Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta ve ehliyet

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Merhabalar forumu araştırdım ama tam emin olamadım trafik sigortası yaptırken yaş önemli yazılmış ama kullanıcak kişinin yaşı mı yoksa ruhsat sahibinin yaşı mı ?
    Bir diğer sorum . Ehliyete yazıldım 2 kere derse girdim ama hep araba üstüne anlatılıyor zaten hocadan da memnun değilim.Ehliyet kursunda derslere devam zorunluğu var mı ?
    Ayrıyeten parayı verdikten sonra biz direksiyon dersi vermiyoruz dediler bu olayı nasıl halledebilirim vitesli kullanmadım hiç ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sigorta ruhsata göre hazırlanır.
    Ehliyet ülkemizde parayla satınalınan bi kart parçasıdır.Araç kullanamaz,öğretemez,kullandırır.Eğitim alman şart.Ya da adam biri eğitim verebilecek tanıdık birini bulman gerek.Son zamanlarda bi düzenleme oldu ama genede motosiklet direksiyon dersi verilmiyor.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    motorun kazası,
    kullanıcının ehlıyet yaşı,
    tc numaran ıle surucu kaza gecmısı,
    bunlar etken olur sıgortalarda

Bunlar dün bi abimiz yazmıştı sigorta ile ilgili bi konuşmada ordan alıntı yaptım . ehliyete gelirsek ;

Kurslar 0 tecrubeye normalde ders vermıyorlar demıslerdı bana. Kurs'um tanıdıkdı benım saatlik 30 liraya anlaşdık 1-2 gun ders aldım birazda içten gelen yetenek azim kolay söküyorsun vites geçişleri arabayla aynı . Kalkışlar aynı, az gaz yarım debriaj . Kurs vermemelerinin sebebi biraz risk sen o motordan düşsen bişey olsa Allah korusun bi araba çarpsa fln onun sorumluluğunu alamazlar . Çok hevesin varsa biraz bastır ama saatlik ücret alarak yapıyorlar malesef bu işi . Kurs kurs değişiyo bi arkadaşım saatliği 80'den almış sanki görende ileri sürüş tekniği öğretiyorlar allahın dandik 125 lik motorlarıyla bi gaz bi debriaj sıkmaya saatlik 80 100 tl gibi ciddi paralar ıstıyorlar . Sakın öyle fiyat verırlerse isteme

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Direksiyon sınavı vermiyen kursun kalitesizliği o bunun başka bir açıklaması yok,kanuna göre kursların direksiyon dersi vermesi zorunlu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)