Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FZ6 78hp - 98hp farkları ve çevirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Merhaba arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi 2004ten itibaren Yamaha FZ6'nın kabaca 78 ve 98 beygir olarak 2 farklı motor versiyonu var. (kasa ve donanım farklılıkları hariç). Ya da en azından ben böyle biliyorum.

Bu iki motoru ilk bakışta nasıl ayrırt edebiliriz? Alırken soracağız tabii ki, ya da ruhsatta yazıyordur ancak gözle ayırt edebilmenin yolu nedir? Fazer ya da naked fz6 versiyon için değişir mi bunlar?

Bir de şöyle bir durum var. Söyleyenlerin yalancısıyım ama 78'den 98'e çevirim mümkünmüş.

Mantıklı gelmedi bana. O motor 78hp ise elbet bir sebebi vardır. Kısaca çevirim mümkün müdür?

Ben naked fz6 bakınıyorum ama bu iki versiyon arasındaki farkları anlatabilecek bir arkadaş varsa sevinirim. 78 ve 98 nasıl ayırt edilir? Teknik farklar nedir aralarında ki?
    Bonus soru: Naked FZ6 nın ABS li versiyonu var mıdır? (Fazer s2 değil)

Teşekkürler ve iyi bayramlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi 2004ten itibaren Yamaha FZ6'nın kabaca 78 ve 98 beygir olarak 2 farklı motor versiyonu var. (kasa ve donanım farklılıkları hariç). Ya da en azından ben böyle biliyorum.

Bu iki motoru ilk bakışta nasıl ayrırt edebiliriz? Alırken soracağız tabii ki, ya da ruhsatta yazıyordur ancak gözle ayırt edebilmenin yolu nedir? Fazer ya da naked fz6 versiyon için değişir mi bunlar?

Bir de şöyle bir durum var. Söyleyenlerin yalancısıyım ama 78'den 98'e çevirim mümkünmüş.
    http://imageshack.us/a/img339/4295/t...2012101900.jpg
    http://img254.imageshack.us/img254/8...5resizehn2.jpg

Mantıklı gelmedi bana. O motor 78hp ise elbet bir sebebi vardır. Kısaca çevirim mümkün müdür?

Ben naked fz6 bakınıyorum ama bu iki versiyon arasındaki farkları anlatabilecek bir arkadaş varsa sevinirim. 78 ve 98 nasıl ayırt edilir? Teknik farklar nedir aralarında ki?
    Bonus soru: Naked FZ6 nın ABS li versiyonu var mıdır? (Fazer s2 değil)

Teşekkürler ve iyi bayramlar
    Fz6 naked ve Fazer 600'ün 78 hp'lik versiyonları siyah renk ve gri şase kombinasyonludur....
    The Power of The Dreams.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    o gösterdiğin parça gaz telini tutan karbüratörün içindeki kelebeği oynatan parça onu değiştimekle hp artmaz.
    kasa haricinde anlaşılması bence mümkün ama anlatamıyorum
    fazer araştıran arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Fazer sayfası ve kullanıcılarını beklemek lazım

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bu soruların hepsinin ve daha fazlasının cevabı Fazer sayfasında var aslında, orayı bir okumanı tavsiye ederim Dip not düşmek gerekirse; 78'den 98'e yükseltmek için sadece parça değişimi değil, beynin yazılımı ile işlem yapmak gerekiyor, ve bu işlem de yapılabiliyor

Bu arada, FZ6N'in S1 ABS modeli de mevcut
    zerzura bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)