Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte Çok agresifim :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MG125 (Bilinçli Sürücü)
    Merhabalar,aranıza yeni katıldım.
    Trafikteki agresifliğimi paylasmak istedim belki bi çözüm bulabiliriz.
    Trafikte otomobildede motosikletimde de hiç birşeye tahammülüm yok.
    Ne yola atlayan yayalara ne motoru fark etmeyen sürücülere karşı. Motosiklette daha çok çünkü otomobilde az çok fark ediliyorsunuz motorda oda yok.
    Yardım Ediiiiin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bende de öfke kontrolü yok...bu husus da tek çare psikiyatrik anlamda destek...yoksa biri elimizde kalacak sonrası karakol veya hastahane...
    erro bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kusura bakma arkadaşım ama kendine trafikte pek güvenmiyor olabilirmisin?
    Yani sonuçta motor kullanıyoruz. Önümüze de atlayacaklar, her şeyi yapacaklar.
    Sen bütün bu bubi tuzaklarından kendini sakınacak tarzda sürüş oluşturdunmu?
    Bundan kaynaklanıyor olabilir. Benim acemilik çektiğim dönemlerde bu refleksleri
    veriyordum o yüzden dedim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yoga çözüm olur mu acaba

Tabi bu işin şakası ama öfke kontrolü o anda çok zor bence

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    araç sürmeyi bırakırsan kesim çözüme ulaşmış olacaksın.bişey değil

Motosikleti
    Mondial MG125 (Bilinçli Sürücü)
    Motorcu48 Değerli önerin için sağol. Bi gün sen benim gibi olursan sen bırakırsın. ;)
    Scooboy mesajını görünce kendime bi baktım herhangi bi güvensizlik vs. yok. Varsada bana görünmüyor. Kusura bakacak birşey yok eksiklerimizi fazlalarımızı öğrenmek için burdayız

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma arkadaşım ama kendine trafikte pek güvenmiyor olabilirmisin?
    Yani sonuçta motor kullanıyoruz. Önümüze de atlayacaklar, her şeyi yapacaklar.
    Sen bütün bu bubi tuzaklarından kendini sakınacak tarzda sürüş oluşturdunmu?
    Bundan kaynaklanıyor olabilir. Benim acemilik çektiğim dönemlerde bu refleksleri
    veriyordum o yüzden dedim.
    Kendi adıma, buna katılıyorum.
    Motor sürmeye ilk başladığım zamanlarda bir sürü badire atlatıp, tonla sinir stres sahibi oluyordum.
    Şimdi bunların sayısı büyük ölçüde azaldı.
    Demek, aslında benim hatalarımdan kaynaklanmayan ama acemi oldup, olacakları öngöremediğimden ortaya çıkan sorunlarmış çoğu.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    eğer trafikte adam öldürmek serbest olsa günde 3 5 kesin adam öldürürdüm
    kendinden çok diğer araçlara dikkat et...karşıdaki ne kadar dikkatliyse sende o kadar dikkatlisin.
    eğer kendini tutmak istiyorsan hata yapan sürücüye öyle bi korna çalki dümdüz sövsen bu kadar rahatlayamazsın...ben öyle yapıyorum.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    PROZAC 20 MG KAPSÜL günde 1 kez gece yatarken içiyorsun...ohh missss
    crayzboyone bunu beğendi.

Günde en az 2 kere.

Olayı anlamayanlar mesaj atsın anlatayım
    pistolpitt bunu beğendi.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Cinaryus, trafiği olduğu gibi kabullenmezsek sonucu önlem almak yerine onunla çatışmak olacaktır.
    Bunun sonucu ise; gerginlik, stres, öfke, kimi zaman kavga gürültü; ama, aslında odaklanmanın azalması ve riskin artması ve yorgunluk.

Öte yandan, trafikle çatışmak yerine; bunun kaotik düzeyde çılgın bir nehirde kanoyla ilerlemek olduğunu düşünün lütfen.
    Ve motorla o nehirde dans edercesine ilerleme olanağınız var (ve eğlenme).
    Bütün duyularınız açık, 360 derece ve ötesini (geleceği) görüyorsunuz, kontrol sizde değil aslında, motorla tek bedensiniz ve o varlık trafiğin içinde bir yaprağın rüzgardaki akışı gibi -adeta bir senfoniyle uyum içinde- dans ederek akıyor engellere nanik çekerek
    Bir nehrin dalgalarına kızamazsınız, yol onlarındır, sizin değil, size o an en uygun olan yolu bulmaktır.

Böyle bakarsanız, bence stres yaşamak yerine keyif bile alabilirsiniz...
    Aslında; bakış açısını değiştirmenin, insanın tüm algısını etkileyerek (veri girişinde ağır değişim) bir durum içindeki hissedişini bütünüyle geliştirdiğini hepimiz deneyimlemişizdir.

Ve unutmayın lütfen, yol bizim değil ki, "yolumuzu kesmiş" olsunlar... Kişisel olarak trafikte öfkelenmemi hep aşırı egoma bağlamışımdır
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akredite bir kurumdan defansif sürüş eğitimi alıyorsun. Pilates veya yogayla cilasını atarsan üstüne ne sinir kalır ne stres. Trafikte anana da sövseler sineye çek. Çünkü bir daha o yaratıkla karşılaşmayacaksın. He de geç. Sen onu fark ettikten sonra o seni fark etmese ne olur. Zaten sen sorunu çözmüş oluyorsun Önemli olan kendini sorunun içinde bulup çözüm aramaya çalışmaktansa o soruna hiç bulaşmamak(bkz: desansif sürüş) Hadi eyvallah.

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yayalar önüne atlayınca yada birden karşıdan karşıya geçtiklerinde aklına şunu getir " bende yaya iken böyle yapıyorum(illaki yapıyosundur türküz yani)" ben öyle yapıyorum ama genel olarak bende çok sinirleniyorum özelliklede kaldırım varken yolda yürüyenlerden bağırıyorum yeri geliyor "oraya kaldırım koymuslar burda yürüyorsun" tarzında. biraz tölerans tanımak lazm da o an düsünemiyor insan işte seninde yaptıgın gibi sonradan düsünüyoruz. Pekde zorlama kardesim kendini baktın düzelmiyor can cıkmadan huy çıkmaz de devam et gitsin

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    profesyonel destek alman gerekiyor..bu durumun farkında olman bile senin için çok iyi...yolu şimdiden yarılamışsın...psikolojinin kötü olduğu durumlarda direksiyon başına hemen geçme, vaktin varsa biraz sakinleşmeyi bekleyebilirsin...özellikle motosiklet sürmeden önce...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ormankebabi bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Cinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikteki agresifliğimi paylasmak istedim belki bi çözüm bulabiliriz.
    Trafikte otomobildede motosikletimde de hiç birşeye tahammülüm yok.
    Ne yola atlayan yayalara ne motoru fark etmeyen sürücülere karşı.
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PROZAC 20 MG KAPSÜL günde 1 kez gece yatarken içiyorsun...ohh missss

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de öfke kontrolü yok...bu husus da tek çare psikiyatrik anlamda destek...yoksa biri elimizde kalacak sonrası karakol veya hastahane...
    Sizlere "deli" diyebilir miyim ?

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    sadace içinden gelen ve hız ,kontra olarak gönenleri kaza videoları izleyerek söndürüyorum ama başka sürücülerden kaynaklananlara hiç bişey yapamıyorum.bunlara rastlamadığım en uzun yolu kullanmaya razıyım.en iyisi sakin olmak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)