonrası yavaş bu arada vites aralıklarıda baya uzun yakıtı az yaktığının sebebi belli oldu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    @ero__,

O kadar ufak bir detay sadece kopyalamakla olacak birşey mi sanıyorsun ? Onu yapsa veya yapmasa kim anlayacak ? Hala adamların ilk zamanlardaki gibi sürekli kopyalama yaptığını mı sanıyorsunuz anlamıyorum ki ? Bir özelliği motoruna eklemek kopyalamak değildir. Hele ki bu son derece teknik bir detaysa. Üstelik motor su soğutmalı. Bir tane bu hacimde su soğutmalı commuter gösterin bakalım.

Su soğutmalı olması bana göre de o motosikletin su soğutmaya ihtiyaç duyması demek. Çinliler baktı millet ş.içi sıkışık trafik tapa gaz gitmeye çalışıyor, apaçi çok!, eh su soğutmayı koyalım da şişmesin sıkışmasın makineler diye düşünmüşlerdir herhalde. Hayır anlamıyorum, cbf ya da ybr de hararet sorunu olmadığını nasıl idrak edemiyorsun? Belki de radyatör koyarak parçaları daha da ince yapabilir hale geldiler!

fat280; ona 0-65 iyi desek mi?

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Yamaha fz 150 nin klonuymuş ukraynada alfamoto markası irokez adıyla satıyor türkiyede 6500 tl olan lf-250-b modelini 2900 e satıyorlar bu modelide 1750 ye satıyorlar türk parasına çevirecek olursak 3922 tl gibi bir fiyata denk geliyor kullanıcıları çok memnun kilometreleri şu an 10.000 i devirmiş yağını suyunu koyup devam ediyorlarmış titreşim hissedilmeyecek kadar azmış kışın şehir içi trafikte dur kalk 2.8 litre yakıyormuş yazın uzun yolda 15 litre ile 600 km yol gittiğini söyleyenler var bide anladığım kadarıyla 2 çeşit motor var birinin kodu 158 ayak marşı yok bu teknik verileri yüksek olan ve daha az yakıyor diğeri 158mj ayaktan marşı var teknik verileri biraz daha düşük ve biraz daha fazla yakıyor

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bkz. yazılanları göz ile değil başka uzuv ile okuyan.

Saçmalamayın lütfen.Ne alaka söylediklerinizle.Her gelen çinliye daha binmeden süper demek ne hikmet ?
    Bende sizin anladığınız gibi 2014 lifan için sizin yazdıklarınıza karşılık yazmıştım zaten onları.

Diyene bakın,başka uzuvumla okumuşum çok hoş gerçekten,gözüyle okuyup başka uzuvla anlamaktan iyidir.

Ben genel olarak çoğu çinli konusundaki yaklaşımdan bahsettim,sizin yorumunuzu bile görmedim,yaralanıp gocunmaya gerek yok.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İyi de benim motor neden şişmiyor ? Bu sitede yüzlerde bu tip motor kullanıcısı var kaç tanesi şişme probleminden şikayet etmiş ? Bu saçma önyargıları bırakın artık. Radyatör koyup parçaları nasıl daha ince yapılıyor ben de merak ettim ? Ben kullandığım motoru ve yabancı kullanıcıların yorumlarını baz alıp yorum yapıyorum, sen kafanda kurduğun senaryolardan...

Ben senaryodan bahsetmiyorum. Olabilecek bir şeyi dile getiriyorum. Tabii kabullenmek zor olacaktır senin için. Hoş halen almadan görmeden incelemeden nasıl oluyor da titreşim olmayacağına adın gibi eminsin o da enteresan. Zira videonun 65 km/s'ten sonra pek bir izlenebilirliği kalmamış. Ona da yol dersin şimdi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Gelince göreceğiz arkadaşlar.Buradan tartışmaya gerek yok.Keşke bayilere 1 adet dağıtılsada test sürüşü yapılabilse..Madem reklamınız yok,müşteri ilişkileriniz zayıf,geçmişte kötü izlenim bırakmışsınız, bu tarz şeyler yapılsa keşke..herşey ticari zakada bitiyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senaryodan bahsetmiyorum. Olabilecek bir şeyi dile getiriyorum. Tabii kabullenmek zor olacaktır senin için. Hoş halen almadan görmeden incelemeden nasıl oluyor da titreşim olmayacağına adın gibi eminsin o da enteresan. Zira videonun 65 km/s'ten sonra pek bir izlenebilirliği kalmamış. Ona da yol dersin şimdi.
    Gelince göreceğiz. Bu arada titreşim acaba hızla mı ilgi bir olay mıdır yoksa devirle mi ? Bir bu açıdan düşünüp tekrar izle videoyu...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelince göreceğiz. Bu arada titreşim acaba hızla mı ilgi bir olay mıdır yoksa devirle mi ? Bir bu açıdan düşünüp tekrar izle videoyu...
    Hızdan ya da devirden nesi fark ediyor sence?

Chymera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z750 tipini vermeye çalışmışlar hatta bayada bi yapmışlar :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)