Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

acaba yurt dışından 2.el motor alsak nasıl bir yol izlemek lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    öncelikle herkese merhabalar !
    benim kafama takılan şey avrupanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren birkaç "açık arttırma" sitelerinde 2.el makinalar değerlerinin çok çok altında satılıyor yaklaşık 6aydır takip ediyorum...örnek verecek olursam; rs 125 2004 model 750 Euro ki bu satılmış fiyatı daha bunun gibi birçok örnek var.
    acaba aramızda gümrük komisyonculuğu yapan yada bilgisi olan var mı ?
    örneğin ben yurt dışından (italya,almanya,polonya) motor alsam buraya getirtebilir miyim yada ben gidip kullanarak alıp mı gelsem ?
    hangisi daha avantajlı olur...şimdiden çok teşekkür ederim !
    TV DE DİZİ SEYRETMEYE ALIŞTIRILMIŞ , BİLİNÇ ALTI HER AKŞAM DÜZENLİ YIKANAN EY TÜRK MİLLETİ !...... GAZOZUNA İLAÇ ATILMIŞ HASTA GİBİSİN .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4-5 yaşındaki motor vergilerle buradaki yeni makinaya eşit geliyor.
    kango multix yamaha 125

arkadaşlar bu gümrük vergisi oranlarını tam olarak bilen var mı acaba.!!!
    şu Almancılar alman plakalı Mercedesler'le memlekete giriyorlar birkaç ay kalıp gidiyorlar.bu süre içinde rahatça araba kullanıyorlar.demekki yabancı araçlara da turistler gibi vize uygulanıyor ki belirli süre kalabiliyorlar Türkiye'de.böyle bir formül motorsikletler için de uygulanamaz mı?
    yani 6 ayda bir çıkış giriş yaptırsak motorsikleti....?

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    arkadaşlar
    www.ebay.co.uk yada http://motors.ebay.co.uk/

www.ebay.de yada http://motors.ebay.de/

www.ebay.it yada http://auto-moto.ebay.it/

ana sayfası www.ebay.com ama burası ABD olduğu için ben genelde almanya ebay dan bakıyorum.
    linklerinden istediğiniz motorsiklete bir bakın fiyatına inanamayacaksınız !
    TV DE DİZİ SEYRETMEYE ALIŞTIRILMIŞ , BİLİNÇ ALTI HER AKŞAM DÜZENLİ YIKANAN EY TÜRK MİLLETİ !...... GAZOZUNA İLAÇ ATILMIŞ HASTA GİBİSİN .

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı digital adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu gümrük vergisi oranlarını tam olarak bilen var mı acaba.!!!
    şu Almancılar alman plakalı Mercedesler'le memlekete giriyorlar birkaç ay kalıp gidiyorlar.bu süre içinde rahatça araba kullanıyorlar.demekki yabancı araçlara da turistler gibi vize uygulanıyor ki belirli süre kalabiliyorlar Türkiye'de.böyle bir formül motorsikletler için de uygulanamaz mı?
    yani 6 ayda bir çıkış giriş yaptırsak motorsikleti....?
    Arkadaşım bu mümkün değil.Neden dersen Almanyada çalışan bir işçi vatandaş,
    arabasıyla Türkiyeye gelip 6 ay kalabiliyor bu tamam , 6 ay sonra arabasını çıkarmak zorunda 1 gün gecikirse cezası,aracın Türkiyedeki ederi kadar.
    giriş çıkış diye bişey yok araç sahibi aracını yurtdışına çıkarmakla kalmıyor kendisininde yurdışında bir 6 ay kalması gerekiyor.yani yılda 6 ay Türkiyede 6 ay yurdışında kalması şart. ama şöyle olabiliyor, yılda 6 ayı geçmemek şartı ile aracınla kaç defa Türkiyeye gelirsen gel sorun olmaz.
    Bilgilerinize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler