Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ninja'lı Dayı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Kask takmıyor diye selam vermemek mi, hatta verilen selamı almamak mı? Bunlar nası laflar, ne örf adetlerimize ne dinimize ne adamlığa sıgmaz. Ha apaçidir, anlarsınız her yerinden fırlamalık akar tamam, adam olmadığı belli zibidinin tekidir anlarsınız tamam ama her kasksıza öyle davranılmaz. Her zaman kask takarım, geçen Maltepede benzin aldım ve kaskımı takarken kilidi kırıldı, ne yapsaydım motoru mu bıraksaydım? Ev Kartal da , topcaseye koydum eve devam ettim, herzamanki gibi motorcularlada selam alıp verdim. Bazı konuları Abartmayalım
    memo06 ve MetinK. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı SuperLigter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sürücü 20 yaşında olsaydı apaçi olucaktı ama 50 yaşında diye saygımı göstermemiz gerekiyo. Adam kask takmıyomuş arkadaş da bundan yakınmış selamını almamış .
    ne kadar güzel bir söz dedeye sahip çıkalım kampanyası...aynı şekilde kasksız hiçbir kişinin selamını almamda vermemde.
    Alıntı memo06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

erol kardeşim o fotorafta gördügün tarihi. bir ay öncesi çıktığımız motor gezi turunda çok kıymetli arkadaşım. coşkun fotoraf makinasının 2012 tarihini güncelleyip 2013 yapmadığından ve o haftaki motor gezimizi facede işte son yaz gezimiz diye paylaştığımızdan insanlar son geziye bak tarihe bak demesinler diye gerçek olan tarihle düzeltilmiştir. hiç tanımadığın bir insanın bağcıklarını konuşmanda senin seviyeni belli etmiştir. hayat benim hayatım zevkte benim. hayat bir gündür oda bugündür o günde kendimi nasıl mutlu edersem öyle yaşarım gerisi sinek vızıltısıdır. eski motor almam felan diyon. yaşın kaç bilmiyorum. ama tahminim 16 felan. ayrıca o gördügün ninjada 12000.km de sıfır takılmış sandık motor var. bir motorun hava, piston. gömlek sekman avans sipop ateşleme.grank. velhasılı çalışma prensibini 15 yaşında öğrendim. motor ve araba alırken ustaya dahi göstermem... sen benim. şahsi keyfim ve motorum hakkında konuşma. hakkını nerden aldın. beni tanıyormusun kaç kez muhhabbet ettik kaç kez karşılık çay içtik kaç kez günü paylaştık beraber turladık. kaç kez..? seviyemi hangi seviye kimin seviyesi...........!

hiç tanımadığım birisinini bağcıkları hakkında konuşup yukarıdaki gibi laf yediysem demekki kendisi hakkından karısı kızı hakkında konuşsam ne olacak bağcıkla bu bağcık neden bu kadar alındıız.benim yaşımda 22 size yetişemesekte benimde geçtiğimiz 10 senem sanyilerde elektrikçilerde geçmiştir.o prensipleri kendi ellerimle sökp tekrar takarım.
    ben senin motorun hakkında konuşma hakkını sen o motoru satılık ilanına koyduğun gün aldım...vay anasını arkadaş motor hakkındada konuşamayacaz.

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:41 ----------

Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmıyor diye selam vermemek mi, hatta verilen selamı almamak mı? Bunlar nası laflar, ne örf adetlerimize ne dinimize ne adamlığa sıgmaz. Ha apaçidir, anlarsınız her yerinden fırlamalık akar tamam, adam olmadığı belli zibidinin tekidir anlarsınız tamam ama her kasksıza öyle davranılmaz. Her zaman kask takarım, geçen Maltepede benzin aldım ve kaskımı takarken kilidi kırıldı, ne yapsaydım motoru mu bıraksaydım? Ev Kartal da , topcaseye koydum eve devam ettim, herzamanki gibi motorcularlada selam alıp verdim. Bazı konuları Abartmayalım
    çene kiliidimi kırıldı diye çantaya koydunuz...çok güzel düşünce çene kilidi kırıldı çantaya atayım çantadayken kaza yapsaydın ne olacaktı...kafanda olsaydı hiç olmazsa bi ihtimal kafandan fırlardı öteki türlü kurtulurdun...karadenizlilik varmı anca onların aklına gelir böyle bişe...
    dockerengin bunu beğendi.

Bazi arkadaslar hedef gösterdikleri kisinin forumda olabileceğini tahmin edemeyerek giyabinda aşağılayıcı ithamda bulunmuş. Mehmet Bey tum ağırbaşlılıgi ve olgunluğuyla gereken cevabi vermiş. Kimsenin baska bir kimseyi rencide etme hakki yoktur. Hele ki bu bir forumda oluyorsa kanunlarımıza göre aleni islenen bir hakaret suçu olarak kabul edilmektedir. Olumsuz ifadelerde bukunan kisiler keşke duvara tosladigini anladiklari anda özür dileseydi de bu konu kapansaydi.
    memo06 bunu beğendi.

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    evet merçiğim öncelikle. şunu söylemek isterim yaşım 46. 30. yıllık. motor kullanıcısıyım. mobillete jawa.350...mz.250.301. bunların hepsi altımdan geçti. ve 30 yıldır hiç kaza olayım olmadı. bu olmayacak anlamına gelmez allah herkesi korusun. eşeğe bile biniyorsan nasıl kullanacağını bilmelisin. eğilerek selam verdi diyorsun. cevaben diyorumki insanlar. küçüldükçe büyürmüş. benim insanlarla aram hep iyi olmuştur. kask olayına gelince kaskı herzaman severek takan bir kullanıcıyım. dükkanım. ve evim senin beni gördüğün güzelgaha çok yakın. o öylesine kısa sitres atma turuydu. güllükte dükkanım var. gel tanışalım bir çay ikram edeyim sana.tanışalımda. o 55 yaşında dediğin dayını tanıdıktan sonra kendini kaç yaşında hissedeceğini merak ediyorum... ''sana yaşım yetmezse,yaşadıklarım yeter.''
    Kask takmayanlar genellikle hava atmak için biniyormuş gibime geliyor böyle makinelere. O yüzden o an ki tutarsızlığım için özür dilerim. Uzaktan simanızıda böyle tanıtabildim. Bazı çamur atmaya meraklı arkadaşlar dalga geçtiğimi sanmış haşa. Dediğim gibi yüzünüzü tam olarak kestiremediğimden yaşıda biraz fazla yazmışım babamda aynı yaşta Boş bir vaktimde çayınızı içmeye gelirim. Tekrardan özür dileyerek çekiliyorum, kazasız belasız sürüşler diliyorum. ( Markete giderken bile kask takmanızı öneririm ninja gibi makinada )
    luciphere bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    kasksız selam vermem diye direten arkadaşlar sizde OKUMA PROBLEMİMİ var hepinizde birlikte anlamıyorum her yazdıgı mesajında kask takmamam binde birdir diye belirtmiş ki zorundada degil memet abiyi tanımam etmem ancak çok tanışmak isterim herkez yanlış bi kendinizmi dogrusunuz

ben yolda bırak kasksızı apaçi tabiri caizse fırlamaların bile selamını bile boş çevirmem selam allahın selamı selam veriyorsa insanlıgından saygısından veya sevdiginden veriyordur
    memo06 bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Selam almamak nedir? Yaşça büyük üstelik. Ayıpmış.
    memo06 ve MetinK. bunu beğendiler.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam almamak nedir? Yaşça büyük üstelik. Ayıpmış.
    Lambalarda dururken başını salladı bende baktım sadece o sırada bizede yeşil yandı zaten. Öyle güzel saptırıyorsunuz ki konuyu sanki Selamun Aleyküm diyene Aleyküm Selam demedik.

memo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    Alıntı SuperLigter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sürücü 20 yaşında olsaydı apaçi olucaktı ama 50 yaşında diye saygımı göstermemiz gerekiyo. Adam kask takmıyomuş arkadaş da bundan yakınmış selamını almamış .
    mustafa kardeşim. öncelikle nacizane şunu söylemek isterim.belki biliyorsuzuzdur ama.. selamün aleyküm demek. karşındakine.(Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun anlamında. karşındaki ''İNSANA'' dua etmektir....selam vermek ve almak farzdır. baya bir araştırdım kask takmayan bir motor sürücüsünün selamı alınmaz diye bir hüküm göremedim. KİMLERE SELAM VERİLMEZMİŞ ONUDA ÖĞRENDİM BU SAYEDE. YABANCI KADIN VE KIZLARA SATRANÇ OYNAYAN KİMSELERE VE İÇKİ SOFRASINDA OLANLARA.. buradan alacak almayacak. bütün motor sevdalısı arkadaşlarıma. gönderiyorum.. selamünaleyküm.( ALLAH,IN SELAMI RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN)..... HAYATTA KIRILMAK İSTEMİYOSAN KİMSEYİ KIRMAYACAKSIN.. çünki kaskın takılı olsada olmasada bir saat sonra bu dünyada olmayabiliriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar güzel bir söz dedeye sahip çıkalım kampanyası...aynı şekilde kasksız hiçbir kişinin selamını almamda vermemde.

hiç tanımadığım birisinini bağcıkları hakkında konuşup yukarıdaki gibi laf yediysem demekki kendisi hakkından karısı kızı hakkında konuşsam ne olacak bağcıkla bu bağcık neden bu kadar alındıız.benim yaşımda 22 size yetişemesekte benimde geçtiğimiz 10 senem sanyilerde elektrikçilerde geçmiştir.o prensipleri kendi ellerimle sökp tekrar takarım.
    ben senin motorun hakkında konuşma hakkını sen o motoru satılık ilanına koyduğun gün aldım...vay anasını arkadaş motor hakkındada konuşamayacaz.

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:41 ----------

çene kiliidimi kırıldı diye çantaya koydunuz...çok güzel düşünce çene kilidi kırıldı çantaya atayım çantadayken kaza yapsaydın ne olacaktı...kafanda olsaydı hiç olmazsa bi ihtimal kafandan fırlardı öteki türlü kurtulurdun...karadenizlilik varmı anca onların aklına gelir böyle bişe...
    bak erol kardeş. dedeye sahip çıkalım kampanyası derken. o tepki veren aklı selim insanların çoguyla uzun geziler yaptık sevgiyi saygıyı yardımlaşmayı ikramı paylaştık. birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. bak forumda bizimle bir kez gezimize katılan ve benimle bol bol dialoga giren 18. yaşındaki emre kardeşim bile nasıl tepki veriyor. selam almamda vermemde diyosun kimlere selam verilmez ben araştırdım paylaştım. okursun . bir bağcı hakkında konuştuk. ya karısı ve kızı hakkında konuşsaydık ne olacaktı diye dengesiz ve densiz. bir söylemde bulunuyosun....! kısa bir cevap vereyim. hatta bu formu kullanan adam gibi adam olan arkadaşlarıma saygızıslık olmasın diye cevap vermeyim......! söz gümüşse sükut altındır..
    ''hayat heyecan olduğu sürece güzeldir''...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Beyler, arkadaşlar, dostlar.... Tartışmanında bir adabı vardır. Bokunu çıkartmayınız lütfen

Sizene elalemden ? İsteyen kask takar, isteyen kafasını sallar, isteyen başka bir şeyini... Ayıp yahu . . . Olmayan hakkınız ile insanları yargılamaya çalışmayın.
    hotrob ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    arkadaşlar aklın yolu birdir mantığıyla bu konu hakkında. beni destekleyen demiyorum. doğrusu budur diye konuya yorum yazan. motor tutkunu arkadaşlarıma tşkr ediyorum. sevdiklerinizle birlikte. kazasız belasız sürüşler diliyorum..

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    [/COLOR]
    çene kiliidimi kırıldı diye çantaya koydunuz...çok güzel düşünce çene kilidi kırıldı çantaya atayım çantadayken kaza yapsaydın ne olacaktı...kafanda olsaydı hiç olmazsa bi ihtimal kafandan fırlardı öteki türlü kurtulurdun...karadenizlilik varmı anca onların aklına gelir böyle bişe...[/QUOTE

Birader bende Karadenizlilik yok ama sende biraz artislik var galiba hee?
    memo06 bunu beğendi.
    TAN TOKDEMIR

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Mert kardeş selamı alsaydı
    Memo dayı kaskını taksaydı
    Benzin biraz daha ucuz olsaydı
    Bu tartışmalar olur muydu söyleyin...
    İmportant, memo06, MetinK. ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Forumdaki herkes zaten bütün kurallara uyup, deri tulum, arai kaskla bakkala gidiyor
    cece89, ea1925 ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    [/COLOR]
    çene kiliidimi kırıldı diye çantaya koydunuz...çok güzel düşünce çene kilidi kırıldı çantaya atayım çantadayken kaza yapsaydın ne olacaktı...kafanda olsaydı hiç olmazsa bi ihtimal kafandan fırlardı öteki türlü kurtulurdun...karadenizlilik varmı anca onların aklına gelir böyle bişe...[/QUOTE

çok güzel bir tespit tan kardeşim. tebrik ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert kardeş selamı alsaydı
    Memo dayı kaskını taksaydı
    Benzin biraz daha ucuz olsaydı
    Bu tartışmalar olur muydu söyleyin...
    insanlarda kırk ayaklı olsaydı. ne ayakkabı satardım ama.. ayıptır söylemesi ayakkabı mağzam varda.
    ''hayat heyecan olduğu sürece güzeldir''...

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki herkes zaten bütün kurallara uyup, deri tulum, arai kaskla bakkala gidiyor
    Bu çok hoşuma gitti imza yapacağım :D
    memo06 bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300

ben olayın mantığını çözemedim kask ortadan ikiye ayrılmadıkça kafaya her şekilde takılır çene kilidi kırıldı diye arka çantaya koyma işini çözemedim.
    memo dayı sana bişe söylemiyorum zaten sana zx6r ınla mutluluklar...

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, arkadaşlar, dostlar.... Tartışmanında bir adabı vardır. Bokunu çıkartmayınız lütfen

Sizene elalemden ? İsteyen kask takar, isteyen kafasını sallar, isteyen başka bir şeyini... Ayıp yahu . . . Olmayan hakkınız ile insanları yargılamaya çalışmayın.
    Ikinci bölüm değil ama birinci bölüme katılıyorum.

Birde kasksız sürücülerden çok hoşlanmıyorum . Ama öyle olmuyor . Geçenlerde bitane scooter sürücüsü arabaya arkadan çarptı içim cız etti . Öyle olmuyor yani çocukta kask yok bişey yok ama yine koşuyor insan.

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    mustafa kardeşim. öncelikle nacizane şunu söylemek isterim.belki biliyorsuzuzdur ama.. selamün aleyküm demek. karşındakine.(Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun anlamında. karşındaki ''İNSANA'' dua etmektir....selam vermek ve almak farzdır. baya bir araştırdım kask takmayan bir motor sürücüsünün selamı alınmaz diye bir hüküm göremedim. KİMLERE SELAM VERİLMEZMİŞ ONUDA ÖĞRENDİM BU SAYEDE. YABANCI KADIN VE KIZLARA SATRANÇ OYNAYAN KİMSELERE VE İÇKİ SOFRASINDA OLANLARA.. buradan alacak almayacak. bütün motor sevdalısı arkadaşlarıma. gönderiyorum.. selamünaleyküm.( ALLAH,IN SELAMI RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN)..... HAYATTA KIRILMAK İSTEMİYOSAN KİMSEYİ KIRMAYACAKSIN.. çünki kaskın takılı olsada olmasada bir saat sonra bu dünyada olmayabiliriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

bak erol kardeş. dedeye sahip çıkalım kampanyası derken. o tepki veren aklı selim insanların çoguyla uzun geziler yaptık sevgiyi saygıyı yardımlaşmayı ikramı paylaştık. birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. bak forumda bizimle bir kez gezimize katılan ve benimle bol bol dialoga giren 18. yaşındaki emre kardeşim bile nasıl tepki veriyor. selam almamda vermemde diyosun kimlere selam verilmez ben araştırdım paylaştım. okursun . bir bağcı hakkında konuştuk. ya karısı ve kızı hakkında konuşsaydık ne olacaktı diye dengesiz ve densiz. bir söylemde bulunuyosun....! kısa bir cevap vereyim. hatta bu formu kullanan adam gibi adam olan arkadaşlarıma saygızıslık olmasın diye cevap vermeyim......! söz gümüşse sükut altındır..

Bu olaya dinle nasıl bağdaştırdın anlayamadım herkes senin inandığın dine inanmak zorunda değil biri bana selam verdi diye ister allahın ister zeus un isterse başka bi tanrının adına versin almak zorunda değilim.Yabancı kadın erkek içkili içkisiz namuslu namussuz selam verilcek her adama bana selam verirse veririm ha 600 lük makinede kasksız HERHANGİ BİRİ bana selam versin almam . Neyse konu çok uzadı .
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL DAY ALL NİGHT
    ROCK HARD , RİDE FREE ALL YOUR LİFE !

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    rahmetli Barış Manço ne demis?
    yaz dostum ;
    guzel sevmeyene adam denir mi..
    yaz dostum ;
    selâm almayana yiğit denir mi..
    MetinK. ve search16 bunu beğendiler.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Vay arkadaş şaşırdım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)