Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan KP150 2014'te geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan kp 150
    Hayırlı olsun Ne renk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Teşekkürler Siyah düşünüyorum kırmızıda gelicek kesin kararımı görünce vericem

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun,,,
    Emisol mü aldınız KP 150 mi?

Bu motorda son durum nedir ?
    Sitesinde yok halen modeller arasında,,,
    Satışa ne zaman sunulacak ?
    Tanıtım fiyatı 5000 TL mi olacak ?

Motosikleti
    lifan kp 150
    Sitede reklamı varya

Fiyat olarak, ne zaman satışa sunulacağı vs herhangi bir bilgi yok sitesinde henüz,
    Modelleri arasında gözükmüyor şuanda,

Motosikleti
    Honda CBF 600
    kp 150 aldım bugün motorlar fabrikaya gelmiş yarın dağıtımına başlıyorlar cumartesi günü alıcam motorumuy fiyatı 5200 lira

Hayırlı olsun arkadaşım,
    Bende Inazuma alacaktım fakat şimdilik evdeki içişleri bakanımdan (eşimden) izin çıkmadı o bütçeye
    O yüzden bu bütçedeki motorlara bakar oldum,
    İlgimi çekti bu motor,,,
    Videolarını falan izledim beğendim,,,

Kullanıcı arkadaşlar memnunmusunuz,
    Motorlarınızın son durumu nedir ?

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı arkadaşlar memnunmusunuz,
    Motorlarınızın son durumu nedir ?

Slm dostum 150 cc motorsiklet ten ne bekşersin şu 3,4 motorsiklet ten bahsedeyim tvs apache az yakar torko gayet iyi hızlı makine - yanı titreşim li motor kalkışlarda biraz yavaş arka kampana , ybr 125 ise 150 cc motor lara göre biraz daha devir çeviriyor yakıtı 150 cc lere yakın Torku tvs kadar degil arka teker kampana yedek parça bol ve rahat bulunabilir hız dersen çok zorlarsan 120 ,cbf 150 pek uzun yol yamadım titreşim yok rahat torko tvs den az konforlu parça sıkıntısı yok ama yağ yakma durumu genelde var arka firen kampana son hızı 120,125 son nefesi gelelim lifan kp 150 ye hızları aynı sayılır ben 123 gordum çok hızlı bir makine degil titreşim tvs den az cbf 150 den fazla sakin sürersen 2,5 lt 100 kmde konforlu sayılır göbekten amortisörlü arka disk firen gayet iyi tutuyor ben 2000 küsür kmde bir sıkntı yaşama dım Torku tvs apache deki karar olmasada yakın anormal bir ses falan gelmiyor şimdilik ama parça sıkıntısı yaşanır diye tahmin ediyorum iyi yanları su soğutmalı oluşu sıcak havalarda yağı fazla incelemesi olmaz dijital gösterge koltuk geniş rahat sesi güzel tipi güzel bence işçilik güzel , bu motor dan 130 ,140 yapmasını beklemesin kimse belki yapar 130 ama eline alırsın motoru bu makine vre benzer 150 cc motorsikletler 100 kmde son hızı gibi düşünülmelidir bu kategori için bu motor biraz pahalı az kullanan bir isen buna yakın daha uygun motorsiklet ler var denemeden hiç bir motorsiklet için karar verme

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 150 devir saatini kırmızıya sokmazsanız en fazla 110 falan yapar. Önemli olan da bu zaten. KP150 123 ile giderken kaç devirde oluyor ? CBF'ten az olduğuna eminim. Aynı hızı daha az zorlanarak yapıyor.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Karamana hemen getirmişler kırmızı olanını gördüm inceledim hoşuma gitti görüntü ve parça kalitesi olarak loncin yapmış yine bu motoru yani benim cr1 de loncin pek bi farkı olacağını sanmıyorum güzel motor ama

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 devir saatini kırmızıya sokmazsanız en fazla 110 falan yapar. Önemli olan da bu zaten. KP150 123 ile giderken kaç devirde oluyor ? CBF'ten az olduğuna eminim. Aynı hızı daha az zorlanarak yapıyor.
    123 devir kaça geliyor bilmem ama 100 giderken 7 binde 90 la giderken de 6 bin de gidiyor

YBR 125 - KP150 arasında kalsanız YBR 125 tercihi daha mı mantıklı sizce ?
    Fiyatları aynı 2 modelinde,,,

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 - KP150 arasında kalsanız YBR 125 tercihi daha mı mantıklı sizce ?
    Fiyatları aynı 2 modelinde,,,
    Ybr i fazla sürmedim bir motorsikleti enaz 50 km sürmek lazım salam bir degerlendirme yapmak için sen bir ybr kirala sür sonrada lifan ı test et hatta bu uygulamayı bütün modeller için yap ben mekanik olarak tvs apache derim ama titreşim olay işi bozuyor her motorsiklet in kendine has agır basan özelikleri var birinde olan diğerinde yok en güçlüsü tvs diger 3 modelde iki kişi kalkarken saglam gaz vermen gerekir tvs de hafif gaz 2, 3 devam et ama diğerleri daha seri hızlanır bunun gibi alsam ybr alırdım zaten ama lifan aldım durum bu senin terüben kaç yıl yada vesaire

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bursa bayisi bir motoru teste açmış, bugün 25 km kadar kullandım. Çok iyi gidiyor, CBF'ten sonra birinci viteste yumuşak kalkış yapmakta zorlandım. Motorda titreşim yok. CBF gibi değil ama sadece motorun çalıştığını belli eden bir titreşim var. Amortisörler CBF'ten sert fakat rahatsız değil. Vites oranları oldukça uzun. 5. vites 7 bin devirde 100 km/saat hızda gidiyor. Motor 118 km'de olduğundan zorlamadım ama daha yukarıya kolayca çıkacak gücü var. CBF bu hızda limitlerinde yırtınırken bu motor 100'le rahat gidiyor. Konforu CBF'ten biraz geride çünkü oturuş pozisyonu daha spor... Frenleri çift disk olmasına rağmen zayıf geldi, onu da motorun yeni olmasına bağlıyorum. Dijital gösterge çok şık ve hız artışını birer birer, atlamadan gösteriyor.

Özet olarak motoru çok beğendim. Bu motor dururken TVS'ye falan o paraları sakın vermeyin. 200 cc olsa kesinlikle CBF'i satıp alırdım ama şu an için gereksiz olur. Bu arada motor 158 cc dediler. Şunu da söyleyeyim ki, kullanmak için alacaksanız CBF dahil piyasadaki tüm rakiplerine tercih edebilirsiniz. Ben kendi motorumu servise götürdüğüm yere çok yakın olan bayide motoru tesadüfen gördüm ve yine Honda servisine gelen CBR250 sahibi bir arkadaşa da denettim, o da motora bayıldı. Bu esnada kendisi de MSX125 deniyordu, motorları değiştik .

Motosikleti
    lifan kp 150
    Seko cbf ile kp nin tork unu kıyaslarsak hangisi iyi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    KP150'nin çok daha iyi.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Bazen cbf ile karşılaşınca ben fark atıyordum bende onlar basmıyor zannediyordum fark atmam normal ozaman

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Normal. Ben CBF'le 100 km hıza çok nadir çıkarım ama dün bununla ilk denemede trafiğin akışında öylesine çıktım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)