Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyetsiz motosiklet sürücüsü polisi tuş etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Nasıl adammış be bea...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisle kavgacıyla bu iş çözülmez çözüm moto ehliyetine ağır bir fiyat koymakve durmadam motor vergilerini yükseltmekten kaynaklanır vatandaş zor motor parasını denkleştirmiş oraya bi kanun koyuyor yok ehliyet yk vergi yok pul yok sigorta yok sen buraya park edmezsin bu caddeden geçemezsin falandır filandır diye uzayıp gider.
    kango multix yamaha 125

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bence çok yanlış bi hareket. bu ülkede yasalar var teksas değil ki. biz boşuna mı aldık ehliyetlerimizi.

bu tip motorcular tüm motorcuların imajını zedeleyen kişilerdir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Adam gitmiş 1250 ye motor almış zor bela...komediye bak şimdi ehliyet 350-400 tl ceza 825 tl,,dikkatimi çeken birşeyde bu yaklaşık 1200 tl nin %80 inin devlete gidiyor olması,neden a2 ehliyeti bu kadar pahalı biri bunu açıklayabilirmi?...2. husus neden bu ceza 825 tl gibi astronomik bir rakam?devlet vatandaştan ne istiyor,ben olsam donumu çıkarıp verirdim polise, al bunu kardeşim götür en başındaki soyguncuya derdim.....Adamın tarz farklıymış güreşçi demekki,,ha bu arada %8 den 22 ye çıkan ötv yi söylemeyide unutmayayım..Devlet vatandaşını soymaktadır.400 tl maaşa çalışmaya mahkum ettiği halkının parasına göz dikmiştir...Şimdi bazı çok bilenler atlarlar o da ehliyetsiz gezmeseydiiiiiiii diye,tamam kardeşim ehliyetsiz gezmesin bu doğru değilde,bunun cezası 825 tl mi olur haa şimdi diyeceksiniz ki caydırıcı olsun ne var yani normal 825 tl,o zaman bende diyorumki madem amaç maximum caydırmayı sağlamak o zaman 5000 tl olsun ceza böyle en azından 3-5 te olsa hergün biri yakalanıyor yeterince caydırıcı olmamış o zaman kimse süremez 5000 tl yi duyan....Arkadaşlar ıskaladığınız birşey var her suçun bir cezası olacaktır elbet fakat at gözlüklerini çıkarıp bu ülke insanının kaç liraya çalıştığına bir bakın 500 tl ye çalışırmı yahu bir insan evladı? 2 çocuk babası çalışırmı? ama ne yapsın mecbur, peki 500 tl ye çalışmak geçinmek zorunda olan vatandaşından hiçmi utanmıyorsun %30 vergi almaya,hiçmi utanmıyorsun 825 tl ceza kesmeye,hiçmi utanmıyorsun ota boka vergi almaya ..hay senin gibi devletin ben....
    "Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    Adam gitmiş 1250 ye motor almış zor bela...komediye bak şimdi ehliyet 350-400 tl ceza 825 tl,,dikkatimi çeken birşeyde bu yaklaşık 1200 tl nin %80 inin devlete gidiyor olması,neden a2 ehliyeti bu kadar pahalı biri bunu açıklayabilirmi?...2. husus neden bu ceza 825 tl gibi astronomik bir rakam?devlet vatandaştan ne istiyor,ben olsam donumu çıkarıp verirdim polise, al bunu kardeşim götür en başındaki soyguncuya derdim.....Adamın tarz farklıymış güreşçi demekki,,ha bu arada %8 den 22 ye çıkan ötv yi söylemeyide unutmayayım..Devlet vatandaşını soymaktadır.400 tl maaşa çalışmaya mahkum ettiği halkının parasına göz dikmiştir...Şimdi bazı çok bilenler atlarlar o da ehliyetsiz gezmeseydiiiiiiii diye,tamam kardeşim ehliyetsiz gezmesin bu doğru değilde,bunun cezası 825 tl mi olur haa şimdi diyeceksiniz ki caydırıcı olsun ne var yani normal 825 tl,o zaman bende diyorumki madem amaç maximum caydırmayı sağlamak o zaman 5000 tl olsun ceza böyle en azından 3-5 te olsa hergün biri yakalanıyor yeterince caydırıcı olmamış o zaman kimse süremez 5000 tl yi duyan....Arkadaşlar ıskaladığınız birşey var her suçun bir cezası olacaktır elbet fakat at gözlüklerini çıkarıp bu ülke insanının kaç liraya çalıştığına bir bakın 500 tl ye çalışırmı yahu bir insan evladı? 2 çocuk babası çalışırmı? ama ne yapsın mecbur, peki 500 tl ye çalışmak geçinmek zorunda olan vatandaşından hiçmi utanmıyorsun %30 vergi almaya,hiçmi utanmıyorsun 825 tl ceza kesmeye,hiçmi utanmıyorsun ota boka vergi almaya ..hay senin gibi devletin ben....
    ONLAR BİŞEYMİ NESEF ALMA VERGİSİ ÖDİCEZ YAKINDA HA BİDE YOLDA YÜRÜME VERGİSİ

Pardon Nefes Alma Dİcektİm

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    cumuk var bindiremiyolar bartık
    yıllar öncede buna benzer bir olayı gazetede okumuştum italyada kendisine ceza yazan polise ceza makbuzunu yediren bir vatandaş çıkmıştı...

Polis ne yapsın koymuşlar kanunları ....ceza oranları sakat o arkadaş tam 825 ytl ödemeden alamaz o motoru geri eğer aynı arkadaş tır veya otobüs kullanırken yakalansa yine aynı cezaya çarptırılacaktı komik yanı bu
    BBRR FOREVER!!!!!
    Comfirmation Bias

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Abi yapılan dvranış yanlış kesinlikle de ceza da hakikatten bi motor parası be..

garantisite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 500 kymco
    polis sabırlıymış doğrusu hem suçlu hem güçlü

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    valla amcama helal olsun nasılda kaldırdı attı adamı arkadaslar haklısınız ama cocukta da moped vardı yanı sankı 1000cc motor kullanıyormus gıbı muamele nedır yanı senelerdır mopedlerı ehlıyetsız turkıyenın her yerınde kullanıyorlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Zar zor motosiklet alan bir adam aldığı cezaya reaksiyon olarak yine zor şartlar altında çalışan başka bir adamı yere vurmuş.Peh.! Bu ülke için önemli bir haber sayılmaz.

Eğer bu iki adam birgün ,biz ne yapıyoruz diye düşünüp. Utanmadan bu vergi sisteminden nemalananları yere vurdukları gün bu ülkede birşeyler değişmeye başlar
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

osmanonder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR
    Valla helal olsun polise...

Nasıl tutmus kendini....

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    Eğer bu adam motorcuysa ben değilim.
    Ehliyetsiz motosiklet kullandığı için motosikleti bağlanan bir adam motorsuz kalmanın üzüntüsüyle polise saldıracak kadar seviyorsa motosikletini gitsin bir ehliyet alsın. Savunulacak hiçbir şeyi yok!
    çok haklısın..
    would I still see suspicions in your eyes?

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Akşam haberlerde izledim ben bunu, motorucu arkadaş güreşçi midir nedir? Tek eliyle polisi sırt üstü yere yapıştırdı, çok komikti Ama haberlerde, motorla girilmesi yasak bir caddeye girdiği için motorunun bağlanmaya çalışıldığını söylemişti
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

izmirliavukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisin bence biraz amerikan polisi vari bir eğitime ihtiyacı var. Suçluyu etkisiz hale getirmeden böyle girişim hatalı. Önce güreşçi arkadaşı ikna etmeli konuşmalı. Onu ekip arabasına davet etmeli, orada suçu anlatılmalı ve ardından motor park yerine çekilmeli. Biz sokakta hırsız motorumuzu alırken nasıl tepki verirsek ehliyetsiz zeytinyağ gibi üste çıkan güreşçi arkadaşta aynı tepkiyi vermiş ve resmen memura mukavemet etmiş. Olacak şey değil. Tamam ABD de falan da çok sert davranıyorlar, en nihayetinde bu adamın suçu adi suç değil. Şehir içinde 100 le giden tankerler var. onların şoförlerine de böyle davranılsa ya... Hatta haberlerde görüyoruz alkollü olup ta muayene olmaktan kaçan veya araçtan inmeyen şoförlere bile polis bu muameleyi yapmıyor. Benim de henüz ehliyetim gelmedi sınava giricem ama polis yakalarsa elbette önce ehliyet almak üzere olduğumu söylerim ama kanunu uygulayacağım derse, paşa paşa kesilen cezayı öderim. Ödeyemezsen de içeri girersin zaten. Bu arkadaş sadece 400-600 ytl ödeyip kurtulacakken, görevli memura mukavemet, müessir fiil v.s. v.s. den yargılanacak ve keşke verseydim o parayı diyecek. EEE...akılsız başın cezasını ayaklar çeker boşuna dememişler.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    binip motora kaçsaymış aslında

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    Bir motosiklet sürücüsü olarak o o kroyla aynı satatüde olmaktan utandım. Bence Ehliyetsiz ve korumasız yakalanan arkadaşlara üzülmek yanlış. Ehliyetsiz sürebilirler ama yakalanınca biz ehliyetli arkadaşların maddi manevi yüklendiği sorumluluğun diyetini ödemek zorundalar. Korumasız yakalandıkları zaman üzülmüyorum. Çünkü korumasız kaza yaptıklarında yeterince üzülüyoruz. Bir yerleri parçalanınca veya öldüklerinde. Ama bu kroya ne üzülünür ne de yaptığı savunulur. Medenice itiraz edebilirdi. Bu adamın nasıl bir sürücü olduğunu tahmin ediyorum. Her yer bunlarla dolu malesef. Bunların kimi kamyoncu, kimi otobüsçü, kimi dolmuşçu taksici vs. Buda motosiklet alabilmiş motosiklete biniyo.
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    hem yasak yere gir hem ehliyetsiz kullan, yaman hırsız evsahibini bastırır misali çok yanlış bi olay motora yasak olan caddeler olması doğru değil tamam ama polis görevini yapıyor bu şahsı motorcu olarak görmüyorum hepimizde davranışlarımıza dikkat etmeliyiz çünkü biyerde birbirimizi temsil ediyoruz.polise de tebrikler ayrıca.iyi ki de o polisin yerindeki ben değilim canını okurdum herhalde.
    Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    ABD'de polise bunu yapmaya kalksaydı şu anda yaşamıyordu bu adam.

Cezaları beğenmiyorsanız çözüm çok basit: Kurallara uyun! Ehliyet alın! Kask takın!

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    ehliyetsiz olması yanlış ama arada birde böyle güreş yapılır herkez unutmuş ata sporumuz ve 2006 yılında bir kez daha hatırlatıldı halkımıza edirneden davet etsinler o adamı kırkpınara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler