Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen Lütfen Lütfen Bana Yardim Edin

Motovento
    REKLAM ALANI

Lütfen Arkadaşlar Yarin Babami Zor Zar Ikna Ettim Motor Almaya Yarin Asya Motor Almayi Düşünüyorum Am O Fiyata Daha Iyi Bi Motor War Mi + Asya Motorun Son Hiz Ne Kadar Diye Sormak Istiyorum Lütfen Yardim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Asya motorun hangi modeli ?

Capslock u kapat
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    150T arkadaşım

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    dostum türkçeyi katletmişsin resmen ama neyse biz alışkınız bu arada as 150t den bahsediyon sanırım onunla eş değerde mondial 151 rs de alabilirsin
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Herkese selam.Çin malları içerisinde scooter olarak uzun yol yapmayı düşünürsek hangisini tercih etmeliyim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.MONDİAL151RS-ASYA 150T1 olabilirmi mesela.Sizin görüşleriniz nedir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı korhantrt adlı üyeden alıntı
    Herkese selam.Çin malları içerisinde scooter olarak uzun yol yapmayı düşünürsek hangisini tercih etmeliyim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.MONDİAL151RS-ASYA 150T1 olabilirmi mesela.Sizin görüşleriniz nedir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle motorları, fiyat,kalite,marka imajı oalrak sınıflandırdığımızda 3 grup oluşturduğunu görürüz. Birinci grubu, yüksek kalite,yüksek fiyat ve marka imajı ile Japon markaları oluşturur. 2.grupta fiyatları daha uygun kalite ve performansları (üretim lisanslı olan) görece olarak Japonlara yakın olan Türk markaları gelir.Daha önce de forumda belirttiğim üzere Türkiyede iki üretici bulunmaktadır. Kanuni markasıyla tanıdığımız Kuralkan ve RMZ markası ile RAMZEY.Kuralkan yakın geçmişte Kombassan ortaklığı ile eski doğu bloğu markası MZ'nin fabrikasını satın almış ve bu lisansla Kanuni markasını üretmiştir.Daha sonra Kombassandan ayrılmış ama Kanuni ismi marka olarak kalmıştır.Bügün Akfırat beldesinde yeni üretim tesisinin inşası sürmektedir.
    Ramzey ise yıllarca Fransa'ya(Peuguot'ya) ve Kuzey Afrika ülkelerine parça üretmiş 1990 lı yılların sonuna doğru kendi lisansı ile Avrupanın en büyük entegre tesisini oluşturarak motor ve moped üretmeye başlamıştır.Hala ihracatta ön sıralarda yer alırken iç piyasada yetetince tanınmaz.(gerçi ülkemizde motor patlamasıda son yılarda yaşanmıştır)
    3. grupta Çin menşeili motorlar yer almaktadır ki bunlar fiyatı ucuz ama kalite ve performansta çok sorunlu ürünlerdir. Dayanıklı tüketim malı olan motoru neredeyse kullan at mantığı içerisinde üreten bu markalar ülkemizde son yıllarda mantar gibi çoğalmış olup son söz olarak ben eğer japon alamıyorsanız alternatifiniz çin değil yerli markalar olsun yolunuz açık olsun derim. Fazla konuştuysam af ola.....

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı assoon adlı üyeden alıntı
    Lütfen Arkadaşlar Yarin Babami Zor Zar Ikna Ettim Motor Almaya Yarin Asya Motor Almayi Düşünüyorum Am O Fiyata Daha Iyi Bi Motor War Mi + Asya Motorun Son Hiz Ne Kadar Diye Sormak Istiyorum Lütfen Yardim

muaha haaa burda birisi iyi dalga geciyor. afferin
    all you need is love

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    türkçe katili arkadaş asya sakın alma pişman olursun illa çin alcam diosan mondial al

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Al birini gitsin ya.Hepsi aynı asagı yukarı.Birinin bi ozelligi varsa digerinin baska bi ozelligi var ama CIN malı bile olsa bilinen markalardan al.En onemlisi servis agının yaygın olması...

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    oturduğun yerde hangisinin servisi daha iyiyse (ikiside kötüdür kötünün iyisi demek istemiştim) onu al yoksa ikiside aynı pokun suyu

he uzun yol olayını sormuşsun eğer çin motoruna güvenip uzun yolda basarsan motoru kitlersin yavaş gitsen gün bitmez yani çin motoruyla hele düşük cc ile uzun yapılmaz uzun yol için 500 cc lik bi motor almalısın 500 cc lik bi motor 180 km sürate çıkabilir yani motoru yormadan 100 km süratle gidebilirsin 125 lik veya 250 lik bir çin motorunun son sürati zaten 100-120 arasıdır sende devamlı 100 ile gitmeye çalışırsan full sürat nekadar dayanır sen düşün

ha bir de uzun yol için 250 cc'lik güzel vitesli motorlar var. Kuryelerin kullandığı genelde butür motorlardır. Ama vitesli motora alışman gerekir. Sakın bir den yüksek hacimli motorlara binme bunlar kullanışı ve zaptı (1.viteste 70 km/H hız yapabilir, 100 km ye 2.3 sn ulaşabilirler) çok zor motorlardır. Kuryelerin kullandığı motorlar dediğim gibi tam senin ihtiyacını görecek motorlardır. Ayrıca scooterlar soğutmada uzun yolda güçlük çekecekleri için gömlek şişmesi yapabilirler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ya bende nacizane mondıali öneriyorum...hani yedek parça yaygın servis ambiansı...adımız hıdır paramız budur diye bu ürünleri alıyorsunuz sizlerinde bir hatası yok...ekmek köfte misali...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    neyi tartışıyorunuz arkdaşlar dostum motorunu almış ilk bakımıa götürmüş hatta ve hatta 3000 bakımına bile götümüştür...
    nisanda açılımış bu konu

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hadi ya...sazan gibi atladık desene...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    neredeyse konu kapanacakmıs hehehe adam o motoru alıp artık al dıyenlere okumaya baslamıstır bile. made in china
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Nisandamı acılmıs PUhahahahahahhahAa......
    ne geziyo bu hala burda
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

hakikaten ne geziyo burada, bi de topic başı. Adam lütfen lütfen lütfen yardım diye bağırınca ....

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim hortlattı bunu

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    annneeee... hortlaaakk..
    CBR 600F Honda,

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan kilitlenmiştir.»»»»»»
    Bazı konu ve başlıklar belli bir süre sonra zaman aşımından dolayı önemini kaybettikleri için kilitlenirler.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: crato **************
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler