Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İnsanı motosikletten soğutan insanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gri Duygular - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Tam motosikletimi almama az kalmışken bir şey bilmediği halde gelip önünde bir sınav var kaza yaparsın sakatlanırsın sınavdan sonra al diyor adamın biri gelip. Ailemin kafasını karıştırıyor tabi ki bu durum. Yok sürücü kursunda hocaymış a2 ehliyeti varmış ama motosiklet şeytan işiymiş binmiyormuş. Nedir hocam bu ya? Kullanmadığın bir şey hakkında nasıl yorum yaparsın? İnsanlar motosikletlere böyle bakmayı bırakmalı artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aç altın elbiseli adamı al ailenide izle.
    CONSTANTİNE bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Defalarca izlettim. Cbr 125R tanıtımını falan izletmiştim hatta.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    Ben babamı aylık 100 tl taksiti var 60 ı geçmiyo diye kandırıp aldırdım parasını ben ödedim o ayrı ama ikna etmek için tatlı yalanlar soyleyebilirsin. Aynaları sökmicegime söz vermiştim .d aldgm gün aynaları söküp egsozu sprlle kestim oda ayrı bir mesele ;)

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    adam doğru söylemiş yalansa yalan de bunlar olabilecek şeyler ama biz korumamızı alalım taktiri allaha bırakalım

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30la gidilcek yolda 300le gidersen ölürsün yani.

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2013)
    Hayır tabi ki kaza olayı olabilir. Kazalar da oluyor ama ne kadar erken başlarsan o kadar çok deneyim kazanırsın daha iyi olur diye düşünüyorum

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30la gidilcek yolda 300le gidersen ölürsün yani.
    ölecek adam 30 kmlede ölüyor...o yüzden her zaman tam koruma...

gri duygular...sende önce korumalarını tamamla sonra motoru iste ondan sonra ailen bak çocuk akıllı mantıklı sürücü derler...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tamam de geç

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Gri Duygular adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam motosikletimi almama az kalmışken bir şey bilmediği halde gelip önünde bir sınav var kaza yaparsın sakatlanırsın sınavdan sonra al diyor adamın biri gelip. Ailemin kafasını karıştırıyor tabi ki bu durum. Yok sürücü kursunda hocaymış a2 ehliyeti varmış ama motosiklet şeytan işiymiş binmiyormuş. Nedir hocam bu ya? Kullanmadığın bir şey hakkında nasıl yorum yaparsın? İnsanlar motosikletlere böyle bakmayı bırakmalı artık.
    1- sınav demişsin, muhtemelen öss, evet motorla gezmenin vakti değil, ailen sana yıllarca yatırım yapmış okutmuş, son sene sınava gelip çatmış, sen motora binip gezeyim diyorsun, dur bakalım, öss de bakalım neresi çıkacak, hangi şehre gidicen, motor ne olacak, en önemlisi sen neden bu seneyi çalışarak geçirmiyorsun, ne gerek var motorla gezmeye, hayatına bu seneki sınav yön verecek, a okuluna gidecekken b okuluna ya da hiçbirine gitme ihitmalin olacak.

2- sen sınavı önce öss yi kazan, sonra al a2 ehliyetini, sonra motor alırsın, belki de kazandığın şehirde motor uygun olmayacak, kimbilir, hem doğru dürüst bir sürücü kursunda farklı türde motorlar sürüp tarzını da bulabilirsin, cbr 125 demişsin, belki gözüne bisiklet gibi ince görünecek, ya da eğilip sürmenin sana uygun olmadığını fark edeceksin, arkaya topcase düşüneceksin, bir bakmışsın naked beğenir olmuşsun...
    hissizadam bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölecek adam 30 kmlede ölüyor...o yüzden her zaman tam koruma...

gri duygular...sende önce korumalarını tamamla sonra motoru iste ondan sonra ailen bak çocuk akıllı mantıklı sürücü derler...
    Benim düşüncem ölümlü kazalarda korumalar bir işe yaramaz. (Kask hariç)
    Korumalar sadece hafif kazalarda yaralanmamızı önler . Yani koruma yaralamalardan korur ölümden korumaz bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- sınav demişsin, muhtemelen öss, evet motorla gezmenin vakti değil, ailen sana yıllarca yatırım yapmış okutmuş, son sene sınava gelip çatmış, sen motora binip gezeyim diyorsun, dur bakalım, öss de bakalım neresi çıkacak, hangi şehre gidicen, motor ne olacak, en önemlisi sen neden bu seneyi çalışarak geçirmiyorsun, ne gerek var motorla gezmeye, hayatına bu seneki sınav yön verecek, a okuluna gidecekken b okuluna ya da hiçbirine gitme ihitmalin olacak.

2- sen sınavı önce öss yi kazan, sonra al a2 ehliyetini, sonra motor alırsın, belki de kazandığın şehirde motor uygun olmayacak, kimbilir, hem doğru dürüst bir sürücü kursunda farklı türde motorlar sürüp tarzını da bulabilirsin, cbr 125 demişsin, belki gözüne bisiklet gibi ince görünecek, ya da eğilip sürmenin sana uygun olmadığını fark edeceksin, arkaya topcase düşüneceksin, bir bakmışsın naked beğenir olmuşsun...
    Sürekli insanlara bekle diyerek elinize ne geçiyo anlamıyorum . Hayat kısa sınav bitse üni başlıcak o bitse iş başlıcak bide bakıcam 30 yasında göbekli bi adam olmuşsun.
    Hayat beklemeye gelmez. Anın tadını çıkarın ..

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    evet "motosiklet çok tehlikeli yeaa" diyenler bunların başında gelir. hayır sanki ben bilmiyorum tehlikeli olduğunu, malım ya motosikleti dünyanın en güvenli aracı zannediyorum. direk söylenen bu "motosiklet çok tehlikeli yeaa". ben de yeni başlayanlardanım, neyse aldım motoru öğrenmeye çalışıyorum, üçüncü, beşinci bininişimde filan düştüm. hastane, dikiş, acı, sıkıntı filan 15 gün geçirdim. ama zaten bu işin doğasında var, acemisin illa ki düşeceksin kalkcaksın vs.

ama

senin durumun biraz farklı ve sınav konusunda ki bu bahsedilen üniversite sınavı filansa eğer kesinlikle haklılar. ne güzel işte ailen sana motor alma izni de vermiş, ben onları ikna edene kadar senelerce (abartmıyorum) uğraştım. sen aileni dinle sınava odaklan, motosikleti de kendine sınav hediyesi olara düşün sonra al. hayatını etkileyecek bir sınavı motor yüzünden kaybetme. motosikleti her zaman alırsın.

Alıntı Gri Duygular adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polo34 bunu beğendi.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Bende lise son sınıf öğrencisiyim. Yani sınava hazırlanıyorum. Yazın 3 ay çalışıp motorumu ve korumalarımı aldım ve dershanemin ücretinin bir bölümünü verdim. Şuan sınava çalışıyorum motorun ders çalışmaya hiçbir engeli yok. Ailemde yavaş yavaş alışıyor. Hafta içi õnemli bir işim olmadıkça binmiyorum. Hafta sonu dershaneye filan gidiyorum. MOTORUN DERS ÇALIŞMAMA engeli yok.

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    Allah göstermesin ama ufak bi kaza vs. olsa?

psikolojik olarak zaten yıpranacaksın ve odağını kaybedeceksin.
    evet ders çalışmaya engel değil belki ama her an olabilir.

Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende lise son sınıf öğrencisiyim. Yani sınava hazırlanıyorum. Yazın 3 ay çalışıp motorumu ve korumalarımı aldım ve dershanemin ücretinin bir bölümünü verdim. Şuan sınava çalışıyorum motorun ders çalışmaya hiçbir engeli yok. Ailemde yavaş yavaş alışıyor. Hafta içi õnemli bir işim olmadıkça binmiyorum. Hafta sonu dershaneye filan gidiyorum. MOTORUN DERS ÇALIŞMAMA engeli yok.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    sanırım öss ye hazırlanıyorsun, zaten sezon geçti, kendini derslerine ver, öss yi kazan, seneye sınavı kazanmanın şerefine çekersin bir motosiklet altına daha keyifli kullanırsın ;)

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı SuperLigter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli insanlara bekle diyerek elinize ne geçiyo anlamıyorum . Hayat kısa sınav bitse üni başlıcak o bitse iş başlıcak bide bakıcam 30 yasında göbekli bi adam olmuşsun.
    Hayat beklemeye gelmez. Anın tadını çıkarın ..
    17 yaşındaki bir çocuk bekleyecek ... kim beklemesin? aileniz çok zenginse hiçbir şey için beklemeyin, elinizden geleni ardınıza koymayın, hayatı dolu dolu yaşayın, ciddiyim, kimse size okumamış kütük demez, herkes paranızdan faydalanmak için size gerçek yüzünü göstermez, para varsa sahte bir mutluluğunuz olur, herşey çok güzel olur

eğer ki aileniz zengin değilse geleceğinizi düşünmek zorundasınız, bir şey olmak için ya okul okuyacaksınız ya da bir ustanın yanında çırak olacaksınız, diğer ihtimalleri düşünmeyin, zayıf ihtimaller ile kendinizi kandırmayın, ailenizi üzmeyin ...

ben 38 yaşındayım, her gün 8 adet NİZAMİ olarak barfiks yapıyorum, askerde 10 yapardım, birkaç ay sonra yine yaparım, bench pres de kendi kilom kadarını kaldırıyorum, benim yumruğum normal birininkinden farklı, 30 yaş ne ki, kendinize bakarsanız hayat boyu dinç kalırsınız yeter ki kayıtlarınız olsun, ben eskiden şu kadar koşardım, şu kadar kilo kaldırırdım vs diyip hedefleriniz olsun, tamam göbek zamanla oluyor ama sporcu bir yapınız varsa toparlıyorsunuz, iş güç yoğunluk olsa da yine eski alışkanlıklara geri dönüş imkansız değil ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    bak kardeşim sana şöyle örnek vereyim ben üniversite ikinci sınıftayken herkes amerikan futbol oynamama karşı çıkıyordu kollu kırarsın bacağını kırarsın diyolardı.. Sınavlarda naapcan diye konuşuyorlardı. dinlemedim tabi delikanlıyım ya antremanda omuz bağları zedelendi sağ kolumu kullanamadım 4 ay.. İkinci doneme denk geliodu okulu 1 sene uzattım.. Var kendin düşün..
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza kısmında geçen gün konum vardı, durup dururken geri geri araba bana çarptı, o kadar korna vs, içinden çıkan genç arkasına aceleden bakmamış, çarpacağını hissetmesem (yavaşlamadı, hızlandı) motoru kenara almasam direk altına alıyordu, park halindeki araçla geri geri giden araç arasında kaldım, öküz hala geri gidiyordu ... istanbulda motor kolay değil, ilk defa sürüyorsun, önünde öss var, bana göre yanlış zamanlama, sen dikkatli olsan da burada öküz çok, biri gelip seni buluyor, sen o aracın altında kalsan 2 ay okula gidemesen zaten öss senin için hayal olur, farkında değilmisin? ben bu lafı üniversitede çalışan bir öğretim üyesi olarak yazıyorsam dikkate alman gerekiyor ...

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı Serzenish03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben babamı aylık 100 tl taksiti var 60 ı geçmiyo diye kandırıp aldırdım parasını ben ödedim o ayrı ama ikna etmek için tatlı yalanlar soyleyebilirsin. Aynaları sökmicegime söz vermiştim .d aldgm gün aynaları söküp egsozu sprlle kestim oda ayrı bir mesele ;)
    Başlıkla çok uyumlu bir tane daha

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Benım aılemde bıraz sıcak bakmıyo. A2 alıcam dedıgımde neden dedıklerınde anladılar motor alacagımı Kafama koyduysam yaparım onlarda bılıyor halen daha sıcak değiller. Haberlerde motor kazası gordukce benı cagırıyorlar ben kafama koydukdan sonrası hikaye . Kışın motor fıyatları cok düşer pazarlık payı çok artar . Onunde kı sınavı dert etme zaten alacaksan sınavdan sonra mevsim baslıcak ygs-lys ki lys ise abovv tam haziran cıvıl cıvıl motor kaynıcak etraf. Zaten sımdı alcaksanda kullanamazsan onumuz yağmur kar kış . sınavlarından sonra kullanırsın ama Ekıpman ve ehlıyetsız kullanma .
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)