Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Koruma Ekipmanında Nelere Dikkat Edilmeli

Motovento
    REKLAM ALANI
    hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    anlıyorum hocam. tabii bütçe de önemli. ama güvenlik ekipmanın da görünğşten çok kaliteye öncelik vermek gerekli. zaten tanıyormuşsun mutlaka yardımcı olurlar. bene geçen 4riders ın deri montunu gördüm bizim şirkette birinde. belki deri mont konusunda başka alternatiflere de yönelebilirsin.

Allah gönlüne versin artık ne diyelim

Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estafurullah hocam . feyizoğlu evet çok güzel biyer . Güzel biryer olmakdan da ziyade adem abi benim tanıdığım kendiside dedi sen gel ben sana yardımcı olucam dıye . Hani bu montu bana o göstermedı. O gösterse fln insanların aklında şey olcak ne kadar pahalı varsa kitlemiş işte sana gibi Ki adem abi yani dükkan sahibi öyle birisi değil . Ben seçtim bu montu. Kask olarakda dediğim gibi nolan n86 veyahut shark s900c dusunuyorum Kötü seçim olmadıgını dusunuyorum kask konusunda ama tecrubelı arkadslarımız daha ıyı bılır iyiyi kötüyü. Mont konusunda . Tekstil montları hosuma gıtmıyor yaa . Deride'de ikitane deri var feyizglunda bitanesi dainse'nin diğeride üst link'de belirttim revit'in var arkadasımda revit'inkine 1 mılyar verecegıne 1 daha koy dainsee al diye bastırdı öyle giriştim dainseye .. Profil fotografımda onun dükkandan
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar şuna ne dersiniz

Şöyle bir body Armor buldum:

http://www.hondamototal.com/?urun-744-SPIDI-DEFENDER-ARMOR-180---195-CM.html

Güzel tarafı sırtlığın EN-2, göğüs, dirsek ve omuz korumasının ise EN-1 standardlarına uyması, fiyat da makul bence. Çünkü bu standartlardaki korumaları tek tek alsak bu fiyatı geçiyor.

Bun korumayı aldıktan sonra sanırım üstüne bir ceket almak gerek.
    Bu ceket nasıl olmalı

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    az önce yazmayı unutmuşum;

evet feyizoğlu'nda müşteriyi kazıklamak gibi anlayış yok. mesela ben kask almaya gittim, yeni başladığımı söyledim, motoru gösterdim, kask işinden anlamıyorum ve önceliğim güvenlik, o nedenle siz ne önerirsiniz diye sordum. bana bir kask önerdiler ve gayet iyi bir ürün olduğunu, işimi görebileceğini söylediler. açıkçası bana önerdiklerinden daha fazla bir bütçe ayırmıştım kaska ve kendilerine de söyledim yani daha pahalı bir kask alabilme imkanım olduğunu bildikleri halde, kendi önerdikleri ve fiyatı daha hesaplı olan kaskı almamı söylediler. testlerden 4 yıldız almış, iyi bir kask ve daha pahalılarının yerine tercih edilebileceğini söylemeleri bugünlerde pek karşılaşabileceğimiz türden ticari bir davranış değildi ki bu cidden takdire şayan. sonra mont, diz koruma, tank pad, file vs. diğer ihtiyaçlarımı da ordan aldım. eldiven vs. kalanları da kısmetse bu şekilde tamamlayacağım.
    Nomad_41 bunu beğendi.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Dainese'e o kadar para vermek aptallıktır. Marka fenomenliğinden başka bir şey değildir.

1 ay önce forumdan bir kardeşimize aldık, 1000TL peşin paraya aldık hemde... İçim acıdı beah Giyiyorsun abi, üzerine basılmış kurbağa hissiyatı uyandırıyor. G.tten koldan omuzdan sıkıyor, maffediyor adamı. Ben hareket etmeyi severim motor üzerinde. Bi sola bi sağa bi belimi oynatırım bir şeyler yaparım illa... Vücudumun hareketli olup uyuşmaması için. Bu montlarda öyle bir şey yok. Vücut iflas ediyor.

+ bana göre dainese eski kalitesinde değil. Fiyat eskisinden pahalı ama kalite düşmüş gibi geldi. Marka fenomeni olmadım motor aksesuar ve giyim konusunda. F/P ürünlerini tercih ederim. Az paraya en kalitelisini alırım.... Aldıklarımıda yazdım zaten.

Sen dainese montu giyip motor üzerine oturdunmu hiç ? Tipi hoşuna gitmemişmiş Giy, dediğimi anlarsın.

Mont almadan önce piyasadaki hepsini denedim. 1500TL bütçem vardı mont için gittim 550TL difi monza aldım. Renkli, çaf çaflı bir şeyler istiiyorsunuz belki ama öyle olmuyor işte.
    Giydiğinde rahat ediceksin, parasını hak edicek ve güven vericek arkadaş... En önemlisi rahatlık ama.

Mont konusunda bu yazdıklarımdan sonra başkada bir şey demem. He ömürlük diye bir şey yok... Kaskı yere düşürürsen, kaza yaparsan... 2. kez kullanmamak gerek, ÇÖP.
    Mont ile yattığında, deri zedelendiğinde veya yırtıldıgında bir şey oldugunda giymek istemeyeceksin... ÇÖP. Bu yüzden F/P ürünleri diyoruz mont konusunu kapatıyoruz

Kask ile ilgili anılarımı ara ara anlatıyorum. Tecrübe ile sabitte yazıyorum. Daha ne yaziyim Gel, kolumdaki kaza izlerini gösteriyim dostum... Gel, eski deri montumu gösteriyim... PArçalanmış mavi kotumu gösteriyim Severdim kotumu be.

Agv k-3 görevini mükemmel şekilde yaptı. Gidip tekrar agv-k3 kask aldım sonra. Bununda içine ediyim, yaşarsam tekrar K-3 alıcağım...

Body armor cross harici kullanışlı değildir. İşi fazla abartmamak lazım. Normal bir bellik iş görücektir. Montun içine giyilir, cırt cırtları ile göbek hizasından sıkılır.

Tekrar tekrar söylüyorum. Milletin, kaza yapıp hayatta kalmayan cahil arkadaşların lafına kanmayın. Herkes dainese dainese diye tuttururda. Kaç tanesi kullanmış arkadaş

Eski dainese pelle kullanıcısı olarak söylüyorum. Hiç ama hiç gerek yok o paraları vermeye. Yazık günah... Kolay kazanılmıyor.

Diyeceğimi dedim, varsa soru. Dinlerim
    Nomad_41 ve Linwelin bunu beğendiler.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Hmm hacı dogruda dıyorsun . Diğer attığım revit'in linkine baktınmı ?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Giymeden ne dememi bekliyorsun ? Diyeceğimi dedim... Başkada bir şey diyemem. Hayırlı bayramlar
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Eyvallah hocam sanada hayırlı bayramlar bide çaylak sorusu daha soraıym. F/P dediğin ne anlama gelıyor açıklamada ?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Fiyat/performans. Yani Oğuz'un anlatmak istedigi bu paraya alabilecwgin en iyi mont bu en uyguna en kalitelisi mantigi yani bi nebze..

Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam sanada hayırlı bayramlar bide çaylak sorusu daha soraıym. F/P dediğin ne anlama gelıyor açıklamada ?
    tr_select ve Nomad_41 bunu beğendiler.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Difi monza'yı denıcem . Nerde bula bılırım ? mecidiyeköyde ikamet edıyorum

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti

Eyvallah hocamm. Darladım seni gece gece Dediğine hak verıyorum sımdı . Yeni başliyacagız 2-3 takla atsak deri meri yırtılcak sonra gıymek ıstemıcez o kadar montun taksıtlerını odıcez bide alırsın bundan Allah korusun kaza gecırırsen yenısını alırsın

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Yaziyi komple link yapmissin telefondayim bende diorum bu yazi niye mavi 40 kere tikladim, tel kitleniodu
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Eren, yanlışlıkla yaptım öyle. Sonrada silmek istemedim

Yeni başlayan arkadaş; Kimsenin lafına kulak asma. Ekonomik, iş görücek ürünlere yönel... Çaf çaflı ürünleri s...et. F/P olsun hakkını versin yeter
    Nomad_41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Aynen hocam o paraya motora bakım yaparız daha mantıklı

Monza yı ben de beğendim. Bunun içine sonradan göğüs ve sırt koruma giyiliyordur heralde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)