Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

430 euroluk siparişimde kask + 2 adet sırt korumalığı + 3 adet güneş vizörü. türkiyede 3600TL tutuyorken 1800TL küsüre geldi ptt 26 tl aldı. 113euroluk mont kargo dahil 130 küsür tutuyordu 102 lira gümrük ücreti yazıyor. internet araştırdığımda ilk yurt dışı alışverişine %18 yazmıyor 2. alışverişe %18 yazıyor belki ondandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OwLRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG

FC.MOTO.DE Alışveriş

iyi günler biliyorsunuz ki son gelen zamlardan yükselen kurlardan dolayı ülkemizde kaliteli ekipman almak zorlaştı.Google'da gezerken FC.MOTO.DE'yi gördüm tesadüfen fiyatları Türkiyeye göre oldukça düşük. Ordan alışveriş yapan var mı acaba gümrük işleri nasıl olur bilgilendirebilirmisiniz beni? örnek olarak şu montu almak istiyorum diyelim bana ne kadara gelir https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Dainese-Super-Speed-C2-P-Leather-Jacket/SubProducts/Dainese-Super-Speed-C2-P-Leather-Jacket-0026

Motosikleti
    gsr 600
    o ceketin kargo dahil fiyatı 480 euro.
    %20 gümrük vergisi ödersin 96 euro
    toplam 576 euro. 2500 lira

Motosikleti
    Duke 200
    Ceket 402€. Vat diye bişey var KDV’nin gavurcası. ülkeyi tr seçince Bu vatı düşüyorlar. Ben almıştım zamanında 1 ayda geldi kapıda PTT memuruna %20 KDV ödemiştim.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Arkadaşların verdiği bilgilere ek olarak , posta adresinizin açık ve doğru olarak yazılması önemli sipariş verirken bu bilgiyi eksiksiz olarak doldurmanızı tavsiye ederim.
    Bende bu siteden sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmıştım.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    +ben de ek bilgi vereyim: olur da beğenmedin 14 gün içinde iade edebiliyorsun veya değişim istedin, bu durumda sen gönderdiğinde kargo ücretini ödüyorsun. Ama değişim sonrası ürünü sana gönderince onlar ödüyor kargo ücretini. Kask ve bir iki parça bişeyler almıştım.

Motosikleti
    MT07
    2 kask birde ceket aldım bu siteden.Arkadaşların da dediği gibi fiyat çok farketmiyor evet.Ancak tr de olmayan modeller bedenler vs mevcut.Bazende gümrükten vergisiz geçme ihtimali var(ilk aldığım kaskta öyle olmuştu)Yine birşey alacak olsam yine buralardan alırdım.

Bende kesinlikle burdan alirdim. Hatta yurtdisi sitelerde bir urunden son 2 3 tane kalinca ciddi indirimler oluyor ben setimi dizerken montlar botlar ve eldivenler arasinda oyle ucurum fark olmadigi icin ne indirime girmisse onu aldim boyle dedigime de bakma aldigim markalar alpinestar ve klim di

bende motor almadan önce ekipman dizeyim dedim direk kafam yurt dışına gitti fc moto yu inceliyorum Türkiye'ye oranla fiyatlar çok iyi ama daha bedenimi bilmediğim için bişey almadım beden ölçülerimi öğrendikten sonra kask ve ceket alacağım büyük ihtimalle genellikle aliexpress, gearbest,fasttech gibi sitelerden alışveriş yaparım pek yabancılık çekmeyeceğimi düşünüp biran önce ölçülerimi öğrenmem lazım :D

Arkadaşların bilgisi olsun motoin.de ve louis.de siteleride alternatifleridir bazen burada güzel indirimler oluyor sistemleri aynı

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fcmoto.de - Motoin.de vs. bu siteler outlet satış siteleridir. Bu yüzden ben kask vs. gibi son kullanma tarihi olan , ayrıca iade ve değişimden gelen mallara denk gelme olasılığı olduğu için steril olması gereken malların alınması taraftarı değilim.

Özellikle yüksek oranlı indirimli kasklardan uzak durmakta fayda var son kullanma tarihleri yaklaşan ürünler olabiliyor.

Modeli burada olmayan Mont, pantolon vs. için ideal.

Bunların en baba indirimli ve uygun fiyatlısı Motardinn ama ispanyadan buraya kargo büyük sıkıntı. Hani oraya giden gelen erasmuscu filan yakalarsanız başka

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Paypal varken almıştım

İndirimli olan ürünlerden almak gerekiyorki hesaplı olsun Kask almıştım eski üretim olarak geldi indirimli olanlar o şekilde oluyor kask harici alınabilir diye düşünüyorum

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fcmoto.de - Motoin.de vs. bu siteler outlet satış siteleridir. Bu yüzden ben kask vs. gibi son kullanma tarihi olan , ayrıca iade ve değişimden gelen mallara denk gelme olasılığı olduğu için steril olması gereken malların alınması taraftarı değilim.

Özellikle yüksek oranlı indirimli kasklardan uzak durmakta fayda var son kullanma tarihleri yaklaşan ürünler olabiliyor.

Modeli burada olmayan Mont, pantolon vs. için ideal.

Bunların en baba indirimli ve uygun fiyatlısı Motardinn ama ispanyadan buraya kargo büyük sıkıntı. Hani oraya giden gelen erasmuscu filan yakalarsanız başka
    Fcmoto da evet outlet var ama sezon ürünü de var kask alıcak arkadaşlar üretim tarihini merak ediyorlarsa mesaj atsınlar direk cevap veriyorlar. 2. olarak da zaten kask için her sene yeni motifler çıkıyor arkadaşlar motifleri takip ederse eski kask alma ihtimalleri yok he ben hiç risk istiyorum diyen varsa Revzilla'ya baksın ama kargo 60$ orada stok olayını çözmüş durumdalar.

Motosikleti
    Café Racer
    Konu ile ilgili detaylı bir yazım mevcut forumda. Arama tuşunu kullanın lütfen.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Peki bişi sorsam bu alman sitesinden almancı komşuma sipariş geçsem parayı burada kendisine versem o alıp gelse gümrükte vergi yermi? Onun muş gibi burada da motora binecekmiş gibi? Hem de kargo ücreti ödemesek?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Avrupa ile gümrük birliği anlaşması olduğu için her hangi bir gümrük masrafı ödenmemektedir. Sadece siparişiniz 75 Euro üzerinde ise KDV ödemesi söz konusu olmaktadır.

Böyle bi yazı görmüştüm ama sizin yazdığınız cevaplara bakacak olursak eğer doğru değil yine de gümrük parasıyla türkiyeden uyguna geliyor.

Motosikleti
    gsr 600
    artık sınır 30 euro

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    yok benim demek istediğim o değildi örnek olarak attığım montu aldık diyelim gümrük parası ödemiyor sadece ürün elimize geldiğinde kdv ödüyomuşuz yine bu forumda görmüştüm bunu da.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı kmlnsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık sınır 30 euro
    100 euro'ya çıktı diyordu arkadaşlar

30 euro suan resmi sinir hatta bakan aciklamasini yaparkan millette 22.5 euro bizde 30 demisti. 2. olarak zaten urun aldiginizda urun adresi turkiye gozukiyorsa avrupa ulkeleri kendi vergisini dusuyorlar, urun size geliyor kapida KDV sini oduyorsunuz eger aldiginiz urunler 1500 € gecerse prosedur tamamen degisiyor sakin gecmeyin ))

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler