Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

ehliyetsiz motosiklet sürücüsü polisi tuş etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görevli memura mukavemet.Problemi büyük olur.Suç işlemiş sonuçta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    goturmusler merkeze , opturmusler herkese.
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

ahmetist1181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    güreşçi arkadaşın yaptığı da kelaynak sürüsünün yapmayacağı cinsten bi sosyo critik tavranış örneği olmuş..

Ekleyebileceğim tek şey:
    + ∞

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Polis ne yapsın koymuşlar kanunları ....ceza oranları sakat o arkadaş tam 825 ytl ödemeden alamaz o motoru geri eğer aynı arkadaş tır veya otobüs kullanırken yakalansa yine aynı cezaya çarptırılacaktı komik yanı bu
    hehe:D
    suç aynı... ehliyetsiz araba kullanmak. ne fark eder, tır, kamyon, motosiklet, araba:D tabi ki de aynı para cezasi olacak. hadi kopru gecisleri icin itirazetmek makul de bunun icin degil sanki.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı
    hehe:D
    suç aynı... ehliyetsiz araba kullanmak. ne fark eder, tır, kamyon, motosiklet, araba:D tabi ki de aynı para cezasi olacak. hadi kopru gecisleri icin itirazetmek makul de bunun icin degil sanki.
    ehliyetsiz kamyon kullandın bi arabayı altına alıp bi aileyi dünyadan sildin...ehliyetsiz motosiklet kullandın gittin bi arabanın altına girdin kolunu bacagını kafanı kırdın ama arabadakilere bişey olmadı...aynı ceza ne kadar komik

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    çok büyük bir saygısızlık
    motorcu ailesinin kara lekesi oldu bu bence
    bencede motordan (kamyonu,arabayı,otobüsü bir tutmak saçmalık
    saygılar
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garip ya.adam kanuna karşı geliyor(ehliyet tabi ki olmalı ama bir kısım ehliyetlileride görüyoruz)hakkı olduğunu savunuyorsa savunsun ama bu şekilde davranıp nasıl kurtulacağını sanmış anlamış değilim.polis 'oldu şimdi gidebilirsin'mi diyeceğini sanmış bilemiyorum.
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı
    polis kardeşlerimiz de umarım motorun yağını koymayı unutmazlar da arkadaş fazla acı çekmezz
    Forrap yakışır demekle sanırım adama değil de,polisin soğukkanlı davranmasına yakışır demek istemiş.Ben öyle anladım. Gerizekalı herif,zeytinyağı gibi üste çıkmaya mı çalışmış.
    Şu yağ işine çok güldüm :D hakkaten yağ koymayı unutmasalar bari kuru kuru yakarlar falan mazallah ama emniyette o polis onun icabına bakar gibime geliyor...
    Okan ACAR

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    Alıntı necdet adlı üyeden alıntı
    karakolda motora bindirirler arkadaşımızı
    yok kardeş motoru bindirirler şimdi sırtına hehe
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

mekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 850
    burada poliste haklı vatandaşta siz devlet olarak ehliyet sınavını 2 şer 3 er ay arayla veriyorsunuz sonra ehliyetinj yok çek garaja öde bir motor parası daha çoğu kişiden duyuyorum polise al motoru senin olsun diyor madem cezai bir uygulama yapacaksın adam zaten motorun üzerinde eğer alkollü bir durum yoksa adammında üzerinde kurstan alacağı bir kursiyer belgesi varsa bırak gitsin bence bu konuda birşeyler yapılmalı çoğu kişi motorunu alıyor ehliyet kursuna da yazılıyor ama gelgelelim şansızlık sonucu yakalanırsa daha motorun tadına bakmadan satmak zorunda kalıyortrafik cezasını ödemek içinALLAH ilk önce kaza sonrada ehliyetsiz trafik polisine yakalanmayı nasip etmesin

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    evet şu kursiyerlik konusundda birşey yapılsın diyoruz fakat zevkli bir hayalden öteye gitmez sanki mekan.
    bende ehliyetsizim ama kurs sürecindeyim sınavlar 26 ağustos ve 23 eylül yani ben ehliyet ekimde alırım aldığım günde burdan tuzlaya kadar ordan modaya kadar ordan bi daha tuzlaya bi daha modaya giderim ehliyetimi kaskıma yapıştırıp

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    cok yanlıs bir hareket..

sonyeniceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 alacak ama parası yok Çine devam
    Şimdi hepiniz bana kızacaksınız ama ben motorlu amcanın yaptığını tasvip ediyorum hem de sonuna kadar,devletin hangi işi düzgün ki poliste devletin bir elemanı olduğuna göre devleti temsil ettiğine göre devlet biz vatandaşlar ile hep güreş edip yerden yere vurdu birazda vatandaş vursun yaw ne olacak,sen git bu memlekette asgari ücret 350 ytl de onu bile çok gör, vergi üstüne üstüne vergi,nerden soyabilirim onun hesabına bak. Ben de ehliyetsizliği tasvip etmiyorum ama bu memlekette işler nasıl işliyor, gittim ehliyet kursuna 160 ytl'ye yazıldım.Bereket bekarız kimse parayı napıyorsun diye sormuyor. Kursta dersler bile olmuyordu formulite icabı kagıt üstünde dersler gösteriliyor işte,direksiyon dersi bile yoktu senin motorun var mı kap gel imtihan günü,şimdi ben bu akbabalara 160 ytl al senin olsun dedim yazık günah değil mi bana,parayı ben kolay mı kazanıyorum herkes çok kolay mı kazanıyor. O imtihan sorularına ne demeli çözerken güldüm böğle sorular olur mu diye, ben veriyorum bir A2 ehliyeti için 350-360 ytl para ama o paranın gittiği yerlere bak sürücü kurslara hibe ediyorum devlete hibe ediyorum ona şuna buna herkese para dagıtıyorum bana kimse para dagıtmıyor nedense,şimdi gelelim cezaya tamam kanuna suç ama o adamın bir tanıdığı olsaydı dayısı amcası falan hemen yırtardı işten ceza falan da vermezdi poliste önünde eğilirdi veya o adamın ehliyeti olmasın 200 milyarlık bir mercedes ile polisin gözünün içine baka baka gezsin yine de bir şey olmazdı,bursada polisler motorsikletli gördüklerini herkesi durduruyorlar bir belediye otobusu duragına park etmiş mercedese bir park cezası bile kesmiyorlar aynı durağa birgün hacı murat parketmiş polis amcam hemen çekiciyi getirdi çektirdi arabayı aynı polis mercedese hiçbirşey yapmadı, Bu mu kanun nizam devlet sadece gariban halkına karşı nizam uyguluyor,bende yedim ehliyetsizlik ceza 720 ytl ye maloldu bana, inanın ki gitsem bir tecavüz hadisesine karışsam bundan daha az ceza öderdim suçum ne ehliyetsiz motorsiklet kullanmak, ödediğim para motorun parası nerdeyse,zaten motorumu zor almışım ama devletimiz sağolsun ben yaşadığım sürece ulu devletim turkiye cumhuriyetin oluşturduğu akbalara para kazandırmaya ailem ve akrabalarından bir kodadam olmamasından dolayı devletin her nizamımı ensemde hissedeceğim için gurur duyuyorum zaten sağolsun
    Not:Ehliyetsizliği tasvip ettiğim manasına gelmesin ama bu kadar saçma bir sistemde ehliyet benim gözümde bir kagıt parçasından başka hiçbirşey değil

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    bune ya her yazan abd yi yada amerikayı karıştırmış işin içine adam güreş bilmiyorsa suç polistemi yada karşısındaki kişi kendi çüssesinden büyük ve gücü yetmiyor die amerikan usulu eğitim almalıymış yada abd de böle yapmaya kalksa şimdi o adam yaşamıyordu bile ben amerikaya aşırı derecede karşı olduğum için bu yazıyı yazdım kimse kusura bakmasın
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

CUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawazx6r , sl150
    adam delinin tekiymiş heralde karakolda güreşmişlerdir biraz onla
    bazı arkadaşlar ehliyetlerin çok geç verildiğini sölüyo bakıyorum uzun sürüyomuş siz dua edin ehliyet aldıktan sonra istediğiniz motora binebiliyosunuz ehliyetsiz neden motor kullanılmak isteniyo bu ülkede anlamış değlim evraklar neden eksik ve polis kontrollerinden şikayet ediliyo bazen abartılıyo hak veriyorum kayıtsız bir aracın size zarar verdiğini yada ehliyetsiz bir sürücünün size yada tanıdığınız sevdiğiniz birine zarar verdiğini düşünün ne kadar kötü bir haksızlık olurdu ve yurt dışında bazı ülkelerde ehliyet alır almaz gidip 1000cclik motora binemiyorsunuz düşük cc den başlamak zorundasınız ve beliri zamanlarda tekrar sınava tabi tutuluyosunuz , buda mı yanlış sizce yoksa ülkemizdeki gibi oluncada saldım cayıra misali motor kullanılırsa kayıtsız motosikletler cirit atar ehliyetsiz sürücüler başa bela olur ( hepsi değil üzerinize alınmayın ) motorla suç işleme oranları artar ve kontroller sıklaşır işte böyle, sonrada yasak ciğneyen bi motorlu polisle güreşir bazıları bu deliye aferim der
    -GOOD GUYS DON'T ALWAYS WEAR WHITE-

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    motora bindirmezler o motoru ona oturturlar, ama o öküzün yaptığı yanlış motora oturtulmayı hak etmiş tabe ben polis olsam o motoru ona yedirtir bütün olarak çıkarttırırım o değilde şimdi bu yüzden bütün polisler üzerimize gelmesin

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Arkadaşlar, Motoru ehliyet kullanmıyor. Ama koyulmuş yasaların gereği ehliyet almak, Trafikte kullandığın aracın ruhsatını üstünde bulundurmak zorunluluğu var. Bu arkadaş Eğer Motosiklet giremez uyarı levhasına uymuş olsaydı sanırım bunlar olmazdı. Ayrıca Sanki Her gün ehliyet Sınavı varda insanlar almıyor. Ben mesela Motorumu aldım ve Hemen Ehliyet için müraacat ettim. Nisandan bu yana uğraşıyorum. Bu arada B ehliyetini de uğraşmışken alayım iki ehliyetim olsun dedim. Şimdi Bu aylarda B ehliyeti alacağım. Daha sonra Motosiklet Ehliyeti için ekim'i bekleyeceğim.Yani Ekim ayına kadar Yine Ehliyetsiz kullanmak zorundayım. Neyse Adana'daki memurlar anlayışlı. Aslında tüm trafikçiler anlayışlı. Bir kez beni durdurdular. Memur Ehliyet ve Ruhsat dedi. Ben "Ruhsat Var ama Ehliyet için müraacat ettim almaya çalışıyorum. Sürücü kursunun anlaşmasını gösterdim. Memur Baktı Kaskım kafamda... Yanaşırken Sinyalimi verip kurallara uygun hareket ediyorum. Tamam arkadaşım sağdan dikkatli dikkatli git... Birde Anons etti " Kırmızı Mondial Kontrol edildi.." Motoru Çalıştırıp giderken Başka bir motorcu "onu niye bırakıyorsun onunda ehliyeti yok"Benimle kibar konuşan Memur Ona dönüp "Konuşma lan... Kask yok...Motor psikopat bir ses çıkarıyor... Yolda artislik yapıyorsunuz...Ve Ehliyet almayı dahi düşünmüyorsunuz. Adam kurallara uyuyor. Yolda artistlik yapmıyor... Kaskı var en önemlisi Ehliyet almaya teşebbüs etmiş...Sende ispatla ehliyet almayı denediğini seni de bırakayım... Bağlıyorum ve Kask Takmamak, Trafiği zorlaştırıcı araç kullanmak, Ehliyetsiz Araç kullanmak, Araçta tahrifat yaparak Ruhsat dışı kullanmaktan işlem yapacağım... Diye bağırdı Banada sen yürü arkadaş dedi. Bu olayı anlatmamın sebebi... Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır. Neticede memurlarda insan. Motor giremez levhasını memur dikmedi. Motor giremezse girmeyeceksin o kadar. Hatta özür dilerim görmedim deseydi belki bunlar olmayacaktı. Ehliyet Sistemini onlarda biliyorlar. Atasözü vardır. "Sen hot ben Zot, Kim verecek bu hayvana ot?" der. O zaman madem ki yasalarda eşitsizlikler var. 30.000 Motorcu bir araya gelip bunu dile getirirse... Politikacılar Motorcuların oylarını almak için harekete geçip düzeltirler. Yazıp çizmek yetmiyor. Toplu Dilekçeler, Toplu Sürüşler, Bakanlığa Ehliyet Sınvlarını Hızlandırın diye dilekçe yazması var...Kamyona da motora da ayni ceza Anayasa Mahkemesine itiraz ettiğinizde Kaldırılıp düzenlenecek bir madde...Ama kim ne yapıyor? önemli olan bu... Yoksa Biz gücümüzü birleştirdiğimizde herşeyi yapabiliriz. Tabii İstersek...
    Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler