Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar Fcmoto.de alışveriş yapmayı düşünüyorum.indirim kuponu olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    o kadar da ucuz bir yer değil, sonuçta avrupa orası çin değil. Dainese montlara baktım ben burda kdv dahil aynı fiyata geliyor. Ucuz bişeyler alacaksanız Aliexpress diyorum. Kask falan zaten alınmaz.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir dizlik siparişi verdik bakalım ne zaman gelir

DHL seçeneğini seçmeme gibi bir imkanımız var mıydı, ben fark etmedim. Bir arkadaş ulaştırırken geçen zaman için para verildiğini yazmış. Öyle olacağını sanmıyorum. 20 eur kargo parası verdik bir de dolaştırma parası verirsek ürünün iki katına çıkıyor

Kupon işini akıl etmedik . Spidi ve Held'in çok güzel eldivenleri var, TR'de olmayan. Param olursa onlara da yürüyecem

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Vonnegut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Fcmoto.de alışveriş yapmayı düşünüyorum.indirim kuponu olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Merhaba,
    Sitenin anasayfasında sağda %15 indirim kupon kodu vermişler.
    "FCMOTO15"

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı l3v3nt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Sitenin anasayfasında sağda %15 indirim kupon kodu vermişler.
    "FCMOTO15"
    Ben de yeni gördüm işe yarar mıydı acaba Neyse Allah'tan pahalı bir şey almadık.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dizlik siparişi verdik bakalım ne zaman gelir

DHL seçeneğini seçmeme gibi bir imkanımız var mıydı, ben fark etmedim. Bir arkadaş ulaştırırken geçen zaman için para verildiğini yazmış. Öyle olacağını sanmıyorum. 20 eur kargo parası verdik bir de dolaştırma parası verirsek ürünün iki katına çıkıyor

Kupon işini akıl etmedik . Spidi ve Held'in çok güzel eldivenleri var, TR'de olmayan. Param olursa onlara da yürüyecem
    DHL'de bir gümrük storage bedeli var, ürün tutarından çok yazıyorlar haberin olsun.. Ürününüz geldi, gümrükte bekliyor muhabbetleri oluyor ve cok fahiş rakamlar dönüyor bilgine.. Bu arada ben önümüzdeki yaza bilet bakıyorum şimdiden, Bir FC moto yapıcam gibi gözüküyor.

Şimdiden alırsam ucak bileti de bedeveye gelecek bedeveye

Kısmet olursa bir tulum, 1 takım tekstil alt üst ve bot bakıcam..

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DHL'de bir gümrük storage bedeli var, ürün tutarından çok yazıyorlar haberin olsun.. Ürününüz geldi, gümrükte bekliyor muhabbetleri oluyor ve cok fahiş rakamlar dönüyor bilgine.. Bu arada ben önümüzdeki yaza bilet bakıyorum şimdiden, Bir FC moto yapıcam gibi gözüküyor.

Şimdiden alırsam ucak bileti de bedeveye gelecek bedeveye

Kısmet olursa bir tulum, 1 takım tekstil alt üst ve bot bakıcam..
    Hocam ben fc moto ya mail atmistim bu konuda. Buraya gelirsenir VAT bedelinin iadesini alamassaniz demislerdi bana :/ ama motoin.de iadesini ulkeden cikarken alirsiniz dedi

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben fc moto ya mail atmistim bu konuda. Buraya gelirsenir VAT bedelinin iadesini alamassaniz demislerdi bana :/ ama motoin.de iadesini ulkeden cikarken alirsiniz dedi
    Zaten web sitesinde gördüğümüz fiyatlara Tax dahil,daha doğrusu vat diye ifade ettiği kdv. Ayrıca Almanya da Tax Free var mı yok mu hatırlamıyorum, eğer var ise, havalimanından çıkarken alışverişinin faturasını ibraz ettiğinde tax oranını iade alabiliyorsun. Bu konuyu öğrenicem.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    herkes birşeyler yazmış, bir kısmı doğru, bir kısmı yanlış. fcmotodan 4,
    motoin den 5 kez alışveriş yaptım.

75 euro altı masraf yok. bir ihtimal içini açıp bakarlarsa 3.60 tl ücret talep edebilirler. postacıya teslim alırken nakden ödersiniz.

75 euro üzeri alışverişte örneğin posta dahil 90 euro tuttu, bu durumda 90 euronun %18i kadar kdv, 3.60 tl gümrük ücreti ödersiniz. aradaki farkın %18i bilgisi yanlış aman dikkat

motoin dhl le gönderiyor fakat türkiyede dağıtım pttye ait. dolayısıyla ardiye hizmeti ptt tarafından veriliyor. ürün gümrüğe takılırsa sizi çağırırlar bu ne kaça aldın diye sorarlar ardından eğer ücret makul seviye altındaysa 3.60 tl artı ardiye ödersiniz ki ptt ardiyesi günlük olarak çok ucuzdur. alman dhli türk pttsinin muadilidir. yukarıda arkadaşlar o konuda da yanlış bilgi vermişler.

motoin ve fcmotoda üye olurken ülkenizi sorar. ab üyesi ülkedeyseniz alman kdvsi dahil fiyatı görürsünüz. ab harici ülkeler %19kdv hariç fiyatı görür.(almanyada bu ürünlerin kdv oranı %19dur)tam da bu sebeple türkiyede 75euro üzeri gönderiler kdv oranında vergilendirilir.

arkadaşlar büyük ihtimal iyi niyetle yanlış bilgiler paylaşmış. doğrusu budur.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

75 euro altı masraf yok. bir ihtimal içini açıp bakarlarsa 3.60 tl ücret talep edebilirler. postacıya teslim alırken nakden ödersiniz.

75 euro üzeri alışverişte örneğin posta dahil 90 euro tuttu, bu durumda 90 euronun %18i kadar kdv, 3.60 tl gümrük ücreti ödersiniz. aradaki farkın %18i bilgisi yanlış aman dikkat

motoin dhl le gönderiyor fakat türkiyede dağıtım pttye ait. dolayısıyla ardiye hizmeti ptt tarafından veriliyor. ürün gümrüğe takılırsa sizi çağırırlar bu ne kaça aldın diye sorarlar ardından eğer ücret makul seviye altındaysa 3.60 tl artı ardiye ödersiniz ki ptt ardiyesi günlük olarak çok ucuzdur. alman dhli türk pttsinin muadilidir. yukarıda arkadaşlar o konuda da yanlış bilgi vermişler.

motoin ve fcmotoda üye olurken ülkenizi sorar. ab üyesi ülkedeyseniz alman kdvsi dahil fiyatı görürsünüz. ab harici ülkeler %19kdv hariç fiyatı görür.(almanyada bu ürünlerin kdv oranı %19dur)tam da bu sebeple türkiyede 75euro üzeri gönderiler kdv oranında vergilendirilir.

Eklemek istediğim bir kaç şey var,

Yıllardır hem şahsım adına hem de çalıştığım şirket adına sayısız kez yurt dışından ürün satın alımı gerçekleştirdim, bu ürünleri, uzak doğudan da getirdiğim oldu, Amerikadan da, Avrupadan da.. Hatta bir dönem model helikopter hobi işleri ile uğraşırken hong kong'dan ayda 4-5 kez kargom geliyordu.

Bildiğiniz gibi bir çok shipping methodu var, free shipping , air mail , express shipping vb. bazen acil elimize gelmesi gereken ürünleri sipariş ettiğimizde DHL 'den express kargo yaptırdığımız zamanlar vs. oldu, ve Türkiye içindeki dağıtımları tamamen dhl tarafından bize gerçekleştirildi.

Bir ürünüm gümrüğe takıldı, ve alakasız evraklar talep edildi. Şahsi olarak getirmiş olduğum bir ürün nitelik olarak ticari değerlendirildi, ve DHL'in gümrük deposunda 1 haftaya yakın süre kaldı. Ürün de barkod okuyucu idi. Bu ürünü alabilmek için gerekli gümrük işlemlerini tamamladığımda, DHL bana 50 USD + KDV gümrük depolama ücreti şarj etti.

Şunu ifade etmek istiyorum ki, yapmış olduğunuz işlemlerde yaşamış olduğunuz prosedürleri tek doğru olarak kabul etmek doğru bir bakış olmaz, buna ek olarak bir çok yaşamadığınız şart da gerçekleşebiliyor, tıpkı bizim yaşadığımız sorunlar gibi. Bu nokta da size de + bilgi olması açısından eklemek istedim. Zaten ortada böyle durumlar olmasa bu konuların gündeme gelmesi de imkansız olurdu değil mi ? Olmayan bir şeyi insanlar kendi aralarında sorgulamazlardı.

DHL ile aldığınız bir ürün, Türkiye 'de PTT tarafından değil, DHL tarafından dağıtılıyor, Ptt,, FreeShipping ve Air Mail yolu ile gelen (Ucuz Kargo) gönderilerin tamamını üstlenir, ve tracking numaraları bellidir, fakat DHL veya UPS veya Fedex tarzı özel taşıma şirketleri ile gönderinizi almak isterseniz, firmanın kendi sisteminden ürettiği tracking number'lar size iletilir. Farkı buradan anlayabilirsiniz. Ve tabiki kargo ücretide normale göre cok daha pahalıdır.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    bahsettiğim işlem fcmoto ve motoinle ilgili, malum konu başlığı fcmotodan alışveriş, yurtdışından alışveriş değil. dolayısıyla tüm posta ithalat metodunu anlatmadım, sadece bu iki siteden alışveriş prosedürü budur. millete gereksiz bilgi verip aklını karıştırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    bahsettiğim işlem fcmoto ve motoinle ilgili, malum konu başlığı fcmotodan alışveriş, yurtdışından alışveriş değil. dolayısıyla tüm posta ithalat metodunu anlatmadım, sadece bu iki siteden alışveriş prosedürü budur. millete gereksiz bilgi verip aklını karıştırmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    DHL ve benzeri özel taşıma firmaları FC motoya özel bir servis sunmazlar, taşıma ilkesi bellidir.. DHL ve benzeri şirket ile gelen ve gümrüğe tabi olan gönderi, resmi tatil, bayram , seyran gibi durumlarda DHL deposunda bekler ise, o zaman AA bu bilgi de vardı, ama gereksiz görmüştüm diye anarsınız.

Ben naçizane bilgi paylaştım.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    DHL ve benzeri özel taşıma firmaları FC motoya özel bir servis sunmazlar, taşıma ilkesi bellidir.. DHL ve benzeri şirket ile gelen ve gümrüğe tabi olan gönderi, resmi tatil, bayram , seyran gibi durumlarda DHL deposunda bekler ise, o zaman AA bu bilgi de vardı, ama gereksiz görmüştüm diye anarsınız.

Ben naçizane bilgi paylaştım.
    arkadaşım, neden anlamamakta direniyorsun?
    senin dhlden anladığın istanbulda kapına gelen dhl.
    alman posta idaresinin işletmecisi dhldir.
    dhlle normal uluslararası posta yollarsan o posta almanyadan çıkana kadar dhlle taşınır, gittiği ülkedeki milli posta idaresi kimse gümrük dahil tüm hizmet o kurum tarafından verilir.

dar bakış açısıyla bakarsan anlamaman normaldir.
    fcmoto veya motoinden birşey sipariş ettiğinde adamlar kurye ile değil milli posta idaresiyle yollarlar.
    ha çok arzu edersen motoin örneğin hızlı posta hizmetini upsle veriyor 60 lira yerine 370lira tahsil ediyor ama kapıda ödeme yapabiliyorsun.
    dersen param çok o hizmeti kullanabilirsin.

standart gönderisi alman milli posta teşkilatı dhlin uluslararası posta hizmeti, onun türkiyedeki muadili de ptt.
    o bahsettiğin bayram seyran gümrük memurunun kıllığı gibi durumda ardiye hizmeti ptt tarafından verilir.
    umarım anlatabilmişimdir, anlatamadıysam daha fazla uğraşamayacağım dar çerçeveden görmeye devam edebilirsin.

benim burada yanlışı düzeltmeye çalışma sebebim sana ya da başkasına birşeyleri empoze etmek değil.
    tek sıkıntı bu konuyu bilgi almak için okuyan insanlara yanlış bilgi verme, niyetin iyi olabilir ama verdiğin bilgi yanlış

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bazen, İnsanlarla aynı dili konuşursun ama anlaşamazsın derler ve biz neredeyse aynı şeylerden söz ediyoruz.. O yüzden seninle anlaşabilme şansımız olduğunu düşünmüyorum. iyi günler.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    DHL ile aldığınız bir ürün, Türkiye 'de PTT tarafından değil, DHL tarafından dağıtılıyor, Ptt,, FreeShipping ve Air Mail yolu ile gelen (Ucuz Kargo) gönderilerin tamamını üstlenir, ve tracking numaraları bellidir, fakat DHL veya UPS veya Fedex tarzı özel taşıma şirketleri ile gönderinizi almak isterseniz, firmanın kendi sisteminden ürettiği tracking number'lar size iletilir. Farkı buradan anlayabilirsiniz. Ve tabiki kargo ücretide normale göre cok daha pahalıdır.
    DHL aynı zamanda Almanya'nın ulusal posta servisidir. FC-moto ve motoin.de gönderilerini bu servis ile yaparlar ve bu DHL'den gelen kargolar Türkiye'de PTT tarafından teslim edilir. 12 Haneli bir takip numarası vardır ve DHL Türkiye servisinden bu takip numarasıyla işlem yapmak isterseniz sizi PTT'ye yönlendirirler.

Benim gönderimden biri yaklaşık 20 gün gümrükte kaldı ve gümrük vergisi dışında ekstra para ödemedim. Alman DHL ile gönderilmiş ve diğerleri gibi PTT ile teslim edilmişti.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DHL aynı zamanda Almanya'nın ulusal posta servisidir. FC-moto ve motoin.de gönderilerini bu servis ile yaparlar ve bu DHL'den gelen kargolar Türkiye'de PTT tarafından teslim edilir. 12 Haneli bir takip numarası vardır ve DHL Türkiye servisinden bu takip numarasıyla işlem yapmak isterseniz sizi PTT'ye yönlendirirler.

Benim gönderimden biri yaklaşık 20 gün gümrükte kaldı ve gümrük vergisi dışında ekstra para ödemedim. Alman DHL ile gönderilmiş ve diğerleri gibi PTT ile teslim edilmişti.
    Benim ifade etmeye çalıştığım konu: Özel Kargo şirketlerinin express gönderileri hakkında. Almanyanın yerel posta dağıtıcısı Dhl ise, bu yine air mail kapsamına girer, ve sizin de dediğiniz gibi Türkiye dağıtımını PTT yapar ve kargonuz 15 günde de gelebilir 40 gündede.. Ama siz siparisiniz 3 günde gelsin dediğinizde DHL express, Fedex - veya UPS gibi özel hizmet veren firmaları tercih edersiniz bu durumlarda yaşanmışlıkları ifade etmeye çalıştım, bilgi olması açısından.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS

Motoin den agustos ayinda alisveris yaptim. 75 euronun uzerinde idi ve gumruge takildi.. gumruge filan kimse cagirmiyor ptt gorevlisi kapina gelip senden gumruk vergisini talep ediyor... Arkadas yanlis yazmista iyi niyettendir..

Keremma1543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 > Kawasaki Z750R
    Burdan kask almak istiyorum fakat kaskın üretim tarihini sorduğumda bana bütün ürünlerin üretim tarihini bilemeyiz gbi bi cevap verdiler kafam karıştı fiyat uygun ama kask temiz yeni ve 0 mı onda kararsızım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    benim bir sorum olacak,
    http://www.fc-moto.de/Shipping

şu adreste belirtilen miktarlar her siparişten alınıyor mu?
    yoksa belirli bi ücret üzeri vergiye tabi olanlar için mi geçerli?
    örneğin ben 55 € luk bir malzeme alıcam, sepete attığımda otomatik olarak DHL kargoyu seçti ve ekstra 4,90 € da onun için ekledi, toplam 59,90 € oldu, fakat bu listede belirtilen 19,90 € luk miktarı ayrıca tahsil ediyorlar mı?

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Fc-moto artık Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Ürünü almak istediğinizde kargo seçeneği çıkmıyor. Kendilerine mail attım bu durumla ilgili onlar da artık ülkenize gönderim yapamıyoruz gibi bir şey dediler. Neden diye sorduğumdaysa da "yapmaya yetkimiz yok anlayışınız için teşekkürler" dediler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler