Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren Diskleri arkadaşlar bakabilir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Öncelikle herkese merhabalar geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.Malum bayram tatilinde bir kısmımız yerinden yurdundan ayrıldı bende bu topluluk içindeydim 5 günlük bir süre içinde 1 aylık Yamaha Yzf r125 im sokakta tentenin altında kalmak zorunda kaldı.Döner dönmez baktım tentem malesef tekerlerimi kapatamıyor 2 günlük yagmur sonrasında fren disklerim halkalar şeklinde paslanmıştı 1 aylık motosiklette bu mümkünmüdür acaba moralim gerçekten cok bozuldu aldığımdan beri her gün zerresine kadar tozunu siliyorum gözüm gibi baktım ilk yagmurda bu kadar olurmu arkadaşlar ya :( malesef kapalı bir garajımda yok motosikletimi olabildiğince yeni tutmak istiyorum pası gidermek için cözüm ve önerlerinizi bekliyorum. Biliyorum belki kiminiz için küçük bişey hatta konusu açılırmı bunun diyosunuz ama gerçekten yazın 4 ay yemeden içmeden çalıştım bu makineyi alabilmek için şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı egekrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.Malum bayram tatilinde bir kısmımız yerinden yurdundan ayrıldı bende bu topluluk içindeydim 5 günlük bir süre içinde 1 aylık Yamaha Yzf r125 im sokakta tentenin altında kalmak zorunda kaldı.Döner dönmez baktım tentem malesef tekerlerimi kapatamıyor 2 günlük yagmur sonrasında fren disklerim halkalar şeklinde paslanmıştı 1 aylık motosiklette bu mümkünmüdür acaba moralim gerçekten cok bozuldu aldığımdan beri her gün zerresine kadar tozunu siliyorum gözüm gibi baktım ilk yagmurda bu kadar olurmu arkadaşlar ya :( malesef kapalı bir garajımda yok motosikletimi olabildiğince yeni tutmak istiyorum pası gidermek için cözüm ve önerlerinizi bekliyorum. Biliyorum belki kiminiz için küçük bişey hatta konusu açılırmı bunun diyosunuz ama gerçekten yazın 4 ay yemeden içmeden çalıştım bu makineyi alabilmek için şimdiden çok teşekkürler.
    Gayet normal-sıkma canını-aynısını 30.000 tl'lık makine da olur...balata temizliyici sprey kullan-pırıl-pırıl olur....
    egekrgz bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    600RR
    Çok teşekkürler hemen bi tane temin edeceğim balatalar toz yaptıgındada kullanılıyomuş sanırım o fakat fren performansını birazda etkiliyomuş sanırım birde tekrar yağmur yağdığında bu durum tekrarlancak malesef ozaman tekerleri nasıl kapatabilirim acaba muşambanın m bedenini ullanıyorum fit oluyo large ni takarsam rüzgardan uçuyo poşet bağlasam oda ne kadar güvenilir olur

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Boşuna balata spreyi alma gerek yok. Fren diskleri fren tozuyla kaplı olur her zaman, bir kaç gün bekleyen otomobillere bak aynısını görürsün. Şimdi binip balata spreyi almaya git, balata spreyi almadan geri dön, balataların pırıl pırıl olur Yani iki tur at, fren yaptıkça pas gidecek
    İmportant, egekrgz ve ferhatkars bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bende fazer var aynısı yagmurda bendede oluyor.

poşet ile sardım sarmaladım arka diski.

Herkesin başına gelebilen ufak şeyler.
    egekrgz bunu beğendi.

Motosikleti
    600RR
    yusufozugenc kahvaltımı yapıp güzelce yıkadıktan sonra verdiğin misyonu yerine getireceğim inş olur be abi

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    2 tur at balatalar temizlenir hocam. Olur arada öyle.
    egekrgz bunu beğendi.

Motosikleti
    600RR
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende fazer var aynısı yagmurda bendede oluyor.

poşet ile sardım sarmaladım arka diski.

Herkesin başına gelebilen ufak şeyler.
    aynen kardeşim sütten yandı ağzımız bundan sonra bende poşet kaplama yapıcağım teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tur at balatalar temizlenir hocam. Olur arada öyle.
    çok teşekkürler sorunun küçük çaplı olduğu içimi çok rahatlattı cidden

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sıkma canını normal ve olağan şeyler
    egekrgz bunu beğendi.

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Sürdüğunde disklerde pas kalmayacak. Büyük branda kullan ve uçları kancalı lastikler var onlarla motoru sar. Hem uçmaz hemde şiddetli rüzgarda motoru şişerek uçurmaz. Iyi sürüşler.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Ufak bir hatırlatma:

Pası çıkartmak için WD-40 kullanma.
    İmportant, yusufozugenc ve gursus bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    350.000€ luk ferrarinin bile frenleri paslanir..(ilk baska cok dikkatimi cekmisti( gram sorun yaratmaz bu..

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Disklere sakın pası söksün diye WD-40 sıkma. Sakın.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Brandayı büyük al hatta brandacılara tentecilere git muşambadan yaptır bırandayı

Bagaj lastiği al bi kaç tane fren disiklerinin olduğu yeri brandanın dışından bagaj lastiği ile dola lastiği örtecek şekilde kasırga kopsa gene fren diskleri açıkta kalmaz

Gene genel olarak duruma göre bagaj lastiği ile brandayı sabitle rüzgar sert eserse brandanın sağı solu oynuyor

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350.000€ luk ferrarinin bile frenleri paslanir..(ilk baska cok dikkatimi cekmisti( gram sorun yaratmaz bu..
    O tip araçlarda seramik disk bulunuyor. Seramik paslanmaz.
    ercan41 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tip araçlarda seramik disk bulunuyor. Seramik paslanmaz.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...enge_Brake.JPG

Kızıltoprakta sürekli görüyorum kafamda öyle kalmış.. Ancak karbon-seramik frenler her yerde paslanmaz olarak geçiyor.. Motomax e gittiğimde dikkatlice bakacağım..

Motosikleti
    600RR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brandayı büyük al hatta brandacılara tentecilere git muşambadan yaptır bırandayı

Bagaj lastiği al bi kaç tane fren disiklerinin olduğu yeri brandanın dışından bagaj lastiği ile dola lastiği örtecek şekilde kasırga kopsa gene fren diskleri açıkta kalmaz

Gene genel olarak duruma göre bagaj lastiği ile brandayı sabitle rüzgar sert eserse brandanın sağı solu oynuyor

http://www.cevizciogluyedekparca.com...012140150.jpeg

evet motora kilit alırken görmüştüm bunları ama çok kısa geldiler altından üstüne çevrelemez gibi geldi bana en azından alttan depoya kadar ulaşmaz kesinlikle ben şuan bu işlemi iplerle yapıyorum izmirde ikamet ediyorum zaten cok sert havası olmuyo ama ıslanmasın işte bu arada tentenin m bedeni lastikleri tam oturuyor large bedenini geri yolladım o yüzden tekerler acıkta kalıyo onuda artık yagmurlu gecelerde poşetlerle sarmalıcam jantlar ıslanırsa bişey olmaz sanırım çok teşekkürler

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    diskler yapısı gereği paslanmaz malzemeden yapılamıyormuş ama kafaya takılacak bişey değil ben arabayı yıkıyorum onda bile oluyor tabi sonra frene basınca hepsi toz oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)