Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Koruma Ekipmanında Nelere Dikkat Edilmeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam,

Motorla birlikte koruma ekipmanlarımı da almak istiyorum. Ama o kadar çok şey, marka model ve fiyat var ki kafam karışıyor.

Önceliklerim şu şekilde:

1- Kask
    2- Korumalı bir mont/ceket
    3- Pantolon
    4- Eldiven - Dirseklik
    5- Yarım Bot

Kafama takılanlar şse

1- Bu malzemeler için uymaları gereken hehangi bir güvenlik standart var mıdır? Örneğin Kask için XX standardını karşılaması lazım, mont için YY standardı vb.
    2- Korumalı montlarda genelde dirseklik ve omuzluk oluyor. Buna rağmen ekstra dirseklik ve omuz koruma almak gerekir mi?
    3- Göğüs ve sırt koruma monta rağmen gerekli mi? Eğer öyle ise bu malzemeler için de bir güvenlik standart var mı?
    4- Son olarak fiyatı çok çok aşırıya kaçmayacak ama beni de gerçekten koruyacak marka önerileriniz var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bildigim kadar yazayım rahatlık acısından dizlik mafsallı aldıgın pantolon su gecırmez ve gecırırse ıade edebilecegın birsey + mont eldiven su gecırmez terletmez olması gerekiyor botu bilmiyorum hic giymedim fakat iş ayakkabısıyla motor kullanmak cok rahat ozellıkle vites gecisleri 40-50 tl lik bi is ayakkabısı su bile gecirmiyor karda binsen sıcacık tutuyor =)

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1- agv k3 430-500TL
    2- Difi monza deri 550TL
    3- Forever mavi kot+ Dizlik (50-70TL)
    4- Piyasada 10-900TL arası değişiyor.
    5- Forever nike-puma ayakkabı

-----------------------

1-Korumalıkların güvenlik standartı CE onaylı olmasıdır. Kask için ise sharp testleri var. 4 ve 5 yıldız alan kasklar tercih edilmelidir. Benim kask seçimim k3'ten yana oldu. Vücudumda kanamayan yer kalmadı... Kask görevini yapıp, en güzel şekilde korudu. Bu yüzden AGV k-3 dedim.

2- Difi monzayı örnek verdim. Dirsekten bileklere kadar uzanan iç padlar var. + omuz komple eklem yerlerini sarıyor. Bir çok montta korumalar bu kadar güven verici değil.
    + Mont için: Bellik alınması kafidir. . .

3- Göğüs için bir şey diyemeyeceğim fakat sırt için bellik takılması gereklidir. Bir çok montta sırtta ince bir pad vardır. Bana göre yetersizdir... Darbeleri yumuşatır o kadar... Bellik şart.

Kask: AGV K-3
    Mont: Difi monza
    Eldiven: Bering orta kalite F/P ürünleri var.
    Bellik: Yelek şeklinde, koldan askıları olan... Göbek kısmından cırt cırtlar ile sabitlediğimiz bir model vardı... O olabilir.
    Bot: Yorumsuz.
    Nomad_41 bunu beğendi.

Cevaplar için teşekkürler, peki bir acemi sorusu daha
    Bu sırt korumasını montun içine mi yoksa dışına mı giyiyoruz?

icine giyiyorsun bellik belini korur ama sirtlik alirsan belden sirta kdar korur 4riders kullaniyorum bi sikinti yasamadim 70 tp fiyatina gore iyi butce varsa knox gibi markalar tercih edilmeli

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    http://www.feyizoglu.com/Santa-Monic...t_47876.html#0

oğuz mont hakkında bi yorum yaparmısın dostum kısmetse bunu alıcam hava atmak gıbı olmasın arkadslar yanlış anlamayın fiyat biraz tuzlu fakat güven verıcı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/Santa-Monic...t_47876.html#0

oğuz mont hakkında bi yorum yaparmısın dostum kısmetse bunu alıcam hava atmak gıbı olmasın arkadslar yanlış anlamayın fiyat biraz tuzlu fakat güven verıcı
    O paraya kendimi A dan Z ye düzerim

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Hakkaten biraz fazla deil mi? 2000e full alpinestars tulum varken?

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya kendimi A dan Z ye düzerim

Fiyatı tuzlu'da işte. Biraz destek gelıyo yani orda ki fiyat bana kalmıcak :D emekli pedere itelicem almışkende ömürlük bişey alalım ıstıyorum gerek marka güvencesi gerekde görünüşü benı cok etkıledı . Kask'da shoei nin bi kası var onu alıcam oda 1.900 fln ( Kask şaka tabi :D )

Aynen dosutm tulum fln'da var baktımda tulum cok hosuma gıtmıyor gorunus ve kullanış acısından

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Oguzun onerdigi montu alip kaska 2000 verir misin haci. Gereksiz is bu kadar para vermek cekete..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Dimi aslında onuda dusunuyorum ya kararsız kaldım . Aslında kask'a cok fıyat yatırıp mont'a daha düşük yatıcıaktım sonra ikisinide dengelıyım kafada 1 mılyarlık kask govdede 300 lıralık mont olmasın dedım . Sonra mont'u babam alırım dedı emeklı adam 12 taksıtle ayda 130 lıraya gelıcek tek cekım fıyatından bırazda ındırım yapar sahıbı tanıdık. o kadarda zorlayacak bısey deıl butceyı gıbıme geldı ama genede israf yapmak kotu tabı

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yer tanidiksa. Soyle guzelinden bi shoei, bell kask + oguzun onerdigi di-fi monza. Az pazarlik ustune komple pedere yikarsin istersen.. Kask seni en rahat veya rahatsiz edecek kisim. Sesi var, ruzgar yemesi var, ceketten yalpalayan gormedim ama aerodinamisi yetersiz kaska ruzgar yiyince dunyasini sasiran cok gordum..

Motosikleti
    Oğuzun mont hosuma gıtmedı yaa :D Kızacak sımdı. Kask nolan n86 veyatta shark s900c . Alıcam ıkısı arasında kararsızım . Mont için verdiğim link deki'ni aklıma kestırdım . Yanlış tercih mı edıyorum acaba

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yanlis deil dainese cok guzeldir de 2000e ceket ne vericek sana. Mantikli deil. Motordan uctugunda parasut acip kus tuyu yataga dusuruosa al da 600-700e de var dainese onlara bak. Nasi bi evlatsin baolm babama ne giydirsem kar die mi bakion olaya?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    800 tlye kadar tekstil olmayan Revit işini fazlasıyla görür

Sonrasında Revitinden eldiven

Motoru yeni alıyorsan lastik arka çanta çeşitli aksesuar 1.800 tl ye tulum alınır gündeliğe pratik olurmu tulumu giy çıkar

Motosikleti
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis deil dainese cok guzeldir de 2000e ceket ne vericek sana. Mantikli deil. Motordan uctugunda parasut acip kus tuyu yataga dusuruosa al da 600-700e de var dainese onlara bak. Nasi bi evlatsin baolm babama ne giydirsem kar die mi bakion olaya?

Yok hocam o dedi zaten sen beğen alırız dıye sımdı ilk tecrubelırımız olcak onlarda hani ıstedıgını alırız dıyo . Tecrubelı abılerım var iş yerımden onlarlada konusuyoruz bunu gosterdım oda pahalı ama ömürlük dedi varsa paran al yoksa revit'in derileri vardı onlarıda gosterdı . Revit in var bitane " http://www.feyizoglu.com/Rebel-Deri-Mont_47189.html#0 " . İlk bunu dusunuyordum sonra dainese ye aklım takıldı almısken tam alalım dıye

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Kardesim sen kararini vermissin zaten. Yoksa basmazsin bu kadar. Hayirlisi olsun hakkinda.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim sen kararini vermissin zaten. Yoksa basmazsin bu kadar. Hayirlisi olsun hakkinda.

Eyvallah hocam

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    hocam güvenlik ekipmanında öncelik sanırım kask olsa gerek. eve daiense montlar zaten kral, ama öncelikle alabileceğin en iyi kaskı alman daha mantıklı. mont konusunda alternatifte çok. feyizoğlu bana yakın olduğu için tüm ekipmanlarımı ordan aldım ve gayet iyi ilgilenip yardımcı oldular. en güzeli mağazaya gidip deneyerek alman. evet hepsi önemli ama sanırım kask - mont - diz koruma şeklinde sıralamak gerekiyor sanırım. yanılıyor da olabilir, yeni başlayan biri olarak ahkam kesiyor olmak da istemem
    Nomad_41 bunu beğendi.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Motosikleti
    Alıntı hissizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam güvenlik ekipmanında öncelik sanırım kask olsa gerek. eve daiense montlar zaten kral, ama öncelikle alabileceğin en iyi kaskı alman daha mantıklı. mont konusunda alternatifte çok. feyizoğlu bana yakın olduğu için tüm ekipmanlarımı ordan aldım ve gayet iyi ilgilenip yardımcı oldular. en güzeli mağazaya gidip deneyerek alman. evet hepsi önemli ama sanırım kask - mont - diz koruma şeklinde sıralamak gerekiyor sanırım. yanılıyor da olabilir, yeni başlayan biri olarak ahkam kesiyor olmak da istemem

Estafurullah hocam . feyizoğlu evet çok güzel biyer . Güzel biryer olmakdan da ziyade adem abi benim tanıdığım kendiside dedi sen gel ben sana yardımcı olucam dıye . Hani bu montu bana o göstermedı. O gösterse fln insanların aklında şey olcak ne kadar pahalı varsa kitlemiş işte sana gibi Ki adem abi yani dükkan sahibi öyle birisi değil . Ben seçtim bu montu. Kask olarakda dediğim gibi nolan n86 veyahut shark s900c dusunuyorum Kötü seçim olmadıgını dusunuyorum kask konusunda ama tecrubelı arkadslarımız daha ıyı bılır iyiyi kötüyü. Mont konusunda . Tekstil montları hosuma gıtmıyor yaa . Deride'de ikitane deri var feyizglunda bitanesi dainse'nin diğeride üst link'de belirttim revit'in var arkadasımda revit'inkine 1 mılyar verecegıne 1 daha koy dainsee al diye bastırdı öyle giriştim dainseye .. Profil fotografımda onun dükkandan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)