Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar kasklardaki bu yıl olayını heralde bizim kadar takan bir millet olamaz sanırım. Birde Sharp testi var ki ona hiç girmek istemiyorum. FC Moto'nun mağazasına giderseniz orada 4-5 yıllık kasklar görebilirsiniz, insanlarda bunu bilerek gayet alıp kullanıyorlar. Demem o ki takılmayın bu kadar. Hoşunuza gidiyorsa ve bütçenize uygun ise gönül rahatlığıyla alıp kullanın.

Kaldı ki uluslararası taşımacılıkla gelen bir kask çılgınlar gibi fırlatılarak taşınmış veya taşınırken 2-3 sefer düşürülmüş olabilir. Malum kutularda da kılıf dışında koruyucu bir önlem olmuyor çoğu markada. Buna takılmayıp, kask ömrüne takılmakta ayrı bir boyut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kasklardaki bu yıl olayını heralde bizim kadar takan bir millet olamaz sanırım. Birde Sharp testi var ki ona hiç girmek istemiyorum. FC Moto'nun mağazasına giderseniz orada 4-5 yıllık kasklar görebilirsiniz, insanlarda bunu bilerek gayet alıp kullanıyorlar. Demem o ki takılmayın bu kadar. Hoşunuza gidiyorsa ve bütçenize uygun ise gönül rahatlığıyla alıp kullanın.

Kaldı ki uluslararası taşımacılıkla gelen bir kask çılgınlar gibi fırlatılarak taşınmış veya taşınırken 2-3 sefer düşürülmüş olabilir. Malum kutularda da kılıf dışında koruyucu bir önlem olmuyor çoğu markada. Buna takılmayıp, kask ömrüne takılmakta ayrı bir boyut
    Katılıyorum hocam, mesela bir mağazanız var ve satıcısınız kasklar 2017 üretimi fakat siz bunları satamadınız elinizde kaldı yıl oldu 2022. Siz bunları çöpe mi atacaksınız yani paranız boşunamı gidecek biraz banada o açıdan bakınca saçma geldi kask üretim yılına takılmak. Tabii ki imkanınız varsa yeni üretim alın ama yok isede fazla zormaya gerek yok bence.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Kaskların kullanım ömrü olduğu için üzerinde üretim tarihi var. Genelleme yaparsak 5 yıl olarak düşünülür ömrü.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskların kullanım ömrü olduğu için üzerinde üretim tarihi var. Genelleme yaparsak 5 yıl olarak düşünülür ömrü.
    Maalesef bu işler genellemeyle olmaz, bilimsel veriyle olur hocam. Üretim tarihi olması kullanım ömrüyle alakalı değil, üzerindeki barındırdığı bölgesel güvenlik sertifikalarına katılım, resmi tutanaklardaki gereklilikler, fabrikalardaki ürünlerin kodlanması ve takibi gibi süreçlerle alakalıdır. Üzerinde üretim tarihi yazmayan bir çok kask vardır, bunu farklı kodlarla şifreleyen firmalar da var. Verdiğiniz tarih aralığı gibi farklı farklı ömür veren firmalar olmuştur ancak hiç birisi bu kadardır diyemiyor, sadece tavsiye edilen ömürler onlar.İsteyen elbette yeni kask alabilir, gayette doğru bir yaklaşım ancak 3-4 yıllık hatta 5 yıllık kasklarda kafanızı 1 yıllık kadar iyi koruyacaktır, aksi ispatlanmış 1 tane bile resmi test yoktur ortada.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam iyi güzel söylüyorsun da 5 yıllık kaskı alıp 1 yıl kullanmaktansa, 1 yıllık kaskı alıp 2-3 sene kullanmak daha mantıklı geliyor bana.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Fc motodan 24 kasımda verilen siparişimi parçalı olarak gönderdiler.

3 üründen 2sinde hiçbir problemim yok fakat eldiven konusunda sıkıntılıyım. Kısa eldiven istemiştim, montun kolu ile çakışınca problem oluyor ve eldivenin fermuarı açılıyor. Ayrıca birazcık da büyük oldu.

Bundan dolayı eldiveni iade etmeyi düşünüyorum. FC moto da iade süreci nasıl işliyor? Daha önce bu işlemi yapmış olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi?=

Teşekkürler.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    arkadaşlar fc moto dan mont aldım Türkiye'de giyimde kdv oranı %8 olarak alınıyor bu yurt dışı alışverişi için de geçerli mi yoksa %18 mi alırlar.ürün fiyatı 360 dolar

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc motodan 24 kasımda verilen siparişimi parçalı olarak gönderdiler.

3 üründen 2sinde hiçbir problemim yok fakat eldiven konusunda sıkıntılıyım. Kısa eldiven istemiştim, montun kolu ile çakışınca problem oluyor ve eldivenin fermuarı açılıyor. Ayrıca birazcık da büyük oldu.

Bundan dolayı eldiveni iade etmeyi düşünüyorum. FC moto da iade süreci nasıl işliyor? Daha önce bu işlemi yapmış olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi?=

Teşekkürler.
    Abi içinde iade formu geldiyse onu doldurup geri kargolaman lazım.Yoksa mail gönder müşteri hizmetlerine yardımcı olurlar.
    Sürerken kullanmadıysan problem çıkaracaklarını sanmıyorum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fc moto dan mont aldım Türkiye'de giyimde kdv oranı %8 olarak alınıyor bu yurt dışı alışverişi için de geçerli mi yoksa %18 mi alırlar.ürün fiyatı 360 dolar
    %18 olarak hesaplanır, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden %18 , diğer ülkelerden %20 gümrük vergisi alınıyor

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %18 olarak hesaplanır, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden %18 , diğer ülkelerden %20 gümrük vergisi alınıyor
    teşekkür ederim...

Motosikleti
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi içinde iade formu geldiyse onu doldurup geri kargolaman lazım.Yoksa mail gönder müşteri hizmetlerine yardımcı olurlar.
    Sürerken kullanmadıysan problem çıkaracaklarını sanmıyorum
    Fc moto müşteri hizmetleri ürünleri bana gönderdikten sonra konu ile attığım 5 mailin hiçbirine dönüş yapmadı. Alışveriş sürecinde de attığım maillerin dönüşünü en erken 2-3 gün sonra alıyordum. Dönüş için ekstra kargo, vergiyi geri alamama, gelecek ürüne tekrar vergi ödeme vs vs diye düşündüm ve lanet olsun diyip Türkiye'de satışa çıkardım ürünü. İyiki bu problem en küçük parça olan eldivende oldu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mail atmanıza gerek yok. Ürünle birlikte iade formu geliyor. Onu doldurup ürünle beraber gönderiyorsunuz. Tabii gönderim parası sizden. Öte yandan, yaptığınız da mantıksız değil. Zaten o eldiveni uygun fiyata almışsınızdır, aldığınız fiyata kolaylıkla satmanız lazım. Tabii ölücüler sizi çıldırtmazsa.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Merhaba arkadaşlar linkteki ürünü almak istiyorum. Vergi vs nasıl oluyor ? Gelmesinde herhangi sıkıntı yaşar mıyım ? Beden olarak sıkıntı yaşamayacağım çünkü aynı ürün arkadaşımda var. Malum ülkede ateş pahası

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Dainese-Assen-Leather-Jacket/SubProducts/Dainese-Assen-Leather-Jacket-0010

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    FC-Moto'da para iadesi ne kadar sürüyor?Bir siparişimi iptal etmişler 1 haftadır hiç bir emaile dönmediler.

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar linkteki ürünü almak istiyorum. Vergi vs nasıl oluyor ? Gelmesinde herhangi sıkıntı yaşar mıyım ? Beden olarak sıkıntı yaşamayacağım çünkü aynı ürün arkadaşımda var. Malum ülkede ateş pahası

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Dainese-Assen-Leather-Jacket/SubProducts/Dainese-Assen-Leather-Jacket-0010
    %18'i gümrükte hacı.Sıkıntı yaşamazsın gümrükte.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FC-Moto'da para iadesi ne kadar sürüyor?Bir siparişimi iptal etmişler 1 haftadır hiç bir emaile dönmediler.

%18'i gümrükte hacı.Sıkıntı yaşamazsın gümrükte.
    Email'e dönüşleri uzun olabiliyor. Eldiven alırken bir karışıklık yapmışlardı adres değişikliğinden dolayı vs. Telefondan arayıp konuşmuştum hemen çözmüşlerdi. O yönden iyiler..

Motosikleti
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Email'e dönüşleri uzun olabiliyor. Eldiven alırken bir karışıklık yapmışlardı adres değişikliğinden dolayı vs. Telefondan arayıp konuşmuştum hemen çözmüşlerdi. O yönden iyiler..
    Telefonla ulaşırken whatsapp üzerinden ulaşabiliyormusunuz?

Yoksa direkt yurtdışı telefonu mu aradınız?

Ben A.star Oscar rayburn eldiveni aldığımda bir beden büyük geldi. Türkiye'de de değerlendiremiyorum. Değişim için defalarca mail attım fakat bir cevap alamadım.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu elemanların numarası nasıl tuslaniyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu elemanların numarası nasıl tuslaniyor?
    Neyse buldum.

+49 2405 4950050. O parantez içindeki sıfırı yazmamak gerekiyormuş

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc moto müşteri hizmetleri ürünleri bana gönderdikten sonra konu ile attığım 5 mailin hiçbirine dönüş yapmadı. Alışveriş sürecinde de attığım maillerin dönüşünü en erken 2-3 gün sonra alıyordum. Dönüş için ekstra kargo, vergiyi geri alamama, gelecek ürüne tekrar vergi ödeme vs vs diye düşündüm ve lanet olsun diyip Türkiye'de satışa çıkardım ürünü. İyiki bu problem en küçük parça olan eldivende oldu.
    Sorunuzu yeni gördüm, benim geçen sene sipariş verdiğim Alpinestars tulumum bir beden küçük geldi, yani ben ufak sipariş vermişim, koliden çıkan iade formunu düzenledim ve istemiş olduğumun ürünü yine bedenini yazarak, gönderi ödemesini kendim yapmak suretiyle PTT kargo ile geri gönderdim. Kısa bir süre sonra tarafıma ürünü büyük beden olarak gönderdiler, hiç bir sıkıntı çıkmadı. Eldiven belki ufak bir ürün kargo vs daha pahalıya malolur ama büyük meblağ tutan ürünlerde geri göndermek gerekir, kurumsal firma birçok kez alışveriş yaptım hiç sıkıntı yaşamadıom şimdiye kadar.

*Dipnot oalrak gönderidiğiniz kargonun değişim için gönderildiği bilgisi yer alan PTT makbuzunu saklayın, yoksa ürün tekrar kontrol amaçlı gümrüğe geldiğinde yine gümrük vergisi ödersiniz, bana sordular değişim oldu dedim ve gönderi makbuzunu ibraz ettim, ekstra birşey ödemedim.
    stilll bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuzu yeni gördüm, benim geçen sene sipariş verdiğim Alpinestars tulumum bir beden küçük geldi, yani ben ufak sipariş vermişim, koliden çıkan iade formunu düzenledim ve istemiş olduğumun ürünü yine bedenini yazarak, gönderi ödemesini kendim yapmak suretiyle PTT kargo ile geri gönderdim. Kısa bir süre sonra tarafıma ürünü büyük beden olarak gönderdiler, hiç bir sıkıntı çıkmadı. Eldiven belki ufak bir ürün kargo vs daha pahalıya malolur ama büyük meblağ tutan ürünlerde geri göndermek gerekir, kurumsal firma birçok kez alışveriş yaptım hiç sıkıntı yaşamadıom şimdiye kadar.

*Dipnot olarak gönderdiğiniz kargonun değişim için gönderildiği bilgisi yer alan PTT makbuzunu saklayın, yoksa ürün tekrar kontrol amaçlı gümrüğe geldiğinde yine gümrük vergisi ödersiniz, bana sordular değişim oldu dedim ve gönderi makbuzunu ibraz ettim, ekstra birşey ödemedim.

Bu kısım çok önemli. Keşke o zaman bundan bilgim olsaydı. Kesinlikle kargoyu öder, değişim isterdim.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Ayın 15'inde bi bot sipariş ettim.16'sında da iptal etmek zorunda kaldım.15 gün geçti üzerinden hala paramı yatırmadılar.Emaillere zaten bakmıyorlar.Telefonla aradım konuştum.26'sında yatacak dedi 31'i oldu hala gelen giden yok.2 gündür arıyorum telefonlara da bakmıyorlar.Aldığıma pişman ettiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler