Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki vergi değil. Gümrük sunum inceleme vs ücreti.
    yanılıyorsun zarfta çöp dahi gelse damga vergisi ve gümrük vergisi alınıyor bunlara ilaveten gümrüğe sunum ücreti var.yani 16 liranın yarısı vergi.çin harici gelen ürünler daha iyi kontrol ediliyor.hollanda'dan ufak bir paket geldi üzerinde fatura yok,meblağ yazmamasına karşın vergisi ile birlikte 77tl ödedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Örnek:

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanılıyorsun zarfta çöp dahi gelse damga vergisi ve gümrük vergisi alınıyor bunlara ilaveten gümrüğe sunum ücreti var.yani 16 liranın yarısı vergi.çin harici gelen ürünler daha iyi kontrol ediliyor.hollanda'dan ufak bir paket geldi üzerinde fatura yok,meblağ yazmamasına karşın vergisi ile birlikte 77tl ödedim.
    Zaten vs dedim. Ürünün fiyatı üzerinden vergi değil yani. Damga vergisini de ürün vergisi saymayın artık, hizmet vergisi gibi bir şey o. Meblağ yazmasa da adamlar internetten fiyat kontrolü yapabiliyorlar.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Sizinki vergi değil. Gümrük sunum inceleme vs ücreti.
    hocam bana yazdığınızı düşünerek cevap vereyim, gümrük sunum ücreti 5-6 lira civarında.
    kalan 10 lira ise vergi.
    20 liralık üründe 10 lira vergi %18'den fazla ediyor.

Motosikleti
    speederbike
    Şu yeni 1000 küsur kaleme dahil olsa gerek o zaman.

NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Başakşehir PTT Uluslararası PIM'e gittim. Kargo takip numarasını istediler. Sonra iki tane gümrük memuru geldi. ''Paketin içinde ne var?'' diye sordular. ''Kask ve mont'' dedim. Faturayı çıkardı kargonun üstündeki. Sonra eline birisi hesap makinesini aldı ve 526 TL makbuz çıkardı. Veznede ödedim ve paketimi aldım. 30 km gidiş, 30 km geliş toplam 60 km sadece 10 dakikalık iş için gittim. Bu vergi ve gümrüğe sunma harçlarını ödemek daha kolay olmalı. Mesela telefona mesaj gelebilir yurtdışından kargonuz geldi. Vergisi şu kadardır diye. Sonra online PTT'den ödendikten sonra eve getirmeleri daha hoş olur Kayıt dışı işlemlerin de önüne geçilir. Ama ülkede düzgün çalışan ne var ki?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NERO2810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başakşehir PTT Uluslararası PIM'e gittim. Kargo takip numarasını istediler. Sonra iki tane gümrük memuru geldi. ''Paketin içinde ne var?'' diye sordular. ''Kask ve mont'' dedim. Faturayı çıkardı kargonun üstündeki. Sonra eline birisi hesap makinesini aldı ve 526 TL makbuz çıkardı. Veznede ödedim ve paketimi aldım. 30 km gidiş, 30 km geliş toplam 60 km sadece 10 dakikalık iş için gittim. Bu vergi ve gümrüğe sunma harçlarını ödemek daha kolay olmalı. Mesela telefona mesaj gelebilir yurtdışından kargonuz geldi. Vergisi şu kadardır diye. Sonra online PTT'den ödendikten sonra eve getirmeleri daha hoş olur Kayıt dışı işlemlerin de önüne geçilir. Ama ülkede düzgün çalışan ne var ki?
    Ürünleriniz hayırlı olsun.

Kask kutusunda deforme vs. kötü tecrübe var mıdır?

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Alıntı NERO2810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten şu anda varolan uygulama olmasını istediğiniz şekilde. Paketler istanbulda gümrükten geçiyor ve gümrük vergisini kapıda ödeyip alıyorsunuz. Kargo takip kodundan ne kadar vergi ödeyeceğinizi bile görebiliyorsunuz.

Benim merak ettiğim, gümrüğünü vergisini ödediğimiz ürünü iade etmek istersek vergi iadesini nasıl alıyoruz? Bilen varsa paylaşmasını bekliyorum. Montu aldık ama uymazsa ne yapacağız kim bilir :D

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı TempesTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten şu anda varolan uygulama olmasını istediğiniz şekilde. Paketler istanbulda gümrükten geçiyor ve gümrük vergisini kapıda ödeyip alıyorsunuz. Kargo takip kodundan ne kadar vergi ödeyeceğinizi bile görebiliyorsunuz.

Benim merak ettiğim, gümrüğünü vergisini ödediğimiz ürünü iade etmek istersek vergi iadesini nasıl alıyoruz? Bilen varsa paylaşmasını bekliyorum. Montu aldık ama uymazsa ne yapacağız kim bilir :D
    hiç iade veya değişim yapanı görmedim, duymadım

Motosikleti
    speederbike
    İade kısmı zor. Vergiyi geçtim, buradan oraya kargo parası dehşet. Sipariş vermeden önce burada aynı ürünü deneyip beden numaranızı tespit etmenizi öneririm.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    İade kısmı zor. Vergiyi geçtim, buradan oraya kargo parası dehşet. Sipariş vermeden önce burada aynı ürünü deneyip beden numaranızı tespit etmenizi öneririm.
    Yurtdışından alışverişin en sıkıntılı kısmı bu. Aslında fc-moto, uygun kargo fiyatlarından faydalanabilmek için iade kargo etiketi diye bir şey satıyor. Pul gibi. Fc-motodan satın alıp paketinizi onunla geri gönderebiliyorsunuz. Ama tabi Türkiye listede yok

Not geçen hafta perşembe günü yurtdışından basit bir parça siparişi verdim. Öğleden sonra verdim siparişi. Ertesi sabah türkiyeye giriş yaptı. Hala elime gelmedi. Bugün gelecek diye ümit ediyorum. Bugün gelirse 1 günde türkiyeye 6 günde avrupa yakasından anadolu yakasına gelmiş olacak Dünya küçük ama türkiye çok büyük.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    ABD'den İstanbul'a paketim 2 günde geldi. Adrese gelmesi 1 hafta sürdü. Fedex, DHL, UPS kıskançlıktan çatladı.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim ürünler bugün geldi.Toplamda 15 gün.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler